Прекратяване на лечение с Флажил и Микомакс.

  • 4 986
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ако темата не е за тук, се извинявам!
Работата е следната, гинекологът ми изписа тези двете (глобули и хапчета, хапчетата по 1 на седмица). Уж лекувам 2 вида кандида, обаче не забелязвам някакво повлияване. Слагам си глобулите без проблем вечер. После през целия ден имам силно бяло течение на парцалчета, но не прилича на течението, когато имам гъбички. Не помня при предишно лечение да е било така. От микомакса изпих 2 от 3 хапчета. Чудя се дали да спирам лекарствата. Имам чувството, че гинекологът ми само се чуди как да ми лекува нещо, което не е в състояние да излекува.

# 1
  • Мнения: 2 807
Ако искаш да има ефект продължи лечението. То трябва да е минимум 7 дни. Така, че не спирай хапчетата.

# 2
  • Мнения: 11 312
Бялото течение, което имаш през деня е вероятно изтичащото хапче. Все пак то не се попива изцяло от лигавицата.

Защо смяташ, че нямаш ефект от лечението? Би ли споделила в какво ти се изразяват проблемите?

# 3
  • Мнения: X
Знам, че изтича хапчето, но цял ден?
Откакто съм влязла в пубертета, имам бяло течение - кога по-слабо, кога по-силно. Само един път реално ми се е случвало да имам течение с цели съсиреци, тогава изследванията пак показаха гъбички. Лекувах се успешно, но самото бяло течение никога не е спирало.
Като отидох на гинеколог преди 2 седмици, му споменах за течението и лекарят още при прегледа ми каза "о, да, видимо кандида в големи количества, като излязат резултатите, ще ти кажа със сигурност". Според изследванията даже имам 2 вида кандида. Изписа ми лекарствата, обясни как се приемат, взех ги и така.
Не ми харесва, че сега с тези глобули имам по-силно течение, отколкото преди да започна да се лекувам. Сутрин изтича наведнъж доста - за това време на деня разбирам, все пак сега ставам и т.н. Обаче късния следобед (4-5ч) пак имам същото течение, със същата консистенция.
Сега колкото повече го мисля, толкова повече ми се струва, че може би ще е по-добре да спра тези препарати и да започна да слагам пробиотични глобули. Определено тези гъбички не са като онези и ми се струва, че сега само излишно си слагам и пия някакви боклуци.
Гледам на флажила в листовката пише, че за различните диагнози се приема с различна продължителност - 7 или 10 дни. Чудя се дали да не спра на 7мата глобулка. Честно, никаква полза не виждам.

# 4
  • Мнения: 11 312
Лекарят ти е постъпил съвсем правилно - изследвания и лечение. Ти сега просто си си наумила да спреш лечението. Търсиш одобрение за това, което вече си решила.

Ами правилно е да продължиш лечението си до края. По течението няма кой да разбере дали лечението му действа. Само ако си ясновидка  Mr. Green Свърши си курса и си иди на контролния преглед.

# 5
  • Мнения: 11 312
Лечението ти е съвсем стандартно. Защо пък реши, че лекарят се чуди какво да прави?

# 6
  • Мнения: 4 500
+ 1 за мнението на Дорис  Peace И при мен изтичаха цял ден глобулите  Sick Да, гадно е, но е така  Sick

Общи условия

Активация на акаунт