Слънчеви очила

  • 196 023
  • 423
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Добре дошли!



Идеята на темата е да споделим опит и препоръки при избор и ползване на слънчеви очила.



Благодаря на всички, които ще се включат с опит, препоръки и въпроси
Hug

# 1
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Да започна с това, че нямам никакъв опит. По-точно не е богат Simple Smile Настоящите слънчеви очила ползвам от лятото на 2010г. Пазя си вещите и буквално "не са мръднли". Но искам да избера и други с друга форма, цвят и т.н.

Ще се радвам да споделите какви слънчеви очила сте имали и имате. От кои сте доволни. Какви проблеми сте имали и т.н. Всичко, което би било то полза при избора.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 933
Досега за очила винаги съм давала много пари , но сега за първи път си купих на Квят и съм много доволна. Не са никак скъпи ,а имат голямо разнообразие на модели. Ето ги моите

# 3
  • София
  • Мнения: 35 033
Едни D&G с метална рамка -безобразно красиви и супер неудобни.
Три пъти им правиха корекция и на дръжки и на тапички - не ми бяха удобни и туй то. Кутийката им е прелестна обаче, достатъчно обемна и със супер затваряне -минава за клъч Mr. Green
Още 2-3 опита правих с метални рамки, но аз понеже винаги съм с очила и в затворени помещения нямам навик да ги махам от главата си и ги нося като диадема, често кичури коса се оплитат и се скубя като кокошка по 20 пъти най-малко ooooh!
Минах трайно на пластмасови рамки - класически, даже леко ретро визия, неангажиращи...
Тези в черно, с много тъмни стъкла ми лепнаха от 2 години http://www.eye-sale.com/lacoste-l630s-424-5717-125.html Не са от най-висок клас, но са много по-качествени от едни безславно заминили си Блумарин и едни бели Версаче -та.
Сега си търся нещо подобно, иска ми се нещо по-различно, но със сигурност без орнаменти и декорации.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 541
   Благодаря за хубавата тема!  bouquet

   Аз бих споделила, като за начало, коя е любимата ми марка слънчеви очила, която засега упорито си остава над финансовите ми възможности, но продължава да ми бъде неустоимо изкушение – ръчно изработените модели на Chrome Hearts – ето няколко прекрасни варианта: 1, 2, 3, 4, 5.

   Иначе, други два любими модела, с които така и не успях да се сдобия, са тези на Виктория Бекъм и един чифт на Шанел, този, както съм споменавала и в темата за Модните Придобивки. Laughing

   Досега не съм имала особени проблеми със закупените от мен очила, за щастие. Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 3 793

 Слънчевите очила са аксесоарът, на който виждам сметката за година. Независимо колко се старая да ги пазя, не ми се получава - изпускам ги много, мятам ги в чантата и ключовете ги драскат, морската водя също не се отразява добре, ако са с пластмасови рамки. Тази година обаче искам да си купя лек модел, за да не ми тежи на лицето.
Редактирам се, защото намерих сайт с модели на посочените от Котето.

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 18:50 от Циндил - Пиндил

# 6
  • Мнения: 1 195
Включвам се в темата Simple Smile Моите очила, които нося почти само тях от 2 години са модел на Рейбан, леко котешки, ето тези - очила. Много съм доволна, леки, удобни, не ми се заплитат в косата, което с металните е много неприятно. Нямам никакви оплаквания Simple Smile

# 7
  • Мнения: 992
И аз съм от обичащите хубави слънчеви очила. Давам между 100 и 150 лв. Е, харесвам и доста по-скъпи, но не мога да си ги позволя. Но ако ще слагам от тези по 10 лв по-добре да съм без очила. Naughty
Имала съм два чифта очила на Solano и страшно много харесвам марката. Тази есен исках да сменя моите, но вече не предлагаха Solano в оптиката от, която обикновено пазарувам. И си купих някаква куча малка Polar Glare за 80лв. Страшно добре ми паснаха, рамката страшно ми хареса. Пластмасова, но много тънка.
За Солано знам, че имат и поляризация и UV защита. Като си купувам другия път пак ще потърся такива. Идеално ме устройва съотношението цена- качество.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 541
   Циндил - Пиндил, не знам какво си била попитала преди редакцията, но ако е било нещо, свързано с Chrome Hearts, да предупредя доста да внимаваш, защото тази марка има страшно много реплики. Peace В AliExpress е пълно с такива...

# 9
  • Мнения: 31 084
Много харесвам слънчеви очила и понеже не мога да нося, защото съм много късогледа, купувам на мъжа ми. Heart Eyes
Най-голям фен съм на очилата на Том Форд, Рейбан и др.

# 10
  • Мнения: 116
Абсолютен фен съм на Рейбан, след няколко злощастни опита с Диор, Долче и Габана и Полароид. Обичам поляризирани стъкла, защото ги ползвам основно за шофиране, също така имам предпочитания към черно/сивите стъкла, кафявите варианти нещо не мога да им свикна. Таз годишният ми Рейбан беше абсолютен хит за мен, мисля че най-удобните и леки очила, които съм имала, но някак си самата рамка се забели около носа, подозирам че от кремовете, с които се мажа по плажа. Но пък си струваха.
http://www.ray-ban.com/international/products/sun/tech/RB4195?var=601/71
Злополучният модел Долче и Габана от тази година са ето тези и съм ги носила 2 пъти,  в сравнение с Рейбана са на светлинни години като удобство.
http://www.dolcegabbana.com/eyewear/sunglasses/women/dg4217-cat- … ses-mosaic-frame/
Така че май догодина няма да пробвам други марки Laughing Не за друго ама доста небрежно се отнесох с тазгодишният ми Рейбан и малко го поиздрах Sad

# 11
  • Мнения: 3 248
Слънчевите очила е много важно да са качествени.

Сегашните ми са на Ana Hickmann:



А предните на Serengeti от пилотската им серия, още ги слагам отвреме на време, защото са в идеално състояние, просто вече са ми поомръзнали.
Тези:


densi, има слънчеви очила с диоптър (не говоря за потъмнващи стъкла).

Алена, каквото си хресаш, после отиваш в друга оптика и тестваш uv защитата, колко пропуска. Ако не те удовлетворява, връщаш.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 044
Доволна съм от очилата от Оптикласа и Леонардо.Само от там купувам ако са от България.Марки съм имала много,най-любими от последната година са ми един Рейбан -голям бъбрек с розово-кафяви огледални стъкла,едни голями черни Гучи  и едни бежаво-кафяви Том Форд.Очилата винаги ги съхранявам в калъфката им или в колата ги оставям така че да не се драскат.Общо взето като излезе нова колекция от всяка марка мога да си харесам очила CrazyКомпромис с очила не правя и не купувам евтини никога.

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Аз преди години съм сменяла очилата на 2-3 години. Купувала съм без особени претенции - да имам и да ми харесват.

За първи път взех по-хубави и избирани през 2010г лятото - след като родих. Нямах много време - влязох в оптика и избрах модел - не най-великия, но да ме устройва, като  форма и цена Simple Smile Сега - 4г. по-късно - не са мръднали, ето тези:



Имат си калъф, може би затова Simple Smile



Тези, които вчера гледах са http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/RB4171%20unisex%206-erika- … oise/805289742470

Различна форма, рамка, цвят ..... Много добре ми стоят, обаче не ги усещам така плътно по лицето от страни, както предните и има чувството, че ако се наведа ще паднат. Пробвах, не паднаха, но това усещане малко ме смути. Вероятно защото рамките са други - по-тънки и метални  Peace

Другото, което ме спря е дължината - минават зад ушите и продължават. По-дълги са ми и това не ми харесва. Казаха ми, че ги коригирали.

Сега се чудя - един модел само с една дължина зад ушите ли се произвежда? Има ли номерация/размери за тази дължина?

Определено ще поразгледам и в други оптики какво има Simple Smile



Горното трябваше да е постнато преди часове, но ...... имало нов отговор и зависнало Simple Smile

Сега прегледах писаното до момента и да попитам:

1. Това, което минава в страни на лицето и зад ушите (рамки ли се нарича? ) - ако Ви е дълго (стърчи зад ушите) или Ви е хлабаво - не прилепва към лицето или пък е прекалено стегнато - отказвате ли е от модела? Има ли варианти за корекция? Или размери? Май няма  Mr. Green

2. Епона - какво имаш предвид с препоръката:

....
Алена, каквото си хресаш, после отиваш в друга оптика и тестваш uv защитата, колко пропуска. Ако не те удовлетворява, връщаш.

3. От къде купувате очилата си? Предпочитани места?



Мики  bowuu моите са Солано  Blush Heart Eyes Вечни са  Peace

Като пък ми пасват толкова съвършено - да взема да разгледам други техни модели  Blush

# 14
  • Мнения: 499
Аз съм купувала от Оптикласа и Леонардо.
Имам тези модели:
- подобен модел, най-старите ми



И последните ми са на Том форд, но нещо не успях да ги намеря. Пазя си ги всичките доста и гледам да пазарувам, когато има намаления в оптиките на по-старите модели. Проблемът при мен е, че доста малко модели ми отиват

Общи условия

Активация на акаунт