Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 дек. 2014, 17:34 ч.

Слънчеви очила

• 116 139
  • 280
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
Добре дошли!

Идеята на темата е да споделим опит и препоръки при избор и ползване на слънчеви очила.

Благодаря на всички, които ще се включат с опит, препоръки и въпроси
Hug

# 1
  • в 1001-та нощ
Да започна с това, че нямам никакъв опит. По-точно не е богат Simple Smile Настоящите слънчеви очила ползвам от лятото на 2010г. Пазя си вещите и буквално "не са мръднли". Но искам да избера и други с друга форма, цвят и т.н.

Ще се радвам да споделите какви слънчеви очила сте имали и имате. От кои сте доволни. Какви проблеми сте имали и т.н. Всичко, което би било то полза при избора.  Hug

# 2
  • София
Досега за очила винаги съм давала много пари , но сега за първи път си купих на Квят и съм много доволна. Не са никак скъпи ,а имат голямо разнообразие на модели. Ето ги моите

# 3
  • София
Едни D&G с метална рамка -безобразно красиви и супер неудобни.
Три пъти им правиха корекция и на дръжки и на тапички - не ми бяха удобни и туй то. Кутийката им е прелестна обаче, достатъчно обемна и със супер затваряне -минава за клъч Mr. Green
Още 2-3 опита правих с метални рамки, но аз понеже винаги съм с очила и в затворени помещения нямам навик да ги махам от главата си и ги нося като диадема, често кичури коса се оплитат и се скубя като кокошка по 20 пъти най-малко ooooh!
Минах трайно на пластмасови рамки - класически, даже леко ретро визия, неангажиращи...
Тези в черно, с много тъмни стъкла ми лепнаха от 2 години http://www.eye-sale.com/lacoste-l630s-424-5717-125.html Не са от най-висок клас, но са много по-качествени от едни безславно заминили си Блумарин и едни бели Версаче -та.
Сега си търся нещо подобно, иска ми се нещо по-различно, но със сигурност без орнаменти и декорации.

# 4
  • Sofia
   Благодаря за хубавата тема!  bouquet

Аз бих споделила, като за начало, коя е любимата ми марка слънчеви очила, която засега упорито си остава над финансовите ми възможности, но продължава да ми бъде неустоимо изкушение – ръчно изработените модели на Chrome Hearts – ето няколко прекрасни варианта: 1, 2, 3, 4, 5.

Иначе, други два любими модела, с които така и не успях да се сдобия, са тези на Виктория Бекъм и един чифт на Шанел, този, както съм споменавала и в темата за Модните Придобивки. Laughing

Досега не съм имала особени проблеми със закупените от мен очила, за щастие. Sunglasses

# 5
  • София

Слънчевите очила са аксесоарът, на който виждам сметката за година. Независимо колко се старая да ги пазя, не ми се получава - изпускам ги много, мятам ги в чантата и ключовете ги драскат, морската водя също не се отразява добре, ако са с пластмасови рамки. Тази година обаче искам да си купя лек модел, за да не ми тежи на лицето.
Редактирам се, защото намерих сайт с модели на посочените от Котето.

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 18:50 от Циндил - Пиндил

# 6
Включвам се в темата Simple Smile Моите очила, които нося почти само тях от 2 години са модел на Рейбан, леко котешки, ето тези - очила. Много съм доволна, леки, удобни, не ми се заплитат в косата, което с металните е много неприятно. Нямам никакви оплаквания Simple Smile

# 7
И аз съм от обичащите хубави слънчеви очила. Давам между 100 и 150 лв. Е, харесвам и доста по-скъпи, но не мога да си ги позволя. Но ако ще слагам от тези по 10 лв по-добре да съм без очила. Naughty
Имала съм два чифта очила на Solano и страшно много харесвам марката. Тази есен исках да сменя моите, но вече не предлагаха Solano в оптиката от, която обикновено пазарувам. И си купих някаква куча малка Polar Glare за 80лв. Страшно добре ми паснаха, рамката страшно ми хареса. Пластмасова, но много тънка.
За Солано знам, че имат и поляризация и UV защита. Като си купувам другия път пак ще потърся такива. Идеално ме устройва съотношението цена- качество.

# 8
  • Sofia
   Циндил - Пиндил, не знам какво си била попитала преди редакцията, но ако е било нещо, свързано с Chrome Hearts, да предупредя доста да внимаваш, защото тази марка има страшно много реплики. Peace В AliExpress е пълно с такива...

# 9
Много харесвам слънчеви очила и понеже не мога да нося, защото съм много късогледа, купувам на мъжа ми. Heart Eyes
Най-голям фен съм на очилата на Том Форд, Рейбан и др.

# 10
Абсолютен фен съм на Рейбан, след няколко злощастни опита с Диор, Долче и Габана и Полароид. Обичам поляризирани стъкла, защото ги ползвам основно за шофиране, също така имам предпочитания към черно/сивите стъкла, кафявите варианти нещо не мога да им свикна. Таз годишният ми Рейбан беше абсолютен хит за мен, мисля че най-удобните и леки очила, които съм имала, но някак си самата рамка се забели около носа, подозирам че от кремовете, с които се мажа по плажа. Но пък си струваха.
http://www.ray-ban.com/international/products/sun/tech/RB4195?var=601/71
Злополучният модел Долче и Габана от тази година са ето тези и съм ги носила 2 пъти,  в сравнение с Рейбана са на светлинни години като удобство.
http://www.dolcegabbana.com/eyewear/sunglasses/women/dg4217-cat- … ses-mosaic-frame/
Така че май догодина няма да пробвам други марки Laughing Не за друго ама доста небрежно се отнесох с тазгодишният ми Рейбан и малко го поиздрах Sad

# 11
Слънчевите очила е много важно да са качествени.

Сегашните ми са на Ana Hickmann:

А предните на Serengeti от пилотската им серия, още ги слагам отвреме на време, защото са в идеално състояние, просто вече са ми поомръзнали.
Тези:

densi, има слънчеви очила с диоптър (не говоря за потъмнващи стъкла).

Алена, каквото си хресаш, после отиваш в друга оптика и тестваш uv защитата, колко пропуска. Ако не те удовлетворява, връщаш.

# 12
  • София
Доволна съм от очилата от Оптикласа и Леонардо.Само от там купувам ако са от България.Марки съм имала много,най-любими от последната година са ми един Рейбан -голям бъбрек с розово-кафяви огледални стъкла,едни голями черни Гучи  и едни бежаво-кафяви Том Форд.Очилата винаги ги съхранявам в калъфката им или в колата ги оставям така че да не се драскат.Общо взето като излезе нова колекция от всяка марка мога да си харесам очила CrazyКомпромис с очила не правя и не купувам евтини никога.

# 13
  • в 1001-та нощ
Аз преди години съм сменяла очилата на 2-3 години. Купувала съм без особени претенции - да имам и да ми харесват.

За първи път взех по-хубави и избирани през 2010г лятото - след като родих. Нямах много време - влязох в оптика и избрах модел - не най-великия, но да ме устройва, като  форма и цена Simple Smile Сега - 4г. по-късно - не са мръднали, ето тези:

Имат си калъф, може би затова Simple Smile

Тези, които вчера гледах са http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/RB4171%20unisex%206-erika- … oise/805289742470

Различна форма, рамка, цвят ..... Много добре ми стоят, обаче не ги усещам така плътно по лицето от страни, както предните и има чувството, че ако се наведа ще паднат. Пробвах, не паднаха, но това усещане малко ме смути. Вероятно защото рамките са други - по-тънки и метални  Peace

Другото, което ме спря е дължината - минават зад ушите и продължават. По-дълги са ми и това не ми харесва. Казаха ми, че ги коригирали.

Сега се чудя - един модел само с една дължина зад ушите ли се произвежда? Има ли номерация/размери за тази дължина?

Определено ще поразгледам и в други оптики какво има Simple Smile

Горното трябваше да е постнато преди часове, но ...... имало нов отговор и зависнало Simple Smile

Сега прегледах писаното до момента и да попитам:

1. Това, което минава в страни на лицето и зад ушите (рамки ли се нарича? ) - ако Ви е дълго (стърчи зад ушите) или Ви е хлабаво - не прилепва към лицето или пък е прекалено стегнато - отказвате ли е от модела? Има ли варианти за корекция? Или размери? Май няма  Mr. Green

2. Епона - какво имаш предвид с препоръката:

....
Алена, каквото си хресаш, после отиваш в друга оптика и тестваш uv защитата, колко пропуска. Ако не те удовлетворява, връщаш.

3. От къде купувате очилата си? Предпочитани места?

Мики  bowuu моите са Солано  Blush Heart Eyes Вечни са  Peace

Като пък ми пасват толкова съвършено - да взема да разгледам други техни модели  Blush

# 14
Аз съм купувала от Оптикласа и Леонардо.
Имам тези модели:
- подобен модел, най-старите ми

И последните ми са на Том форд, но нещо не успях да ги намеря. Пазя си ги всичките доста и гледам да пазарувам, когато има намаления в оптиките на по-старите модели. Проблемът при мен е, че доста малко модели ми отиват

# 15
Аз искам да попитам някой, който разбира...Вярно ли е, че дори една драскотина да има на стъклото UV защитата спира да работи, така да се каже целия слой е повреден вече? Чух го преди години в една оптика и си мисля, че колкото и да си пазя очилата, според мен след 2-3 години редовна употреба не е възможно някъде да няма лека драскотина, и ако това е вярно те всъщност не пазят Thinking Питам защото имам един много любим Рейбан, сигурно е на 4-5 години и от време на време все още го нося, но дали върши някаква работа?

# 16
  • в Кошера
Включвам се като пристрастена към слънчевите очила.  Heart Eyes
Към момента имам около 6-7 чифта, които нося - D&G, Gucci, Celine. Четири от тях са авиатори.  Mr. Green Дойде ли пролетта в мен напира неистово желание за поне още 1-2 нови модела. Ще споделя на по-късен етап.  Wink

# 17
  • Варна
Аз не мога без слънчеви очила, нося почти постоянно. Имам наследствена мигрена и особено в дните, в които ме е навестила, ми е немислимо да се покажа навън без тях.

Имала съм различни, но  най-доволна съм от Квят (голяма изненада за мен, добра изработка, удобни, лека рамка, доста качествени), Карера, Рейбан. Последно си купих Мис Сиксти, но по-скоро заради сладурския модел, отколкото нещо друго.

Доста съм немърлива към моите, лесно чупя, губя, забравям без калъф, драскам. Все се старая да е обратното, но не ми се получава.

# 18
Аз съм със vogie имам ги от 6 години и много си ги пазя ,искам да си взема нови ,но не успявам да си харесам модел.Накрая все стигам до модела с който съм в момента

# 19
Алена, просто да си рестваш дали uv защитата е на 100%. Изненадващо е, но дори и при марковите има такива, които не отговарят на това.

За драскотините, целият слой надали. Ако е в основноъо полезрение тогава със сигурност намаля защитата. Но ако е някъде в периферията, не мисля, че е фатално.

# 20
Страхотна тема! Алена   bouquet

Досега съм купувала очила в порядъка от 40 до 50лв и то от местните оптики.
Разгледах очилата на Квят, наистина имат много хубави модели, а и са на добра цена. Вие онлайн ли ги поръчвате?

# 21
Голяма слабост са ми очилата, също като часовниците. За други неща не държа да е скъпо или марково, но за тези - да. Винаги съм имала поне няколко чифта, така, че не ги нося постоянно и не се развалят. Най-старите ми са едни на Iceberg, на 8-9 години са сигурно, имам купувани и по интернет. Но моето лице е с много правилен овал и ми отиват всички модели. Само ленънки не харесвам, и никога не съм носила. Разричните очила имат различна степен на защита, от 1 до 4, най-често се срещат 2 и 3. Най-високата степен са ми тези на Luella, с които почти можеш да гледаш срещу слънцето.

Скрит текст:

Ето и част от другите:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Имам и едни на ВС, струваха 10 долара, имат много добра защита, а се оказаха и много здрави, вече 4-5 години ги въргалям по пясъка на морето.

# 22
И аз съм фен на слънчевите очила, най-любим аксесоар! Имам и скъпи и евтини, просто защото лесно ги съсипвам. Принципно много си пазя нещата, но със слънчевите очила не ми се получава, въпреки че ги нося в калъфчета или несесери. От евтините най-любими са ми тези на asos защото винаги намирам хубав модел и се водят със защита 3, което като цяло ме устройва. От по-скъпите за мен няма по-добри от Ray Ban, тези са просто страхотни и много удобни:
Скрит текст:

# 23
Честита Коледа на всички!   bouquet
Някой с нови очила от Дедо Коледа?  newsm08

Аз си самозакупих такива(полароид тип маска), щото само не спя с тях  Mr. Green Ако не са ми на носа през деня, то вечер са ми на главата като диадема Laughing
Предпоследните ми бяха тези:
http://oliverwebershop.es/en/sunglasses-swarovski/152-sunglasses … dakota-black.html
но не съм доволна-нямат поляризиращ филтър и при шофиране блестенето ме дразни Sad
Винаги търся с максимално тъмна плака, и ми се налага да меря (май единственото нещо, което не смея да купя от нета) понеже съм с тясно лице, и повечето модели ми стърчат  Crazy та не държа на марка и цена..важното е да са тъмни и удобни Peace

# 24
  • София
Аз съм планирала покупка на очила, но след НГ, за да пуснат намаленията, а и не ми се обикаля честно казано. Сигурно ще пробвам авиаторските на Рей бан. Не съм ентусиазирана, защото аз си падам по  огромните и тежки очила, но ми се налага да съм с леки.

# 25
  • в 1001-та нощ
Алена, просто да си рестваш дали uv защитата е на 100%. Изненадващо е, но дори и при марковите има такива, които не отговарят на това.
...

Не знаех, че може да се тества Simple Smile

# 26
Аз съм планирала покупка на очила, но след НГ, за да пуснат намаленията, а и не ми се обикаля честно казано. Сигурно ще пробвам авиаторските на Рей бан. Не съм ентусиазирана, защото аз си падам по  огромните и тежки очила, но ми се налага да съм с леки.

Авиаторските на рей бан имат един недостатък - когато е по-топло и лицето ти се изпоти започват да се смъкват. Ужасно е Mr. Green

# 27
  • в 1001-та нощ
А от къде предпочитате да пазарувате?

# 28
  • София

Авиаторските на рей бан имат един недостатък - когато е по-топло и лицето ти се изпоти започват да се смъкват. Ужасно е Mr. Green
Ти пък. Вярно ли? Ужас Crossing Arms Това не зависи ли от формата на лицето...ще го имам предвид обаче.

# 29
Очила пазарувам предимно от Оптикласа, или както и да се произнася на български. Имам и едни от Леонардо, но... имам резерви относно тях, мисля че точно в една тяхна оптика ми изкривиха дръжките в стремежа си да ги "коригират".
Авиаторските на Рейбан са страхотни, но мен лично не са ми удобни, не харесвам очила с такива пластмасови наносници, защото ми остават белези обикновено ако ги нося дълго време. Години наред съм носила очила за късогледство и съм доста претенциозна откъм удобство и рамки.

# 30
  • в 1001-та нощ
Ако някой знае къде в момента в София се предлагат Solano, моля да сподели Simple Smile Аз ще разгледам в оптиките по моловете Simple Smile

# 31
Солано мисля че съм виждала в Грандоптикс. Лятото поне, не знам сега дали имат още.

# 32
  • Sofia
Солано мисля че съм виждала в Грандоптикс. Лятото поне, не знам сега дали имат още.

Да, със сигурност има там, но не знам какво разнообразие предлагат.

# 33
  • в 1001-та нощ
Не бих купила, без да съм пробвала - затова искам поне да пробвам първо Simple Smile

Имам едни очила от Сефора, които не ми стоят добре, освен да пробвам да ги разменя Simple Smile Подобни носих в Норвегия - тип бухал на Кавали, заради вятъра. Всички ме харесваха с тях много, обаче аз изобщо не можах да се възприема  Thinking И до сега много избягвам такива, дори не ги пробвам  Mr. Green

# 34
Ако знаеш на мен как ми стоят тези на Сефора?! Няма почти модел очила или шапка, които да не ми отиват вк и Ленънки и не мога да нося с този гаден диоптър. Ще играе лазера съвсем скоро.

# 35
  • Sofia
Ще играе лазера съвсем скоро.

Давай, Дени. Hug И аз съм минала през това, няма нищо страшно. Sunglasses

# 36
  • в 1001-та нощ
densi  Hug още, като писа в темата ми беше на върха на езика, да те побутна за това, но реших да се въздържа. Е, сега го правя  Blush

На мен са ми буквално някак големи  Mr. Green

# 37
Страх ме е от лазера и се навивам от години. Обаче искам слънчеви очила. Whistling

# 38
  • в 1001-та нощ
Когато си готова ще го направиш  Peace .

А аз си изрових снимки с очилата (бухал) и започнаха да ми харесват  Joy hahaha

# 39
Страх ме е от лазера и се навивам от години. Обаче искам слънчеви очила. Whistling
Извинявам се за оффа, но Денси с какъв диоптер си? Не можеш ли да носиш лещи? Аз лично не бих се подложила на лазер доброволно..  Stop

По темата - най-често съм си взимала очила от Оптикласа, но днес си взех с диоптер само че от Леонардо и са жестоки, скоро ще взема и слънчеви от тях  Peace

# 40
  • Sofia
Не можеш ли да носиш лещи? Аз лично не бих се подложила на лазер доброволно..  Stop

Защо? Лазерът не крие никакви рискове, а резултатите са – Heart Eyes. Не съм и очаквала някога да виждам кристално ясно отново.

С лещите, обаче, можеш да си навлечеш зверски проблеми. Казвам го като човек, който е носил в продължение на 6-7 г. Освен това, си е неудобство, откъдето и да го погледнеш...

# 41
Това си е операция, не можеш да кажеш, че няма риск Simple Smile А и за жалост познавам хора, които още не могат да се оправят след такава операция и не виждат... Нося лещи от 10 години сигурно и до толкова съм свикнала, че по-голямо неудобство чувствам от очилата. Но се радвам, че при теб всичко е наред след операцията Hug Аз лично съм си правила изследвания, но така и не мисля да се подлагам в скоро време..

# 42
  • Sofia
   Не знам, ти си преценяваш, разбира се, но според мен, излишно се притесняваш. Simple Smile Не мисля, че можем да го наречем операция в истинския смисъл да думата, за мен беше, като да си измия зъбите или да си среша косата. Laughing Също, не познавам хора с усложнения, камо ли с ослепяване, ако правилно съм те разбрала. Shocked Това даже мисля, че не го дават като евентуален страничен ефект.

# 43
Не говоря за ослепяване, но да не виждаш нормално на 4 метра разстояние за мен е достатъчно зле Simple Smile Разбира се шансът това да се случи е 1 на милион, но го има  Peace

# 44
  • Sofia
   Е, да, но то и премахването на неизбил мъдрец крие редица сериозни рискове, а пък е хубаво да се направи (сори за off-topic сравнението, но съм на такава вълна, Sunglasses Laughing).

Реално погледнато, всичко крие известна доза опасности и на нас остава да преценим кога са обосновани. Peace

# 45
  • на терасата
Въпросът със слънчевите очила и диоптъра се решава по 2 начина.
Едното е да си харесаш рамки и да ти сложат стъкла с диоптър и съответното нюансиране и т.н. Имам такива. Виждала съм прекрасни слънчеви очила с диоптрични стъкла и на други хора.

Другият начин, който ми е по-удобен са очила с форхенгер. Моят е на магнитчета, лесно се слага и сваля. Когато се поиздраска, просто смениха плаките на форхенгера.

# 46
Не можеш ли да носиш лещи? Аз лично не бих се подложила на лазер доброволно..  Stop
  Защо? Лазерът не крие никакви рискове, а резултатите са – Heart Eyes. Не съм и очаквала някога да виждам кристално ясно отново.
   С лещите, обаче, можеш да си навлечеш зверски проблеми. Казвам го като човек, който е носил в продължение на 6-7 г. Освен това, си е неудобство, откъдето и да го погледнеш...
-6 диоптъра имам плюс астигматизъм и става наистина много.
Лещи съм пробвала всякакви, но не мога да нося.
Нося само титаниева, супер лека и огъваща се рамка, защото другите ми топят костта на носа и затова не мога да си направя слънчеви очила с диоптър или да добавям някакви стъкла.
А и харесвам само големи слънчеви очила, дори много големи- тип маска.

Много ми харесва тази тема, благодаря ви!
Споделяйте модели, снимки, фаворити и всякакво инфо, което сметнете, че ще е полезно. Hug  bouquet

Последна редакция: нд, 28 дек 2014, 09:21 от densi

# 47
И аз леко офф...също съм с мн. висок диоптър, и от хм..май вече 20г. нося целодневно лещи (да чукна на дърво, не съм имала кахър с това). Вариант диоптр. фотосоларни стъкла не ме устройва, предвид недостатъчното им затъмнение; лятото съм почти цял ден на плаж.
В един момент се бях навила за операция, но при моя позната имаше страничен "ефект"-усещане за мравучкане в окото, както и сухота, което не ми звучи ок, ако и на мен ми се "падне" Mr. Green-та се отказах  Crossing Arms (винаги съм се чудела защо аджеба офталмолозите си носят очилцата, а не си направят и те лаз. корекция  newsm78)

# 48
Много обичам слънчеви очила  Crazy
Досега най-удобни и най-пасващи са ми били един бъбрек и едни котешки на Vogue. На бъбрека започнаха да му се белят стъклата на 3тата година, а котешките тази година ги надрах на морето  Confused  В оптиката ми казаха, че няма проблем да ги нося, освен ако не ми дразни на окото. Нося си ги, изобщо не ми пречи, може да им сменя стъклата тази пролет, ако не купя нови.
Имала съм много марки и модели, D&G, Pierr Cardin, Ray ban, Ferre, Polaroid. Бях си купувала едни много хубави и не скъпи от Джой оптик, от типа на Солано, но не си спомням марката, много хубави и удобни и не бяха изобщо скъпи. Като ми омръзнат подарявам или продавам, в момента съм с 3 чифта.

# 49
  • София
Благодаря за темата! Ще следя с интерес
Имам тези:
Скрит текст:
и още едни на Kwiat, но не намирам снимка.
Скрит текст:
Enni Marco
много любими от последната година:
Скрит текст:

# 50
Последният модел на Миу миу много ми харесва, следващите ми ще са от този тип по-ръбести и с дебели рамки Simple Smile

Е, да, но то и премахването на неизбил мъдрец крие редица сериозни рискове, а пък е хубаво да се направи (сори за off-topic сравнението, но съм на такава вълна, Sunglasses Laughing).

Реално погледнато, всичко крие известна доза опасности и на нас остава да преценим кога са обосновани. Peace
Абсолютно съм съгласна!  Peace

# 51
Densi, , ние сме си говорили с теб на тема "лазер" лично, искам да те окуража, вече минаха 5 години от операцията ми и зрението ми е все така в превъзходна форма, нищо, че съм по много часове на компютъра и вечер до късно работя. Мисля, че една екскурзия до клиниката ще те окрили за идеята като видиш на живо как стоят нещата. Стискам ти палци!   bouquet

По темата за очилата, голяма слабост са ми, всяка година гледам да си купя поне 2 нови чифта. Последно си взех авиаторски дизайн на Хуго Бос от "Оптикласа" и прекрасен модел в кафяво с кристални стъкла ( ръчна изработка на стъклата) на Персол от "Леонардо". За качествени очила пари не жаля.

http://giarre.com/model/boss-by-hugo-boss-boss0510s-astha/
http://giarre.com/model/persol-po9649s/- последните

Иска ми се да имам и чифт Линдберг, но ще трябва да купя онлайн, в БГ май вече нямат представителство. Имат и превъзходни ултра качествени диоптрични рамки.
http://lindberg.com/

# 52
Ето ориентировъчна снимка на размерите на очила. Когато лесно падат или не се чувстват стабилни, не са точни като размер, номерацията е на дръжката и на "моста" над носа.

# 53
  • в 1001-та нощ
warmi  Hug много благодаря Simple Smile

Имаш ли идея - дали един модел се произвежда с различни дължини на дръжката?

# 54
a.l.e.n.a, предполагам, че зависи от марката и модела. Досега като съм пробвала, винаги са били единични размери.

Разгледах набързо един онлайн магазин, под всеки модел има *Some colors may have more sizes. Този унисекс модел има два размера, което е логично http://www.framesdirect.com/framesfp/Ray-Ban-palanbq/lb.html Някои мъжки очила също, най-вече Рей Бан.

# 55
Аз също съм минала през лазерна корекция, както и някои мои приятели. Да, имам сухота в очите примерно зимата когато въздуха в стаята е сух и нощем ми се изсушават очите, но като се събудя и просто си намокря очите с вода се оправя. Това е единственият недостатък засега - 7 години - и да си призная на фона на опита ми с 10 години лещи и около 10 очила, си заслужаваше. Няма база за сравнение, та ако ще след 10 години диоптера ми пак да се качи.
В Щатите такава операция се води козметична процедура, така че не е нещо кой знае какво. Хората какви по-големи издевателства правят с кожата си Rolling Eyes

# 56
  • София
Привет...Честита Коледа, много здраве и слънце ви желая Wink
Аз имах Полароид от едно магазинче до Докторската градинка,до СУ. Смених ги след време с една марка Ешенбах май така се произнася...Имат ги в оптики Фокс,аз ги взех от тази на Раковска. После си купих още един модел и си ги сменям. Обичам си очилата и почти не мога без тях,но и аз не мога много да ги  пазя...Ще ми се да си взема моделче,като показаното на Рейбан с мн.тънки рамки,полицейски им казвам аз...А как изглеждат авиаторските? Rolling Eyes

# 57
  • Sofia
   Авиаторски = полицейски = бъбрековидни = "муха цеце" = "нацупена кифла, позираща на "Витошка"". Laughing

Но и на мен са ми любими. Hug

# 58
  • София
Нося само тип маска,защото с шибаната форма на лицето му с другите изглеждам потресаващо.Последните са ми на SBK  много съм доволна.Мъжът ми носи на Ози само.

# 59
  • в 1001-та нощ
Пробвах бъбреци, но не ми отиват, ако отдолу са с по-правилна форма са ми по-добре  Peace

А тези, като тип имат ли някакво общоприето название?

# 60
  • Sofia
   Аленка, малкa е снимката, не се вижда добре, но може би Butterfly. Peace

# 61
  • в 1001-та нощ
Eeeee, страхотна си  newsm76 точно такива са  bowuu

# 62
  • Sofia
   Радвам се, че помогнах. Hug

# 63
  • в 1001-та нощ
Когато избирате очила, съобразявате ли се как лягат на веждите?

# 64
  • София
Аз да.Но аз с всичко се съобразявам.От 100 модела 2 или 3 ми отиват.безумие.

# 65
  • Sofia
Когато избирате очила, съобразявате ли се как лягат на веждите?

Аз не. Харесвам се с почти всичко, което пробвам. Blush Което е странно, понеже с дрехите съм точно в обратната крайност, нищо не ми ляга, все не съм доволна.

# 66
  • София
Аз дрехи не меря,вземам и това е.Понякога греша.

# 67
  • Sofia
   Днес една случайна снимка на Алисия за пореден път ми напомни за Prada Cinema Collection, от която така и не си взех някой модел, макар всичките да ми допаднаха като изработка. Специално този е наистина изящен:

# 68
Чудесни очила.

# 69
Страхотни са, но с моето малко лице такива модели не ми отиват Sad

# 70
Да покажа и моите бижута по ред на придобиване  Mr. Green

BULGARI brown
Скрит текст:

ROBERTO CAVALLI black
Скрит текст:

RAY BAN white
Скрит текст:

Всички са ми много удобни, пасват ми идеално на тясното лице (не ми стърчат отстрани  Embarassed ) и не са мръднали  Peace

# 71
ROBERTO CAVALLI  и RAY BAN ми харесаха ,на каква цена са Кавали?Точно такива ми отиват на мен

# 72
  • Плевен
Да се включа и аз в интересната тема  Blush

Моите любими очила са авиаторски модел с кожена рамка. Заедно сме от 4 години и не излизат от чантата ми, нося ги и лято и зима.

miss_666, моля те да напишеш модела на белия Ray Ban.

# 73
MG18 бяха към 600лв от Оптикласа лятото на 2013г модел RC370S

viv_pl тези ги помня точно 360лв модел 3025JM, защото са ми от това лято от Берлинер оптик

# 74
Благодаря ти

# 75
  • в 1001-та нощ
Като че ли, в коментарите срещам най-често "Купих от Оптикласа" ... С какво го предпочитате? Разнообразие и много модели, отношение, добри цени?

# 76
  • София
Ами, честно казано, аз през целия си съзнателен живот съм носила очила за корекция на късогледство.
Годишно очила, стъкла, лещи, разствори и консумативи са минавали 2000 хил. лева
Била съм клиент на Оптикласа, но последните 6-7 години / малко след лазерната корекция/ ги отбягвам умишлено. С мен съвсем не постъпиха коректно + едни очила, за които много имам съмнение, че са Рей Бан и като цяло мнението ми Уйде по ягодите. Което не значи, че не предлагат качествени неща на прилични цени. Peace

# 77
Не разбрах с кое не са постъпили коректно?

# 78
Да си призная честно Кавали ми бяха първата и последна покупка от Оптикласа .... Взех ги от тази на Витошка .... Бяха много любезни (пробвах към 6-7 модела), да имаше много голямо разнообрази, а цените са идентични с всяка една друга оптика освен ако няма нещо на промоция някъде  Peace   ...  Даже след 2 дни им звънях, защото ме боляха очите и те ми обясниха, че причината за този дизконфорт е заради това че съм носила светли очила (Булгари) и окото ми трябва да свикне с тъмното стъкло и да ги нося по-често дори на закрито, но все пак ако не свикна да отида да им ги върна, което лично на мен ми направи много добро впечатление  Naughty
Отказах се от тях обаче, защото за мен е важено отношението на продавача, а не защото съм с бебешка количка и/или спортно облечена да не ме отразяват, но уважение съм усетила само там и в нито един друг техен магазин е все пак не бях с количката, а на разходка със съпруга ми Joy ....
Като си харесах белия РейБан и им изпратих онлайн запитване къде го има и на каква цена не ми отговориха въобще, а Леонардо ми върнаха отговор след 2 часа!
Очилата са скъп аксесоар, който е важен акцент във визията и се носи за по-дълъг период от време ... Необходимо е (поне за моето лице) освен харесани на картинка или на друг човек да се пробват, защото не знаеш какво ще ти пасне и затова консултантите в оптиките трябва наистина да консултират с желание!
П.С. Извинявам се дългия пост   bouquet

# 79
  • София
Аз също винаги предпочитам Оптикласа и Леонардо,винаги съм била супер доволна от обслужване,имаме много очила и диоптрични и слънчеви PeaceИмам и отстъпка в двете фирми. Mr. Green

# 80
Мъжа ми си сменя стъкла на слънчеви очила в Оптикласа с Парадайз (малко след като откриха мола). Бяха супер зле. Първо обещаха, че на следващия ден ще са готови, той отиде да си ги вземе, не бяха  готови, казали му, че ще звъннат. 3 дни ни вест, ни кост. Той си трепери за рамката, понеже я обича. И така 5 дни по-късно, отива да си прибере очилата (без да са му се обадили, че са готови), оказва се, че не са. Вдига скандал, сменят му стъклата пред него и от бързане, надират едното. Толкова бил бесен, че си ги прибрал така, защото не искал повече да ходи при тях  Laughing
Наистина беше бесен  Mr. Green

Иначе, моите най-скорошни очила са купени от същата верига, но в Сердика. Бях с приятелка, която има карта за 25% отстъпка. Обърнахме оптиката с хастара навън, всичко, което искахме пробвахме, чудихме се, бяха супер любезни. Накрая избрахме, платихме и така.

А по основната тема - фен съм на Carrera и Ray Ban. Имам в момента и едни спортни Uvex, супер лекички и много хубаво гледат. Обичам уни секс очила. Финтифлюшките ме дразнят. А и с мъжа ми много често си сменяме очилата, отиват ни и на двамата еднакви неща  Sunglasses

# 81
Хей ме на и аз съм страшен фен на слънчевите очила.
Харесвам по-големи, много харесвам и т.нар авиаторски, но не ми отиват никак.
Имах едни страхотни тип маска на Vouge, които за жалост ми откраднаха и преживях тежко хаха
Бяха ми супер удобни.
Сега съм си харесала ей това
http://www.smartbuyglasses.co.uk/designer-sunglasses/Gucci/Gucci … OH-UA-108508.html
 Това също
http://www.amazon.com/Dolce-Gabbana-0DG4168-Square-Sunglasses/dp/B009L9AWMM

Иначе последно си взех това, от Леонардо, засега съм доволна
http://webshop.optiekjowarniers.be/nl/dames/zonnebrillen-1/d/ral … 55-17-135-3n/1540

# 82
Имах едни страхотни тип маска на Vouge, които за жалост ми откраднаха и преживях тежко хаха

Аз наскоро загубих едни диоптърни на Vouge и много ме е яд. Много трудно си харесвам рамки за очила, а и тези ми ги направиха със супер хубави стъкла.
За оптиките - в България си харесвам само Леонардо. Но съм и субективна, защото познавам собственичката далеч преди да има оптика, помня й първото магазинче и се радвам, че толкова години не направи компромиси с качеството на стоките и обслужването. Поне моите впечатления са такива.

# 83

Ох и на мен тези са ми слабост  Peace и като си търсих бели исках да са те, но за съжаление светлите са им слонова кост  Cry

# 84
Предпочитам Оптикласа, тъй като от доста години имам карта за 20% отстъпка. Важи за колекции, които в момента не са намалени, а към намалените  ми дават още 10-15 % от етикетираната промо цена. Доволна съм от качеството и обслужването. Диоптрични очила съм носила постоянно допреди 5 години от 2 годишна, от както живея в София съм си ги правила само в тази оптика без никакви забележки. От Леонардо кукувм само брандове, които не се внасят от Оптикласа.

# 85
  • София
Да се запиша в хубавата тема, да съм в крак с новите тенденции.  Simple Smile

Имам доста слънчеви очила, но сега любимите са ми на Прада. Най-често съм с тях.  Heart Eyes
Ето тези -
Скрит текст:

# 86
и аз се записвам при вас, не са ми мания, но обичам да имам и да ги нося Simple Smile

# 87
  • в 1001-та нощ
От както чета темата - като вляза в мол - веднага оглеждам кои с оптиките Simple Smile За Леонардо видях, че само в центъра, а там стъпвам на живот и смърт  Mr. Green Явно клиент няма да им стана  Mr. Green

# 88
  • София
От както чета темата - като вляза в мол - веднага оглеждам кои с оптиките Simple Smile За Леонардо видях, че само в центъра, а там стъпвам на живот и смърт  Mr. Green Явно клиент няма да им стана  Mr. Green
Струва си  PeaceИмат неща които Оптикласа нямат.Лятото никъде нямаше авиаторски най-голeмият размер,с много интересни стъкла в кафяво розова гама и съмсем малко огледални-там ми ги поръчаха и пристигнаха много бързо.Докато в Оптикласа само викаха нямаме Лардж модел Crossing ArmsИмат и брандове които Оптикласа нямат.А вчера точно в Оптикласа мернах един страшен Том Форд  Heart Eyes Най-зле е Оптикласата в Мол България.Иначе в Мол София е много добре заредена,също и тези в центъра PeaceА Леонардо освен този на Витошка друг не се сещам ,преди имаше на Денкоглу и имаше един италианец там ,колко очила съм накупила ,ама и хубави отстъпки ми правеше hahaha Joy

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 13:39 от danielad

# 89
  • в 1001-та нощ
Благодаря, ще се вслушам  Blush

# 90
  • София

Купих си тези и едни на Армани в подобен стил и цвят.

# 91
Мъжът ми лятото си купи подобни на тези, но рамката беше "облечена" в кожа. След кратко носене кожата се отлепи и падна.  Confused Рамката под кожата пак е хубава, но не е същото.

# 92
Здравейте момичета много хубава тема   bouquet

В търсене съм на нови очила и реших да попитам чичо google какви нови модели има през 2015 и ми излязоха едни  от али експрес, които ми харесаха много като модел. Предполагам са реплика, но не знам на коя марка имате ли идея  Heart Eyes

http://www.aliexpress.com/item-img/2015-NEW-Cat-eye-Sunglasses-f … /2042551713.html#

# 93
Записвам се и аз- голям фен на слънчеви очила- имам Шанел, Диор, Ray Ban, Джон Галиано  Peace

# 94
# 95
Да и Диор имат подобен модел. На много малко хора стоят обаче добре, пробвай първо в някоя оптика такъв модел, защото е специфичен и може да не се харесаш.

# 96
Благодаря ви момичета   bouquet Ще пробвам задължително, аз не искам репликата, просто ми хареса модела. Дано ми стоят добре  Blush

# 97
Много обичам да нося слънчеви очила.  Като се замисля почти всяка година , от последните десетина години,  съм си купувала . По- голяма част от очилата съм ги купувала от чужбина.
Тези са ми много любими  nina ricci  ,anna sui , diesel и ana hickmann .

Скрит текст:
Скрит текст:

# 98
  • в Кошера
Вече съм готова с избора си за тази пролет. Лошото е, че харесах два модела, и двата ми стоят добре. Таааа, няма да мина само с един чифт.  Mr. Green  Laughing

# 99
Имам Cartier и Chopard, стъклата им са в кафявата гама,и задължително без поляризация!  Heart Eyes

# 100
Защо задържително без поляризация?

# 101
  • София
И аз ще се включа в темата  Hug

И аз мисля , че очилата са аксесоара, от който не бива да се пести. Ако човек не може да си позволи по-скъпи и качествени е по-добре да не си купува , тъй като евтините без защита са  вредни за очите.
Тази година съм се навила да дам повечко пари за очила.  Иска ми се да е нещо с котешка форма и особено много обичам пластмаса комбинирана с метал и черно със златно. Също ми харесва рамката да е предимно масивна тъй като ми дава чувство за сигурност Grinning
Въпреки това модела , който съм си харесала е този :
http://www.sunglasses-shop.bg/Sunglasses/Gucci-sunglasses/GG-3674

малко е стар - от миналата година , но честно казано обиколих цялата Оптикласа , успях да си взема антирефлексни стъкла с рамка на Vogue на Charlotte Ronson , но слънчеви нещо не мога да си харесам. Има се и впредвид , че съм и на 22 , не всеки модел , особено тези на Dolce and Gabbana и други подобни просто не ми вървят на стила и на годините.

# 102
  • Пловдив
Имам няколко чифта, защото установих, че това ми е най най най-любимият аксесоар. Но любимите ми са тези http://www.sunglasses-shop.bg/Ray-Ban-sunglasses/RB-4125. Изключително удобни, здрави и през тях виждам най-добре. Другите ми любими са тези http://www.sunglasses-shop.bg/Sunglasses/Kwiat-sunglasses/Kwiat- … glasses/KS-9412-B.
Имам още няколко, но не са ми толкова удобни. Последната ми придобивка са тези http://www.leonardo.bg/index.php?option=com_jshopping&contro … d=776&lang=bg

# 103

Първо не ми понася на очите и другото което е,че понякога поляризиращия филтър може,да пречупи лъчите по такъв начин,че да не виждаш реално образите.На пилотите например,им е забранено да използват поляризирани стъкла,точно по тази причина. Ултравиолетовата защита е напълно достатъчна,и хубавите очила с качествени стъкла нямат поляризация (освен ако не се правят с поръчка).

# 104
Remember me, би ли дала линк към очилата на Kwiat? Много се чудя дали да си поръчам ето тези http://prikachi.com/images.php?images/255/7876255A.jpg?

# 105
  • София/Дружба

Първо не ми понася на очите и другото което е,че понякога поляризиращия филтър може,да пречупи лъчите по такъв начин,че да не виждаш реално образите.На пилотите например,им е забранено да използват поляризирани стъкла,точно по тази причина. Ултравиолетовата защита е напълно достатъчна,и хубавите очила с качествени стъкла нямат поляризация (освен ако не се правят с поръчка).

Може ли да си цитираш източниците?
За мен това което си написала е пълна глупост и точно обратното на истината.
Човешкото око не е способно да разграничи пряката от отразената светлина. В резултат, когато има отражения и отблясъци, възприемаме неточно цветовете на обектите и ни е по-трудно да ги различим - от учебика по физика
Единствено за пилотите мога да се съглася, но там пък има други филтри на стъклата на самолетите, които да "обират" отраженията.

# 106

Може ли да си цитираш източниците?
За мен това което си написала е пълна глупост и точно обратното на истината.
Човешкото око не е способно да разграничи пряката от отразената светлина. В резултат, когато има отражения и отблясъци, възприемаме неточно цветовете на обектите и ни е по-трудно да ги различим - от учебика по физика

Хехе като човек занимаващ се,от дооооста години точно с тези неща,нямам нужда да си цитирам източниците. Учебниците по физика са едно,а това какво всъщност е поляризиращият филтър съвсем друго! Да си имаме уважението драга...

# 107
  • София/Дружба
Бих искала да си цитираш източниците, за да ме убедиш, че си права.
Иначе има прекалено много информация в нета доказваща обратното на това, което си написала.

# 108
Пилотите не ползват очила с поляризация, защото екранитр под даден ъгъл стават черни и не се виждат. Това е цялата работа, а не, че се изкривява образа.

И да попитам, някой беше пуснал едни бели РейБан, дали има подобни някъде в София? Гледах е няколко оптики, но навсякъде имаше много малко с изцяло бели рамки.

# 109
Иначе има прекалено много информация в нета доказваща обратното на това, което си написала.

Казах ти източника съм си аз,от дългогодишен професионален стаж в тази сфера. Другото което е,аз нямам намерението да те убеждавам в нещо,и ти няма как да убедиш оптик-оптометрист в нещо различно от това което съм написал, колкото и да се пънеш на среща.

Със здраве ... тесногърдието ти е безкрайно!

# 110
  • София/Дружба

Казах ти източника съм си аз,от дългогодишен професионален стаж в тази сфера. Другото което е,аз нямам намерението да те убеждавам в нещо,и ти няма как да убедиш оптик-оптометрист в нещо различно от това което съм написал, колкото и да се пънеш на среща.

Първо - не виждам да те обидих с нещо, че да ме обвиниш за тесногръда, напротив, исках да ми покажеш откъде черпиш информация, за да обогатя аз своите знания (ако разбира се моите са грешни)
Второ - това, че ти самата си източник на знанията си ... без коментар, нека другите да преценят доколко може да е меродавно мнението ти.

# 111

Първо - не виждам да те обидих с нещо, че да ме обвиниш за тесногръда, напротив, исках да ми покажеш откъде черпиш информация, за да обогатя аз своите знания (ако разбира се моите са грешни)
Второ - това, че ти самата си източник на знанията си ... без коментар, нека другите да преценят доколко може да е меродавно мнението ти.

Оптик - оптометрист съм,и не един и два учебника съм прочела,и съм се сблъсквала с много хора,знаещи и можещи в тази област.

# 112
Аз лично с поляризация виждам по-добре, наистина екрана с екрана на телефона имах проблем, но одавна не съм носила такива и незнам с новите телефони как е. На Полароид преди почти всички /ако не и всички/ бяха с поляризация, сега нямам представа. Най-нужни са ми очила при шофиране и на плажа.

# 113
Joy Моя син на времето като го питам "това от къде го знаеш" (ест. ставаше дума за изтърсване на некоя велика глупост) отговора беше "аз сам си казах"   hahaha

Та четейки диспута и на мен ми стана любопитно; MagMagic, бихте ли дали наистина някакви достоверни източници на твърденията си? И не че искам да ви бъда рефер, но на практика никъде в коментарите на  solley не видях обида или провокация, за да ѝ отговаряте по този начин. Peace

# 114
  • Пловдив
zveti81, заповядай.http://www.sunglasses-shop.bg/Sunglasses/Kwiat-sunglasses/KS-9412-B
Само че на снимката са доста по-тъмни, отколкото са в действителност. Много ми успокояват очите и виждам страхотно с тях.

# 115
zveti81, заповядай.http://www.sunglasses-shop.bg/Sunglasses/Kwiat-sunglasses/KS-9412-B
Само че на снимката са доста по-тъмни, отколкото са в действителност. Много ми успокояват очите и виждам страхотно с тях.

Оле това е "моят" модел очила. Обожавам такава големина, а ми отиват, колкото нескромно да звучи.  Mr. Green Отиват в графа чакащи заплата.

# 116
  • SF
Много обичам слънчеви очила и много ми отиват. Имам много, ужасно много и винаги искам да купувам нови и нови. Не мога да намеря в нета последната си придобивка, но са едни авиатори на Guess, сребристи с огледален ефект.

# 117
Много обичам слънчеви очила и много ми отиват.

Блазе ти. На мен само някои ми отиват.  Mr. Green Обикновено избирам над десет, че и повече модела, докато се харесам с нещо. И то при положение, че знам какво горе-долу ми отива. С диоптърните рамки ми е още по-трудно, а такива купувам по-често.

# 118
.....
И да попитам, някой беше пуснал едни бели РейБан, дали има подобни някъде в София? Гледах е няколко оптики, но навсякъде имаше много малко с изцяло бели рамки.

Ако визираш тези
.........
RAY BAN white
Скрит текст:

Купих ги лятото от Берлинер оптик тук в Сф, но съм ги виждала и в Joy ... Модел 3025JM направо се обади или пиши на няколко оптики, за да те насочат къде ги имат  Peace .... Но не са изцяло бели - дръжките са златни

# 119
Мерси. Междувременно ги намерих, пробвах, не харесах как ми седят и купих други модел,  пак бели на Рей Бан.  Peace

# 120
  • в 1001-та нощ
Идеята за бели очила много ми допада, но не мога да преценя дали ще ми стоят добре  Thinking Определено бих пробвала и светли модели - бяло, слонова кост и т.н. каквито цветове има  Peace

# 121
Аз харесвам светли рамки. Имам едни в цвят слонова кост и черни дръжки и миналото лято почти само тях носих.  Peace Чисто бяло ми също ми харесва, но едва ли ще си купя.

Скрит текст:

# 122
Аз много исках точно бели рамки. Много им се кефя на тези, които взех.
Пробвах и е едни на Том Форд, и колкото ми се искаше да ми харесат повече, нещо не ми седяха така добре.
Сега всъщност покрай темата се въодушевих и ще си ползвам всички очила, в зависимост от настроението, доскоро ми бяха изоставени.

# 123
  • София
Много харесвам светли рамки на руса коса Heart Eyes
Имам един ей такъв Том Форд,много светло кехлебарено бежав

Много ми отваря лицето.
Аз от както миналата година си взех един голям авиаторски модел на Рей бан го скъсах от носене,така свикнах с леката рамка,че взема други очила с по-голяма рамка  да си сложа и накрая пак с Рей бана Mr. GreenСтоят ми винаги в колата.

# 124
danielad, и аз съм така. Авиаторките не ги свалям. Понякога забравям, че съм с тях, особено докато карам. Супер удобни са  Heart Eyes и се връзват на всичко, не стоят нелепо нито лято, нито зиме. Единствен минус - като искам да си ги сложа като диадема на главата, ми се заплитат за косата и трябва директно да ги прибера  Crazy

# 125
  • София
Е ти пък,как на диадема ще ги слагаш?Аз съм много отговорна към очилата ми-всичките са ми в калъфки и на главата си слагам само един модел Гучи който е с много огромна и стабилна рамка и то ако не се усетя -иначе веднага в калъфката ги прибирам.
Този номер с очилата на диадема от тийнейджърските си години не го правя JoyДавам много пари за очила ,но и много време ги ползвам и имам доста очила .
Авиаторските като ги взех не ми бяха удобни на носа -все ми се смъкваха,откакто ми ги оправиха в Оптикласа ми заспаха и няма смъкване,направо наистина забравям че съм с очила.Сега съм в търсене на нови любимци Heart Eyes

# 126
На мен много са ми минали през ръцете, но аз ги губя  Laughing още жаля едно Версаче, което падна в морето преди 2 години  (беше ми на диадема на главата)  Mr. Green Освен това с мъжа ми си разменяме редовно очилата, понеже аз харесвам и мъжки модели. Той има един Бос на мноого време, за който аз си умирам, ама му е любим и не го дава  hahaha

# 127
  • SF
А на мъжа ти как му стоят твоите модели? Rolling Eyes

# 128
  • в Кошера
А на мъжа ти как му стоят твоите модели? Rolling Eyes

На ММ два мои авиатори, които са си унисекс, му стоят жестоко. Но ние сме си една боя.
Е, след него ги позатягам малко.  Whistling

Единствен минус - като искам да си ги сложа като диадема на главата, ми се заплитат за косата и трябва директно да ги прибера  Crazy

Това е и моята мъка.  Mr. Green

# 129
Стоят му идеално. В предния си пост писах, че нося предимно унисекс очила. Имаме примерно 3 чифта Carerra, които ни стоят и на двамата еднакво добре. Само единия от тях си е мой, другите 2 са я в нечия кола, я в нечия раница за излет. Имаме много сходни черти на лицето просто. Освен това пеперудки, перлички и камъчета не нося.
Друг унисекс модел, който ни стои и на двамата е Wayfarer  Peace

# 130
  • Кеф цена няма!
Понеже заговорихте за светли рамки.
Имам тези и незнам защо, но са единствените, към които съм безотговорна Embarassed
Скрит текст:
Наскоро се сдобих с този винтидж на Ray-Ban и съм много доволна
Скрит текст:
Имам и други модели, ще допълвам.

Иначе мечтая за такива
Скрит текст:

# 131
Момичета някой поръчвал ли е от тук?

http://www.sunglasses-shop.bg/index.php?route=common/home

Видях един модел, който съм си харесала и излиза доста по изгодно отколкото в Оптик Класа с 20% намаление, но се чудя дали са оригинални  Blush