Кой къде ще ражда и как?

  • 2 209
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравейте,

Извинявайте ако повтарям темата, но не успях да намеря нищо по- систематезирано, което да ми е от помощ да си избера болница и доктор или обратното.
Предния път раждах в Шейново и може да се каже, че съм доволна, но тогавашният ми доктор вече не поемал раждания Cry.
Не знам към кого да се обърна и изобщо какви са процедурите. Само слухове и недомлъвки. Аз всъщност живея в чужбина, но се прибрах за раждането. И вече съм в паника- почти 36-та г.с. съм, а още не мога да си намеря доктор.
Та ако може да ми помогнете като споделите къде ще раждате, имате ли предварителна уговорка с някой доктор и трябва ли да повдигам въпроса за пари? А колко върви нормалното раждане?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 744
За Шейново разбрах, че искат 800лв за нормално и 1000лв за секцио - това е за "под масата", ако решиш да си плащаш.
Аз лично съм се ориентирала към Тина Киркова , защото имам позната там, която се надявам да е до мен за емоционална подкрепа най-вече. Но нямам намерение да плащам за раждане. След това ще черпя.
Първият път раждах в Майчин дом и добре че имах една позната-лаборантка там, която беше през цялото време до мен и много ми помагаше.
Събери повечко мнения и си реши, но е хубаво да имаш познат до себе си - друго си е.
Успех!
Peace

# 2
  • Мнения: 186
Здравей,

аз съм решила да раждам в 1АГ "Света София" - бившата Тина Киркова. Там официалната тарифа за избор на лекар е 500лв, които се плащат на касата или на лекаря, който ще те изражда. Можеш естествено и да не си избираш предварително някой,а да разчиташ на късмета си. Аз лично съм си избрала д-р Жанна Колева.

Според мен ако отидеш при някой заължително трябва да повдигнеш въпроса за паричките предварително, за да си подготвена. Тарифи колкото искаш. Средно върви около 500 лв. за нормално раждане. Но и аз съм чувала за Шейново, че е около 800, въпреки, че моя приятелка ще ражда там за 500.

Пожелавам ти леко раждане.

Заповядай при априлките, ще ни бъде приятно.  Hug

# 3
  • Мнения: 1 284
Здравей и от мен аз съм решила да раждам в Света София при доктор Киров защото е познат на познати и при него е 500лв. ще раждам секцио плащат се на касат, скоро трябва да ходя поне да се видим защото не го познавам още и аз съм чула че в Шейново е по скъпо една приятелка ражда там и въобще не беше доволна
 на търсачката ще намериш доста дакрори и цени по болниците

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Какво означава "официалната тарифа"? Предполага ли се, че след като платя официалните 500 лева е добре да платя и нещо друго на доктора, ако искам да спечеля вниманието му? На мен точно това ми е проблемът в Шейново- плащам 100 лева за избор на доктор, докторът иска отделно не знам още колко си, но ми дава фактура само за първите 100. Може би трябва да кажа, че фактурата ми трябва заради здравната застраховка, която имам и бих искала да ползвам.
Дали в Тина Киркова един такъв вариант е възможен ? newsm78

# 5
  • Мнения: 988
Здравей, официална тарифа - това означава че плащането е регламентирано, дават фактура и нищо друго не бива да се дава "под масата". За повечето лекари в "Света София" (бившата "Тина Киркова") знам, че не си позволяват да искат допълнително пари - ако някой ги направи, според мен го отсвирвай директно, защото не е коректно. Там има много добри лекари които няма да ти искат допълнителни суми.

И аз ще раждам там с избор на лекар, освен всичко друго тази болница в момента е с най-чисти битови условия от всички АГ болници в София - моя близка от ХЕИ им е инспектор. Също така имат много добро неонатологично отделение, което си е супер важно за бебоците, и болницата подкрепя кърменето доста повече от някои други, особено пък от "Шейново". Изобщо сега им е силен период, но и много жени раждат там.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
много, много благодаря, мама меса! newsm51
Това са обнадеждаващи новини. Сега остава да си потърся доктор там. Надявам се  да успея.

# 7
  • Мнения: 298
Аз съм се ориентирала към Шейново,
не мисля да ангажирам предварително доктор, чувала съм, че отношението им в повечето случаи е добро, както към тези които си плащат, така и към стандартно раждащите. Е, след раждането, ако съм доволна... ще ги почерпя подобаващо, дори и финансов подарък ще направя на доктора, но ..... Naughty само ако съм доволна.
Преди известно време направих опит за ангажиране на доктор, чиято тарифа беше 600 лв. нормално раждане, 100 лв. за упойка и 1000 лв. за секцио. Почти се бях съгласила. Когато, обаче накрая той каза "Няма да се притесняваш за нищо, аз ще бъда до теб през цялото раждане, но ти се моли..... не аз, а Господ да е с теб, това е по-важното!". След което размислих и реших че е много прав, и че в крайна сметка ще си раждам и без него.

Успех на всички бъдещи майки! И Господ да е с вас!

# 8
  • Мнения: 41
здравейте момичета,

ето ви още едно мнение:
аз родих в шейново на 28 юни 2005г.
цялата бременност ми следи доктор, който не изражда.
и аз се чудех къде да раждам и след дълго проучване се спрях на шейново. отидох при доктор богословова за ехограф - веднъж в 8ми месец и после веднъж в 9ти месец. казах й, че искам да раждам при нея. не ми е искала никакви пари, не е имало и един намек за плащане. после се случи така, че преносвах. лежах в шейново 4 дена и най-накрая родих със системи - на бебчо явно си му харесваше в корема му. д-р богословова беше страхотна - невероятно отношение към която и да е бременна! както и всички сестри, които срещнах там. името ми бяха научили, вечно бяха усмихнати - а повярвайте ми, страшно много момичета раждаха тогава там! родилната зала беше супер - съвременна, чиста. отделението, в което лежат бременните преди да родят е ремонтирано - също много чисто; както и тоалетните и баните. е, вече като родиш те преместват на долния етаж и там не беше ремонтирано, но това вече не е толкова важно, след като бебето се е родило здраво и майката също е здрава. в края на краищата на третия ден те изписват. аз си бях взела епидурална упойка - струваше 150 лв (мисля) - съвсем официална цена. обявена е на рецепцията им. 3 седмици след раждането отидох да видя д-р богословова и тогава й дадох пари - но колкото АЗ съм решила и защото АЗ съм решила!!! родих нормално, бързо и лесно, без усложнения. дадох 300 лв.
това е моята история. където и да решите да раждате - пожелавам ви леко раждане и бебетата и вие да сте добре!
има и други добри болници за раждане - всеки решава къде да отиде. УСПЕХ!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз ще раждам в Майчин дом, защото там ми следят диабета, развит по време на бременността. За уговорка - да искам да съм сигурна, че лекрката, която е наясно със състоянието ми ще е на линия в най-важния момент! Обаче така и не разбрах каква й е таксата. Ходихме с мъжа ми специално да я питаме в частния й кабинет и получихме като отговор "Ами то толкова време има...най-важното е доверието м/у докрот и пациент".

Та съм доста объркана в тая ситуация  newsm78

Обаче от мнения на раждали в МД и от собствени наблюдения по време на хоспитализациите - бих те посъветвала, ако всичко то е наред да не се ориентираш натам - битовите условия никак не са добри.

# 10
  • Мнения: 247
Моя позната, която скоро ще ражда ми разказа, че се е насочила към Правителствена болница.

Разказа ми със страшни суперлативи, относно обстановка, оборудване и техника и отношение на лекарите.
Било доста скъпо. Нормален преглед ти е не по-малко от 50 лв., а самото раждане само е над 1000 лв. официално и отделно си плащаш консумативи и др. такива.

Обстановката, което явно е хубавото, не напомняла по нищо болница.
Имало музика навсякъде и обзавеждането било доста комфортно.

Аз нямам никакви лични впечатления.
И съм далече от мисълта, че всяко скъпо нещо обезателно означава, че е по-качествено.
Не и в България!

Все пак някоя от вас може би има преки впечатления?

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 11:11 от luchia

# 11
  • Мнения: 2 849
Привет .Аз съм се насочила да раждам в Шейново ,където раждах и първия път .Нямам уговорки ,мисля си за епидуралха упойка ,ама всичко според ситуацията . PraynigПо принцип тарифите са различни от 200 евро  до 500 евро ,всеки сам си преценява .Успех каквото и да решиш .

# 12
  • Мнения: 3 760
Здравейте. Аз родих преди 3 месеца в Шейново. Платила съм 150лв за епидурална. Други пари не съм давала. От отношението не съм доволна, но и не се оплаквам. Обаче!
Донесоха ми бебето след около 20 часа. Никой не ми каза/показа нищо по отношение на кърменето, нито се поинтересува дали успявам. Бяхме в една стая 5 първескини-помощ отникъде. Като тръгна да раждам втори път /живот и здраве/ категорично ще се насоча към Т. Киркова!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 847
Здравейте!
И аз съм в голяма дилема относно къде и при кого да раждам. Добре, че имам времеД
За сега съм се спряла на Тина Киркова, защото е много близо до нас и чух, че имат добра техника и всичко останало-все пак са специализирана болница.
Големият проблем е при кого Thinking
Все още се чудя дали да си избера предварително лекар. Задавам си въпроса, че ако родя посред нощите и не точно на термина, ще трябва да се буди лекаря, (който едва ли ще умре от щастие от този факт и дано не е запивал вечерта). Чувала съм, че в някои болници като постъпиш да раждаш, другите лекари не ти обръщат внимание, а те оставят да си чакал лекаря, който си избрала.
Незнам. Sad

# 14
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
здравейте момичета,

...доктор богословова .... не ми е искала никакви пари, не е имало и един намек за плащане. .......д-р богословова беше страхотна - невероятно отношение към която и да е бременна! както и всички сестри, които срещнах там. името ми бяха научили, вечно бяха усмихнати - а повярвайте ми, страшно много момичета раждаха тогава там! .....


Подкрепям с две ръце newsm10

Общи условия

Активация на акаунт