Как да предпазя бебето?

  • 2 078
  • 4
  •   1
Отговори
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Здравейте,както и в една друга подобна тема,искам да ви попитам,мами,как да предпазя бебето от боледуване?Батко му ходи на градина,но в средата на декември се разболя и предаде на бебето някакъв вирус.От лекар на лекар,всички казват добре е,чисти са му гърдичките и накрая стана пневмония.След курс с АБ  вече има и нова инфекция,която дори не знам откъде е,защото баткото не ходи от близо месец на градина.И пак антибиотик.Много ми е притеснено,баткото се разболя за първи път много по-късно.Вече две педиатърки ми казаха да спра баткото от градина,но на него му е много скучно вкъщи,а в градината все пак,знаете,играят с други деца,учат се на разни неща.Вкъщи дори не мога да му обърна достатъчно внимание.Засега не ходи де,като омекне времето,ще излизаме и навън,но все пак правилно ли постъпвам като го спирам?Става дума за няколко месеца,поне малко да порасне бебето.

# 1
  • Мнения: 4 758
Ще ти споделя моя опит, а пък ти си направи сама изводите. Моето дете тръгна на ясла на 6 месеца и първите девет месеца беше непрекъснато болно до степен, че не можеше да ходи много на ясла + имаме един едноседмичен престой в болница. След тези девет месеца обаче детето се стабилизира и за последната една година е отсъствал от ясла точно три пъти - за максимум една седмица. Не казвам, че не боледува, напротив - носът все му тече и от време на време започва да кашля. но кара нещата много по-леко и не се налага да го спираме. За мен и за тукашните ясли и педиатри (ние живеем в Белгия) дете, чийто нос тече и което кашля, не е болно дете и не се връша от яслата.

Освен това, независимо какво е времето навън, ние излизаме. За коледните празници си бяхме в България и дори на минус 10, го изкарвах навън за половин час. Преди около година бяхме в Москва -също излизахме. Отразява му се чудесно - жълтите сополи веднага спират.

Дори сега да спреш детето от ясла, в момента, в който тръгне, пак ще започне да боледува и съответно да носи вирусите на бебето. Аз лично не бих спирала детето, но това си е мое мнение, продиктувано от моя опит и обстоятелствата, в които живея (нямам отпуск за гледане на дете). Иначе само ти можеш да прецениш кое е най-правилното за теб и за децата ти.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
И аз да споделя опита си. Баткото е на 5,6 г. ,бебето на 1,1 г. От четиримесечен започна да боледува все неща, донесени от баткото, който ходи на градина. За 4 месеца бебето направи 4 брохиолита, които просто на моменти се сливаха. Две хоспитализации имахме за общо 20 дни. Оттогава бебето се стабилизира, но вечно е със сополи и често с кашлица. Баткото спря градината на 20 декември, без никакъв контакт /само с баба му и дядо му/ и  на 27 декември вдигна висока темп., която поддържа 4 дни без никакви други симптоми за болест. Бебето започна да кашля и да му тече носа. Изкара болно към 9 дни. В деня, в който решихме че е здрав, аз вдигнах температура и вече три дни ме тресе, можеш да направиш сметка, че точно до този момент бяха почивни дни и сме си стояли само вкъщи с мъжа ми. Днес съм по-добре и по този случай бебето вдигна висока температура. Ами ще се гръмна. Не ми и минава през ум да спирам баткото. Много важно, че 17 дни не е ходил на градина, през това време се изредихме болни всички, че и повтаряме. С две деца това е положението.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
но все пак правилно ли постъпвам като го спирам?

Не знам изобщо защо се чудиш.За мен е правилно,щом бебето прихваща от баткото.Намисли игри,в които да включваш и бебето.Ние така играем често.Или с лявата друсам жезлонга,а с дясната рисуваме,пишем букви,цифри.Получава се.Отделно и излизаме всеки ден и трите.Нищо,че е студено.

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Благодаря за отгворите  bouquet!Засега баткото няма да ходи на градина,като се стопли,ще излизаме навън!Хубав ден от нас!

Общи условия

Активация на акаунт