Как махнахте нощния памперс?

  • 1 442
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 505
Той ще те буди с тази цел. Rolling Eyes

Ами там е работата, че не мога да му се доверя той да ме буди при положение, че се случва да се изпусне при следобедния сън, който е значително по кратък.

А дечицата, който нощем са без памперс, по колко пъти горе-долу се будят за да пишкат?

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
Оф, тази тема и мен ме вълнува....
ние сме махнали дневния памперс отдавна... Искам и нощния да махам... Ще ви кажа какво мисля аз, без да имам много опит.. Моята щерка досега е спала 3 пъти без памперс нощно време, инцидентно когато сме забравили да купим памперси... Вдигам я да пишка като си лягам аз около полунощ после през нощта тя се буди ако й се пишка и почва да мрънка. Единия път беше опикала цялото легло, другите 2 пъти се пробуждаше и аз я слагах на гърне. Всичко това е много хубаво, ОБАЧЕ като е с памперс спи непробудно и си пикае на воля в памперса. Сутринта е напишкан поне 2 пъти... Според мен тя усеща кога е спамперс и кога не... Rolling Eyes В яслата също понякога се напишква следобед. Нося рядко памперси там, но усещам, че на лелите им е по-удобно да е с памперс. Да, ама тя тръгва на градина и няма начин да е с памперс следобед... Та от днес смятам повече да не нося в яслата...
Друг момент е, че тя вечер пие много вода... Не мога да й откажа. Сърце не ми дава като поиска водичка, аз да кажа "Не, защото се напикаваш!"  Close Смятам да купя подложки за леглото и да спи вече без памперс. Голямо момиче е вече и започна да хитрее...  Wink

# 17
  • Мнения: 1 077
Според мен тя усеща кога е спамперс и кога не... Rolling Eyes В яслата също понякога се напишква следобед. Нося рядко памперси там, но усещам, че на лелите им е по-удобно да е с памперс. Да, ама тя тръгва на градина и няма начин да е с памперс следобед... Та от днес смятам повече да не нося в яслата...
Друг момент е, че тя вечер пие много вода... Не мога да й откажа. Сърце не ми дава като поиска водичка, аз да кажа "Не, защото се напикаваш!"  Close Смятам да купя подложки за леглото и да спи вече без памперс. Голямо момиче е вече и започна да хитрее...  Wink

да, така е, усеща. И се буди ядосана, че ще и се наложи да стане. Ако пък не стане навреме, още повече се сърди...  Rolling Eyes, та съм я успокоявала. Преобличаме се и муш в леглото. Това беше броени пъти. Застлала бях матрака с найлон, старо памучно одеало и ако се случеше беля, слагах отгоре ватирани завивки, чаршаф и си доспивахме.
Със пиенето на води, сокове... същото пие като смок.  ooooh!... понякога ссе буди да пишка, понякога - не.

# 18
  • Мнения: 479
Синът ми е на 2 год. и 3 месеца.Преди месец ,с много мъки махнахме дневния памперс,останаха ни този за следобеден сън и нощния.Моля,дайте съвет как да се отървем и от тях!Няма да е лесно,защото винаги са препълнени и даже пропускат и на слипчето.Как беше при вас?

Здрасти и от мен,

Написаното вече от другите мами във форума по темата показва, че няма универсално правило за приучване: едно детенци спира да мокри памперса, друго само започва да се пробужда, трето и без памперс си пишка в гащите ...
Ти пишеш, че само преди месец "с много мъки" сте махнали дневния памперс, а също и че нощният е винаги пълен. Може би на малкия му трябва още  време преди да пристъпите към следващия етап - махане и на нощния.
Ние махнахме дневния памперс може би около 2 г., а нощния едва когато Теди беше на 2 г. и 7-8 месеца. Той не спираше да си пишка в памперса, а като нямаше такъв си пишкаше в гащите. Затова започнах да го будя в определен час (най-често към 2 ч. през нощта). Е, случвало се е да се сърди, или да си спи докато го вдигам и спейки да се изпишка. Но това отне няколко седмици. Така създадения навик остана. И няма и месец слид това той сам започна да се буди, ако му се пишка. 
Успех!  newsm07

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Първо от яслата поискаха да водя детето без памперс (аз преди това и вкъщи бях започнала да я оставям без през деня), там свикна, на обяд първо й слагали, после явно са преценили, че става и без пампа да спи, в нас също започнах на обяд да я слагам да спи без памперс.

Самата тя преди няколко дни пожела да не й слагам памперс за през ноща, беше се събудила да пишка на гърнето, снощи спа без да се буди без памперс. Май вече е готова да го махаме.

Ей, яслата все пак е полезно нещо!

# 20
  • Мнения: 3 537
Мойта сутрин става с празен памперс и чурка в гърнето, но  през деня -големи мъки!

Общи условия

Активация на акаунт