Медикаментозен аборт- някой правил ли е?

  • 56 546
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 698
И аз визирам  Цитотек.

# 31
  • Мнения: 25
Не става дума за Цитотек. Него няма как да си го купите от аптека. Не и легално. И двете са оригинални лекарства, не са генерични, всъщност едното е оригинала на Цитотека и си е регистрирано точно за гинекология. Парадоксално е , но точно за аборт, оригиналните лекарства (френски са) в България са със значително по-ниски цени. Има такива хапчета, но не искам да им правя реклама. Говорете с доктора си. Той ще ви ги каже. Ако някой иска имената или повече инфо, може да ми пише на лични съобщения. На никой не му е приятно да прави аборт, но когато се наложи, защо да не е по по-безболезнения и безопасен начин. Пак повтарям, НЕ ПРАВЕТЕ НИЩО САМИ. ВИНАГИ ЗА ВСИЧКО СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С ЛЕКАР. Това че нещо е ок за ваша позната или приятелка, не означава, че може да стане за вас. "На поп всичко се казва, а на лекар освен , че се казва, се и показва". Лекарите са дискретни, точно от тях не трябва да имате тайни и недомлъвки... Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 220
Аз трябва да направя аборт по мед. причини в 18г.с. Казаха ми, че започва с медикаменти за да родиш бебето и после следва кюретаж. Сега трябва да изпия една таблетка и след 36ч. след нея започва да ме тъпчат с други лекарства, но не знам какви са. Много ме е страх толкова съм се изплашела че имам чувството че сърцето ще ми се пръсне ...

# 33
  • София
  • Мнения: 10 698
.◦♥Toche♥◦ адски съжалявам да прочета това, дано мине всичко ...нормално..ужас Cry Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 1 220
.◦♥Toche♥◦ адски съжалявам да прочета това, дано мине всичко ...нормално..ужас Cry Confused
Аз се надявам да не е толкова страшно колкото си го представам и да мине бързо  Sad Praynig

# 35
  • Мнения: 65
Искам да помоля всички за съвет!!!!! Имам закъснение на цикъла от 4-5 дни и днес бях на гинекологичен преглед. Предполага се, че е бременост, но не са категорични. Въпреки, че на ехографа се вижда едно черно, малко петънце ми казаха да си направя утре сутринта тест за бременост.... Варианта за аборт бил вакум... Това ми е първата бременост, на 25 години съм и плода е на не повече от седмица... Моля дайте ми съвет   Sad(((
Много съм разтроена и изплашена.... Как и кога е най-добре да прекъсна бремеността???
Предварително благодаря!!!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
Защо да прекъсваш бременността?

# 37
  • Мнения: 65
Защото не мога да си позволя Лукса да имам бебе.....за съжаление. Нямам дом, родители, подкрепа, а за капак и без работа останах..... Въпреки, че, както ми каза гинеколожката ние никога не сме готови за бебе  (в повечето случаи) .........
 Аз написах, че бремеността е на няколко дена, но реших да се обадя на гинеколожката все пак, понеже в кабинета бях толкова разтроена, че не чувах нищо..... Тя ми обясни, че съм във 4 или 5 г.с.,  около3 седмици от зачеването..... Незнам как да постъпя, как ще е най- добре да прекъсна бремеността...

# 38
  • София
  • Мнения: 10 698
Попитай лекаря си кога и как. А след това взимай предпазни мерки.
И все пак помисли, на 25-си, дупе знае 2 и 200, заченатия нов живот няма вина.Може дори да го родиш и оставиш за осиновяване, вместо да го убиеш. Но решението е твое. Успех.

# 39
  • Мнения: 25
Защото не мога да си позволя Лукса да имам бебе.....за съжаление. Нямам дом, родители, подкрепа, а за капак и без работа останах..... Въпреки, че, както ми каза гинеколожката ние никога не сме готови за бебе  (в повечето случаи) .........
 Аз написах, че бремеността е на няколко дена, но реших да се обадя на гинеколожката все пак, понеже в кабинета бях толкова разтроена, че не чувах нищо..... Тя ми обясни, че съм във 4 или 5 г.с.,  около3 седмици от зачеването..... Незнам как да постъпя, как ще е най- добре да прекъсна бремеността...

Наистина не ти е лесно! Ако си твърдо решена да прекъснеш бременността, попитай твоят лекар за варианта медикаментозен аборт. До 7ма седмица, ако нямаш бъбречни или сърдечни проблеми, този вариант е за предпочитане пред вакуума и кюретажа. По принцип кюретаж в толкова ранен стадий на бременността дори не се прави.
Каквото и да правиш първо ГОВОРИ С ЛЕКАРЯ!
Медикаментозният аборт се прави с хапчета.
При него няма рискове и дискомфорт свързани с упойка, няма рискове от перфорация на матката, няма рискове от сраствания образувани след кюретаж, които да водят до последващи болки, а не дай си боже и безплодие.
Ето какво се прави при медикаментозния аборт.
След като лекарят потвърди, че бременността е налице и е ВЪТРЕМАТОЧНА (това е много важно), а ти си сигурна, че искаш да я прекратиш, и след като лекарят подробно те прегледа и разпита дали нямаш някакви хронични заболявания (проблеми със сърцето, бъбреците или др.), ти се дават три таблетки МИФЕГИН (mifepristone), чиято цел е да отлепят яйцето от стената на матката.
След 36-48 часа отново пред лекар, след преглед, ти се дава да изпиеш една таблетка ТОПОГИН. Нейната функция е да предизвика свиване на матката, отпускане на шийката на матката и така да се изхвърли отделеното яйце.
След 14-21 дена трябва отново да те прегледат, за да потвърдят дали всичко е изхвърлено и че няма останало нещо вътре. Този метод е с минимум болка, малко повече кървене, като при по-силен цикъл и с над 95% успеваемост.
Има и друг метод, който е по-разпространен сред докторите в България. Той е с една таблетка МИФЕГИН, след 36-48 часа се слагат във вагината две или повече таблетки ТОПОГИН. Той е с малко по-ниска успеваемост (около 90%), може да има малко повече дискомфорт, понеже ТОПОГИН се слага във вагината, а не се пие, има все пак малка вероятност от развитието на вагинални инфекции.
НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ, вместо ТОПОГИН да използват ЦИТОТЕК.
Цитотек е лекарство за язва, което дори не е регистрирано за употреба в България. Употребата му в гинекологията е незаконна, забранена и опасна. Съдържанието му е подобно на това на Топогина, но при него вероятността от инфекции, особено когато се слага във вагината, е много по-висока.
МИФЕГИН и ТОПОГИН са оригинални френски лекарства, регистрирани в България точно за медикаментозен аборт. Не са генерични, не са заместитетели. Парадоксално е, но дори са по-евтини от генеричните и незаконните лекарства.
Абортът не е нещо, което правиш всеки ден. Той е нещо неприятно, може да бъде и опасно, ако не си информирана и правиш нещо на своя глава.
Медикаментозният аборт има редица предимства пред останалите методи, ОСОБЕНО при ранна бременност. В скандинавските страни повече от 80% от абортите се правят с хапчета.

# 40
  • Мнения: 65
iavnka.ab.iavnova
 Много Ви благодаря за съветите. Много! Изобщо не бях запозната със тези подробности.... На 25.05. имам час при гинеколожката и ще ги обсъдя тези неща, въпреки, че тя не ми е споменала нищо за медикаментозния аборт. Още при първия преглед, когато отбеляза бремеността, ми каза за вакум.....
 Ще си запиша всичко, което ми написахте и ще видя тя какво ще ми каже.... Дано си разбира от работата, че съм чувала какви ли не неща след аборт да се случват и ми е страшно притеснено.... Дано имам късмет...
 Още веднъж Ви благодаря!

# 41
  • Мнения: 25
http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/duhat-na-zdraveto-prichinite-za-prekasvane-na-bremennostta.html

# 42
  • Мнения: 193
Аз правих. ето тук е темата ми, за всяка жена, която има нужда: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=879180.0
Моля не съдете момичетата. Всеки живее различен живот.

# 43
  • Мнения: 191
Здравейте наложи се да направя аборт.Доки ми препоръча медикаментозния...е изпих си двете хапчета и освен лек дискомфорт в корема нищо др не усещам.Нито имам кървене,нито контр ,.....нищичко...

# 44
  • Мнения: 403
Къде го прави , аз мислех ,че не е много разпространен в България   newsm78
Може би още не са подействали хаповете  и трябва време , все пак не е аналгин , а може и ако си съвсем в началото да мине по леко при теб .... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт