Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте мами,
разчитам на опита ви и на по начетените по темата да ми отговорят на въпроса трябва ли да цедим гърдите когато кърмим на поискване,поводът за моето питане е -аз не си цедя гърдите,давам на поискване,което понякога е доста често-на 30 мин.,но реших да си ги изцедя вчера и установих ,че след хранене и то не много интензивно и продължително няма почти нищо за цедене,според вас означава ли това че ми е намляла кърмата(преди това бях убедена че имам достатъчно) и какво да правя. newsm78МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!БЛАГОДАРЯ ВИ !

# 1
И аз давам да яде на поискване и тука мамите ми казаха да не цедя(ако нямам проблем) и че цеденето не може да ти даде точна представа колко кърма имаш...
Щом бебчо пълни нормално памперса и наддава няма страшно

# 2
  • София-там нейде в западната част
щом храниш бебчо на поискване наистина не е необходимо да се цедиш,защото самото бебче ще ти регулира лактацията и в никакъв случай това ,че не си изцедила почти нищо не означава ,че ти е намаляла кърмата-особено след хранене,цеденето с помпа не е толкова ефективно колкото когато бебчето суче

# 3
  • София
Щом храниш на поискване, няма нужда да цедиш. Кърмата ти се регулира съвсем адекватно към нуждите на бебето и няма нужда да помагаш на организма си да свръх-произвежда повече, ако няма нужда. А това, че бебето понякога иска през 30 минути... май сте в криза на растежа в момента - втора седмица сте на възраст. Продължавай с храненето на поискване. Не се измъчвай с цедене, ще имаш нужда от сили и спокойствие, защото с това сукане по-често, бебето сега влияе върху допълнително произвоство на кърмата, която ще му е нужна от сега нататък. Особено пък ако не е нервно детето от недояждане, нямаш от какво да се притесняваш. Просто давай, когато поиска и нещата сами ще се регулират за около седмица най-най-много.

# 4
Мамите преди мен вече са ти отговорили, та само ще добавя малко и от моя опит. И аз си мислех, че "може и да не стига млякото", започнах да се опитвам да увелича лактацията, и набързо направих маститче. Затова - няма ли явни признаци, че бебето гладува, не се шашкай и не бързай да предприемаш инициативи. Така или иначе, лактацията сама ще се регулира, ако даваш на детето на поискване. Всъщност, май вече ти се е регулирала  Heart Eyes

# 5
И аз се цедях като теб въпреки че кърмих на поискване,но мамите ми дадоха съвет да не го правя,защото може да се получи хиперлактация.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт