Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 - тема 2

  • 6 452
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
И аз бях при Георгиев с първата бременност. За съжаление почина преди да я довърша и се преместих при д-р Дуваджиев. Втората бременност пак при него бях. И аз съм изключително доволна от него. И аз не съм плащала за нищо освен за тоновете накрая, но те навсякъде са платени. И мен си ме гледаше всеки месец на видеозон и дори ми пускаха изследвания, които аз самата не очаквах. В смисъл имах проблем и направиха всичко възможно да бъде разрешен. Благодарение на тях също в момента получавам и майчинство.

Благодаря! Аз се замислям, защото не знам кой е по-добрия вариант - лекаря ми да дава смени в родилно или не. По принцип предпочитам да не дава и да родя при който се падне. Така се случи с първото ми дете.
Само че сега имам повече неизвестни, защото първото раждане беше секцио - по спешност. А сега как ли ще родя нямам представа, но така като чета май веднъж като са те рязали - повтарят, щом се знае предварително ще трябва да се насрочи дата. Затова са ми чуденията, но се убедих, че съм се насочила правилно според търсенето си, благодарение на вас.

# 31
  • Мнения: 471
danigm, в Русе практикуват, някъде в София може и да не е така, но щом веднъж е рязано, режат пак. Въпреки, че може всички предпоставки да сочат към нормално раждане, най-вероятно ще те срежат. Лекарите обичат секциото - чиста работа - половин час лесна за лекарите операция и хайде хоп след има-няма час можеш да подхванеш следващото "портмоне" и така за 8 часа можеш да извадиш 8 бебета. А при нормално раждане, понякога се налага и с дни да се чака пълното разкритие.
Извинете отплеснах се, но все ме хваща яд на БГ здравеопазването (не че аз не съм с 2 секциа, но при мен имаше обективни причини - огромен диоптър).

# 32
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Така е, не знам за случай на първо секцио и после с второто да те оставят да родиш нормално.
За планово секцио при който е на смяна, отиваш в АГ-то, казваш, че си с втора бременност, термина кога ти е и те ще те насочат към дежурния лекар. Това разбира се май автоматично означава, че ще ти назначат дата, която да съвпадне с неговата смяна...Но поне ще знаеш при кого ще си. Вариант 2 е, ако тръгне по-рано да се ражда, тогава отново секцио по спешност, което лично аз не ти пожелавам.
Не знам последните родилки доволни ли са, но мои близки, родили в последната 1 година са изключително разочаровани от АГ-то от-до! А само няколко месеца по-рано хвалих всичко и всички.  newsm78 Може моя праг на търпимост да се е вдигнал, знам ли?

# 33
  • Мнения: 4
Дано всичко да е наред с бебока, пък другото ще се нареди...Явно ще играе ножа, но дано пак имам късмет да ми се падне хубава смяна....Въпреки, че беше спешно секцио в 23:30 ч. и в старото родилно, не мога да се оплача от отношението на който и да е от екипа тогава към мен.

# 34
  • Мнения: 4 841
Тук винаги си връзват гащите. Щом си била секцио пак ще бъдеш. Имам две приятелки, които родиха през последната година, комшийката ми и тя роди на скоро и то близнаци. Всички са доволни. Не са споделили да е имало проблем някакъв. Пък нали знаете прясната родилка всичко си споделя  Laughing Дано и да няма недоволни, но работейки с хора това е невъзможно. Всеки има различни изисквания, различни очаквания. Дано само накрая всички са живи и здрави, че това е най важното.

Аз при второто секцио бях при дежурния екип. Моя д-р имаше ангажимент и малко кофти се получи накрая, но все пак бях оперирана от дежурните и нямам никакви оплаквания. Моя д-р, който мислех, че ще ме оперира, както и дежурните които ме оперираха се постараха да се чувствам много комфортно. Единият анестезиолог ми помогна в реанимацията въпреки, че не беше негов ангажимент и съм му безкрайно благодарна. Абе изобщо аз от моят престой оплаквания никакви нямам. Там ми беше почивка, бях на хотел. Възползвах се да си почина сама с бебето максимално.

# 35
  • Мнения: 63
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл

# 36
  • Мнения: 200
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл
Незнам как решихте за 5х120 при положение, че съм дала пример с количество за бебе на 2 месеца (в първия вариант) и за бебе с тегло 4кг. (втори вариант).

# 37
  • Мнения: 20
Запис   bouquet

# 38
  • Мнения: 1
запис и от мен Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 4 292
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.

# 40
  • Мнения: 4 841
Защо реши да е при д-р Хубчев операцията? За каква операция става на въпрос? Съфорумка след тежко раждане беше оперирана по спешност от него и както казва тя сега живее втори живот. Но в Русе се носят слухове, че е станал ужасно комерсиален напоследък. Раждането при него е на 99,9% секцио.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 19
Здравейте момичета, някой има ли впечатления за др. Касърова. Ходихме с малкия при нея, че имаше обрив около устата- оказа се че е бактерия. Венците също са му много надути и червени и е  с температура. Ако някой има опит в лечението на такъв тип бактерия моля да сподели. Благодаря предварително.

# 42
  • Мнения: 4 841
И аз сега водя сина ми при нея пак за нещо като обрив. По скоро петна. При нас каза, че му била суха кожата, а аз не съм много съгласна, че това е основния проблем.

Какво ти изписа?

Ако е това, което си мисля би трябвало да се оправи с Фунгостатин. Изписват го на новородени за млечица. Подутите венци, зачервеното гърло и евентуално афти по гърлото са ужасно болезнени.
Опиши по подробно каква е бактерията? Пусна ли посявка? Какво изписа?

# 43
  • Мнения: 780
Аз съм ходила при нея за мой проблем-не на детето. Доволна съм-излекува ме, но нищо не обяснява...поне на мен.  Peace

# 44
  • Мнения: 657
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.


Не знам каква ще ти е операцията, но аз съм от Русе и отказах преди години д-р Хубчев и се оперирах в София при много добри лекари.Операцията ми беше сложна и дълга и понеже не бях раждала трябваше да се съхранят детеродните ми органи.Изключително съм доволна и имам две деца след това.Пожелавам ти успех ! Оперирана съм от проф.Карагьозов в Майчин дом и неговият син в екип.В момента ръководят АГ в Токуда.

Общи условия

Активация на акаунт