Имам стоматологичен проблем

  • 137 370
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Тете, ако мостът примерно включва 5 зъба, може при смяната мостът да стане от 3 компонента + две корони. По- лесно се почистват така, а и ако има проблем с някой зъб, не пипаш голяма конструкция, а само един зъб под корона.

# 1 336
  • Мнения: 6 529
Под мостовете влиза храна. Колкото и да прилягат към венеца.
Мостове- в краен случай!
Ако конструкцията е по-дълга от 3 зъба, по- добре да се включат и корони. Така разделих другият ми мост.

Няма как да се сложи корона на мястото на извадения зъб, затова се слага мост, като се пилят съседните два , обхващаш 3 зъба

# 1 337
  • Мнения: 68 642
И на мен не ми е ясно тази корона на какво стои...но да не джсаждам, че ми е неудобно. Просто ми стана любопитно...

# 1 338
  • Мнения: 6 529
Единственият вариант е с винт /ако има на какво да се закрепи/

# 1 339
  • Мнения: 68 642
Нали са извадени...то няма и корени следователно?

# 1 340
  • Мнения: 6 529
Нали са извадени...то няма и корени следователно?

Дано да каже как и какво

# 1 341
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Стейси май имаше предвид ситуацията, когато един до друг има 5-6 зъба, които подлежат на обличане, за които да се направи мост+2-3 коронки, а не да бъде изработена цялостна конструкция.

# 1 342
  • Мнения: 68 642
Мда...така го разбирам, да...има резон. Благодаря Simple Smile

# 1 343
  • Мнения: 71
Едва ли съм единствената, прецакана със стоматологични проблеми! Да се съберем и да си споделяме тревогите и успехите, общо. И страховете.

Моля, ако някой има същият проблем като моя, да сподели с какво се лекува. Ставата на ченето ми отдясно  се откача и се подува мускула на бузата ми... Това затруднява дъвченето, а болката се разпростира чак до дясното ми ухо... моля за помощ !



# 1 344
  • Мнения: 68 642
Защо не посетиш лицево-челюстен хирург? Аз поне така бих направила...

# 1 345
  • Мнения: 71
Благодаря за отзива !  Ходих ! Казаха ми да не си отварям устата повече от 1.5 см!  и да изчакам да се успокои !

# 1 346
  • Мнения: 68 642
А от какво се получава това? Какво е лечението?

# 1 347
  • Мнения: 71
Преди години ми се откачи ченето.. и така.. няма лечение... То ако беше казал Доктора въобще да не си отварям устата най-щастлив щеше да е мъжът ми , ама на Satisfied

# 1 348
  • Мнения: 68 642
Не може ли да се закачи пак някак...не съм чела за този проблем, но няма ли решение все пак?

# 1 349
  • Мнения: 71
А, закача се, откача се... така много време.. Неприятна е болката докато отшуми, и неудобството , че не можеш да си хапваш както трябва.. Човек какво ли не търпи, така че - каквото толкова!

Общи условия

Активация на акаунт