Откриване на фризьорски салон

  • 14 478
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Моля за малко актуална информация относно изискванията за отваряне на фризьорски салон. Намирам само неща от преди години, със странни изисквания от рода на: две фризьорски каски, 10 хавлиени кърпи с еди какви си размери Tired Има ли наистина нещо подобно от нормативна гледна точка Thinking

Фирма имам, свидетелство за завършен курс също.
А за салона имам предвид помещение, което преди време е било фризьорски салон.
Какви са останалите документи?


Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 551
Отиди в РЗИ и там ще ти дадат най-добре информацията, която ти трябва. За отварянето на салон има доста изисквания, каските и хавлиите ще са най-малкия проблем. Първо се подава уведомление за разкриване на обект с обществено предназначение. Там ще ти обяснят какви документи ти трябват и всички актуални изисквания - здравна книжка, квалификация, пожарна безопасност и други.

# 2
  • Мнения: 386
Благодаря  Peace

# 3
  • Мнения: 551
Можеш да попиташ в някой салон да и кажат основните изисквания, за да можеш да си направиш сметката както се казва. Друг е въпроса дали няма да те вземат за конкуренция и дали ще бъдат любезни да ти отговорят. Аз знам, че РЗИ (бившото ХЕИ) отговаря за всички изисквания.
Ако някой е по-наясно с основните неща нека да пише.

# 4
  • Мнения: 386
Бях в ХЕИ.  Прекия отговорника на района отсъстваше, но други служителки ми обясниха да намеря закона от 1987г. (този същия с изискванията за каски и чаршафи), но ми казаха и че най-вече се гледа площта на помещението и изискванията за дезинфекция. Когато имам повече информация ще напиша подробно, поне на някой друг да му е полезно Rolling Eyes

А относно питането в друг салон-  отказах се след опита ми да питам в какъв ценови диапазон да се ориентирам  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7
Здравейте момичета.

Виждам че коментирате за мен една много интересна тема в последно време - отваряне на фризьорски салон и изискванията за това.
 Прочела съм Наредба 15, отделно се сблъсках и с закон, който е свързан с промяна на статут в случай, че помещението не търговски обект и има търговска дейност, то до колкото схванах трябва да мине в обслужваща дейност, което е доста трудно процедура, освен ако не намеря помещение с всички нужни документи, и което е било вече фр.салон.

То в момента имам едн друг въпрос. Прочетох и в камарата на занаятчиите, условията и прочее, но се страхувам да не пропусна нещо а и законите не са ми силата и се пообърках малко. Моля за съдействие, Искам да попитам следното:

Искам да наема помещение, за салон. Да наема хора, които да практикуват дейността, с дипломи и квалификации. То собственикът на помещението - салонът, трябва ли да има 2 ра степен майсторство? или не и е достатъчно само хората/кадрите, които работят там да притежават съответните сертификати и прочее? Много ви Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт