За какво служат децата?

  • 2 250
  • 65
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Преди няколко дена открихме, че Елина може да бъде ползвана за масажор.
Научи се да ни се разхожда по гърбовете и много се забавлява, а ние се размазваме:)

Понякога я изпозлвам за хамал и я карам да ми носи разни неща от далечни места (примерно сок от хладилника).

Вие за какво употребявате децата?  Wink

# 1
  • Мнения: 1 059
най вече да донесе дистанцоиното  Wink

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, моето е безполезно  Simple Smile Grinning Laughing Joy

# 3
  • Мнения: 7 821
О, за хамали и аз ги използвам  Crazy , също си подреждат вещите, а с нетърпение чакам времето когато ще ходят на пазар и ще хвърлят боклука  Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 526
О, за хамали и аз ги използвам  Crazy , също си подреждат вещите, а с нетърпение чакам времето когато ще ходят на пазар и ще хвърлят боклука  Grinning.
и аз така  Joy Joy Laughing Laughingа и каката е особенно полезна за убеждаването на брат си да направи нещо , което той не иска

# 5
  • София
  • Мнения: 39 756
И при нас Дияна изпълнява тежка хамалска работа - Джони: "Диди доне си ми запалката" и т.н. Роля на дистанционно също й пасва. Само веднъж е била масажор Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 932
О6те за ни6то сериозно, но съм пълна с блестя6ти проекти за бъде6тето... bowuu

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много го употребявам детето, признавам си, чак срамотата ме хваща  Crazy
Това с дистанционното и запалката са елементарнно изпълними команди, у нас на по-високо ниво се дресираме чисти пода, бърше прах, мие чинии, прави сандвичи и готви по зададена задача  Mr. Green
За невярващите предоставям и снимков материал как първо детето измива чиниите и след това навива сърмички  Mr. Green
Кой ли ден обаче ще и писне и ще ме отсвири яко  Whistling

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Все още се връзва на "отиди до горния етаж и направи това и това, МОЛЯ', но докога ли... newsm78

Използвам я и за оправдание понякога Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 629
Валерия, страшна е щерка ти Grinning Аз мога само да си мечтая за полезно действие от страна на Климчо, но пък ако следващото е девойка smile3508

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
За дистанционно - занеси това в кошчето, донеси онова от хладилника... Дай играчка/водичка на брат си! Много мила картинка са като се поят.  Grinning
Проявява инициатива да мие съдове - засега не е много ефективен, сваля измитите от стойката и ги топи в мивката при неизмитите.. ooooh!

А, като  сме на разходка той бута количката с малкия, а аз съм със свободни ръце. Hug

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 21:58 от Karen

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 4 769
Все още не съм достигнала висотите на Валерия, но по принцип съм на мнение че колкото по-отрано детето свикне да е самостоятелно, толкова по-добре за него.  smile3521 А дъщерята основно за хамалин я използваме на почти всичко, да си оправя стаята, да си пише сама домашните. Тя много иска и да мете newsm75, да прави с мене кекс, обаче първото не го разрешавам, защото вдига много прах, а второто - нямам нерви да чистя и след нея... smile3513
Майка ми е по-търпелива в това отношение - готвят си заедно   chef.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Забравих за прането да кажа, че е царица в сортирането и подреждането, незайно как винаги успява да намери братчето на някой загубен чорап  Crazy

, да прави с мене кекс, обаче първото не го разрешавам, защото вдига много прах, а второто - нямам нерви да чистя и след нея... smile3513
Майка ми е по-търпелива в това отношение - готвят си заедно   chef.
Аз пък бих те посъветвала да и дадеш да забърка един кекс с уговорката после да си изчисти сама, много ще и е забавно сигурна съм. Въпреки че след последното правене на палачинки 6-те яйца бяха на земята, но за има няма 2 часа си ги почисти детето, естествено употребявайки около 4 ролки ВЦ хартия.

# 13
  • Мнения: 515
Е*ти и провокиращият въпрос.

Моето дете не ми служи. По - скоро аз служа на нея. Иначе покрай нея научавам много неща, които досега са ми убягвали.

 Примерно - как да организирам времето си, напомня ми за детето в мен, напомня ми, че ми е време да порастна, напомня ми, че аз и таткото сме най-важните хора на света за нея, напомня ми колко много обичам родителите си, напомня ми че всяко чудо е за три дни.

А честно казано - колкото повече пораства толкова ще ми е по-трудно в живота. Ама няма да се предаваме я.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 393
Носи ни чехлите,дистанционното,дава да пие водичка на брат и,занимава го като плаче,носи ми боклука до кофата,докато бутам количката...абе дете мечта Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 3 740
Каката ми служи като депо на тоалети и козметика.
Синковците - да ме държат във форма.
Всичките ги ползвам за зарядни устройства. Аз съм енергиен вампир! Twisted Evil

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 4 769
Леле, валерия, това с 6те яйца на земята ако ми се случи след това няма да съм жива...... ooooh! И целия квартал сигурно ще разбере какво е станало  #Cussing out
Затова все гледам да я уча, каквото прави да го прави чисто, без цапане. Горе-долу се справя.  Laughing
При майка обаче всички дейности са й разрешени и тя е доволна, пък и не й се карат.......

# 17
  • Мнения: 1 059
мале сега като чета колко други неща съм забравила  newsm78 та то и мете или поме така си мисли де и прах бърше даже и печката на няколко пъти се оптва да чисти ( ние сме на дърва) без да го караме. мисля скоро да го накарам и дрехите да си пере  Wink  Joy

# 18
  • Мнения: 843
ОО, започнах да изполвам "Чавето"  чак към 4-5 години..  Иначе беше обратното.. Много  палаво и непримиримо хлапе-.  Но след това се "донагодихме " / боже, какаво дума.. моя си е/
с него:-)) Аз на него, той на мене.  как ми липсвааа:-))

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А, да....как забравих, че и за миксер я ползвам:)
Когато правя баница или палачинки се качва на плота, сяда и помага в каквото успее да докопа.
Само дето наред с разбъркването на смесите за баница похапва доволно и от суровите кори, а чупенето на яйцата за палачинките се превръща в "тука има, тука нема"...каквото излезе се събира с лъжичка....после си чисти...уж:)

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, моето е безполезно  Simple Smile Grinning Laughing Joy

Излъгах, бърше пода, по цял ден

# 21
  • Мнения: 510
Понеже кучето ми унищожи очилата,а съм с много висок диоптър късогледство,сутрин детето ми помага да прогледна-подава ми контейнерите с лещите-моите очи #Crazy

Помага ми за укротяване на кучето,което между другото й принадлежи и по документи Wink

 цвета , аз съм от същата порода  Mr. Green , детето ми се е превърнало в основен източник на забавление  Laughing

Служи ми за извинение,заедно с кучето, когато отказвам да отида на някоя досадна среща  Embarassed

Служи ми и като платен треньор,пак заедно с кучето- яки тренировки упражнявам всеки ден  Simple Smile

 Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 39 756
О, да, Дияна-извинението го забравих, много добра функция бих казала Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 405
Моето ми служи за гушкане и мачкане, ноооо откакто поотрасна не ми дава да извършвам подобни действия върху него. Пуска отвреме-навреме малко аванта Mr. Green
За дистанционно, да налее вода, да изгаси лампата, да донесе нещо от хладилника, както всички деца Grinning
Valeria, синчето ми много се впечатли от дъщеря ти, особено от сърмичките:
- Това момиченце само ли ги прави, мамо?  Heart Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За какво ли не. Но КПД-то на дъщеря ми е в пъти по-голямо от това на брат й. Прави доста неща - бърше праха в цялата къща, изпразва миялната, оправя техните легла /отскоро научи брат си да отговаря за своето/, слагат и вдигат масата, Наталия меси кайма и бърка разни гозби, когато може, пере си някои работи сама, които иначе трябва аз да изпера на ръка, носи и пренася в несвяст каквото се сетим, размачква баща си чат-пат, подреждат си сами нещата в стаята, Наталка обслужва всички ДВД и видео-системи вкъщи, защото брат й все още не може, а аз мразя да прекосявам цялата къща за глупости и т.н, и т.н. И смятам занапред още по-пълноценно да експлоатирам детския труд.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Това е хем ужасно, хем необходино. Спомням си как баща ми на няколко пъти ме е будил, за да м узавъртя телевизора и да изгася лампата в хола.  #2gunfire Тъкмо съм легнала и съм се унесла и той с най-строгия си тон ми крещи :"Дидка, ела тука!" И аз със страх отивам, защото не знам какво съм направила, а той с най-мекия и мил тон ме моли да му свърша някаква услуга. Направо беше ужасно. Иначе сестра ми беше дистанционното в нас. Точно преди да заживея с мъжът ми дори от погледът ми разбираше какво искам  Crazy После ми отне доста време и мъжо да прислужва  Laughing Сега като му посоча нещо, което искам ме моли поне да кажа "МММММ". Та да се сети, че искам нещо  Blush

# 26
  • Мнения: 229
Вие сте истински експлоататорки smile3532

# 27
  • София
  • Мнения: 13 205
О, за хамали и аз ги използвам  Crazy , също си подреждат вещите, а с нетърпение чакам времето когато ще ходят на пазар и ще хвърлят боклука  Grinning.


Ели, имам една приятелка дето и тя така викала... обаче докато ти си чакаш това време малките маймуни неусетно наред с ходенето на пазар, миенето на чинии и пр. полезни дейности са влезли в пубертета... Crazy Crazy Crazy и почва якото разиграване. Тамън си мислиш, ето вече имам спокойствие, а то.... Rolling Eyes Crazy Crazy Crazy

По темата - и аз моята я ползвам за хамалим. Лошото, обаче е, че не иска да си подрежда и прибира играчките. Само като чуе за това си взима клавиатурата (има си нейна), сяда пред нея и заявява "Имам работа!"  Joy hahaha hahaha Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Подходящо домашно приложение не съм й намерила все още. От време на време я ползвам за метачка, бърсачка на прах, миксер, хамалин, но то е по-скоро инцидентно. А иначе ми е идеално оправдание да ходя по излети, в парка, в зоологическата, на театри, концерти, в Мак Донълдс и на много други места, да чета детски книжки, да си играя.... Аби изживявам си второто детство покрай нея Mr. Green

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 12:34 от Лекси

# 29
  • София
  • Мнения: 171
Аз се опитвам да използвам дъщеря си като домашна помошница, но тя се реализира основно като радио.   ruporuu Как не я заболява устата не знам!  Joy

# 30
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Малката горката служи основно за камериерка и сервитьорка на баща си. Носи кафе, пепелник, цигари, бисквитки. Върши работа и като миксер, подреждач на дрехи, нарежда маси, вдига чинии, подстригва се сама  Twisted Evil и въобще добре се справя за крехките си 3.5г.
Брат й за съжаление няма такава висока ефективност - мъж кво да го правиш. Отвреме-навреме прахосмучи, ама само когато е на кеф.
Иначе и двамата са много добри бърсалки за магазини, защото се придвижват изключително и само по дупе и на колене.
Стават и за повдигане на адреналина ми и на бойния дух  Wink.

# 31
  • Мнения: 1 215
И мойто е безполезно, сигурно щото е малко още.
За момента сме на етап, където тя ме използва; като иска нещо сочи с пръст и вика "Ааааа", демек дай Mr. Green Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 172
Слага ми дрехите в пералнята (без значение дали са за пране и простряни да са, ако се добере - пак в пералнята), изпраните идва да ги вади (хвърля ги на пода обаче). Хвърля по някой боклук в кошчето, носи чехли ако е в настроение. Понякога прибира играчки след мен, докато не му хрумне да ги изсипе пак. Ако много съм го забравила и иска детето да си ляга, си носи памперс, мокри кърпи, пижамка и каквото още намери и ги слга на спалнята.

# 33
  • Мнения: 1 134
За нищо подобно не се сещам... Embarassed
От утре - казармени условия вкъщи. Crossing Arms Няма само аз да си върша всичко сама Crazy Mr. Green

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Плачем за някой от Закрила на децата да го прочете и да ни прибере - за експлоатация на детския труд  smile3521

Но и при нас не е по-различно. Имаме си две дистанционни  newsm68 - малката е за тати, а батито за мама. Ако на едното батериите отказват (не чуло демек) се пуска в действие другото. Ама пък тогава започва състезанието кой пръв ще донесе заветния предмет.   261uu Иначе аз вече дрехи за пране не нося в пералното - има кой просто.
О, и вместо да се провиквам от едната стая до другата, за да кажа нещо на човека там, просто казвам на малката да предаде - само че тогава се получава малко "руски телефон"   phoneuu smile3552 - аз съм казала едно, малката предала друго, а човекът от другата стая разбрал трето. Ама нали е весело.

Да са ни живи и здрави дистанционните - пък ще им зареждаме батериите smile3534

# 35
  • София
  • Мнения: 4 867
масажор - в зависимост от нуждата използваме едното или другото дете (разликата в интензитета на масажа е около 20 кг)
по-дългата ръка на мама/тати - всичко, което не е на една ръка разстояние може да бъде мигновено привлечено с необходимата команда. виктория толкова се изхитри, че често чуваме: "отивам си до стаята, някой иска ли да му донеса нещо от горния етаж?" Simple Smile
разпределител за чорапи: на входа имаме леген, от който преливат омешани изпрани чорапи, а на изхода - спретнати купчинки, разпределени по видове и  принадлежност
хигиенист/отговорник по баня - просто ги пусни в пълната вана и след минутка цялата баня ще е покрита с вода и сапун, трябва само някой да подсуши newsm37
унищожители на сладолед - само да надушат тая сладко-студена гадост във фризера и след секунда е изчезнала, т.е. не ми се налага да се боря с изкушения, угризения и т.н.
будилник - особено мъненкото винаги може да бъде използвано да събуди татко си без някой от семейството да пострада от сутрешните му гръмотевици.

абе многофункционални са ми дечицата - японските домашни роботчета не струват Joy

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 709
будилник - особено мъненкото винаги може да бъде използвано да събуди .............
абе многофункционални са ми дечицата - японските домашни роботчета не струват Joy


Това го бях забравила ooooh! - всяка сутрин точно в 7,10 часа, без значение кога са си легнали Mr. Green

# 37
  • Мнения: 7 383
            "За какво служат децата?,"употребявам"-малеееее,колко ГРОЗНО.Дано не ви го прочетат дечицата и спрат "да ви служат" или се възпротивят да ги "употребявате".Ама измислете нещо по-мило и нежно за РАБОТЛИВИТЕ ВИ И ВЪЗПИТАНИ ДЕЧИЦА.

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Didia  , била ли си на разходка тия дни?
На свеж въздух?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 288
Яааа.
Колко много идеи.
От утре и аз като вас.

# 40
  • Мнения: 1 526
"За какво служат децата?,"употребявам"-малеееее,колко ГРОЗНО.Дано не ви го прочетат дечицата и спрат "да ви служат" или се възпротивят да ги "употребявате".Ама измислете нещо по-мило и нежно за РАБОТЛИВИТЕ ВИ И ВЪЗПИТАНИ ДЕЧИЦА.
не схванах, ти серьозно ли  #Crazy

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За какво ли? smile3508
Съвсем сериозно, гледам да го включвам във всички домашни дейности, бързо му омръзва, но и доста добре се справя вече с възложените му задачи.
Аз търтеи не гледам.
Ама и то захитря, оня ден от чист мързел го помолих да ми донесе нещо, а дребният обидено каза (с моя тон): "Ама, мамо, да не съм ти прислужница? Аз съм нинджа!" Mr. Green Получих си го.

# 42
  • Мнения: 515
Моята още е малка - близо година и осем- и засега я ползвам само като публика Laughing

# 43
  • Мнения: 4 195
и моя е още малък - ама се опитва да мете, тупа кърпата като мен, обожава прахосмукачката а кофата за боклук просто мрази да е пулна. баща му изпада в изюстерия че ще ми върши някой ден женските задължения - а аз потривам ръце самодоволно че ще има яко експлоатиране:)
а това за масажа е идейно - но моя ме бие по гърба и резултата е чудесен:)

# 44
  • Мнения: 1 059
Това за будилника го бях забравила Wink И дрехите в пералнята си слага сам. Даже днес го завари да мия чиниите- е намахя адне измита и той беше целия мокър ама като ме погледна и ни каза "мамо ас мии тес" и сочеше мивката направо изпаднах във възтораг- ще си имам помощник

# 45
  • София
  • Мнения: 3 111
За да ми решат косата. Laughing Имам дълга коса и ми е много приятно някой да я реше и да се занимава с нея, но на мъжа ми му е досадно и добре че децата винаги с удоволствие хващат гребена.

Понякога използвам Косьо да чисти мивката в банята, дори и ваната. На него много му харесва да търка Simple Smile.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
nad, за малко да пропусна най-важната функция на моите девойки - да ми бъдат публика!

кой друг може да ме гледа винаги с възхищение? кой друг би оценил така високо уменията ми на разказвач, клоун, певец, драматичен актьор, готвач.....  newsm78
зяпам аз някое модно ревю по телевизията и докато тайничко мечтая за 15 см отгоре и 5 кг по-малко, гласчето до мен възкликва: "мамо, ти си МНОГО по-красива!"
или на фона на някой музикален канал получавам нестихващи уверения: "мамо, ти пееш по-хубаво!"

е, по-добра публика можем ли да намерим за уникалните си изяви?!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми е от хамалите, носи каквото му кажем, носи ни даже цигарите, че и огънче дава Crazy
И вече сам си подрежда играчките, мете чисти с прахосмукачката, простираме заедно...абе въобще голям помощник си имам Joy Joy

# 48
  • Мнения: 515
nad, ...
кой друг може да ме гледа винаги с възхищение? кой друг би оценил така високо уменията ми на разказвач, клоун, певец, драматичен актьор, готвач..... newsm78

 Laughing
Да бе наистина го правя. Онзи ден бях на фризьор - ами резултата не е блестящ - но дъщеря ми каза- мама е убка - мама е хубавка.  Sunglasses
За манджичките - акакуно - ама че вкусно.
Затова ми е публика и то - с вкус Joy

# 49
  • Мнения: 1 756
много е мсалък,но не мисля да го жаля #Crazy

# 50
  • Мнения: 5 877
Ами тя има желание да помага за всичко, като се почне от миенето на пода с голямата четка (като е направила някоя беля и не иска да я усетя, ходи тихомълком си я взима, та аз после трябва да оправям размазаното по целия под  ooooh! ), готвенето - тук имаме голяма готварска шапка и умираме да сипваме сол и подправки, да разбъркваме манджата и най-вече да месим едно ъгълче от тестото, та като стигнем до превеждането - обясни ми, че щяла да ми стане помощничка и да си мърда пръстите на ръцете като мен.
Иначе реално ми помага за две неща - оставям я да извади прането от пералнята и да сортира изсъхналите прибори в разпределителя - майките лъжици тук, татковците вилици там, бебетата вилички и лъжички еди-къде си...
Тя обожава да се чувства полезна и да прави каквото правя аз, така че не се чувствам използвачка  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 3 034
 Нашата служи за : 1. чистачка, особено, когато отиде при баба си и дядо си, винаги намира някакви мурсотийки по кьошетата и ги засрамва  Simple Smile
2. аниматор на котката - тя да не си мисли, че живота й ще си тече спокойно в лежане на радиаторите  Wink, та нашата щерка й изнася програми...
 Stuck Out Tongue Winking Eye
3. за масажор - дааааа, наскоро баща  й каза : "Еи, сега разбирам колко му е било гот на дядо ми, като го размачквах..."
4.подвижна радиостанция - освен, че предава съобщения , не спира със забавно-развлекателната радио програма
дистанционно - "донеси това, занеси онова"

# 52
  • Мнения: 364
много ми е добро детето - помагам ти, мамо!  Grinning  - зарежда пералня, открива разни нещица, замазва прозорци с мокри кърпички, ровичка в хладилника, качествено разхвърля - въобще грижи се за разнообразяването на къщата  Laughing

# 53
  • Мнения: 3 034
А, сетих се и още нещо. Служи ни и за сейф - даваш и нещо и така го прибира, че повече не го виждаш  Laughing, съответно няма и опасност да го загубиш  Smile

# 54
  • Мнения: 1 883
Хамалка е - почти всично носи ,което не е опасно !!!!

# 55
  • Мнения: 1 413
Като мойта дъщеря
няма друга на света Laughing
учи ме да казвам "р"  Joy защото аз го имам тоя говорен дефект, а тя  - за щастие не Naughty
учи ме да държа химикалката hahaha защото аз в 3 клас реших да пробвам като една съученичка и да замятам палеца върху другите пръсти...и така си ми остана, та почти всеки ден някой ми се чуди как държа химикалката Party
малкият е хитряга
още никак не помага

# 56
  • Мнения: 5 228
Носи ми дистанционното редовно. Когато простирам, ми подава дрешките си, като преди това щателно минава пода с тях  Laughing. Носи на баба  си очилата, когато иска да й прочете приказка. Когато сме пазарували, влачи торбите из цялата кухня и вади продуктите, като ги подрежда на подходящи места (основно по пода). Държи ми гримовете, докато се гримирам. Масажите са добра идея всъщност.

Василиса, твоята нинджа ме уби, още се хиля...

# 57
  • Мнения: 790
На Марти не са му големи възможностите -
 вади дрехи от коша за пране и после ги пъха в пералнята; носи си използвания памперс и го пуска в кофата; носи пакета с хляба до масата и обратно. Това е засега, но баща му чака с нетърпение времето, в което ще го праща да хвърля боклука.

# 58
  • Мнения: 5 713
Оби4а да си играе с косата ми, аз обожавам това нещо.
Изпълнява засега прости команди: донеси ми еди кое си, хвърли си памперса, вземи си дрехите, извади си обувките и т.н. послушно ми е детето.  Laughing

# 59
  • Мнения: 448
Ами много са нещата, които прави, аз като се замислям сега чак не ми се вярва.Слага дрехи в пералнята, простира с мен, мие чинии с удоволствие, бърка кекс с мен, чисти с прахосмукачката(но бързо му писва), бърше прах, донася ми разни неща и не на последно място ми прави прически, ама как само #Crazy изциклям се като ми дръпне косата, но поне е весело.

# 60
  • Мнения: 1 059
когато ходя да плащам тока ходя с него и ако има голяма опашка ме пускат да мина Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелеее  ooooh! ми баткото за какво ли не го ползвам.Донеси ми това, дай ми онова, изхвърли болкука, иди до магазина , ами като се замисля доста го "използвам", а малкия вече си дава залъгалката като му я поискам, ще трябва да пробвам с дистанционното  Joy hahaha

# 62
  • Мнения: 429
Тя горгичката се включва самичка във всичко,дори понякога я моля да го остави с което се е заела, че може да има последствия. Много ме кефи, когато нагъва чорапките си един в друг.

# 63
  • Мнения: 959
Лелеее  ooooh! ми баткото за какво ли не го ползвам.Донеси ми това, дай ми онова, изхвърли болкука, иди до магазина , ами като се замисля доста го "използвам Joy hahaha
Същата работа,даже и бебето гледа.И за експлоатацията искал заплата Mr. Green

# 64
  • Мнения: 3 537
За сега ми служи да ми донася разни неща,като дистанционното,...носи ми дрехите за да се облека без да ставам да само да си ги взема като са в другия край на стаята,носи ми обувките да се обуя,... Mr. Green за сега такива неща само

# 65
  • Мнения: 396
Ами по принцип баткото го използвам като хамалин, но напоследък май ми е по-скоро детегледачка. Много добре се справя с малкото си братче и мама е много доволна Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт