Киста на жълтото тяло в ранна бременност

  • 2 621
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Момичета, днес бях на гинеколог, който потвърди наличие на бременност с вагинален ехограф, но за съжаление радостта ми трая много кратко. Веднага след това ми каза, че имам киста на жълтото тяло, жълтото тяло трябвало да е 2 см, а моето било 3,5см с кистата. Каза, ми че не било опасно, но ако се спука, няма да се задържи бременността. Това много ме натъжи и притесни. Каза ми да се въздържам от секс и да ида след 2 седмици пак на преглед.
Лекарят ми каза,че тези кисти изчезвали от само себе си до към 3ти месец.
Въпросите ми са
-  Ако има някой, който се е сблъскал с този проблем, възможно ли е  да си продължи бременността или рискът да я загубя е много голям? Да се надявам ли въобще или е изгубена кауза?
-  Пият ли се хапчета за лечение на кистата-на мен той ми изписа само фолиева киселина.
- Ако се спука (Не Дай Боже) кистата и прокървя трябва ли по спешност да ида в болница или може спокойно след ден да ида на гинеколог и той да види?- Притеснявам се ако прокървя през нощта или докато съм на работа дали да ско4а да ходя веднага в болница или се из4аква и няма проблем?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 300
За съжаление никой не може да ти каже със сигурност дали ще запазиш или загубиш бременността. Кистите по време на бременност са често явление и при всеки е строго индивидуално развитието им. Ако се спука - едва ли ще прокървиш силно. По-скоро ще има зацапване с кръвениста течност и непременно се обади на лекаря си веднага! Ако претърпи обратно развитие, дори няма да разбереш, че е изчезнала. Има теории, че стресът отключва образуванто на кисти, защото води до хормонален дисбаланс, така че се успокой!!!!!!!! Ако се съмнявш в компетентността на лекаря си на тема предписаните медикаменти, се консултирай с друг! Ако изпитваш някакви болки, се обади отново на лекаря си! Желая ти лека и успешна бременност  Hug и запази спокойствие - стресът е най-големият враг на бременността!!!!  Peace

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 00:02 от Бубстър

# 2
  • Мнения: 114
Ами да ще се опитам да се успокоя! Божа работа!

Общи условия

Активация на акаунт