Картичка от другия край на света! - тема 11

  • 45 298
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Да не се впечатлявам от много претенциозни значи  Hug

# 31
  • Мнения: 790
Привет, момичета!
Да споделя и да ви усмихна (надявам се) с една приказна картичка, която получих вчера. Мнооого й се радвам Simple Smile
http://www.postcrossing.com/postcards/RU-3408180

# 32
  • Мнения: 105
Прекрасна! Hug

# 33
  • Мнения: 790
Имам нужда от помощ. На сайта Бг пощи са дали следните размери за картички :

"Пощенските карти са с размери: мин. 90/140мм., макс. 120/235мм."

Картичките на Happy Postcrossing Bulgaria обаче са с ширина 135 мм т.е надвишават максималната. В този случай дали ще ми отпътува картичката? Вече съм я облепила с марки и се чудя дали да я пускам. Някой пращал ли е такава картичка без плик? Ще съм благодарна ако споделите мнение.

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Bebitta,тези картички се водят нестандартни.
Трябва да попиташ в пощата дали  да добавиш още марки.
Излиза малко по-скъпо.

# 35
  • Мнения: 790
Благодаря за бързия отговор, Вени! В такъв случай няма да избързвам да я пращам днес. Утре ще питам и ще ви кажа как стоят нещата.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 072
Не са по-скъпи. Аз съм пращала, Гуфо имат такива, американски размер. Стандартни марки.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 197
Аз пратих няколко такива вече, без никакви проблеми !!,, вече 6 мой картички са получени ... а аз нямам още нито една ...  Rolling Eyes

# 38
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Ние нямаме тук специални за посткросинг, но сега ще потърся да видя българските, че ми стана интересно, а има ли в България макси картички, от тези на които им се лепят марките отпред, много ми харесват, а и много хора ги имат в предпочитанията си, но ние нямаме и такива, то какво ли има тук, само картинки с магарета, крави и овце  Tired

ПП. Не намирам нищо в Гугъл конкретно, може ли някой да ми даде линк на изпратена картичка, ако не е проблем Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 8 072
Макси картички има, с картата на България, и няколко други видове. А какви са тези, които марките им се лепят отпред?

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 311
Макси картички има, с картата на България, и няколко други видове. А какви са тези, които марките им се лепят отпред?
Тези с картата на България не са макси картички, те са просто по-големи.  Laughing
Макси картичка: http://en.wikipedia.org/wiki/Maximum_card
Аз имам няколко такива: https://theworldinmymailbox.wordpress.com/tag/maxicard/
Иначе не знам да имаме такива в България, аз не съм виждала.  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 8 072
Ясно, разбрах.
Аз имам няколко от Австралия с марките отпред, но пък са с нормален размер.

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз пратих няколко такива вече, без никакви проблеми !!,, вече 6 мой картички са получени ... а аз нямам още нито една ...  Rolling Eyes


Значи ще получиш картички от далече Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейтеееее Mr. Green
докато се оплаче вчера, че нямам картичка и вечерта получих първата си  Party Party Party Party Party толкова ми усмихна деня! хубаво чувство! тя е от Германия и ми се иска да изпратя благодарствена картичка, но няма адрес и в профила на момичето, също няма ... писах и на лично ... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 790
atadar, Аглея, благодаря и на вас за отговорите относно моята макси картичка  Hug
Така е, както казвате. Вчера се обадих на пощальонката (съседки сме и си разменихме телефоните) и тя потвърди, че няма проблем да я пращам като стандартна картичка. Тя дори не беше чувала за подобно ограничение в размерите. В пощата картички не мерят Laughing Освен това, както предположи мъжът ми, от Посткросинг България надали ще издадат картичка, която да не може да се изпраща по стандартния ред. Така че тази сутрин голяяямата ми картичка отпътува за Пуерто Рико  Grinning

Като стана въпрос за максимум картичките, когато си уговаряте размени срещу такива, искат ли ви повече от една стандартна картичка в замяна? Вчера една индонезийка се опита да си издейства 2 картички, щото видиш ли като залепи и отпред марка, нейната й излизала по-скъпа. Аз я отрязах, че моята е поръчвана от Щатите, плащала съм разходи за доставка и ми е излязла три пъти по-скъпа от стандартна българска картичка. Тя веднага се съгласи, стиснахме си ръцете и сега и аз очаквам първата си Максимум картичка с един козел, който по време на цялата ни комуникация аз наричах овен  Embarassed

И да се похваля - получих първите си две картички от директни размени. Тази с Берлинската стена момчето специално я е направило и лично аз много си я харесвам. Жалко, че малко са й прегънали едното ъгълче по време на пътуването.

https://picasaweb.google.com/102962483639853749328/ReceivedFromS … gCImk157kjIKE9AE#

atadar, покажи, ако желаеш разбира се, първата си картичка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт