За чорапогащниците и бала...

  • 9 688
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,предстои ми бал тази година ( живот и здраве) и освен рокли,обувки и т.н. трябва да се помисли и за бельото. Преминавам направо към въпросите : какъв трябва да е чорапогащника ( имам предвид материя) ? как трябва точно да изглежда (нали има лъскави,матирани и т.н. - никаква идея си нямам) ? от къде да го купя ( градове към който имам възможност: Пловдив,Асеновград и София) ? Единственото,което знам е,че трябва да ми пасва точно на кожата и че цената е около 25-40лв.Разчитам на вас,благодаря ви !   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 096
Защо цената да е 25-40 лева? Някой ти е казал конкретни марки или това е диапазонът, в който можеш да избираш? За чорапогащник ми се струва доста. Зависи с каква рокля си, ако е дълга, чорапогащникът няма значение, стига да е нов и здрав.  Laughing И с къса да си, пак може да си вземеш чорапогащник между 3 и 6 лева. Сигурно имаш други тънки чорапогащници, няма нужда този да е различен.
Препоръчвам за официална рокля да си вземеш чорапогащник 15 DEN. С DEN се отбелязва плътността на чорапогащника и 15 е достатъчно тънко. Избери най-светлия цвят за по-сигурно. Дали ще е матов или блестящ (с ликра), е въпрос на вкус. За официална рокля най-често аз и жените около мен си купуваме с ликра.
Най-важното е чорапогащникът да ти става, затова обърни внимание на гърба на опаковката кой е твоят размер. Има схема, която съотнася ръста и теглото ти към точния размер. Внимавай там да не стане грешка, за да не се чувстваш неудобно на бала. За всеки случай по-отрано си вземи един за проба. Така ще можеш да реагираш навреме, ако размерът не е твоят.

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Здравей,
Защо точно пък чорапогащник трябва да бъде? Никога не съм  ги обичала, но за бала трябваше да сложа нещо (през далечната 2009  Laughing ) и избрах силиконовите чорапи.

Скрит текст:

Супер удобни са, не се свличат и има всякакви разцветки (моят беше точно телесен цвят).  Това дали ще е лъскав, матиран или с бродерия, ти зависи изцяло от типа рокля, която си избрала и дали тя ще позволи някоя допълнителен елемент, или ще стане прекалено кичозно.
Аз моите чорапи иначе ги взех от Пловдив (форума в Тракия на 1 ет има магазин за бельо) и мисля че струваха към 15лв. Еми не издържаха много, в дискотеката ги разкарах заедно с обувките, защото хем ми беше топло с тях, хем ме дразнеха, тъй като както казах - не обичам чорапогащници и чорапи по-високи от глезена  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 378
Защо чорапогащник? Помисли за силиконови чорапи, в пъти по-удобни са ? Цветът и материята е въпрос на вкус, аз бих заложила на максимално незабележим  Peace Роклята каква е ?

# 4
  • София
  • Мнения: 28 552
Защо чорапогащник? Помисли за силиконови чорапи, в пъти по-удобни са ? Цветът и материята е въпрос на вкус, аз бих заложила на максимално незабележим  Peace Роклята каква е ?

И аз съм на това мнение.

# 5
  • Мнения: 3 096
Може би наистина силиконовите чорапи са по-добро решение за бала, нали ще има много танци. Зависи от дължината на роклята.

# 6
  • Мнения: 15
Защо цената да е 25-40 лева? Някой ти е казал конкретни марки или това е диапазонът, в който можеш да избираш? За чорапогащник ми се струва доста. Зависи с каква рокля си, ако е дълга, чорапогащникът няма значение, стига да е нов и здрав.  Laughing И с къса да си, пак може да си вземеш чорапогащник между 3 и 6 лева. Сигурно имаш други тънки чорапогащници, няма нужда този да е различен.
Препоръчвам за официална рокля да си вземеш чорапогащник 15 DEN. С DEN се отбелязва плътността на чорапогащника и 15 е достатъчно тънко. Избери най-светлия цвят за по-сигурно. Дали ще е матов или блестящ (с ликра), е въпрос на вкус. За официална рокля най-често аз и жените около мен си купуваме с ликра.
Най-важното е чорапогащникът да ти става, затова обърни внимание на гърба на опаковката кой е твоят размер. Има схема, която съотнася ръста и теглото ти към точния размер. Внимавай там да не стане грешка, за да не се чувстваш неудобно на бала. За всеки случай по-отрано си вземи един за проба. Така ще можеш да реагираш навреме, ако размерът не е твоят.
Определено по-ниската цена ми е в плюс,просто знам,че тези издържат по-дълго и не се късат толкова лесно ( аз чорапогащници не мога да пазя,късам ги,това и е причината да предпочета да дам малко повече пари за бала ).Като цвят на кожата съм много бяла,но съм нисичка и това ме притеснява за размера. С дълга рокля ще съм,но май не искам да е много лъскав,по-скоро нещо средно. Благодаря за отговора   bouquet

# 7
  • Мнения: 15
Защо чорапогащник? Помисли за силиконови чорапи, в пъти по-удобни са ? Цветът и материята е въпрос на вкус, аз бих заложила на максимално незабележим  Peace Роклята каква е ?
Роклята ще е изчистена и дълга ( към това съм се насочила).Ами защото идея си нямам,че има и други варианти,аз такива неща,клинове и т.н. просто не нося. И един въпрос : дали ще ми пречи на обувките т.е. дали ще се пързалят ? Благодаря и на теб и на предния пост Simple Smile   bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 843
Тънките чорапогащници/чорапи винаги има опасност да се скъсат; късането изобщо не зависи от цената; и скъп да е, пак няма гаранция. По-добре си вземи допълнителен чифт.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 378
За пързалянето на обувките има едни силиконови стелки, ето тези http://www.deichmann.com/BG/bg/shop/home-jeni/home-jeni-poddrajk … D0%93%D0%B5%D0%BB*%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8*%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81.prod?r=5&c=3&st=PRODUCT&filter_cat=home-jeni/home-jeni-poddrajka&s=3 , може и други магазини да ги предлагат не знам, с тях кракът не се пързаля  Peace

# 10
  • Мнения: 3 096
Щом роклята ще е дълга, може да си вземеш по-плътен, 20 DEN, и матов. Този тип се къса по-трудно. Ако избереш правилния размер, вероятността да се скъса е по-малка, затова казвам, че това е най-важното.
А, да, и с матовите кракът не се плъзга толкова в обувката, има по-добро сцепление.
Ако си и слаба, освен нисичка, твоят размер може би е 1/2 S. Но не може да се каже със сигурност, трябва да провериш на схемата на опаковката.
Честно казано, аз дори не съм виждала чорапогащници между 25 и 40 лева в България. По магазините масово са под 10 лева. Повечето толкова бързо се късат, че е грехота да ги продават на по-високи цени. Laughing
Щом е дълга роклята, дори да се скъса чорапогащникът, няма да се види.
Може да помислиш и за чорапи, както те посъветваха момичетата. Сигурно ще са ти по-удобни. Аз вече бях свикнала с чорапогащници и моят не ми пречеше на танците.

# 11
  • Мнения: 15
Щом роклята ще е дълга, може да си вземеш по-плътен, 20 DEN, и матов. Този тип се къса по-трудно. Ако избереш правилния размер, вероятността да се скъса е по-малка, затова казвам, че това е най-важното.
Ако си и слаба, освен нисичка, твоят размер може би е 1/2 S. Но не може да се каже със сигурност, трябва да провериш на схемата на опаковката.
Честно казано, аз дори не съм виждала чорапогащници между 25 и 40 лева в България. По магазините масово са под 10 лева. Повечето толкова бързо се късат, че е грехота да ги продават на по-високи цени. Laughing
Щом е дълга роклята, дори да се скъса чорапогащникът, няма да се види.
Може да помислиш и за чорапи, както те посъветваха момичетата. Сигурно ще са ти по-удобни. Аз вече бях свикнала с чорапогащници и моят не ми пречеше на танците.
Ами слабичка съм,да ( дрехи - с,хс ).Ами аз съм виждала от жена,която пее по заведенията,но не знам от къде ги взима,възможно е да не е от България,но наистина са здрави.Ами да,сега след като разбрах от вас,може би ще заложа на чорапки. Аз не съм свикнала и помня,че преди като носех рокли редовно подскачах до най-близкия магазин за 2ри чорапогащник. Благодаря  Hug

# 12
  • Мнения: 3 096
Интересно е,че  най-здравите чорапогащници, които съм носила някога, бяха български и струваха между 2 и 3 лева. Три пъти по-скъпи италиански са се късали на първото слагане (все на пръста и петата Close), а българското - да ти омръзне да го носиш. Трябва пак да си ги потърся.
Успех с намирането на чорапи и прекрасен бал!   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 595
Ако си с дълга рокля защо ти трябва чорапогащник? Принципно телесните чорапогащници се водят за no-go в модата (ако не си част от кралското семейство, където е етикет). Аз лично изобщо не ги харесвам.

Ако все пак държиш на това определено вземи чорапи, много по-удобно е, ако щеш дори и само до WC да идеш. Но непременно си вземи и спрей антистатик, защото е възможно роклята ти да се залепя за чорапогащника.

# 14
  • Мнения: 15
Интересно е,че  най-здравите чорапогащници, които съм носила някога, бяха български и струваха между 2 и 3 лева. Три пъти по-скъпи италиански са се късали на първото слагане (все на пръста и петата Close), а българското - да ти омръзне да го носиш. Трябва пак да си ги потърся.
Успех с намирането на чорапи и прекрасен бал!   bouquet
Благодаря много     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт