За или против спиралите

  • 8 554
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Нямам мнение по въпроса.След като родих второто, мислех да си сложа, но се отказах.Ами ако организма не ми я приеме и я изхвърли.Ако не е сложена като хората.Ако се усложни нещо.Въпроси от тоя род ме мъчеха постоянно и за това се отказах.

# 16
  • Мнения: 2 922
И аз съм против спиралата.

# 17
  • Мнения: 178
Два пъти съм си слагала спирала и до сега за 12 години не съм имала проблеми...Всичко е много индивидуално, но за страх че ще хвана със спирала...не е имало.Ако се хващаше до сега ......

# 18
От 1 г използвам противозачатъчни хапчета и се чуствам добре,против съм спиралите.Не съм напулниала или окосмила

# 19
  • Мнения: 430
Аз съм със спирала от точно един месец. Нямам още много опит, но като цяло се чувствам добре, постяването беше много леко (противно на очакванията ми), имах болки първите 2-3 часа след поставянето, никакви болки или дискомфорт след това. Първият ми цикъл след поставянето е по-обилен, но абсолютно безболезнен. Може да се каже, че се удължи с 1 ден.
Моята спирала е TCU 380А (Cooper T). Т-образна, предвидена е за 10 години. Купих я за 14 лв. Намерих я трудно. Всъщонст с поръчка. Масово предлагат Nova T, която по същество е аналогична, но мисля, че не е със сребро и съответно е за по-къс период на ползване и струва 50-60 лв.
Числото до буквите е дължината на медната намотка на спиралата. Колкото по-голямо е, толкова по-голяма сигурност за предпазване осигурява. Доколкото разбрах, вече се произвеждат само такива 375-380, но може да опитат да ви пробутат и по-вехта, с по-малко мед.

# 20
  • Мнения: 51
Аз също съм със спирала CopperT TCU 380A вече почти три години и нямам никакви оплаквания. Цикълът ми не е нито по обилен, нито по болезнен.

# 21
  • Мнения: 5 103
ЗА спиралите съм и мисля на това да заложа след раждането, може ли да попитам някой знае ли ако имаш алергия към метал има ли проблем със спиралата, а тези хормоналните от какъв матерял са?

# 22
  • Мнения: 79
благодаря ти мами, за изчерпателната и полезна инфо

# 23
  • Мнения: 2 821
Когато се бях навила на този вариант, се оказа, че застрахователните компании тук не поемат риска за поставянето на спирала. Това ми беше достатъчно да съм Против.

ми ние какво ще правим без зестрахователи тука незнам newsm78....шегувам се да не се обидиш Laughing

иначе темата ми е интересна, щото и аз мисля да си слагам спирала.

# 24
  • Мнения: 79
мимка, това,което зная е, че трябва да имаш абсолютно здрав организъм ,за да си сложиш спирала.И след като имаш непоносимост към метали е най-добре да не рискуваш.А относно хормоналните спирали, те първо, че са от порядака на 200-250 лева и освен това са си един вид като противозачатачните, заради хормоните.

# 25
  • Мнения: 7 430
Ами аз съм против и не мисля да си слагам.
Дано няма изненади само Wink

# 26
  • Мнения: 5 647
40 дни след раждането си сложих спирала. Досега не съм имала никакъв проблем. Преди месец отидох, за да ми я махнат, но доктора ми каза, че няма нужда. Много добре е поставена и ако не искам да забременявам, не вижда причина да ми я маха.

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От почти две години съм с хормонална спирала и се чуствам много добре.
Въпрос на организъм...

# 28
  • Мнения: 544
от 2год съм със спирала обикновена,но доста ме заинтригувахте с тези хормонални!Дайте повече инфо за тях Praynig
От поставянето аз също нямам оплаквания,но че ми се засили като количество и продължителност кръвотечението е просто ужасно.Дори получих желязодефицитна анемия,която предполагам е именно от тази обилна/10дни/менструация.Сега провеждаме едно лечение и май нещата се нормализираха.Така че аз съм за! Peace

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
http://www.schering.bg/showproducts.php?area=1

Тук прочети за МиренаSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт