За или против спиралите

  • 8 548
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета, изправена съм пред труден избор.Беба другия месец става на 6 месеца,това е и периода, когато матката вече е възвърнала първоначалните си размери и може да се постави спирала,така ми обясни моята гинеколожка.В Шейново също ни убеждаваха,че това е най-добрия начин против забременяване, особенно подходящ за раждали жени.
Та, вие За или Против спиралите сте? И ако сте ползвали как се чуствате? А каква марка би било най-удачно да си взема, ако се реша?
Това, което най-много ме привлича е, че ти я поставят и си спокоен, че нямя да се появи някое брадче или сестриче през следващите 2-3 години newsm03

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бях със спирала 6-7 месеца, но я махнах - имах кървене почти през ден, а менструацията беше много болезнена и обилна. Гинекологът ми каза, че при всеки е индивидуално и предложи да опитаме пак, но аз не съм навита. На хапчета ми е по-добре.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
........имах кървене почти през ден, а менструацията беше много болезнена и обилна. Гинекологът ми каза, че при всеки е индивидуално и предложи да опитаме пак, но аз не съм навита. На хапчета ми е по-добре.

И аз преди време имах спирала (казваше се Коперте - незная дали така се пиши), но я махнах сред една година по същата причина плюс едно възпаление, което твърдяха, че е от нея (тъй като имам алергия към метали - например мога да нося само златни обици, иначе ушите ми се възпаляват).

След като родих една година карахме на презервативи, но и от тях нещо стана, та сега в последната една година съм на Логест. Но въпросът ми е колко време може да се кара на хапчета?  newsm78 И дали наистина няма по-добри и хубави спирали в момента? Дали по-скъпата спирала е по-добра и т.н. newsm78

Ще следя темата с интерес.
Надявам се,papillon, не се сърдиш, че задавам и аз въпросите си тук  Hug

# 3
  • Мнения: 209
Аз съм твърдо ЗА спиралите
Но си служи най - обикновена
Аз съм от леакрски род и всички това ми казваха едно време , че тези скъпите спирали давали странични ефекти
Аз родих преди 4 г с цезарово сечение, бях на 22 студентка и не исках да забременявам пак Слойих си спирала 6 м след разждането и се радвах на спокоен живот без грижи и проблеми
Малко ми се увеличи течението по време на цикъл но това не е болка за умиране
Освен това когато решихме да си имаме детенце я махнах и стана веднага
Така че аз лично съм много доволна и живот и здравеслед като родя пак ще си сложа
Успех - пък аз съм твърдо против хормоните - всички излседвания сочат че при дълга употреба са карцерогенни

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Относно скъпите спирали...
Моят гинеколог ме убеждава за хормонална, но аз дори не го изслушах добре. Каза, че струва 250-270лв., но се поставя за по-дълго време, т.е. - гарантиран ефект имала 5г, но нямало проблем и за 7.
Питам се аз  newsm78, давам 270лв., изтърпявам манипулацията и след 3 месеца пак да я махна - заслужава ли опита 270лв?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз също съм ЗА спиралите,въпреки че досега не съм си слагала,но смятам в най-скоро време да го направя.Решила съм да си поставя Мирена,много добри отзиви има за тази спирала.

# 6
  • Мнения: 79
Благодаря ви за мненията, момичета.Наистина сте прави,че е строго индивидуално за всеки организъм, че поносимостта е различна при всеки, но си мисля,че най-важното е да имаш силен организъм, не мислите ли?

# 7
  • Мнения: 14 133
Ако можех и аз бих си сложила.Но докторът ми е 100% против, защото едва бил задържал бебето, което означавало, че матката ми няма да търпи спирала.И искам, не искам предпазвам с орални контрацептиви.Всичко е много индивидуално.Може ти да нямаш проблеми.

# 8
  • Мнения: 46 492
Има няколко майки от форума, които забременяха със спирала, ти си реши  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 537
Против спиралата съм

# 10
  • Мнения: 6 472
Наистина всичко е много индивидуално. Аз няма абсолютно никакъв проблем от момента на слагането до момента на махането и. Като страничен ефект мога само да опомена че лееееко ми се засили кръвотечението при цикъл. Леки болки имах само първите 2 часа след слагането на спиралата. След като решихме да имаме второ дете махнах спиралата и забременях практически от първия опит.

# 11
  • Мнения: 79
Дарусия, моля те, рязбира се, че не се сърдя.Напротив, радвам се, че подхванах тема, която наистина ви интересува.

# 12
  • Мнения: 209
Момичета , наистина всичко е индивидуално, но моята генеколожка е твърдо против мирена - Казва че при много нейни пациентки имало неприятни ефекти като постоянно кървене вследствие на хормоните
Тя ми казва ако искаш спирала купи си най обикновена - нали видя че с нея намаше проблеми
Майка ми също имаше  обикновена спирала и я махна на 8 -та година а не на 5-тата, но нямаше никакви проблеми, никакви сраствания -  нищо
Но все пак всяка жена трябва да се консултира със личната си генеколожка защото тя най добре  я познава и може да и даде най-добър съвет
 

# 13
  • Мнения: 3 491
Когато се бях навила на този вариант, се оказа, че застрахователните компании тук не поемат риска за поставянето на спирала. Това ми беше достатъчно да съм Против.

# 14
  • Мнения: 79
Моята гинеколожка ми каза да си избера каквато искам,нямало значение. За това давайте идеи. Знам, че имало някакви със сребърно покритие и т.н.

# 15
  • Мнения: 10 758
Нямам мнение по въпроса.След като родих второто, мислех да си сложа, но се отказах.Ами ако организма не ми я приеме и я изхвърли.Ако не е сложена като хората.Ако се усложни нещо.Въпроси от тоя род ме мъчеха постоянно и за това се отказах.

# 16
  • Мнения: 2 922
И аз съм против спиралата.

# 17
  • Мнения: 178
Два пъти съм си слагала спирала и до сега за 12 години не съм имала проблеми...Всичко е много индивидуално, но за страх че ще хвана със спирала...не е имало.Ако се хващаше до сега ......

# 18
От 1 г използвам противозачатъчни хапчета и се чуствам добре,против съм спиралите.Не съм напулниала или окосмила

# 19
  • Мнения: 430
Аз съм със спирала от точно един месец. Нямам още много опит, но като цяло се чувствам добре, постяването беше много леко (противно на очакванията ми), имах болки първите 2-3 часа след поставянето, никакви болки или дискомфорт след това. Първият ми цикъл след поставянето е по-обилен, но абсолютно безболезнен. Може да се каже, че се удължи с 1 ден.
Моята спирала е TCU 380А (Cooper T). Т-образна, предвидена е за 10 години. Купих я за 14 лв. Намерих я трудно. Всъщонст с поръчка. Масово предлагат Nova T, която по същество е аналогична, но мисля, че не е със сребро и съответно е за по-къс период на ползване и струва 50-60 лв.
Числото до буквите е дължината на медната намотка на спиралата. Колкото по-голямо е, толкова по-голяма сигурност за предпазване осигурява. Доколкото разбрах, вече се произвеждат само такива 375-380, но може да опитат да ви пробутат и по-вехта, с по-малко мед.

# 20
  • Мнения: 51
Аз също съм със спирала CopperT TCU 380A вече почти три години и нямам никакви оплаквания. Цикълът ми не е нито по обилен, нито по болезнен.

# 21
  • Мнения: 5 103
ЗА спиралите съм и мисля на това да заложа след раждането, може ли да попитам някой знае ли ако имаш алергия към метал има ли проблем със спиралата, а тези хормоналните от какъв матерял са?

# 22
  • Мнения: 79
благодаря ти мами, за изчерпателната и полезна инфо

# 23
  • Мнения: 2 821
Когато се бях навила на този вариант, се оказа, че застрахователните компании тук не поемат риска за поставянето на спирала. Това ми беше достатъчно да съм Против.

ми ние какво ще правим без зестрахователи тука незнам newsm78....шегувам се да не се обидиш Laughing

иначе темата ми е интересна, щото и аз мисля да си слагам спирала.

# 24
  • Мнения: 79
мимка, това,което зная е, че трябва да имаш абсолютно здрав организъм ,за да си сложиш спирала.И след като имаш непоносимост към метали е най-добре да не рискуваш.А относно хормоналните спирали, те първо, че са от порядака на 200-250 лева и освен това са си един вид като противозачатачните, заради хормоните.

# 25
  • Мнения: 7 430
Ами аз съм против и не мисля да си слагам.
Дано няма изненади само Wink

# 26
  • Мнения: 5 647
40 дни след раждането си сложих спирала. Досега не съм имала никакъв проблем. Преди месец отидох, за да ми я махнат, но доктора ми каза, че няма нужда. Много добре е поставена и ако не искам да забременявам, не вижда причина да ми я маха.

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От почти две години съм с хормонална спирала и се чуствам много добре.
Въпрос на организъм...

# 28
  • Мнения: 544
от 2год съм със спирала обикновена,но доста ме заинтригувахте с тези хормонални!Дайте повече инфо за тях Praynig
От поставянето аз също нямам оплаквания,но че ми се засили като количество и продължителност кръвотечението е просто ужасно.Дори получих желязодефицитна анемия,която предполагам е именно от тази обилна/10дни/менструация.Сега провеждаме едно лечение и май нещата се нормализираха.Така че аз съм за! Peace

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
http://www.schering.bg/showproducts.php?area=1

Тук прочети за МиренаSimple Smile

# 30
  • Мнения: 2 271
Против съм.

# 31
  • Мнения: 544
Реза,много благодаря!  bouquet

# 32
  • Мнения: 79
някой знае ли повече за хормоналните спирали?

# 33
  • Мнения: 18
Твърдо против.освен всичко,което пишат мамите ,трябва да знаеш, че ако е писано ,спиралата няма да те предпази от извънматочна бременност- защитава само в матката .

# 34
  • Мнения: 79
fanisita,права си, че и това го има #Crazy

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Твърдо против.освен всичко,което пишат мамите ,трябва да знаеш, че ако е писано ,спиралата няма да те предпази от извънматочна бременност- защитава само в матката .

Не и хормоналните.

# 36
  • Мнения: 79
Някой нямя ли най-накрая да даде повече инфо за тези хормонални спирали, че много ме заинтригуваха Heart Eyes

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192


Мирена Е хормонална спирала. Прочети

# 38
  • Мнения: 79
благодаря ти Ваня Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 366
Твърдо против! Сложих си спирала, когато дъщеря ми беше на 2 години. Мислех си, че 5 год ще си свиркам. След една година обаче забременях, бях в шок, против абортите съм. Преживях го доста тежко. Никога не бих си сложила спирала отново.

# 40
  • Мнения: 79
Твърдо против! Сложих си спирала, когато дъщеря ми беше на 2 години. Мислех си, че 5 год ще си свиркам. След една година обаче забременях, бях в шок, против абортите съм. Преживях го доста тежко. Никога не бих си сложила спирала отново.
О, миличка, то каквото има да става ще става, както е писано!
 newsm12

# 41
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Е ,аз също имаам непоносимост към металите  освен златни обици други немога да нося, но спирала си сложих още когато дъщеря ми направи шест месеца (юли 1993г).Беше Coper T, но не я понесох,тогава гинеколожката ми предложи да пробвам една от помощите (основата и била по тясна).Смених я след шест години със същата ,която  махнах след още шест и на втория месец забременях.Износих бебчо без проблеми.Така ,че твърда ЗА.

# 42
  • Мнения: 2 498
Много против съм....никога няма да си сложа...

# 43
  • Мнения: 44
аз съм ЗА спиралата. Но всичко е много индивидуално. За себе си мога да кажа, че съм от 1989 със спирала, която я поставих след като родих първото си дете. През 4 год. съм  я сменяла, а след като родих през 2000 г. си сложих спирала МИРЕНА. Прочети малко повече за нея. Изключително много съм доволна. Организмът ми реагира добре, нямам непоносимост, а едно от предимствата й е, че цикълът почти спира. 

# 44
  • Мнения: 730
С две ръце гласувам ПРОТИВ спиралите.Такива неприятности може да си навлече човек с тях,че...........нямам думи!После няма да ти се мисли за нещо подобно.Никога не бих си сложила,НИКОГА.Не само,че имам познати,които забременяха извънматочно,а и с предизвикани страшни възпаления!

# 45
  • Мнения: 79
С две ръце гласувам ПРОТИВ спиралите.Такива неприятности може да си навлече човек с тях,че...........нямам думи!После няма да ти се мисли за нещо подобно.Никога не бих си сложила,НИКОГА.Не само,че имам познати,които забременяха извънматочно,а и с предизвикани страшни възпаления!
newsm12

# 46
  • Мнения: 79
момичета, питам се и от хормоналните спирали ли се пълнее и дават странични ефекти както  при противозачатъчните newsm78

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
момичета, питам се и от хормоналните спирали ли се пълнее и дават странични ефекти както при противозачатъчните newsm78

Не съм забелязала такива ефекти.
Пълнея, когато започна да ям повече от нужното и веднага щом се взема  в ръце - отслабвам...

# 48
  • Мнения: 2 255
Въпрос на организъм и поносимост  Rolling Eyes
Аз лично см ТВЪРДО ЗА  thumbsup
Иначе досега да гледам детска градина  hahaha
Сменила съм 4 или 5 спирали вече (не помня) все различни, никога не съм имала проблем  Wink Последната я махнах, защото реших да родя второ хлапе - и след 2 месеца забренях без проблем.

# 49
  • Мнения: 79
момичета, питам се и от хормоналните спирали ли се пълнее и дават странични ефекти както при противозачатъчните newsm78

Не съм забелязала такива ефекти.
Пълнея, когато започна да ям повече от нужното и веднага щом се взема  в ръце - отслабвам...
Rolling Eyes

# 50
и аз се чудя дали да си сложа - шубе ме е и от поставянето и от ефектите; иначе моят гинеколог ми препоръчва мирена(мирела), незнам как точно се казва. Преди да забременея бях пила противозачатъчни хапчета и се чувствах о.к. с тях. Сега незнам какво да предприема. Трябва да се взимат мерки някакви.....Пишете още неща, имам нужда от още мнения и инфо.

# 51
  • Мнения: 505
И аз се чудя какво да почвам. Мислех за противозачатъчни-yasmin-някой ползвал ли е ? За спиралите-сякаш имат повече странични ефекти от хапчетата. Чувала съм какви ли не неща-сраствания,кръвоизливи,непоносимост и прочие. Трудно е това решение Confused

# 52
  • Мнения: 505
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/304/52/

Ето от къде четох малко за контрацепция, но не е много богато на информация.

# 53
# 54
  • Мнения: 1 446
Против спиралата

# 55
  • софия
  • Мнения: 181
Аз съм ЗА. Беше ми омръзнало всеки месец да чакам и да гадая.Много трудно ,обаче я намерих/миналото лято/,но от тогава нямам никакви оплаквания.

# 56
  • Мнения: 79
Аз съм ЗА. Беше ми омръзнало всеки месец да чакам и да гадая.Много трудно ,обаче я намерих/миналото лято/,но от тогава нямам никакви оплаквания.
а каква е твоята, миличка?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 271
Против съм. Чела съм лоши отзиви за спиралите, освен това ме е  страх от самото поставяне. Представям си, че после ще  я усещам, или поне ще се чувствам гадно от мисълта, че там има нещо....
Никога няма да си сложа спирала!

# 58
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
.. страх от самото поставяне. Представям си, че после ще  я усещам, или поне ще се чувствам гадно от мисълта, че там има нещо....

Поствянето не боли.
Не се усеща въобще нито от теб, нито от партньорът ти (ако е поставена кадърно).
Понякога въобще забравям, че имам нещо такова.

...не те навивам:)
Просто уточнявам:)

# 59
  • София
  • Мнения: 2 271
.. страх от самото поставяне. Представям си, че после ще  я усещам, или поне ще се чувствам гадно от мисълта, че там има нещо....

Поствянето не боли.
Не се усеща въобще нито от теб, нито от партньорът ти (ако е поставена кадърно).
Понякога въобще забравям, че имам нещо такова.

...не те навивам:)
Просто уточнявам:)
Ок, мерси  Wink
Но пак мнението ми е  негативно.  Confused

# 60
  • Мнения: 79
ех значи, колко противоречиви мнения изказвате, човек да се чуди newsm78

# 61
  • Мнения: 357
Ти решаваш кое е най-добре лично за теб!
Аз съм със спирала от около 3 месеца, Cooper T, купих я за по-малко от 13лв. и бях много изненадана от цената, защото очаквах да е поне 50-60. За сега нямам проблеми, наистина цикъла ми е малко по-обилен и продължителен, но това не е фатално.
Поставянето също не е болка за умиране, боли няколко часа след като ти я сложат и после я забравяш!  Wink
А за минусите - всички методи за предпазване от бременност си имат минуси, така че всеки сам решава кое е най-подходящо за него!
  bouquet

# 62
  • Мнения: 79
Ти решаваш кое е най-добре лично за теб!
Аз съм със спирала от около 3 месеца, Cooper T, купих я за по-малко от 13лв. и бях много изненадана от цената, защото очаквах да е поне 50-60. За сега нямам проблеми, наистина цикъла ми е малко по-обилен и продължителен, но това не е фатално.
Поставянето също не е болка за умиране, боли няколко часа след като ти я сложат и после я забравяш!  Wink
А за минусите - всички методи за предпазване от бременност си имат минуси, така че всеки сам решава кое е най-подходящо за него!
  bouquet
Тази спирала със сребърно покритие ли е? А дали могат да се ползват тампони, когато си със спирала?

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 10:12 от papillon

# 63
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И аз съм със спирала Cooper T. При мен 3 от дните ми е доста по обилен цикъла от преди. Няма проблем да ползваш тампони.

# 64
  • Мнения: 440
Аз съм с Мирена. Сложих я преди 2 месеца. В началото имаше леко зацапване между циклите. След раждането цикълът ми стана много обилен, докато не сложих спиралата, а последния път беше супер, понеже нямах ПМС и изкарах с оскъдно количество консумативи (имам предвид тампони и превръзки). И аз доста се чудих дали да слагам и тук прочетох тема по въпроса, която ме накара да взема решение. Сега нямам проблем като се замисля, че ще ходя на море и не ми се налага да смятам дали ще съм в цикъл или не. От това което чета е, че обикновените спирали подсилват цикъла, което ме накара да сложа Мирена. Успех в избора!

# 65
  • Мнения: 1 934
Аз също съм ЗА спиралите,въпреки че досега не съм си слагала,но смятам в най-скоро време  да си сложа.
но още не съм решила каква.

# 66
  • Мнения: 1 934
Аз съм с Мирена. Сложих я преди 2 месеца. В началото имаше леко зацапване между циклите. След раждането цикълът ми стана много обилен, докато не сложих спиралата, а последния път беше супер, понеже нямах ПМС и изкарах с оскъдно количество консумативи (имам предвид тампони и превръзки). И аз доста се чудих дали да слагам и тук прочетох тема по въпроса, която ме накара да взема решение. Сега нямам проблем като се замисля, че ще ходя на море и не ми се налага да смятам дали ще съм в цикъл или не. От това което чета е, че обикновените спирали подсилват цикъла, което ме накара да сложа Мирена. Успех в избора!

Каква е тази Мирена и колко струва.

# 67
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз си сложих Copper T преди 4 месеца и съм доволна. Гинекологът ми я сложи безболезнено и при ехографията се видя, че е много добре поставена. Малко по-обилни са циклите, но пък сега съм спокойна.

# 68
  • Мнения: 1 976
Аз съм пред слагането на спирала...отлагам всеки месец, защото някой ми каза, че боли поставянето...изведнъж се оказа, че съм страхлива  Laughing Аз съм ЗА спиралите, защото имам доверие на гинеколога си, а неговият съвет е да сложа спирала...
Между другото, има и спирала със златно покритие, но е много скъпа....
Може линякой, която е против спиралите, да даде някакъв линк към информация, която обяснява вредата от спиралите????

# 69
  • София
  • Мнения: 2 967
 

Аз също се притеснявам дали не се усеща.  Rolling Eyes Съпругът ми казва, че преди мен е имал сексуален контакт със жена със спирала и я е усещал.  newsm78 Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.

# 70
  • Мнения: 79


Аз също се притеснявам дали не се усеща.  Rolling Eyes Съпругът ми казва, че преди мен е имал сексуален контакт със жена със спирала и я е усещал.  newsm78 Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.
а стига бе?

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.

И аз бях чувала тези легенди, та подробно разпитах Е ли вярно това.
ДА, вярно е...ако конците се оставят прекалено къси. Тогава може да има някакво "боцкане", но ако се сложи добре, с правилно подрязани конци...нищо не се усеща.

Каква е тази Мирена и колко струва.

Ако попрегледаш темата малко по-назад, ще намериш линк с информация.
Струва около 300 лв...зависи колко ти вземе гинеколога за поставянето.
"Работи" 5 години, което по прости сметки прави по около 5 лв на месец, ако не ме лъже паметта.
Доста по-добра цена от хапчета или презервативи...

# 72
  • Мнения: 3 216
И мен живо ме интересува тази тема за спиралите.Днес бях на преглед при моя лекар и коментирахме вьпроса за контрацепцията след раждането.Той ми препорьча тази вьпросната Мирена-каза,че в момента е най-добрата и най-изгодната.Аз се стреснах като каза,че струва 300 лв.,обаче като сметнеш ти излиза много по-ефтино от хапчета или кондоми,защото е за 5 години.Аз все още се чудя,защото след 2-3 години ще мислим за второ дете и в такьв случай се обезмисля поставянето й.А с кондоми хич не мога да си го представя-все едно сме ученици.

# 73
  • Мнения: 440
За мен е подходящ момент да благодаря на Reza, защото нейното мнение ми помогна да взема решение за поставянето на Мирена. Между другата беше права - не боли, по-скоро усетих дискомфорт.
На мен ми струва 280 + 35лв. поставяне. Съпругът ми е имал гадже със спирала и каза че при нея я е усещал, при мен обаче каза че е супер, нищо не усеща, имам основание да му вярвам за това.
Не агитирам никой, просто аз съм доволна от избора си.

# 74
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Lilu 76 Wink
Дано се чустваш все така добре!:)   bouquet

# 75
  • София
  • Мнения: 2 846
Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.

И аз бях чувала тези легенди, та подробно разпитах Е ли вярно това.
ДА, вярно е...ако конците се оставят прекалено къси. Тогава може да има някакво "боцкане", но ако се сложи добре, с правилно подрязани конци...нищо не се усеща.
  Реза, извинявай ама не разбрах точно - кога се усеща, когато конеца и е оставен дълъг или обратното. Питам защото ми стана интересно. Аз съм вече трета година с 5годишната Копър Т и не са се оплакали  Embarassed ама да попитам

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами, ако е дълъг не е проблем, защото той си се подгъва накъдето трябва (а ако е прекалено дълъг, може да се подреже) и не се усеща, но ако е къс - не може да се подгъне и боцка:)

 Twisted Evil боц-боц  Laughing

# 77
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много твърдо против  Naughty

Чуждо тяло в организма... Stop Винаги има последици, просто явно при някои жени не се усещат.

# 78
  • София
  • Мнения: 212
От 1 г използвам противозачатъчни хапчета и се чуствам добре,против съм спиралите.Не съм напулниала или окосмила
Против си,защото можеш да пиеш хапчета,но има жени като мен,които след пиене на хапчета 10-тина години нямат друг вариант освен спиралата или ползването на презерватив!
Аз вчера си сложих спирала,а бях много против спиралите преди време.Това ми остана единствената алтернатива за предпазване от бременност.За сега е ОК като се изключи неприятният момент при поставянето. Close

# 79
  • София
  • Мнения: 35 919
Аз съм против! Peace
Но се отнася за моят личен избор.

# 80
  • Мнения: 2 019
и аз май мисля да си слагам

# 81
  • Мнения: 6 461
За сега съм със спирала и съм доволна.
Ще видя по нататък как ще е .

# 82
  • Мнения: 492
Със спирала съм от 3 години и съм доволна.

# 83
  • Мнения: 3 360
За-аз съм доволна  ,а и мъж ми не се е оплакал ,че усеща нещо... Rolling Eyes
Въпрос на личен избор Wink

# 84
  • Мнения: 1 520
Аз съм За.  Peace
Със спирала съм от близо година, досега нямам никакви оплаквания, даже ми регулира цикъла.
И не че е 100% сигурна, но си е друго да знаеш че си взел мерки.

# 85
  • Мнения: 13 786
Поставих си спирала след като роди дъщеря ни преди около 7 години. Беше безумно скъпа не си спомням марката , май от някакъв благороден медал - можела да се носи 5 години .... удобството е невероятно - признавам , особено ако се сметне че съм алергична към презервативи, а от хормоналните хапчета колкото и да са леки ми се обърква цикъла и ми идва когато си иска. Някъде след 3 години със нея обаче започнаха да се появяват едни проблеми- бели течения и болки.Обходих много лекари, направиха ми сума ти изследвания, намериха ми какви ли не бактерии, тъпчеха ме хапчета без да ми помагат и така две години. Накрая се стигна до извода за появили се ранички на шийката на матката в следствие на тази среда. Намерих подходящия начин да ги премахна , но докторката която ми е третираше спомена че според някакви нови изследвания спиралата не било добре да се "носи" повече от година защото била една от причините за поява на бактерии а от там и течения и прочие екстри. Тя ми препоръча , ако реша все пак да опитам именно тази спирала "мирена" като обезопасена от тази гледна точка  ...
Дали има някой който да е бил с моите проблеми и сега с тази"мирена" да е доволен. Не че бързам но предпочитам да се подготвя с информация от сега.
благодаря ви предварително.

# 86
  • Мнения: 936
Не успях да изчета цялата тема, но да си кажа и аз мнението. Аз съм ЗА спиралите. След първото раждане сложих и бях доволна. Нито при поставянето, нито след това съм имала болки.
Не бих пила хапчета и затова предпочитам това.

# 87
  • Мнения: 5 026
 Против-в повечето случаи водят до възпаления.

# 88
  • Мнения: 3 550
Против.

Общи условия

Активация на акаунт