От какво се оплакват 4ужденците в България?

  • 1 177
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Ето Вижте тук
Тъй като се оплакахме във форума какво не ни харесва по държавите в които сме,нека видим пък на тях какво не им се нрави у нашенско. Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 393
О, да, и аз го четох вчера вечерта.
Ето го тук и на английски, ако някой му се чете, защото в оригинал е още по-автентично, поне според мен: http://search.csmonitor.com/search_content/0307/p20s01-litr.html

Ами прави са си хората. Радвам се, че са си намерили "тяхното късче от Рая", но с риска да прозвуча песимистично, като си помисля само какви бюракратични и какви ли още не битки и изпитания ги чакат тепърва...

# 2
  • Мнения: 3 098
като си помисля само какви бюракратични и какви ли още не битки и изпитания ги чакат тепърва...
За жалост така е...В пове4ето слу4аи дори на нас ни идва твърде нервообразуваЩо,камо ли пък за тях. Sad Много е наложаЩо да има промени в закона за 4ужденците в България,а и да се доразвият други.Ина4е не виждам как Ще идват и правят инвестиции хората. Thinking

# 3
  • Мнения: 994
най-добрият приятел на мои приятели от Великобритания си е купил къща в България и е ужасно доволен. Много му харесва в България, сега се е заел да учи български - до късмет си е Simple Smile

Имам и други приятели, чужденци, на които в България им харесва много, макар че един от тях е бил ограбван 2 пъти, а друг пребит с цел грабеж, продължават да посещават България с удоволствие и не съм чула да се оплакват. Казват че някои неща им се виждат странни, но това за тях си е в реда на нещата.

# 4
# 5
  • Мнения: 994
да, къщата му е излязла евтино, достатъчно голяма е, на два етажа, в полите на Витоша, какво има да не му харесва?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 238
Много интересна статия с хепи енд  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Съседите на баба ми и дядо ми, които живеят на село са продали къщата си на едни англичани. Много доволни били и им харесвало. Въпреки, че селото на баба и дядо не е кой знае какво, а и балкан няма...
Все пак според мен в важна нагласата на човека. А ако човек иска винаги може да си намира разни причини да критикува България.

# 7
  • Мнения: 3 423
Бре, да се не знае, за първи път чета нещо натуралистично. Иначе чужденците все се крият зад заучената си любезност и гледат да не ни обидят. А ние продължаваме да се бием в гърдите, че от нас по-убави нема, нема и да има.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
приятелят на сина ми го кани в селото на баба си, някъде в стара планина -цялото село било английско по4ти, с къщи с басейни, преустроени и както казаха децата- разкошни (яки). цели семейства по 3 поколения са се преместили и са доволни.а  мене на нета само ме питат как е в бг , които са ходили хвалят, искат да работят у нас?????аз съм в шок от доброто им мнение, 4е и жените си избират все пове4е от бг. ако е любезност само? едва ли ? на нета мога да си покажат и лошото отношение без да им пука? но да го виждаме с примери, е това е ве4е реалност явно!

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Статията наистина е много приятно написана / в оригинал/...Мъчно ми стана от факта, че чуждениците купуват стари къщи и те ще ги опазят, а българите веднага ги разрушават....

# 10
  • Мнения: 125
За първи път чета неЩо с горе-долу положителни отzиви zа БГ.И съм приятно иzненадана от ваШите мнения,zаЩото си мислех че само ние си въzхваляваме милата родина.Досега съм чела само кофти неЩа-престъпност,корупция,лоШо обслужване,кражби и т.н.Даже веднъж гледах по една от немските ТВ документален филм zа циганите в БГ и танцуваЩите мечки и след това ми идаваШе да си скрия главата в zемята от срам.А и бях бясна zаради представата която би могъл да си съzдаде човек,който не е ходил в БГ гледайки филма.Ужас.

# 11
  • Мнения: 7 914
В крайна сметка едва са очаквали всичко да е по мед и масло, нали? Wink

Все пак когато отиваш в страна с по- нисък стандарт би трябвало да си снижиш очакванията от към транспорт, уреждане на нещата и тн Naughty

# 12
  • Мнения: 7 914
като си помисля само какви бюракратични и какви ли още не битки и изпитания ги чакат тепърва...
За жалост така е...В пове4ето слу4аи дори на нас ни идва твърде нервообразуваЩо,камо ли пък за тях. Sad Много е наложаЩо да има промени в закона за 4ужденците в България,а и да се доразвият други.Ина4е не виждам как Ще идват и правят инвестиции хората. Thinking

Не мисля, че толкова бюрокрацията ще ги стрестне понеже   тя си е едно постоянно зло1 Ще ги стрестне повече липсата на информация, и ако им се падне някоя нацупена лелка Laughing Joy

# 13
  • Мнения: 3 098
Немного отдавна гледах по тв едно филм4е за англи4аните,които са купили къЩи в едно морско малко селце.Ами те го бяха направили прекрасно. HugКъЩите ремонтирани,боядисани в топли,приятни цветове(а не само бяло,сиво и 4ерно_да не ли4и мръсотията Joy),вси4ко свети от 4истота.Хората Щастливи,4е са си купили евтини(за тяхния стандарт) имоти,споделяха,4е в Испания ве4е вси4ко е адски скъпо и се пренасо4ват към България. PeaceХаресваше им климата,това 4е не е влага,харесваше им храната,манталитета на хората...
ИзобЩо,радвам се,4е са Щастливи у нашенско. Flutter

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и у наше село изкупиха къщята англоговорящи Crazy

хората искат колкото по-стара като архитектура, по-добре.
ами ко пък, поне хора да има, то последно време взе да почва да се обезлюдява бг селото.
хареса ми статията, точно са го видели, както всички ние си го знаем Laughing
а за дупката в кенефа паднах Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт