Примерна схема за захранване - 34

  • 122 649
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Здравейте, наистина мн е сложно това захранване, от дни чета разни материали, но едва съм навлезнала в "материята". И аз за дъщеря ми съм избрала захранване 1во със зеленчуци, започнали сме с обикновено картофче, още сме на 2ри ден. Да попитам листните зеленчуци кога се въвеждат ( мислех си за спанака, защото е богат на желязо)? Благодаря и поздрави,
Спанак 10 месец. Силно нитритен е

# 31
  • Мнения: 604
Малко оф топик, но как да накарам беба да преглъща? Защото втори ден се мръщи, не гълта пюрето и се дави, чак повърна от несполучливия опит да го изплюе. Съвсем минимално количество имаше в лъжичката

# 32
  • Мнения: 965
Малко оф топик, но как да накарам беба да преглъща? Защото втори ден се мръщи, не гълта пюрето и се дави, чак повърна от несполучливия опит да го изплюе. Съвсем минимално количество имаше в лъжичката

Да не би да не е готова за друга храна  newsm78
Слагаш ли кърма вътре, малко по-рядко евентуално го направи... Ако пак не иска /те много се дърпат в началото/, аз бих спряла за седмица

# 33
  • Мнения: 6 764
Здравейте,
Включвам се и аз да следя. При мен последното въведено засега е риба. Добре се прие. Малката е на 11 мес.
Амбро, предполагам сега сте съвсем в началото на захранването. Да я накараш не можеш. Храната и е непозната още. Не знае какво да прави, може и да не и е харесал вкуса. Аз започнах с картоф, разреден до течна консистенция с кърма. Пробвай да приготвиш храната по-течна. Не я насилвай, за да не намрази храненето. Успех Simple Smile

# 34
  • Мнения: 295
Има и еднокомпонентни купешки. Примерно, тиква, пащърнак, бял морков (на Хип или Сънвал).
Всъщност, това са зеленчуците за начало - тиква, картоф, морков, пащърнак.
Можеш и комбинирани да даваш, струва да е само с 1 нова храна. Simple Smile

Живеем в чужбина и ползвам на Хип до сега сме обиколили на всякъде без резултат само в полския магазин имало чист грах и мм взел,но няма да го давам още.

# 35
  • Мнения: 794
Има и еднокомпонентни купешки. Примерно, тиква, пащърнак, бял морков (на Хип или Сънвал).
Всъщност, това са зеленчуците за начало - тиква, картоф, морков, пащърнак.
Можеш и комбинирани да даваш, струва да е само с 1 нова храна. Simple Smile

Живеем в чужбина и ползвам на Хип до сега сме обиколили на всякъде без резултат само в полския магазин имало чист грах и мм взел,но няма да го давам още.
Провери за тиква с картоф, пащърнак с картоф - т.к. картофът вече е въведен, можеш да ги даваш и с тях да въведеш тиквата и пащърнака, съответно.

# 36
  • Мнения: 200
Малко оф топик, но как да накарам беба да преглъща? Защото втори ден се мръщи, не гълта пюрето и се дави, чак повърна от несполучливия опит да го изплюе. Съвсем минимално количество имаше в лъжичката
Спри за няколко дена с пюретата и след това пробвай с друго. Към пюрето прибави кърма или АМ за да и е по-познат вкуса.

# 37
  • Мнения: 21
Здравейте, наистина мн е сложно това захранване, от дни чета разни материали, но едва съм навлезнала в "материята". И аз за дъщеря ми съм избрала захранване 1во със зеленчуци, започнали сме с обикновено картофче, още сме на 2ри ден. Да попитам листните зеленчуци кога се въвеждат ( мислех си за спанака, защото е богат на желязо)? Благодаря и поздрави,
Спанак 10 месец. Силно нитритен е
Малиш благодаря.  bouquet

# 38
  • Мнения: 606
Пак да питам, дано да получа отговор.   От седмица давам овесена каша, въвеждаща глутен. Утре мога ли да добавя към нея и да въведа сирене? Ред е на месно пюре и няма как там. Колко дни въвеждахте сиренето и маслото? Мерси.   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 517
Да питам тук и аз. На 6 м. 25 дена сме и още сме много назад със захранването. На обед се опитвам да давам зеленчукови пюрета - пробвах всякакви - по-гъсти, по-редки, по-сладникави или не чак толкова, смесени с кърма, пробвах и плодови, но преглъща едва-едва и започва да се мръщи, закашля се, прави сякаш му се повдига и дори едва си отваря устата. Затова сме предимно на кърма все още. Да се притеснявам ли, да правя ли нещо по-специално или да изчакам сам да "узрее" за нова храна? Според педиатърката вече трябва да сме заместили едно хранене и ако не иска пюре, да го държа гладен, докато го изяде, което на мен сърце не ми дава.

# 40
  • Мнения: 965
petty, мнението ми е - до годинката, никакво заместено хранене, дават се малки порции, с цел запознаване с нови вкусове, не се притеснявай грам! А и след като бебето не иска, няма какво да направиш. Ако си много настоятелна, може да намрази храната.
Ако искаш дори го остави няколко дена да си почине от теб и лъжицата и пак поднеси, пробвай и каша, ако искаш. Може да смениш лъжицата също. Но факт е, че засега не е фен и аз не бих измисляла забавни начини да го накарам да яде /като ТВ, гримаси и т.н./

Ния, предполагам, че можеш. Аз въвеждах 1 месец глутен, като след овеса, започнах да вкарвам и други храни, но не млечни, а по-"безобидни" през този месец.
Сирене и масло по седмица някъде въвеждах, но аз за всичко съм била бавна. Кисело мляко на годинка дадох.

# 41
  • Мнения: 794
Пак да питам, дано да получа отговор.   От седмица давам овесена каша, въвеждаща глутен. Утре мога ли да добавя към нея и да въведа сирене? Ред е на месно пюре и няма как там. Колко дни въвеждахте сиренето и маслото? Мерси.   bouquet
Ния, аз точно покрай глутена въведох сиренето и маслото. По 3-4 дни всяко. Може би е ще е по-добре да понапреднеш малко с глутена, преди млечните, за да си сигурна, че няма непоносимост към глутена, т.е да се понатрупа в организъма. Аз бих дала спелта (сухари на Холе или пюрета на Холе), после каша 3 зърна 3 дни + каша 3 зърна с масло още 3 дни; след това пшеница 3 дни + пшеница със сирене още 3 дни.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 230
petty, аз не съм твърд поддръжник на тезата, че до годинка не трябва да има заместено хранене (нито съм против нея!), но да държиш бебето гладно, докато не си изяде пюрето, ми се вижда твърде крайно. На този етап, на който сте вие, аз поне не бих го направила.
Не мога да ти дам кой знае какви съвети, защото синът ми се храни с охота от самото начало, но плодови пюрета така само и той не харесва особено, въпреки, че е голям фен на сладкото (каква инзенада..). Ако искаш, наистина пробвай с каша. Или пък банан опитвала ли си да дадеш? Моят син много го харесва, само това яде като чист плод.
Някъде бях чела, че децата предразположени към алергии често отказват твърда храна до по-късно. Което не означава, че всички "инатящи" се деца са предразположени, но понякога нещата си имат причина и няма нужда да се насилват. На твое място бих предлагала различни неща (или по-скоро бих редувала няколко различни неща) и бих давала почивки от време на време за по 1-2-3 дни.
Успех!

Аз пък да попитам нещо по повод попарата... Някой може ли да ми обясни защо се прави с чай, а не с мляко и виждате ли някакъв проблем в това да я правя с мляко (на този етап АМ)? Знам за шипковия чай и витамин С, но честно казано не го намирам за достатъчен довод, тъй като, докато тези шипки станат на чай, в тях няма много витамин С и защото те не са единствен източник на този витамин. От друга страна, когато детето има вече 3 заместени хранения, приготвянето на попарата с мляко означава съответно допълнителен прием на мляко. Мнения?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 230
Здравейте,
Включвам се и аз да следя. При мен последното въведено засега е риба. Добре се прие. Малката е на 11 мес.
Амбро, предполагам сега сте съвсем в началото на захранването. Да я накараш не можеш. Храната и е непозната още. Не знае какво да прави, може и да не и е харесал вкуса. Аз започнах с картоф, разреден до течна консистенция с кърма. Пробвай да приготвиш храната по-течна. Не я насилвай, за да не намрази храненето. Успех Simple Smile

А каква риба даде? Като знам, че всичката пастърва и сьомга е от развъдници и като си помисля с какво ли са хранени (а вероятно фантазията ми е твърде бедна по въпроса) и малко ме притеснява да давам. Ама то по тази логика нищо не трябва да давам... Sad

# 44
  • Мнения: 794
Scorpita, абсолютно съм съгласна с доводите ти относно попарата. Аз точно млечна я правя и считам, че така е по-полезна. Доколко добре витаминът С се усвоява заедно с калция от сиренето - трябва да се провери, не помня наизуст. Както и да е, не бих направи каша с чай или вода, тогава защо бих правила попара с чай или вода? Предпочитам да е млечна, а чайче може и отделно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт