Децата и антибиотиците

  • 9 784
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 363
Напротив, Кафе.
Казваш, че основно си лекувам със сода детето.
Казваш също, че мога да нараня неволно лигавицата на детето си.
Та, ти не ме познаваш, не ми знаеш детето, не знаеш от какво се повлиява, не ми вярваш, тогава какво да си мисля? Освен за някакви комплекси.

И още нещо започвам със сода в първия ден от виждането на налепа, а не, когато е достигнало ниво на разраненост или набъбналост.

И да, имам представа, че това нещо се прави съвсем леко. И да, не сме си позволили да нараняваме лигавицата.

Някои се държите толкова грозно, че оставам с впечатление, че избивате тук комплекси.
А аз никъде не съм написала, че искате да нараните лигавицата нарочно. Това може да стане и от съвсем леко одраскване. Лигавицата е така набъбнала и разранена, и без това, от гнойта, че това е съвсем вероятно и много опасно.
Не знам кой избива комплекси.

Ти припозна ли се в това подчертаното, че ми отговори за комплексите?!

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Казах - не знам кой избива комплекси. Ти как го четеш това, като припознаване ли?  Laughing

Тук четат много хора, редно е да са информирани за рисковете, свързани с разни самолечения. Ти самата се възмути от някой, който твърди, че висока температура не се сваля. За което съм съгласна с теб. А в същото време се тръшкаш, че не познавам теб и детето ти. Ами не ви познавам, но смятам за удачно да напиша кое е рисковано в случая.

# 32
  • Мнения: 2
Виждам, че дискусията е преляла през границите на добрия тон, но понеже въпроса е за алтернатива на антибиотиците и имам богат и не само личен опит, решавам да се намеся и аз: 1. АБ не повлияват деца до 3г. възраст така, както по-големите и възрастните. Затова, ако лекарят ви е предписал АБ на толкова малко дете, потърсете други лекарски мнения! 2. Да се предписва АБ без антибиограма - това си е чист маркетинг на лекарства! НЕПРЕМЕННО ИСКАЙТЕ ОТ ЛЕКАРЯ АНТИБИОГРАМА, за да се види на кой точно антибиотик е чувствителна инфекцията на детето! Коментарите тук за коки-инфекциите са много верни и ако все пак се е наложил прием на антибиотик, сега най-доброто след АБ е зелев сок - той съдържа не само витамини и минерали, но и киселите бактерии, необходими на червата за правилното доразграждане на храната! Освен това, спазвайте диета, богата на плодове /но внимавайте с цитрусите - те не са характерни за нашия климат, предпочетете ябълките, особено червеното цвекло! и морковите/ най добре в количество 2 кг./дневно и нетлъсти меса - пилешко, филе от риба. Избягвайте употребата на млечни храни - те не се съчетават добре с антибиотика и стават среда за развитие на вторична микобна инфекция /разните гъбички/! Добавете към лечението рибено масло, вит. С, групата вит. В и билкови чайове /но не плодните! и не зелен чай - те са тежки за детския организам!/. За сваляне на температура много по-добър е нашия Аналгин, вместо Парацетамол /на сина ми не действаше, той само повръщаше от него!/, алтернативно - силен чай от черен бъз цвят! Подходящи наши билки за температура са още и бял равнец, шипки /плод/, листа малина и ягода. Содата е чудесно средство за болни сливици! Щяха да ги режат трагично при сина ми, но аз ги спасих с редовна гаргара на отвара от лайка със сода! Сега мие и зъбите си вместо с паста - със сода! Вече е 20г. юначага! Като прибавите към билковия чай и листа мента, маточина и мащерка - ще забравите за АБ!

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Само да вметна, че Аналгинът е забранен и изваден от аптечната мрежа на много европейски страни. Опитът ми е от Италия - знам го от тамошния ни педиатър.
За липсата на повлияване от АБ на деца до 3 г., ще Ви помоля да посочите откъде сте почерпила тази информация. Благодаря.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 910
Hushpuppy, не знам кое те накара да се обърнеш към мен за това с темпертатурата- аз  не видях в моя пост да съм накарала когото и да е да действа по моя начин. Peace
Впрочем, не съм си го измислила това с температурата - ако имаш интерес към четивото по принцип може да се разтърсиш и да намериш много по въпроса Peace решението си е твое Rolling Eyes

# 35
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 363
Хората хубаво четат. Но, не смяташ ли - Кафе, че е редно да се държим малко по-уважително към мнението на другия.
Както аз не скачам на тази или онази, която лекувала и ли не лекувала с еди какво си мисля, че не е редно и на мен да се подскача за използването на сода. При положение, че аз уточних, че има вариант да мине и без АБ, но не винаги. Не е задължително. На никой не се меся в избора на лечение. Споделям опита си. А, от опита ми имам едно закрепено дете, приело много малко АБ в живота си.
Всеки има опит с неговото си, но нека не си го натрапваме или отричаме така подигаравателно.
За съжаление сравнението на лекуване със сода и урина го приех, все едно в лицето ми се казва - ти си проста и неграмотна ци..ка. Шегите не са уместни, подигравките още повече. Дайте си всички сметка за думите, точно защото темата се чете от доста хора.


stelaartois - не, не желая да чета. Не, благодаря. Познавам си детето, казах вече че имам горчив опит. Не,не и не! На високата Т, без да се сваля. Нито ме интересува, нито искам някога повече да знам нещо по този въпрос.

Ето, това са твои думи от предната страница:

Цитат
напълно съм съгласна, много педиатри и въобще лекари забравят, че температурата е абсолютна естествена реакция на организма за борба с нашествениците, затова не трябва да се бърза със свалянето й, защото така само се забавя оздравителния процес. Лично аз температура под 39, 5 не смъквам. Нерядко родителите се притесняват от опасността от гърчове поради високата температура, но малко родители знаят, че дете, склонно към гърчове, може да получи такива и при температура 37, 5.

Как така сега ти ме питаш защо съм се зхаванала с твоя пост? Не е ли очевидно?! Казваш да не се бърза, да не се бързало....ама, ако някой реши да ти се довери? Какво правим, хора - всякакви четат тук, може някой да реши така да прави...без да пита лекар, без да си познава достатъчно добре реакциите на детето.
За това призовах към споделяне, а не към съветване Peace

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 16:07 от Hushpuppy

# 36
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Понеже темата се е цопнала на първа страница в рекламите с теми, та я видях... Викам - само мене липсва тук. Hug

Аз съм ЗА антибиотиците. Доста проблеми могат да се избегнат с един навременно изпит антибиотик.
Температура свалям. Мине ли 38 винаги. Давам темературопонижаващо преди сън, даже и Т да е малко над 37. Веднъж пропуснахме преди сън да дадем при Т 37.3 и след събуждане детето го втриса, хубаво е, че не стигна до гърч. Crazy Отделно нямам вяра на модерните термометри, те ми служат само, за да видя дали има някаква Т.

Пак за АБ - принципно, доста от детските болести могат да минат и без АБ. Но има случаи, в които спестяването на един АБ води до усложнения и тогава започват притесненията и пиенето на много АБ, лекуване до безкрай, пазене на детето.

Напоследък се замислям и нещо друго, ама не знам дали съм права.
За да избегнем АБ блъскаме децата с какви ли не сиропи. Всеки от тях съдържа някакво активно вещество. Получава се едно тъпчене на децата с тези сиропи. Не знам дали е добре това.

Кайвенце, че ти пишем лична. Sunglasses

# 37
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Абе, ДТодорова, как ще накарам детето да изяде 2 кила зарзават и да пие зелев сок?!?
Достатъчно други алтернативи има. Няма нужда да издевателстваме над малко дете да яде и пие неща, които и големите няма да искат.
От моят скромен опит, децата доста често хващат бацили в носа и гърлото и за разлика от нас трудно ги преборват. Особено тези под 3 години. Колко коки, моцарели и т.н. е хващало детето ми....

# 38
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моцарели Joy Joy  bouquet Ох, Цецо, ще ме умОриш Simple Smile.
Добре, че не препоръча по едно аспиринче да им дадем преди двете кила моркови. Така е щяла да ме умори мен една пишман лекарка, като съм била на 6. Нищо му няма на детето - дайте му чайче, аспиринче... Та после с двустранна бронхопневмония, в безсъзнание и кофи АБ венозно Rolling Eyes.

# 39
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моцарели Joy Joy  bouquet Ох, Цецо, ще ме умОриш Simple Smile.
Mr. Green
Този лапсус е безценен. Бяхме го изпляскали пред педиатърката като ни попита какво се е изолирало от секрета. Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 2
Информацията за действието на АБ при малки деца не съм я почерпала отникъде, а я изпитах на собствен гръб - аз съм натровена като дете с АБ от групата на Гентамицините, а сина ми моментално разви свръхалергия дори към Пеницилините и така на практика останахме без алтернатива за АБ лечение! Сега Гентамицините са забранени за лица под 14г., тъй като увреждат червения костен мозък! На 16г. аз бях оперирана на стъпалото поради асептична некроза на костите на пръстите! Вредата от Аналгина е само една - може да отключи различните видове анемии, но само при предозиране! В Европа не го ценят, защото е български! Говоря от опит, парацетамола е много по-вреден, тъй като повлиява не само хемопоезата, но и уврежда бъбреците като цяло, освен черния дроб и панкреаса!

# 41
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Антибиотиците не са само Гентамицини и Пеницилини.
Отделно, рядко изписват за деца АБ от групата на Гентамицините ли как се казваше тя...
Към Пеницилин и моето направи реакция, но към другите АБ-та няма.

# 42
  • Мнения: 4 292
Моят син на тази възраст беше пил повече, а после още колко, не ми се говори. За червени дъги не знам, знам че гнойна ангина без АБ не минава. Или пък не съм попаднала на лекар да го потвърди. Сега е на 2г., всеки месец пт лятот.о е с ангина, кога гнойна, кога вирусна. Бягам от лекар, на лекар, пускам изследвания, пие повечето пъти АБ и така. Често се чувствам безсилна!

Понякога има и изключения Peace
В началото, когато се сблъсках с първата гнойна ангина при сина ми също дадох АБ.
Нещата стигнаха до там....все пак за пръв път гледам дете, пък и болно. Не действах много адекватно.
Сега, когато зачерви гърло и особено, ако видя налепи го мажем със сода първо. Аз съм по-страхлива, но мъжа ми го залъгваше, като по-малък, сега си дава доброволно. Навиваш на пръста стерилна марля, леко мокриш и топиш в сода. После лекичко обтриваш сливиците, и когато си извадиш пръста с просто око може да се види зацапаната марля с гной. Случвало се е така, че от едно до две махания в деня на гной, с помощни средства - чай от лайка, хапчета за смучене и температуро понижаващи сме спирали ангината. В момента, в който извади налепите Т започва да спада, те са основно причината за нея.
Имам приятелки, които го правят това упражнение при ангина с гранофурин/прави се в аптеките/ Peace

Познавам и една майка, чието дете един път се повлияе от сода, след това пак ангина, пак ангина и така по няколко пъти, като всеки път достигаха до АБ.
Честите ангини не са за подценяване и трябва да се търси причината. Не е нормално да се правят една след друга за кратък период от време. Защото, могат да причинят други здравословни проблеми в организма на детето.

Права си за ангините, не са за подценяване и ще търся причини, макар че самата аз като дете съм била ежемесечно с гнойна ангина, докато не са ми махнали сливиците. Чакам го да се закрепи, че сега е с настинка, след ангината и ще взема гърлен секрет да видим ще се изолират ли бактерии.
 Да ти кажа не бих рискувала да мажа сливиците с нещо, особено на малко дете. Аз и да искам не мога, едва му отварям устата да видя зъбите Grinning Знам, че е опасно и не са желателни никакви манипулации по гнойните налепи, също знам, че и гнойта вдига Т, общо взето много знам, но как да лекувам без АБ, ей това не знам Laughing
 Температура свалям след 38-38,5, така са ми казвали няколко педиатъра и тук и в чужбина, така правя. Мисля, че е погрешно даването на температуропонижаващо ей така преди сън, за да не вдигне. Температурата си е естествена реакция на организма и не трябва да и се пречи до определени скали. Още повече, Че ако вдигне и не са минали допустимите часове, трябва да се даде друг вид антипиретик.

ДТодорова, не съм за АБ и искам да ги избягвам, но те са спасили живота на не едно или две бебета, така че коментари за не действието им при малки деца са некомпетентни.

И като цяло в духът на спора, всеки може да си казва и пише каквото иска, що глупости има във форума не е истина. Споделят се мнения къде адекватни, къде не, важното е четящия да има глава на раменете, а и все пак лекарите са си лекари, колкото и в Бг мама да сме по-добри от тях!

# 43
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Zoι, аз също си мислих, че преди сън не е необходимо да се даде нещо за Т, ако не е висока, ама.... случало се е да го будя, за да му давам, защото гори и се върти, да не може да заспи от Т и последно го втриса след като се събуди.
През деня го оставам с Т, ако не е много висока, т.е. над 38 - 38.5.

И за мен е грешно да се чака Т да се качи над 39.5, за да се даде температуропонижаващо, ма ей на, има хора, които го правят.

# 44
  • Мнения: 4 292
Ceca, аз така правя, оставям го да заспи с Т, ако е ниска и го наглеждам. Почти винаги, около 38-38,5 започва да мрънка, става му некомфортно. Слагам му свещичка и го чакам да се изпоти да го преоблека. Минах на свещички точно, за да не го будя, а и той е на 2 г., като гледам скалата на Панадола 9 мл. е много, то направо със сламка и чадърче да му го предложа Simple Smile
Над 39,5 не бих чакала.

Общи условия

Активация на акаунт