Луков марш в събота, 14.02 - вашето мнение!?

  • 10 860
  • 205
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 599
В последните години БГ Националисти от цялата страна организират Луковия марш в София.Тази година Русия и някои други страни искат да го забранят,какво е мнението ви за него и ако може да се аргументирате.
Аз мисля тази година да отида-защото това е човек,убит от комунистите,който е герой от първата световна война и просто по време на втората световна война и бил от хората,които смятат,че е редно да пратим доброволци или цели войски да помогнат на тези,които ни върнаха Добруджа и Беломорието,както и Македония.
Втора причина-Искам като националист да има равенство за всичко граждани,което значи:
1.Бежанците получиха помощи,осигуровки,даже в някои лагери-безплатен WiFI.Аз искам равенство-искам в на баба ми селото да се пусне интернет,защото всички са работили и са работили по 30 години за държавата,с какво те са по-малко от нас българите.
2.Искам равни права с ромите.Искам първо да се дадат пари от бюджета за майки,които работят-да има много високи помощи,а когато ромката на 18 години отиде да вземе помощи да и се каже:Съжаляваме,първо за тези които са заслужили,после ако има за вас,ще ви се обадиме.
3.Искам да има кой да каже нещо и да не забравя за българите в Украйна,които биват избивани,както и да се търсят правата на българите в западните покрайнини и северна Гърция.
Това са моите доводи,да чуя и вашите-защо за и защо против.

За хейтърите,които ще кажат,че е фашист,да им каже,че генерал Луков не е убил нито 1 ром,нито 1 евреин и не е направил на никого нищо лошо

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 10:42 от Редактор*

# 1
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Първо, казва се Луков марш.
Второ-естествено, че не е бил фашист.
Време е хората да се научат да правят разлика между фашизъм, национализъм, нацизъм.

# 2
  • София
  • Мнения: 599
Наистина е време,това го казвам за хората,които може би са видяли плакати по улиците,на които пише спри Луковия марш,фашизма уби еди кой си и такова подобни

# 3
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да, това е ясно...
Ама да се твърди, че в България е имало/има фашизъм (не казвам, че ти го твърдиш) е смехотворно...

# 4
  • Мнения: 2 616
Едно наблюдение по принцип: ако американците демонстрират непрекъснато своя патриотизъм във всеки филм и във всяка къща и офис има знаме на САЩ - това е нормално; ако Израел или Турция демонстрират своя патриотизъм или шовинизъм непрекъснато - това също на никого не прави впечатление. Но, ако в България някой реши да заяви патриотизъм и национализъм, веднага изскачат някакви субекти от измислени две-- и трибуквени организации и започват да крещят, че това е проява на "расизъм", "ксенофобия", "антисемитизъм" и каквото друго се сетите.  Sunglasses Когато преди няколко години от една крайна израелска партия в техния парламент заявиха, че арабските депутати трябва да бъдат направо изгорени, това на никого не направи впечатлеие и никакви организации не скочиха да защитават баш семитите!  Sunglasses Иначе доколко разни такива прояви се използват за политически цели и от всякакви нечистоплътни туземни субекти - това е друга тема.  Sunglasses Но, ако си спомняте, съдиха полицая, който защити българското знаме от гаврата на група цигани!  newsm11

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Добре е да има баланс, от една страна
шествия на педали, от другата - Луков
марш.

# 6
  • Мнения: X
Мисля, че лидерът на въпросната организация не е фигура, която би трябвало да инспирира подобно събитие в една европейска цивилизована държава в 21 век.
Ако става въпрос за почитане на жертвите на комунизма има къде-къде по-праведни люде, които биха могли да станат знаме.
Самият факт, че се почита точно Луков характеризира много ясно кои са точно участниците в това събитие и за какво се борят.

# 7
  • Мнения: 21 440
  Луков е противоречива историческа личност и определено по-близка до националсоциалистите, отколкото днес, когато сме наясно що е то националсоциализма се счита за приемливо и патриотично. Аз по никакъв начин не се възхищавам от него, та да го чествам с марш, а да го честват разни дебеловрати момченца също не съм съгласна.
 Не съм навлизала в детайли да се запознавам дали е противозаконно да се марширува в тоя формат, но определено е лош вкус и избор на позиция.

  Бих казала, че е марш на псевдопатриоти, мутроиди и момченца, които в мокрите си сънища се виждат в нацистки униформи - те наистина стоят добре почти на всеки, сигурно затова.
 
И да го забранят, хич няма да ми липсва.

Но, ако си спомняте, съдиха полицая, който защити българското знаме от гаврата на група цигани!  newsm11


 Наистина ли? Аз не си спомням - за какво са съдили полицая?

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 09:26 от Iris04

# 8
  • София
  • Мнения: 4 878
 
  Бих казала, че е марш на псевдопатриоти, мутроиди и момченца, които в мокрите си сънища се виждат в нацистки униформи - те наистина стоят добре почти на всеки, сигурно затова.
 
И да го забранят, хич няма да ми липсва.


Неонацистките маршове и сборища би трябвало да са забранени в Европа след 2-рата световна, т. че са длъжни да го забранят.

# 9
  • Мнения: 1
 Има една телеграма до писателката Митка Гръбчева София,7.III.1966г.
Уважаема другарко Гръбчева,
При второто издание на книгата ви „В името на народа”, което вярвам в скоро време ще стане, поместете и следния факт, отнасящ се до „големия патриот и честен воин” генерал Луков.
В деня на неговото погребение в края на погребалното шествие заедно с мене (негов близък приятел) беше и генерал-майор от запаса Узунов, артилерист, уволнен от покойника като член на Военния съюз.
Когато стигнахме до „Лъвов мост”, до нас се приближи началникът на Разузнавателната секция при Военното министерство (полковник, името му съм забравил, също скрит приятел на генерал Узунов). Той хвана генерала под ръка и скришом му даде да прочете една дешифрирана телеграма, по съдържанието на която шепнешком дълго си приказваха.
След погребението генерал Узунов взе от мене честна дума да не казвам никому това, което научил от бившия си подчинен. Телеграмата била получена от Главното командване на германската армия, която току-що окупирала Холандия. В тази телеграма се съобщавало, че при разглеждането на тайните преписки на една от най-големите холандски банки между другите била открита и сметка на името на генерал Луков, със „скромната” сума 75 милиона холандски флорина, подарък от фирмите, които превъоръжаваха нашата армия по времето на шефството на Луков във Военното министерство.
Този подлец е вършил срамните си сделки чрез запасния генерал Танинчев, представител на някои фирми, като е лапал лъвския дял от рушветите, свързани с доставките. За да запази „честта си”, Луков е влагал парите си в холандската банка.
Като ви съобщавам този факт, моля, след като го проверите в тайните архиви на министерството, да го поместите, за да не съжаляват генерал Луков глупаците, с каквито много е надарена нашата родина.
Датата на телеграмата трябва да се търси няколко дена или в деня на погребението, защото генерал Узунов ми каза, че не е била още докладвана на министъра на войната.

С поздрав: Ангел Илиев

# 10
  • Мнения: 6 122
Едно наблюдение по принцип: ако американците демонстрират непрекъснато своя патриотизъм във всеки филм и във всяка къща и офис има знаме на САЩ - това е нормално; ако Израел или Турция демонстрират своя патриотизъм или шовинизъм непрекъснато - това също на никого не прави впечатление. Но, ако в България някой реши да заяви патриотизъм и национализъм, веднага изскачат някакви субекти от измислени две-- и трибуквени организации и започват да крещят, че това е проява на "расизъм", "ксенофобия", "антисемитизъм" и каквото друго се сетите. 

Не мисля, че ако някой си сложи на балкона българско знаме или ако българските филми демонстрират патриотизъм, някой ще ги нарече  "расисти", "ксенофоби" и т.н.

# 11
  • Мнения: 21 440
 Естествено, че няма, но нали трябва да се правим на интересни.

 Още чакам за случая, в който полицай е осъден задето е защитил знамето от цигани.

# 12
  • Мнения: 6 122
Естествено, че няма, но нали трябва да се правим на интересни.

 Още чакам за случая, в който полицай е осъден задето е защитил знамето от цигани.

О, така като гледам бая ще си почакаш. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
Погледнах снимките от шествието 2014. Ми аз с такива хора не желая да общувам. Така че - не, мерси.

# 14
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Погледнах снимките от шествието 2014. Ми аз с такива хора не желая да общувам. Така че - не, мерси.
Ох, извинявам се, но ми стана смешно. Би ли споделила, някой кара ли те на сила да общуваш с тези хора?
Аз все се чудя, след като фашизма, нацизма и комунизма са забранени в България, защо никой, никога не се е възпротивил срещу шествието на "23 септември", което се организира на 1 май всяка година? За непросветените, въпросната организация "23 септември" е комунистическа организация.

Общи условия

Активация на акаунт