може някои да подскочат, ама тук така правят

  • 6 439
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
Да оздравява по-бързо Теди! Grinning
Лио, съжалявам за Ади че е болна. Разбирам, обаче, че вече е на оправяне. Кейти пи Зинат през януари, имаше гнойна ангина. Лекарката не изписа Вентолин, защото дъщеря ми е с недостатъчни килограми, та пи Кленбутерол. Обикновено заедно с антибиотика предписват и нещо за дишането, както и нещо антимикотично.
Антибиотик ли е не ми го хвали.  Stop Зинат-а е много гаден на вкус, последните дни почти насила го вкарвах в устата на Катерина, при условие, че тя обича да пие илачи Tired Скорошно оздравяване и на двете френскоговорящи принцеси пожелавам!!!

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Дано наистина "убием" гадния спрептокок..., Ади диша много спокойно, не кашля

Lio - това е грешно и не се препоръчва. Детето с пневмония трябва да кашля, за да си чисти дробчетата. За да провокираш кашлицата, давай на Ади да надува топка, гумена ръкавижа или какво имаш там надуваемо. В пъти по-бързо ще се оправи, ако кашля.
Друг трик - пускаш гореща вода с банята (знам, че си на бойлер, но опитай) и след като се задими вътре, влизаш с Ади и дишате парата 5-10 мин. Но това само вечер, за да може да си е на топличко после в легълцето.
3-ти трик: прави се една кашица от: 1с.л смялно синапено семе, 1 с. л. брашно, 2-3 капки оцет и 5-6 капки вода. Правиш кашицата и я слагаш в мъжка носна кърпа. Мажеш гърдичките на Ади (но не и в/у сърцето) с мазен крем (пр. Здраве) и слагаш кърпата отгоре. Трябва да преседи около 5-6 мин. и ако кожичката се зачерви си постигнала гонения положителен резултат.
Стрептококите в носоглътката ги има всеки човек (думи на Лолов), но е по-важно да не създават проблем на индивида. НЕ е целта ти тяхното умищожение (защото на практика то е непостижимо), а да изчистиш дробчетата на Ади.

Правиха ли й рентгенова снимка?

Колкото до Зинат-а..., аз не го много 'аресвам тоз АБ. "Тежък" е и щерката не се повлиява добре от него. Но дано при вас е друго  Praynig. И дано само с 1 АБ се излекува принцеската. Praynig

Права си, че не е ясно какво те чака, но не се плаши. Ти си много трезв човек, ще се справиш с тази гадна болест!

Успех от сърце и пак пиши как е Ади. Peace

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Ади е доста по-добре. Няма Т вече от няколко дни.
Продължаваме със Зинат-а до събота.
Да, джи пи-то също ми каза, да я карам да кашля.
Обаче тези секрети от носа нямат край.
Страхотно производство просто.
После 3 дни без антибиотик трябва да има и пак ще взимам секрет от носа.
Че растежът на тоя пневмокок беше масов. Та да видим.
Но едно лаб. изследване през декември ме обърка, а то просто о тогава пневмококът е бил на лице, но сега просто слезе надолу, ако тогава не ме бяха заблудили нямаше да стигнем до това, но.....да се гледа напред...
Много ви благодаря за съпричастността.  bouquet

# 33
  • Мнения: 8 585
Кашлицата е вид защитен рефлекс. При деца с бронхит или пневмония отразява опита да се отстрани патологично събиращият се хипер-секрет.
Антибиотика втечнява секрета и помага на кашличният рефлекс. По друг механизъм, но със същият резултат е Вентолин-а (инхалаторен или сироп). Съчетаването на двата, а не робуване на ригидни принципи (Вентолин е само за асматици) осигурява бърз ефект.
Децата не може и не трябва да се предизвикват да кашлят, защото това може да донесе ред неприятности (спукване на була, условия за бронхиектазии).
Чрез добро съчетание на терапията кашлицата минава от суха във влажна и децата се оправят бързо, без да са необходими специални мерки.
Посявките, толкова практикувани по повод и без повод днес, не се ползват по начина, по който това се практикува в Бг. Защо?

*няма добра съпоставимост между резултатите от антибиограмата и реалната чувствителност. За Лио (която настръхва само когато се спомене за Бърди) например, Аугментин би имал същият, ако не по-добър и траен резултат от Зинат, поради факта че Стрептокока е по чувствителен на Аугментин, отколкото на Зинат каквото и да пише на Антибиограмата.
*често "изолираните" щамове са от ръцете на лаборантките или друг тип замърсяване и не отразяват реалното състояние. Или секрета се взема по начин, по който резултата е съвсем компрометиран.
В други случаи, полезни щамове, които поддържат баланса във фарингса например, както това е с някои щамове А хемолитичен стрептокок (който се смята за сапрофит), се третират за подлежащи на лечение. "Лечението му" в тези случаи улеснява колонизацията с много по-опасни щамове. Стафилокок от носен секрет в мащабите, с които се "преследва' той в Бг е необоснован подход.

Посявка за всичко, особено носни секрети и фарингеални такива в неразумни мащаби е много грешен подход. Посявките са "запазен периметър" за особени случаи. Схващането за целево лечение на микроб по резултатите от една антибиограма  е илюзия за всекидневната практика. Често се подбират АБ които дават добра реакция на култура, но лоша на практика. Избора на Антибиотик се базира на най-честите изолирани щамове по референтни данни и на личен опит на лекуващият.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 01:19 от Birdie

# 34
  • Мнения: 7 640
*няма добра съпоставимост между резултатите от антибиограмата и реалната чувствителност. За Лио (която настръхва само когато се спомене за Бърди) например, Аугментин би имал същият, ако не по-добър и траен резултат от Зинат, поради факта че Стрептокока е по чувствителен на Аугментин, отколкото на Зинат каквото и да пише на Антибиограмата.
Shocked не може да говориш сериозно!
и за ръцете на лаборантките, също

# 35
  • Мнения: 8 585
*няма добра съпоставимост между резултатите от антибиограмата и реалната чувствителност. За Лио (която настръхва само когато се спомене за Бърди) например, Аугментин би имал същият, ако не по-добър и траен резултат от Зинат, поради факта че Стрептокока е по чувствителен на Аугментин, отколкото на Зинат каквото и да пише на Антибиограмата.
Shocked не може да говориш сериозно!
и за ръцете на лаборантките, също
Знаеш ли колко щамове Стрептокок са нечувствителни към цефалоспорини, поради продукция на бета-лактамаза? Пининчеро от New York Children Hospital  наскоро представи на едно събиране чудесни данни. Клавулановата киселина съдържаща се в Аугментин е едно от малкото средства срещу бета-лактамаза продуциращите щамове Стрептокок.
Замърсените проби от лаборатория са също голям проблем.
От друга страна винаги е било ясно че няма точна съпоставляемост между лаб резултати и клиничната практика що се отнася до антибиограма за всекидневните случаи.
Всички които говорят за посявки имат един вид идеализирана представа. Изобщо не е така що се отнася до ежедневната практика.
Например ако искаш да направиш бърз Стреп-тест трябва да вземеш  от точно определено място. Знаеш ли по проучвания в какъв процент от случаите пробата е добра? в 20-25%. Всичко останало са грешни резултати, които не може да се интерпретират изобщо като достоверни.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 01:32 от Birdie

# 36
  • Мнения: 4 414
Най-важното е, че не си си завела детето тайно на ДГ с конюнктивит, или пък си направила някаква скришна уговорка с учителката. Правилата, каквито и да са, трябва да се знаят и да важат за всички.
thumbsup

# 37
  • Мнения: 822
Мамо Кенга,аз вече от конюнктивит не се стряскам...Синът ми го изкара дори два пъти един след друг,защото явно заразата си се носеше на спокойствие в градината и децата си я препредаваха... Rolling Eyes

Сега си имаме розеола,бронхиолитис и скарлатина наведнъж.Само проверявам бройките в списъка за деня...И се чудя,кое ли от всичките ще ни се размине... newsm78


# 38
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Конюктивита го има редовно в градините. След като детето се излекува, трябва да се смени калъфката на възглавницата, за да не го повтори. Конюктивита е силно заразен, лесно се пренася и лесно може да стане хроничен. Очите не е добре да се пипат и дразнят, защото така възпалението се усложнява. Много е упорит на лечение. Ако детето дава е хубаво да му се слага и маз/унгвент против конюктивит.

# 39
  • Мнения: 791
Лиорена, моето детенце имаше проблем януари месец точно като вашия. Но при нас станаха нещата доста зле. Първо бяхме на Аугментин, после на Зинат и накрая - в болница на венозен антибиотик. Не ме питай какво преживяхме - аз бях в 9-ти месец бременна и с дечко в инфекциозно детско отделение. Страхът ни беше голям да не лепна и аз нещо. Но все пак лелята ме отмени още на следващия ден, беше доста опасна ситуация. После продължихме вкъщи с Аугментин и Вентолин. По отношение на кашлицата и нас ни насърчаваха да кашляме /т.е. детенцето ми/. Имаше и хрема, то при нас винаги всичко започва от хремата.
Сега чета, че вече сте добре!!! Стискам палци да се разминете по-леко!!!  Hug  Praynig
Странното е, че детенцето ми имаше температура само първия ден!!! После не. Слава Богу, сега всичко е зад гърба ни - имам си още едно здраво момиченце и съм мнооого щастлива!  Crazy
Хубав ден на всички!
П.С.  и аз изкарах бронхит миналата седмица след 1,5 месец кашляне, което не можах да оправя с бабини методи...

# 40
  • Мнения: 791
О, моля да ме извините, да кажа нещичко и за детските градини:
каката я спряхме от детска градина засега. Не ми трябват бацили вкъщи в комбинация с новородената ми дъщеричка. А каката е с много отслабнал имунитет. Но мисълта ми е, че съм МНОГО против това да се водят болни деца в градините. Излекувам детето си, пратя я на детска и хоп - след 3 дни пак сме болни. Тя не е от често боледуващите деца, но от есента няма спиране...  Cry Знам, че не е лесно да се взима все болничен за лекуване на детето, ама ние с татито се комбинирахме някак. Сега направо изпитвам ужас от вирусите и не знам кога ще я пусна пак на детска, а тя копнее за приятелите си там... А и като е зима и не излизаме, между 4 стени доста трудно се гледа дете, пълно с толкова много енергия!

# 41
  • Мнения: 639

Бърди спри да ръсиш дивотии! В Бг от много време насам лаборантките работят с ръкавици! В цял свят се взима микробиология и се предписва лекарство по антибиограмата! И като "няма точна съпоставляемост между лаб резултати и клиничната практика що се отнася до антибиограма за всекидневните случаи" за чий тогава има микробиологични лаборатории? Или в Атина няма такива?! Осъзнай се приятелю...

# 42
  • Мнения: 8 769
Ееехехеее, Бърди, днес лафа с лаборантките изби рибата в морето просто!  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ееехехеее, Бърди, днес лафа с лаборантките изби рибата в морето просто!  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

То ако е само този лаф, на китка да го боднеш Wink

Бърди - интересна "птица" си   Flutter

# 44
  • Мнения: 30
*няма добра съпоставимост между резултатите от антибиограмата и реалната чувствителност. За Лио (която настръхва само когато се спомене за Бърди) например, Аугментин би имал същият, ако не по-добър и траен резултат от Зинат, поради факта че Стрептокока е по чувствителен на Аугментин, отколкото на Зинат каквото и да пише на Антибиограмата.
Shocked не може да говориш сериозно!
и за ръцете на лаборантките, също
Напротив, особено пък за българските лаборантки.
Добре де, как точно решавате, че някой говори пълни глупости, при положение, че нямате никаква представа нито от микробиология, нито от фармакология, нито дори знаете в какви условия се провежда обработката на взиманите по лаборатории и кабинети материали....
Пък тва с  ръкавиците на българските лаборантки е наистина риботрепач, не само ми направо цял кит ще обърне Laughing Laughing Laughing - те може и да знаят що е то ръкавици, ама колко точно са тия дето "от години" ги ползват...не ви съветвам да се обзалагате. Вие с материала на детето и право в микробиологията и там плътно до лаборантката седите и я пазите цял ден, сложила ли е ръкавици, сменила ли ги е, а, така ли правите ?
Сега сигурно ще кажете, че и сестрите по клиниките работят все с ръкавици Crazy

Бърди, аз ти се чудя наистина на постоянството, но пък е хубаво, че се задържаш във форума, та поне някои хора да могат да се консултират Wink

Общи условия

Активация на акаунт