дали ми тормозят детето в яслата?

  • 3 086
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 406
чудя се- от известно време малкият го пускам на яслата без памперс и то по настояване на сестрата- стиска се детето, памперса е сух, не казва винаги, че му се пиша, но дай да го махнем тоя памперс. отначало всичко беше наред, но последната седмица има поне 1 чифт мокри гащи всеки ден като го взимам.
снощи се напиша в къщи, едва 30 мин след като е пишал  и като започнах да го  събувам, се разплака толкова жално! плаче и нарежда нещо, клати пръст заканително! склонна съм да вярвам , че му се карат там, дано не го бият... преди няколко седмици се наака докато го обличах да си ходим и сестрата помоли едната леля да му измие дупето. като го доведоха, едвам се сдържаше да не заплаче горкото- явно му се бяха скарали вътре.
не съм във възторг от начина по който се грижат за него част от екипа а и детето още не може да ми каже.
какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 446
Поговори със сестрата (лелите). Ако не помогне с директорката. Те са малко осбени. Нашата директорка ме изгони веднъж понеже била в обедна почивка.И аз НЕ съм много очарованаот персонала в яслите.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Освен да поговориш с лелите, но без да се караш, не виждам какво друго можеш да направиш.
Ако все пак имаш някакви съмнения за тормоз, смени яслата.

# 3
  • Мнения: 4 406
за съжаление директорката , доколкото разбрах, е недолюбвана от персонала си- едва ли разговор с нея ще помогне.
аз си мисля- ако съм на тяхно място- дали ще призная на майката, че й бия детето или му крещя? това е равно на грандиозен скандал и затова се въздържах от разговор с персонала

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мисля, че го бият. Вероятно му се карат.
А ходи ли с желание на ясла? Защото, ако е така, значи проблемът е само в пишкането. Сложете отново памперс, те не могат да ти забранят. Като помине малко време, махнете го отново.
На Васи памперса и го махнаха в яслите. Но тя явно беше готова. Е, имаме няколко издънки, но лелите го приемат през смях - тя обикновено се изпуска, улисана да разказва нещо. Но това и се случва и в къщи понякога.

# 5
  • Мнения: 1 735
boomerang,душа,много кофти ми стана като прочетох! Confused
Направо не знам... Няма ли други ясли в Русе? И по-добре ми пиши коя е тази ясла,че да знам да не давам Мила там. Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 4 406
Ваня,
откакто започнаха тези случки, действително се дъпа, не иска да влиза . преди това даже ми казваше чао и тичаше при децата...
днес е с памперс, изрично помолих да не го махат, дано се успокои.
чух от майки в други групи, че си "плащат" за да им гледат децата по- добре с подаръци и бонбони за персонала. който не носи, няма отношение към него...за да се застраховам и аз тази сутрин им занесох бонбони да се черпят, надявам се детето да се успокои.
други ясли се притеснявам да търся- той трудно свикна тук, сега пак да го стресирам с нова обстановка...

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Изчакай няколко дни, но аз мисля, че ако няма подобрение на отношението, ще е по-добре да пробваш другаде. Да не би сега като се дърпа да му е по-добре на дечко, пък и на теб?
За бонбоните...ти си знаеш, че не е редно, нали? Пък и не знам дали ще помогне.

# 8
  • Мнения: 4 406
знам, че не е редно, Ваня, да им нося каквото и да било, особено като не съм доволна от обслужването...най- малкото- нали това им е работата, получават заплата...
с удоволствие бих носила от благодарност!!!!

# 9
  • Мнения: 9 990
Моето мнение е,че ако това е възрастта на детето-1 и 8м-може да му е било малко рано-нищо, че е бил сух памперса-то чак без напикване в началото не става.Явно са му се карали и сега това е травма вече.Моето дете свали пампа след 2 год,в яслата,за около 10 дена и с много подкрепа в яслата.Ако му се карат-ползата я няма-само ще го накарат да се напишква вместо да си казва.Непременно намери начин да говориш с персонала! Close

# 10
  • Мнения: 4 406
за съжаление, Пенелопа, мисля че точно това е причината. яд ме е , защото самата сестра настоя за без памперс, аз не съм  изисквала да се маха памперса, мисля че е малък

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Явно не им е добър подхода, когато свалят памперса. Васи точно на 1г и 8м тръгна на ясла и след месец вече беше без памперс. Но доби и самочувствие, че е голяма и не ми позволява да и слагам за следобедния сън: "Пожата каза Васи гоямо миче, Васи пожица..." / да преведа: Васи е голямо момиче - госпожица Grinning/

# 12
  • Мнения: 257
  Моят син е на 2  и също още си ходи с памперс в яслата. До колкото знам там  не ги пробват да са без, но пък затова имат леко странно отношение към децата. Вече няколко пъти ми прави впечатление, че казват Тити пак се НАСРА и то на мен Rolling Eyes
   Тъй като и аз се чудя как да го решим въпроса с памперсите и гърнето, мисля да го спра от ясла за известно време (мога да си го позволя, защото не работя в момента) и да се отдадем изцяло на отучвне от памперса. Искам да кажа, че предпочитам никой да не ми се меси в това и особено да съсздава впечатление у детето, че прави  нещо лошо. Но моят дивак с нещо не е показал, че е готов да се отучва от памперса! Какъв знак да чакам от него (както пише в книгите) и аз не знам! Laughing
   Успокой се, едва ли тормозят  детето в яслата, само дето понякога имат малко странни методи и разбирания. Сигурно и те самите мислят, че го правят за добро. Thinking
   А бонбони... аз не бих им носила, защото това изкривява взаимоотношенията. Де да знам...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Много правилно си постъпила като си сложила пак памперса.Предполагам,че детето ти просто още не е готово да се откаже от него.Надявам се че не го бия но да му се карат сигурно.В нашата ясла беше обратното .Синът ми не ползваше памперс като тръгна ,а лелките сложи му та сложи му да не се притеснява.И ефетка в къщи и по улиците без памперс , в яслата с .Взе му се акъла на детето .Като се постопли просто казах на лелките ,че повече няма да нося памперси и нямах проблеми.Мамчета не бързайте да учите децата си без памперс.Само ги травмираме допълнително, те сами ще ни покажат кога са готови за това.

# 14
  • Мнения: 3 760
Бумеранг, много криво ми стана като прочетох ... Дано да не си права! Иначе и мен ме е страх от подобно отношение и мисля да не давам дребното на ясла /стига да мога/. Поговори с лелките. Пожелавам ти бързо разрешаване на проблема!  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Бумеранг, доста мислих над казуса ти, защото много се развълнувах, чак ми се приплака за детето. Знаеш ли какъв ми е съвета - еми, отиди и проведи един разговор с всеки поотделно (казвам го, защото е възможно и да си попрехвърлят отговорността една на друга лелките), ама недей благинко и нежно, може би не и със скандал отначалото, но много сериозно, граничещо със строгост или леден тон. Виж, става въпрос за твоето дете и мога да си представя на теб точно какво ти е, щом на мен така ми примъчня. Със сигурност някой го тормози - може да му се карат, да му размахват пръст, дай боже да не го пошляпват, но за детето е достатъчно травмиращо и това отношение, особено пред останалите дечица! Никой няма право да се държи така с детето ти. Ако трябва, разкъсай ги бе! Знаеш какви майки има - скандал за поглед накриво правят, но - майки са! Защото, Бумеранг, по-добре няма да стане със сигурност! Нещата няма да се променят ей така от нищото и от едни бонбони, могат даже да станат още по-травмиращи за детето. Идеята ми е че нищо не губиш, наистина, просто имаш шанс да оправиш нещата. Пък и помисли реално - дори да се наложи да смените градината - това е пак по-добрият вариант, отколкото да продължават и да се задълбочават нещата така, нали? Честно да ти кажа, ако бях в Русе, аз щях да дойда да им се накарам на лелите.

Успех, и да знаеш, че ще те мисля! Сподели, как са минали нещата!

И, виж какво, ако се окаже че си била по-остра към някоя леля, винаги после можеш да поднесеш извиненията си с кутия бонбони, тогава вече и с друго око ще гледат на теб (ето, жената призна, че е сгрешила и се извинява, колко малко хора го правят) и поне ще знаят за какво лапан бонбони!

Успех, успех!

# 16
  • Мнения: 3 116
И на мен ми стана много тежко за детенцето  Cry Като съдя по реакциите които си описала явно има някакво по-грубо отношение в яслата  Twisted Evil

Споделям мнението на Валентина за това какво може би трябва да се направи  Thinking

Ох, сподели по-нататък моля те как се развиват нещата при вас  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 39 754
Говори с персонала, може и да му се карат.
Когато прибирах Дияна от яслата съм присъствала на миене на дупета, но нищо не съм чувала зад вратата. Може нашите лели да са били добри.

# 18
  • Мнения: 36
Моето бебе е още малко за ясла, но започнах много да се интересувам от тези неща откакто подобно нещо се случи на братовчедка ми. Нейното момиченце е на 2г и 4 месеца - беше научено да си казва - аз лично съм я водила до тоалетната когато съм я гледала, изпишква се и се избърсва, ако ака аз я избърсвам и пуща водата. Записаха я на ясла и за първите три седмици два пъти я вземаха НААКАНА! Какво да си помисли майка й освен, че нещо са й се скарали или недай си боже е по- лошо. Така ми стана мъчно за детенцето, ами мама - гледаш го, трепериш му, притесняваш се за всичко и накрая какво - да ми го стресират и плашат хора, които са си сбъркали професията... #Cussing out
Boomerang искрено ти съчуствам. Все още не мога да ти помогна със съвет, но мисля, че Валентина е права. Няма кой да защити дечицата ни ако ние не го направим. Дано всичко да се оправи Praynig.

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бумеранг, доста мислих над казуса ти, защото много се развълнувах, чак ми се приплака за детето. Знаеш ли какъв ми е съвета - еми, отиди и проведи един разговор с всеки поотделно (казвам го, защото е възможно и да си попрехвърлят отговорността една на друга лелките), ама недей благинко и нежно, може би не и със скандал отначалото, но много сериозно, граничещо със строгост или леден тон. Виж, става въпрос за твоето дете и мога да си представя на теб точно какво ти е, щом на мен така ми примъчня. Със сигурност някой го тормози - може да му се карат, да му размахват пръст, дай боже да не го пошляпват, но за детето е достатъчно травмиращо и това отношение, особено пред останалите дечица! Никой няма право да се държи така с детето ти. Ако трябва, разкъсай ги бе! Знаеш какви майки има - скандал за поглед накриво правят, но - майки са! Защото, Бумеранг, по-добре няма да стане със сигурност! Нещата няма да се променят ей така от нищото и от едни бонбони, могат даже да станат още по-травмиращи за детето. Идеята ми е че нищо не губиш, наистина, просто имаш шанс да оправиш нещата. Пък и помисли реално - дори да се наложи да смените градината - това е пак по-добрият вариант, отколкото да продължават и да се задълбочават нещата така, нали? Честно да ти кажа, ако бях в Русе, аз щях да дойда да им се накарам на лелите.

Успех, и да знаеш, че ще те мисля! Сподели, как са минали нещата!

И, виж какво, ако се окаже че си била по-остра към някоя леля, винаги после можеш да поднесеш извиненията си с кутия бонбони, тогава вече и с друго око ще гледат на теб (ето, жената призна, че е сгрешила и се извинява, колко малко хора го правят) и поне ще знаят за какво лапан бонбони!

Успех, успех!
Абсолютно съм съгласна.Нямам дете още,но направо се поставих на твое място.Много ми стана криво.Моето мнение е да идеш и да се разберете с лелите,за да не продължава да се травмира детето.

# 20
  • Мнения: 4 406
честно казано, нямам си доверие- много лесно ссе паля ,  а сега съм и афектирана към тези лелки и незнам колко неща ще им наговоря. но непременно ще се опитам да изкопча нещо днес. пробвах преди 2 месеца да получа  отговор на това как синът ми се е  напикал , след като е с памперс и не получих смислен отговор- тя била друга леля на смяна, отговорната леля твърдеше, че докато го водела от тоалетната до стаята и той се напишал... не се сетих тогава да питам за какъв дявол го е разкарвала из яслата събут...
ето сега и тези проблеми- ужасно се тормозя сега, как ли е горкото, аз докато съм на работа, да му се не видят и парите, ама то и гладен не се седи. снощи бях склонна да напусна работа, само и само да е спокойно детето

# 21
  • София
  • Мнения: 48
Аз имах подобен проблем с мойто момченце. Когато го преместиха от яслата в група трябваше да пишка на тоалетна чиния а не в гърне. За него това беше ново и непознато. Лелката го е карала на сила да седне, крещяла и дори го е пляскала по дупето. Той милия не е посмял да седне, до обяд стиска и като легнат на обяд се е изпускал докато е спял. Толкова го бяха стресирали, че сутрин започваше да плаче и да се тръшка още от вкъщи при положение, че година и половина ходеше на градина с желание. През цялото време споменаваше името на въпросната лелка, дори когато само я видеше в коридора започваше да плаче. Мъжът ми побесня, отишъл една сутрин и  и вдигнал сериозен скандал, дори я заплашвал. Явно това помогна, само не знам защо трябва да се стига до скандали и разправии. Тази жена вече е в по-горна група и нещата се подредиха.
Дано да разрешите и вие проблема по-бързо и лесно. Опитай се да разбереш коя е причината за това поведение на детенце. Сигурна съм, че такава има.  Simple SmileУспех!

# 22
  • Мнения: 4 406
дано да успея, не ми се искаше със скандали, но може би това ще е начина

# 23
  • Русе
  • Мнения: 785
Boomerang, доста си мисля по твоя проблем, защото сме донякъде в сходна ситуация, пък и от един град...
За мен е очевидно, че лелите се карат на детето (едва ли чак го бият Rolling Eyes), и ако то не е свикнало на такова отношение (особено пред другите деца), естествено ще се травмира...
Не може ли просто да ги помолиш да го оставят с памперс за малко (без заплахи и скандали, но твърдо)..., той като гледа другите деца, ще разбере "отде изгрява слънцето" и сам ще започне да се старае, да не прави издънки...
Не мога да разбера, защо толкова го бързат с тоя памперс (мързел ли, какво?)...В нашата ясла, има и по-големи деца с памперси - просто пробват всички и преценяват кое кога е готово. Моят син тръгна на година и 10 месеца, и още го нося с памперс, а там му го махат - е, случва се да ми върнат опикани дрехи, както и да го върнат пак с памперс, но това никога не е било проблем - нито за тях, нито за мен.
От другата седмица, ще го пускам пак на ясла, щото пък мен ме овикаха, че не ходел редовно и само бройка заемал, ама кво да ги правиш... не мисля да се разправям за каквото и било засега... (А, моят също няма желание да ходи..., явно има някакъв друг стресиращ фактор  newsm78)...
Успех!

# 24
  • Мнения: 660
Boomerang, много ми стана кофти, като прочетох тази история. Напомни ми преди време, когато аз ходех на детска градина, когато някой направеше беля, лелките го караха да застава в средата на килима, около който бяха наредени столчетата на другите деца, и да се съблече гол за наказание. Естествено, никой не искаше, а отиваше да мрънка и да се извинява на лелката, докато накрая тя великодушно му прости греха. Веднъж беше дошло едно ново момиченце, то не знаеше, че с лазене по пода се отменя наказанието, съблече се, всички деца вкупом се разсмяха, а лелките я овикаха, защо се е съблякла!!!, не мога да забравя погледа, с който тя гледаше в една точка стената отсреща, със стиснати устни и скръстени ръце и нищо не каза и не направи, докато една лелка не я избута грубо към ъгъла и не я облече.
Вярно, че говоря за група от по-пораснали деца, твоето е още мъничко за такъв тип психологически тормоз, но кой знае какви точно са им методите на възпитание, пък и те едва ли ще си признаят. Единственото, което ми хрумва на първо време, е да поговориш с майки на други деца от яслата - дали забелязват някакви признаци или са подразбрали нещо, и ако успеете да сглобите по-пълна картина, да се обедините в протеста. Така би имал по-голяма сила.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Бумеранг, хич не се притеснявай, че лесно палиш - даже в случая е по-добре така! Като ти припали, им направи сериозния скандал и това е.

Вдъхновена от разказа на Бибошка, ще ти разкажа и аз за мен - бях обаче в детската градина (очевидно по-голяма) и една леличка ме биеше всеки следобед, защото не заспивах. Не защото съм пречела на другите деца - аз просто си лежах с отворени очи в креватчето и тя минаваше и като ме видеше (и аз - глупачката, не съм имала ъкъл да си затворя очите като наближи) с отворени очи, ми люсваше 2 шамара и ми крещеше, че не съм спяла и аз даже на няколко пъти и съм заспивала в неусвес! В другите просто си плачех под чаршафа! И въпреки, че тогава можех да говоря, знаете ли кога казах на майка ми - когато вече бях в университета - просто един ден пътувахме с мама в автобуса и тя ми посочи една руса жена (която абсолютно по същия начин се носеше с прическа на кок) и ме попита "Мамее, помниш ли я тази жена?" и аз веднага й казах "Да, другарката Груева от градината. Тя ме биеше, защото не спях!" Майка ми  #Crazy беше в потрес няколко дни! Как не съм й казала! Представяте ли си колко виновни се чувстват децата, какъв авторитет имат тези лели пред тях, че за едно нормално нещо детето да се почувства толкова несигурно! Аз можех да говоря, но не съм казала, ами твоето мишленце, Бумеранг, то сигурно и не може да си каже, какво му правят!

И съм на мнение, че един скандал в повече няма да им навреди, тъкмо ще знаят, че ако им хрумне нещо да превъзпитават некомпетентно, ще ги сполетиш отново!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелееее, хораааа, Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked #Crazy направо ме травмирахте с тези истории.Аз по принцип имам лоши спомени от яслата на големия, защото често боледуваше, но сега за малкия дори и да имах някакви мисли да го пращам на ясла те вече се ИЗПАРИХА КАТЕГОРИЧНО и знам, че ще си го гледам до 3 години Heart Eyes   Heart Eyes :love
Аз лично бих отишла при директорката най-напред и бих говорила с нея много сериозно, не зависимо, че персонала не я харесва.Все пак тя е директор!А и самата директорка има началници!Ако се наложи бих стигнала и до по-нагоре дори в писмен вид.

# 27
  • Мнения: 601
  Един ден живот и здраве незнам как ще пратя моето дете,като ги знам какви са Close
   Явно е за толкова години не са си променили манталитета,защото по мое време имаше лелки,които най-редовно ни посягаха,спомням си един пример едно дете до мен защото не му се спеше и така го пребиха ,4е още ми е пред очите. #2gunfire
   Веднага щом си усетила да ти посягат не детето,смени му яслата.Повярвай това не се забравя,колкото и да си малък!

# 28
  • Мнения: 7 474
Според мен, ако говориш първо с директорката може да последва обратен ефект! Ако са гадни лелките да се озлобят още повече newsm78 Много сложна ситуация- ни така , ни иначе. По-добре с добро. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
Според мен, ако говориш първо с директорката може да последва обратен ефект! Ако са гадни лелките да се озлобят още повече newsm78 Много сложна ситуация- ни така , ни иначе. По-добре с добро. Peace

Зависи кое наричаш добро - ако говориш за разговор с лелките, не се знае с какъв тон ще се започне нито как ще свърши всичко. Аз ако съм директорка на място, ще искам да знам, за какво става въпрос, преди хората да преминат към саморазследвания.

А това, че я недолюбват директорката... Това на някаква анархия ли ми намирисва или... В крайна сметка не можем да се съобразяваме с това. Ние сме родители и как ще се отнасят с детето ни на тази възраст все още не зависи само от детето!

# 30
  • Мнения: 4 406
много сложна история се получи и стигам до задънена улица каквото и да мисля. попитах днес следобед как е днес, пишал ли е, акал ли е? сестрата казва : не, нали поръчахте да не го слагаме на гърне, само преди сън са му смениле памперса.
 детето ми наистина днес е спокойно, не скимти като вчера- затова си мисля че наистина са му са се карали.подпитах една майка от групата, тя казва че е доволна как й гледат детето, затова не задълбах темата
в понеделник е на смяна най- разбраната сестра, ще поговоря с нея за това, което ме притеснява, на нея имам доверие.
отказах се от скандалите от страх да не се отрази това на детето

# 31
  • Мнения: 18
Просто съм ужасенаДетето ми трябва да тръгне на ясли на есен Не стига че изпитвам страхотно чуство за вина защото трябва даго оставя а сега и тормоз #2gunfire Колкото повече мисля толкова идеята за ясли ми се вижда жестока Страшно се надявам някой да напише  колко е доволен от пустите му детски ясли и градини Praynig

# 32
  • Мнения: 532
моето мнение е,4е първо трябва да се говори с лелите,ако не се промени нищо тогава с директорката.
и хич не се и притеснявай от скандал.какво означава с добро?
човек трябва да изисква за да получава.
те ако му се карат на детенцето много добре знаят,че не трябва.За какво ще ги жалиш?
и не мисля че може да се отрази на отношението към него в бъдеще.само в положителна насока,да имат страх малко.
и аз имам подобни спомени от детската за начервени крачета,че не спа ами се кокоря
мамка им!!!

# 33
  • Мнения: 3 089
уф, че гадно
мъжът ми преди малко ми каза, че като бил на детска градина и него лелките са го шамаросвали, защото не спял. и той не казвал на родителите си. но, той счита, че ако детето се изпраща на детска градина/ясла с думите: "бъди послушнен/на", "да слушаш лелките" и др. такива, несъмнено така на детето се насжда някакво чувство за вина, ако бъде набито, и заради това детето не споделя с родителите си (ъф, че объркано го казах). вероятно свекърът и свекърва ми са го изпращали с подобни тези думи, което обяснява работата. вземем си поука и със сигурност ще се старая да избягвам подобни грешки.
а за ясла, май няма да пускам петра на такова нещо.

# 34
  • Мнения: X
Много мъчно ми стана, като четох, освен това до края на месеца и моята ще тръгва на ясла.
Според мен трябва да им се влезе под кожата и това става по два начина - или с респект, или с добро /бонбони, цветя, ала-бала/, ти прецени кой от двата метода по ти се отдава и действай. Освен това наистина детето не трябва да се изпраща с думите: и да слушаш, за да смее да си каже, ако нещо го притеснява, а не да си мисли, че е виновно.

Когато аз ходех на градина мразех да спя на обед и не ми даваха да ставам до тоалетната, защото мислеха, че искам да се разхождам, в резултат аз всеки обед бях напикана, но чак да са ме удряли не си спомням. Rolling Eyes

Ако считаш, че баща му ще ги респектира повече - изпрати него, или някоя баба, дядо, някой, който да ги постресне.

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
fanisita , споко. В повечето ясли се държат човешки с дечковците. Вече в няколко теми изказвам задоволството си от нашата.

boomerang,аз още вчера, когато ти писах, бях убедена, че няма да имате проблеми с памперса. Просто трябва да си достатъчно твърда и да им кажеш, че ти ще прецениш кога детето ти е готово за махане на памперса. Надявам се в понеделник да си изясните нещата със сестрата и детенце да ходи спокойно на ясла. Знам колко е хубаво да си спокоен, че детето ти е гледано добре. Но ясно трябва да им покажеш, че няма да търпиш тормоз. 

# 36
  • Мнения: 4 406
вчера се оплаках на комшийка, която работи като чистачка в детска градина. на моите опасения че се карат на детето , тя се подсмихна криво и сподели, че няма да се учуди и ако го бият. разказа ми за методите на възпитание в нейната градина- освен шамари по дупето и зад врата, по- активните деца ги хващат за рамото и ги завъртат, да им се завие свят, детето омаяно сяда на пода и поне няколко минути кротува докато се освести!!!!!
това ме стресира още повече, имах ужасни кошмари тази нощ...

# 37
  • Мнения: 218
по-добре смени яслата ... не очаквай  лелите да се променят, нито да спрат да ти тормозят детето. Да не говорим, че ако им вдигнеш скандал го очаква още по-голям тормоз. Моят съвет е смени яслата и напиши жалба до кмета на града ... все се чудя няма ли вече действащи организации за закрила на децата, към които може да се обърне родителя като се установи нещо подобно. За някои от нашите детски градини /в нашият град/ чувам, че отношението към децата е подобно на описаното и смятам внимателно да проуча на кого ще си оставя детето ... Просто няма да позволя някой да го тормози психически. #2gunfire още по-малко някакви кухи лелки с основно образование #Cussing out

# 38
  • Мнения: 4 406
проблемът ми е в това, че не мога да докажа ,че има тормоз- щом попитах дали му се карат, като се напиша, лелката каза: Не, той рядко го прави, какво да му се карам. той вашия е един от най- кротките, не ни създава никакви проблеми.
ако аз съм лелка и съм напляскала някое дете, никога не бих си признала, още повече на войнствено настроен родител- това е равносилно на самоубийство...
мойте подозрения са на базата на реакциите на детето, които показва у дома, то още не говори и на повечето въпроси ми отговаря с ДА!, без да влага смисъл в отговора си. тъй че няма как да разбера докато не проговори

# 39
  • Мнения: 218
от реакциите на детето, които описваш е ясно че има някакво грубо отношение към него ... наблюдавай го и ако продължава така да реагира не го оставяй там! поне аз не бих  Naughty

# 40
  • Мнения: 3 423
1. Говорила ли си с някой от другите родители?
Сигурно има някоя майка или баща с по-задълбочени
наблюдения как функционира въпросната ясла.
Аз бих поразучила тук-там.

2. Не може ли да останеш един ден, да наблюдаваш
ак минава денят там? Тук, поне в началото, родителите
могат да се запознаят лично с методите в яслата.

3. Какво значи да напляскат детето? Това е подсъдно!!!
Карането също не е от най-добрите възпитателни методи.
Ако бебчото ти реве, преди да влезе в яслата, значи нещо
о е травмирало. Все тая какво е, бягай надалеч, търси друга
ясла или друг вариант. Тия травми остават за цял живот.
Има ли смисъл да си тормозиш детенце с това.

4. Не трябва да те задължават да го пускаш без памперс.
Ти си тази, която решаваш как да бъде отглеждано детето ти.
Лелките и сестрите са там, за да се усмихват и да наблюдават
децата. Размахване на пръсти, пошляпване и подобни извращения
не трябва да стоят безнаказани.

5. Какво казва мъжът ти по въпроса? Може би е време да се намеси?
Или ако си самотна майка, отиди с някой познат или близък, да си каже
тежката дума. Детето ти не бива да бъде стресирано!
Поне едно щастливо детство му дължиш!

# 41
  • Мнения: 3 423
разказа ми за методите на възпитание в нейната градина- освен шамари по дупето и зад врата, по- активните деца ги хващат за рамото и ги завъртат, да им се завие свят, детето омаяно сяда на пода и поне няколко минути кротува докато се освести!!!!!


И още си трае въпросната госпожа!
Та това си е чиста проба съучастие!
Няма ли телевизия, няма ли медии,
няма ли социални служби или разни
инстанции, които да се занимаят
с това? Няма ли полиция, където да се оплачете?!
Това е направо престъпно! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 42
  • Мнения: 1 809
насълзиха ми се очите, докато четох  Cry
Ума ми не го побира това нещо  Rolling Eyes
Аз нямам опит още с ДГ или ясли, но смятам че поведението на детето говори красноречиво за това, че има някакъв проблем .
Поне ако знае да покаже с ръка дали го пляскат по дупето  Sad дано не е така, но и да му се карат също не е малко за крехката им възраст.
А и всички деца са различни-някои са по-чувствителни и от най-малка забележка могат да се разплачат.
Подкрепям мнението на Валентина.

boomerang , опитвам се да се поставя на твое място, и понеже се знам каква съм , хич няма да им се подмазвам,ами направо започвам да говоря с тях-една по една.Бих говорила и с директорката също. Това,че персонала не я обича единсвено ме навежда на мисълта, че може да е по-човечна от тях.
Ако проблема се задълбочи и детето ми така се дърпа и ходи без желание в ясла или ДГ бих направила всичко възможно да го махна от там.

Аз лично съм решила да гледам Хриси докато тръгне на ДГ,че и малко след това (да видим как ще свикне,дано да не боледува,де).Тя ще бъде на 2г 8мес ,предварително проучих дет.градини в близост и съм избрала според мен най-добрата  ...пък да видим  Rolling Eyes

Аз помня една г-жа от моята ДГ,която не помня да е била някой, но такъв страшен поглед вадеше и така крещеше  #Crazy че беше доста страшничка  Sad и без друго да прави ...

Желая ти успех  в разрешаването на проблема  bouquet  
Ще следя темата ти, честно казано много ме притесниха някои мнения  Sad

# 43
  • Мнения: 517
колко е голямо детето? На ясла от каква възраст приемат?

# 44
  • Мнения: 442
иххх, boomerang че, как ми стана мъчно за хубавчо! Sad
а защо не опиташ с памперс-гащи?
иначе, съдейки по реакцията на хубавчо, ясно е, че има нещо гнило в яслата. обаче, както сама казваш, никой няма да си признае лошото отношение. но ти все пак говори! кажи им, че подозираш, че се отнасят зле със сина ти. е, естествено, ще го кажеш завоалирано, но така, че да се почувстват наблюдавани и следени. дори, щом трябва, раздухай малко проблема, а може и да преиграеш малко - сигурна съм, че ще има ефект. и да не си признаят, ще имат едно на ум, че си осторожна.
да не забравя довечера да те питам за тая детска градина с номера със завъртането!
мила не е ходила на ясла, но моя позната ми каза как е била неволен свидетел на лошо отношение в яслата (ще ти кажа коя ясла, като се видим) към сина й.

# 45
  • Мнения: 4 406
разказа ми за методите на възпитание в нейната градина- освен шамари по дупето и зад врата, по- активните деца ги хващат за рамото и ги завъртат, да им се завие свят, детето омаяно сяда на пода и поне няколко минути кротува докато се освести!!!!!


И още си трае въпросната госпожа!
Та това си е чиста проба съучастие!
Няма ли телевизия, няма ли медии,
няма ли социални служби или разни
инстанции, които да се занимаят
с това? Няма ли полиция, където да се оплачете?!
Това е направо престъпно! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

жената много време беше безработна- едвам се закачи там, не виждам как ще си отвори устата пред медии или инспекторат

# 46
  • Мнения: 4 406
майчета, благодаря ви за подкрепата, надявам се да разреша проблема бързо.
записах детето точно в тази ясла по препоръка на вече минали оттам майки и бях безкрайно щастлива, когато  се паднахме в групата на сестра Юсеинова- тя е широкоизвестна в града, че всички деца я обичат. наблюдавах отношението й не само към моето дете- към другите също, а и към родителите. нямах опасения докато мъжът ми не разказа подслушаната случка с нааканото момиченце, после почнах и аз да подслушвам и дочувах лелите да коментират децата и майките им. не съм случвала да коментират мен, може би тогава щаше да се получи скандал.
според мен проблемът е с лелките- те са тези , които обслужват децата в тоалетната...

# 47
  • Мнения: 3 423
разказа ми за методите на възпитание в нейната градина- освен шамари по дупето и зад врата, по- активните деца ги хващат за рамото и ги завъртат, да им се завие свят, детето омаяно сяда на пода и поне няколко минути кротува докато се освести!!!!!


И още си трае въпросната госпожа!
Та това си е чиста проба съучастие!
Няма ли телевизия, няма ли медии,
няма ли социални служби или разни
инстанции, които да се занимаят
с това? Няма ли полиция, където да се оплачете?!
Това е направо престъпно! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

жената много време беше безработна- едвам се закачи там, не виждам как ще си отвори устата пред медии или инспекторат

Да продаде историята на някой западен вестник. BILD например.
От това траeне така ни ебават къде ли не.

# 48
  • Мнения: 532
Ох Лиска като чета какви неща предлага6...
и аз известно време живях в чужбина и знам как изглеждат нещата отдалеч,особено от една цивилизована държава,а тук Бг реалността е съвсем друга...за съжаление
но идеята за бонбоните си е направо безумна,ще ме извинявате!!!!
но много ми хареса  да се говори с всички един по един,дори с директорката
да преувеличиш малко нещата дори,няма смисъл от изчакване,търпение и т.н.
да знаят 4е не могат да си позволяват ни най-малка волност.
дано нещата не са толкова лоши колкото изглеждат.да цункаш малчугана и от мен.
и моля ви кажете коя е тази ясла?

# 49
  • Русе
  • Мнения: 785
Такаааа..., чак сега ми остана време да проследя докъде е стигнала темата...
Доколкото разбирам, става въпрос за 15-та ясла (до стадион "Дунав") и наистина много майки са доволни от нея. Моят син също е там, и аз се съмнявах че става въпрос за същата ясла, когато писах коментар преди няколко дена...Вярно е, че директорката е много недолюбвана, дори се говори, че е пред уволнение - не вярвам разговор с нея да помогне, по-скоро може да влоши нещата.
Относно сестрите - не съм сигурна, че Юсеинова е "обичаната" сестра - там има и сестра Юсеин (при нея е моят син) и аз особено се радвах на факта, заради слуховете колко добре се грижи за децата..., но пък за Юсеинова също съм чувала хубави неща... Изводът за мен е, че проблемът е в лелките (щото така или иначе, те отнасят "бърсането на л...ната" - с извиненение!), което изобщо не оправдава невротично или истерично поведение спрямо децата  Naughty
Свекърва ми също препоръчва тактиката "кафе и бонбони", но аз и съпругът ми сме абсолютно против "подмазването", а от друга страна - изборът/смяната на ясла, не е чак толкоз лесно - точно в тази има 100 молби на чакащи (по думите на директорката) и  отписването на детето, като нищо само ще ги "зарадва"... Отново, споделям мнението си, че скандал в случая няма да помогне  Sad

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:15 от Ilenka

# 50
  • Мнения: 3 576
Много мъчно ми става когато чета подобни редове и ме обзема страшен гняв срещу тези гадни хора, които не само са си объркали професиите, ами травмират и малките душички, които толкова пазим.

Ние още не ходим на ясла, направо на детска ще го пусна, но все си мисля, че преди това ще го инструктирам всичко да ми казва каквото става там.
И недай си боже разбера нещо подобно незнам как ще реагирам.
Сигурно на бой ще налетя, ужас, не искам да си го представям.
Вбесявам се ужасно като прочета за поредния тормоз в яслата/детската....

За мен решението е директна заплаха, на никой няма да се мазня да се държи добре с детето ми. Направо си представям как викам мъжа ми и един доста едър наш познат да сплаши сериозно който трябва.

Разпалих се много, съжалявам, дано се случва на все по-малко дечица!!!

# 51
  • Мнения: 4 406
а какво точно ще им каже съпругът ти, като отиде с едрия си приятел в яслата? "ще ви спукам от бой!! "
нали точно против това насилие се възмущавам...
всички , които се грижат за детето ми са категорични, че не са клатили заканително пръст с идея да му се карат, какво остава и да са го били.... няма как да разбера каква е ситуацията, докато малкия не започне да говори смислено, или някой от персонала не се разприказва...
с много хора говорих, всеки има случка за разказване, лоши спомени от лелки- садистки, и това ме кара да изпадам в ужас!
аз съм уверена, че има и ненасилствен начин за възпитание на толкова малки деца

# 52
  • Мнения: 122
мили мами,никога ли не ви е идвало на ум просто да споделите проблема си с лелите в групата?всеки си има лиши спомени ,но от думите ви излиза,че няма свястна учителка или нормална?!100 от 100 съдистки!аз лично смятам ,че на никоя от тях съвестта не струва колкото едно кафе или бонбони....
ненормално ли е да поговоритиш с тях ,бумеранг, и да им обясниш тревогата си ?дали не биха те разбрали?не забравяйте,че човек винаги има големи очаквания от лелите в яслата,но никой не се поставя на тяхното място -грижили ли сте се за повече от 10 деца едновременно?не само да им бършете"л...ната"както каза една дама по-горе,ами и да ги научите на други неща?колкото до доверието в думите на децата-всеки човек ,бил той малък или голям ,за да оправдае себе си -би преиначил истината;
естествено ,че има и други начини за възпитание на децата-с много търпение!все пак, всички сме хора-с добри и лоши страни и  идеални хора няма!

# 53
  • Мнения: 948
Малко off: има ли правила / регулирани норми за това по колко деца се падат на 1 леля/учителка? Предполагам, че е различно, в зависимост от възрастта на децата.

Благодаря предварително  bouquet

# 54
  • Мнения: 197
boomerang, предполагам с теб, а и с други мами сме се виждали, защото дъщеря ми ходи в същата ясла, макар и в друга група.  Много неприятно ми стана като прочетох това.  Може би единствения вариант е да говориш внимателно със сестрите и да им обясниш, че детето е притеснено от нещо. Не мисля, че ако подходиш с лошо ще се оправят нещата. При положение че малкия не говори добре, е доста рисковано да се нахвърлиш върху тях и после всичко да се отрази на детето. Директорката е последния човек, който би помогнал на някого. Ужасна жена е. Толкова пъти сме се карали с нея по различни поводи. И жалба има срещу нея, заради забраната за снимки.  С нашите сестри се разбираме, що годе, но дъщеря ми говори много и всичко изпява вкъщи. Винаги е ходила с желание. Казвала е, че им дърпат ушите понякога и ги наказват в ъгъла, но нищо по-сериозно не е споделяла (а, едната сестра й викала проклетница). За Юсеинова съм чувала само хубави неща, явно е свястна жена и може да говориш с нея. Дано проблема се разреши по-скоро. Пиши какво е станало

# 55
Казвала е, че им дърпат ушите понякога и ги наказват в ъгъла, но нищо по-сериозно не е споделяла (а, едната сестра й викала проклетница).

 Shocked дърпане на уши и ..... нищо работа. newsm78

# 56
  • Мнения: 4 371
 #Shocked #Shocked #Shocked
Направо не мога да повярвам. Това за завъртането на детето да му се завие свят ми дойде в повече smile3518
Бумеранг, казваш че се борим с/у насилието, но аз ако разбера,че някой причинява нещо на детето ми или го заплашва по някакъв начин, ще го удуша собственоръчно и изобщо няма да се опитвам да му взлизам под кожата. Ще ги вземат дяволите... Що за изроди са това?! На мнение съм, че всички детски насилници, от най-безобидните(ако може така да се каже) до тези с по-сериозни престъпления трябва да получат това, което са сторили на невините дечица, но умножено по 100 най-малко.
Мен ме мъчеше една гадна лелка в детската, ще го помня докато съм жива, хем не ме е била, нито ми се е карала Stop

Мисля, трябва да се обърнеш към по-висши инстанции, че имаш съмнения.
П.П. Имаше преди година и нещо репортаж по тв-то за едно детенце със синини по дупето, помните ли? Лелките го натискали на гърнето или нещо подобно, но представям си какво натискане е било, за да има синини #2gunfire

# 57
  • Мнения: 21
boomerang,съжалявам много за това което пишеш,че се случва с детенцето ти.Сега ще ти призная,че работя в детска ясла.Съвета ми е първо да опиташ да споделиш проблема с тая сестра,която смяташ,че е по-сърдечна или по-дружолюбна.Гледай с по-благ тон да разговаряш с нея.Ако и това не помогне отивай при директорката без никакво притеснение.Няма начин след оплакване от родител да не извика персонала да разговаря с него.А това,че си занесла бонбони мисля,че няма да оправи нещата.Надявам се да не посягат на детенцето ти,защото заради такива хора се носят лоши слухове за яслите.Прави са майките,че не всеки става за тая професия.Аз съм детегледачка и обикновено решавам да махна памперса когато видя,че детето до обяд  е със сух памперс .Децата при нас се слагат под режим на гърне/8.30,10.30,12.30 и след като станат от сън/.Обикновено това става след като детето е навършило две годинки.Попитай персонала,дали детенцето не си опикава гащичките на гърнето,защото при момченцата това се случва,когато не им е чурата надолу,тъй като гърнетата са по-различни от тези които ползвате в къщи.
 Надявам се всичко да се оправи и ти пожелавам успех!

# 58
  • Мнения: 122
навсякъде има хора и хора!аз работя в детска градина и имам различно виждане и за работа и за отношение към родители и дечицата;смятам ,че подхода "с рогата напред" не винаги е удачен и не винаги учители ,лели и т.н. са склонни да го разберат(както искате го тълкувайте!);
все пак сме цивилизовани хора и диалога за мен е най-важен!не е мястото да кометирам тук своя поглед за начин на общуване и отношение на майките към децата им!
относно норматива-за детска градина е:от 16 до 24 деца средна месечна посещаемост,на 1 учителка сутрин и 1 следобед!НО миналата година аз работех с 36 деца ежедневно заради натовареността на групите и малкото на брой детски заведения;
не смятам обаче,че с нещо съм ощетила тези деца,просто системата ни поставя персонала в екстермна ситуация!

# 59
Обръщам се към родителите,които прекалено "обичат" децата си.За и против памперса.Едно дете се научава да регулира своите физиологични нужди до 1 година,а на 1г 2м ги самоуправлява автоматично.Тенденцията в момента е друга до три години с памперс,а може и по късно.Това спъва психическото развитие.Започват процесите на осъзнаване на "АЗ"-а и представете си как се чувства Вашето дете,сменят му памперса,защото се изходило и представете си по голяма нужда.Децата го гледат с интерес у учудаВ същото време няма умения да регулира своите физиологични нужди.Децата даже и до 3 годишна възраст не остават да не му се посмеят когато му сменят памперса.Това е така,защото не е достатъчно да обичаш своето дете,а да знаеш,че от теб зависи как ще се чувства в детското общество.Не изземвайте функциите на децата,за които те са готови да ги изпълняват сами.

# 60
# 61
  • Мнения: 195
Обръщам се към родителите,които прекалено "обичат" децата си.За и против памперса.Едно дете се научава да регулира своите физиологични нужди до 1 година,а на 1г 2м ги самоуправлява автоматично.Тенденцията в момента е друга до три години с памперс,а може и по късно.Това спъва психическото развитие.Започват процесите на осъзнаване на "АЗ"-а и представете си как се чувства Вашето дете,сменят му памперса,защото се изходило и представете си по голяма нужда.Децата го гледат с интерес у учудаВ същото време няма умения да регулира своите физиологични нужди.Децата даже и до 3 годишна възраст не остават да не му се посмеят когато му сменят памперса.Това е така,защото не е достатъчно да обичаш своето дете,а да знаеш,че от теб зависи как ще се чувства в детското общество.Не изземвайте функциите на децата,за които те са готови да ги изпълняват сами.

 Що за глупости са това! И кой е автора или източника на това умотворение Shocked
Тук четат 17 000 потребители, моля не тиражирайте измишльотини.

Ето малко информация :
http://www.kidshealth.org/parent/emotions/behavior/toilet_teaching.html 

За неползващите английски, кратка извадка от тук http://www.biberonbg.com/info/garne.htm

"Детето ми готово ли е?

Много родители не са сигурни кога да започнат да учат детето си да използва тоалетна. Отговорът може би е, когато детето казва, че е готово. Най-вероятно Вие ще наблюдавате детето си за признаци, чрез които Ви показва, че е готово, например спиране на действието, което извършва в момента за няколко секунди или стиска пелената си. Повечето деца показват тези признаци между 18 и 24 месеца, въпреки, че някои могат да са готови по-рано или по-късно. Момчетата обикновено започват по-късно и им отнема повече време да се научат да използват гърнето, отколкото на момичетата.

Като родител Вашата задача е да забележите тези признаци и да помогнете на детето да свикне да използва гърнето.

Вместо да използвате само възрастта на детето като индикатор за неговата готовност, важно е да се научите да наблюдавате признаците у детето, които Ви напомнят, че е време да започнете да го учите да използва гърнето. Такива признаци са възможността му да:

Да следва прости инструкции.
Да разбира думи, свързани с използването на тоалетна.
Да регулира мускулите си, отговорни за сдържането.
Да казва за наличието на своите нужди.
Да може да задържи пелената си суха за около 2 часа.
Да взима само гърнето.
Да може само да сваля гащите или пелената.


Добра идея е да се дискутира обучението за използване на гърне с педиатъра на детето, около 9 месец и да се започне обсъждане на концепцията с Вашето дете от времето, когато то навършва 18 месеца, така, че да е запознато с това. През този период е много е рано за започване на обучение, но правейки гърнето видимо и познато Вие правите тоалета естествена част от това, което детето ще прави, когато порасне."




# 62
  • Мнения: 1 756
не позволяваи да го травмират от малко, не за това им плащаме #Cussing out

# 63
  • Мнения: 4 406
мисля ,че темата малко се е изместила в посока памперси. не това ми е проблема.
както писах и преди, съобщих притесненията си на персонала в яслата, всеки беше категоричен, че не е прилагал насилие над детето ми, не му е размахвал пръст.
опишаните гащи били от това, че като го сложат на гърне, той си играе с чурката и се опишва. няколко пъти съм предупреждавала, че детето пиша право от 6 месеца вече,и няма нужда да седина гърнето. те си имали ред- докато навърши 2 год- сяда на гърнето. мисля, че ако ме бяха послушали, нямаше така да се задълбочи случая
след случката детето е с памперс на яслата и оттогава не реагира остро.
все така обаче продължавам да си го  държа с гащички в къщи и на мен ми казва, когато има пиш.според мен многото деца в групата не позволяват да се отделя достатъчно внимание на всяко дете- ако леля и сестра са в единия край на стаята, а моят дребосък - малко по- далеч, едва ли ще го чуят като каже Пиш, че да го заведат до тоалетната. резултатът е ясен.

# 64
  • Мнения: 4 406
не позволяваи да го травмират от малко, не за това им плащаме #Cussing out
за какво им плащаме- да ни гледат децата.
просто ми се иска да вярвам, че могат да проявяват поне в известна степен индивидуално отношение - всяко дете е различно и с различни потребности, не може да се гледат на конвейер: до 2 години пишат седнали, до 1год 6 мес- спят и сутрин, и следобед.
когато са се наспали- лежат и не мърдат в леглото и т.н.

# 65
  • Мнения: 1 809
Обръщам се към родителите,които прекалено "обичат" децата си.За и против памперса.Едно дете се научава да регулира своите физиологични нужди до 1 година,а на 1г 2м ги самоуправлява автоматично.Тенденцията в момента е друга до три години с памперс,а може и по късно.Това спъва психическото развитие.Започват процесите на осъзнаване на "АЗ"-а и представете си как се чувства Вашето дете,сменят му памперса,защото се изходило и представете си по голяма нужда.Децата го гледат с интерес у учудаВ същото време няма умения да регулира своите физиологични нужди.Децата даже и до 3 годишна възраст не остават да не му се посмеят когато му сменят памперса.Това е така,защото не е достатъчно да обичаш своето дете,а да знаеш,че от теб зависи как ще се чувства в детското общество.Не изземвайте функциите на децата,за които те са готови да ги изпълняват сами.
Би ли споделил/а откъде почерпи тая информация  Rolling Eyes

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Освен да поговориш с лелите, но без да се караш, не виждам какво друго можеш да направиш.
Ако все пак имаш някакви съмнения за тормоз, смени яслата.

Това е и моето мнение.

# 67

Би ли споделил/а откъде почерпи тая информациа.Всяка един учебник по психология и ръководство за отглеждане и възпитание от 1 до 3.

# 68

Би ли споделил/а откъде почерпи тая информациа.Всяка един учебник по психология и ръководство за отглеждане и възпитание от 1 до 3.
Както вероятно пише и че при приучаване към гърне или тоалетна не трябва да има принуждаване, насилие, упреци, унижения или присмех, не дай си боже заплахи и бой. Защото децата се травмират и става по-зле. Това важи за всички, независимо дали махат памперса на 1, 2 или 3 години.

Общи условия

Активация на акаунт