Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Мамчета, искам за споделя с Вас страха си. Страх ме е да не родя преждевременно. Бременна съм в 30г.с. и от няколко седмици имам контракции. Пия лекарства, а в момента съм и на инжекции. Неискам бебчо да излиза. Притесняват ме тези контракции, макар да си призная, че сега с инжекциите се чувствам малко по-добре.  Ако сте имали подобни страхове моля ви споделете ги, защото така се чувствам сама и ме е страх още повече.

# 1
  • Sofia
И аз около 30 седм.бях като теб, ама я ми виж сега лентичката отдолу. Мислех, че ще родя в седмия, а днес започвам десетия. Така че спокойно, господ си знае работата. Успех и повче почивай.

# 2
Не се притеснявай - аз имах контракции от 5-ия месец, а си родих в деветия. Почивай си и не се тормози с такива мисли....макар, че почти на всяка бременна жена и минават такива през главата Flowers Four Leaf Clover

# 3
не се притеснявай за контракциите те са си нормални , аз също имам постоянно ми се втвърдява корема така че споко Grinning бебчо сам ще си реши кога да излезе

# 4
не се тревожи, сега трябва да си спокойна, защото и за бебчо е важно. само да ти кажа, че и аз имах същите страхове, защото от 5-тия месец бях с подготвителни контракции и така до края. и в крайна сметка преносих 6 дни. дори и хапчета не съм пила, защото на консултациите ми казваха, че това е нормално /за подготвителните контракции/. прави каквото ти казват лекарите, почивай си повече. аз гледах повечко да лежа, защото когато се разхождах още повече ми се стягаше корема.

# 5
Щом взимаш лекарства всичко ще е наред. Важното е ти да си спокойна и да си мислиш само хубави неща. Аз от 13-та седмица съм с контракции, тогава и лежах за задържане, после периодично имах дни с доста контракции и няколко пъти взимах лекарства. Ако искаш ми вярвай, обаче от както влязох в деветия месец и се успокоих, че вече няма страшно, не съм имала никакви контракции! Наистина има огромно значение това какво си мислиш и дали си спокойна. Не те тревожи и всичко ще бъде точно!

# 6
Аз също от 5-ти месец бях с контракции до края. Е, издържах до 9-ти месец и родих само 15 дни по-рано от термина ми. Не се притеснявай, гледай да лежиш колкото може повече. От личен опит знам, че е досадно, но ако имаш развлекателна книжка под ръка или някой интересен филм не е толкова ужасно. Успех!

# 7
не се притеснявай от тези контракции.аз ги имам от 20-та седмица;понякога са по-начесто,понякога само 4-5 на ден и все още съм бременна ;о)) не съм пила никакви лекарства а пък и тук не се предписва нищо за тях защото се считат за нормални.ако четеш англииски отиди в Google и потърси Braxton Hicks contactions. има доста информациа за тези контракции
П.С. пий по 2 литра вода на ден-помага броят им да намалее

# 8
Не се тревожи, и аз все това си мислих. Thinking
През цялата бременност имах контракции и без хапчета не тръгвах никъде, но ето че стигнах до края почти preggo . Малко повече си почивай само и като усетиш че те стяга си полегни или седни да поотмине  sleepuu . Само не се тревожи излишно, радвай се на бременността си че не е останало много!  1swing Късмет ти желая и леко раждане! thumbsup

# 9
Не се тревожи. Аз имах през цялата бременност контракции, то не бяха хапчета, то не бяха инжекции... Е, родих само две седмици преди края. Слушай лекарите и успех.

# 10
На мен пък напротив ми олекна като мина 30-та седмица(не че преди съм се притеснявала кой знае колко),защото знам,че дори и да родя толкова рано детето има шанс да оцелее...Иначе работата е в позитивната нагласа-бъди спокойна,при теб всичко ще е наред,наслаждавай се на бременността си,защото не ти остава много време до 40-та седмица!Успех!

# 11
Ох и аз сьм много наплашена. Имам контракции още от 4 месец. Тогава ми падна и запушалката и една нощ прекарах в болницата. Оказа се че се самовьстановявала слава богу.
Тук обаче по принцип емного голям процента на преждевременните раждания, та ми дадоха само да пия едни слабички хапчета подобие на Но-Шпа и доктора ми заяви на последния преглед че ако стигна до 7 месец ще е много добре. защото имам разкрити 2 см и модификация на шийката на матката като пред раждане.
На 31 влизам в 7 месец и се моля все пак да стигна и до 9 месец.

Гледам да мисля позитивно и така Grinning

Но никак не е лесно защото си имам бебка на годинка която не Ходи но вече навсякьде се катери ако не хвана навреме пада и трябва постоянно да бягам след нея и да я да я предпазвам ада не се удари и т.н.

# 12
  • Ispania
I na men mi olekna kato vliazoh v 7 mesets,vetse znaeh tse ako bebtso se rodi ste e dobre.A inatse v 5 mesets mi kazaha tse niama da izkaram dori do sedmia(biah s razkritie 2,5),ta daze lekarite ne viarvaha tse stignah do sedmia.V kraina smetka bebeto si znaese rabotata i se rodi totsno na termina.
Samo triabva da si spokoina i da si potsivas povetsko,pak drugoto e bozia rabota.

# 13
  • тук-там
В 9 месеца писаха, 4е най-маклото бебе, родено в БГ било 600 гр., явно Пипилота има 4еста да го познава.

# 14
Аз съм в 31-та седмица.Искам да ви питам как разбирате, че имате контракции?Как ги чувствате?Честно да си кажа аз незнам дали имам или не.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт