Сол Луна Бей Маре Ризорт - Обзор-моля за мнения.

  • 8 038
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 607
Здравейте!Моля да споделите своите впечатления от хотела.Спрях се на него заради аквапарка,но все пак ме интересува как е плажа,хотела,храната/Разбрах,че с паркинга имало нещо проблеми.

# 1
  • Мнения: 4 021
Аз бях там 2013 г. Ходила съм в България на АИ в хотели Кабазбланка, Обзор и Серенити Бей Царево, и мога да кажа че Сол Луна е много по-добър и от двата. Намира се точно на плажа. Ние бяхме обаче май месец и водата беше студена и не съм влизала в морето да видя как е на вътре. Но мъжа ми влиза и каза, че е ок. Храната е супер, има голямо разнообразие. Обслужването е много добро. Проблема с паркинга е, че е платен - 10 лв на ден, но до него имаше тогава и неохраняемо пространство, където също спираха коли и не плащаха нищо. Шезлонзите на плажа са безплатни и са от тези с плат - мекичките, а не пластмасовите. По принцип няма wi-fi в стаите, но от нашата се хващаше този на лобито, та ние си имахме.
Ако имаш други въпроси питай.
А сетих се за минус, хотела е отдалечен от Обзор, и ако искаш да ходиш до града, трябва с кола.

# 2
  • Мнения: 607
Много ти благодаря.Искам да попитам аквапарка близо ли е до хотела,имаше ли много комари?И това което на няколко места прочетох-до плажа се стигало през закрития басеин и в ресторанта нямало алкохол-дали е така?А има ли някакви влакчета или бусчета за разходка до Обзор?

# 3
  • Мнения: 4 021
Много ти благодаря.Искам да попитам аквапарка близо ли е до хотела,имаше ли много комари?И това което на няколко места прочетох-до плажа се стигало през закрития басеин и в ресторанта нямало алкохол-дали е така?А има ли някакви влакчета или бусчета за разходка до Обзор?
Аквапарка е точно до хотела, но ние бяхме май месец и още не беше отворен. Комари не е имало, но пък май е и рано за тях по това време.А за плажа, че се минава през басейна, не е вярно, аз даже не съм видяла басейна от близо, само го видях докато лежах на шезлонга на външния басейн, през прозорците. За влакчета или бусчета - нямам идея, не сме ползвали, ние си ходихме с колата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 213
Има влакчета, по разписание са, на цена от 1 лв .

# 5
  • Мнения: 6 293
Има влакчета, по разписание са, на цена от 1 лв .
Къде са тези влакчета???? newsm78 Аз за толкова години посещения в Обзор влак не съм срещала. Къде точно се движи и от кога съществува? Лято 2014 не съм видяла да има такава атракция.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 213
Миналата година се движеха, от Обзор бийч до центъра и обратно, имат спирка пред супермаркета, СВА май беше .

# 7
  • София
  • Мнения: 1 213
Грешката е моя, не са влакчета, а малки автобусчета, но ги има, руснаците и украинците много ги ползуват .

# 8
  • Мнения: 1 320
Бяхме там миналото лято. Хотелът е на брега на морето. Аквапаркът е част от хотела, но е на около 100 м от него, всъщност 5 минути между басейна и аквапарка. Аквапарк е силно казано - това просто са 5-6 пързалки и едно малко басейнче за най-малките. Няма шезлонги около аквапарка, т.е. там не става за плаж, само за забавление. Има няколко пейки, на които да поседнеш и евентуално да си метнеш хавлията да те чака. При Аквапарка има малки сейфове, в които може да си оставиш дребните неща - шапки, слънчеви очила, телефони. За гостите на хотела са безплатни. До аквапарка имат достъп и външни лица, които не са гости на хотела - срещу заплащане.
Паркингът беше платен, май 10 лв/ден. Но, ако си по-хитър може да намериш и безплатно място през един черен път. Тази година може да са го затворили.
В нашата стая интернет почти нямаше.
Бяхме там в началото на август, почти през цялото време морето беше бурно и не разрешаваха да се влиза. Към края на престоя ни се поуспокои. Никъде другаде по нашето Черноморие не съм виждала толкова дълго забранителен флаг.
От храната съм крайно недоволна. Първият ден по някакво странно стечение на обстоятелствата имаше интересни меса - заек, агнешко и традиционните пиле, свинско и телешко. Това повече не се случи. Като цяло храната беше еднообразна. Достатъчно, но еднообразна. Всеки ден едно и също. Вече не си спомням имаше ли тематични вечери. В Мирамар, например, храната е значително по-добра. Но най-най-изнервящото в ресторанта беше, че няма салфетки. Понеже ние ползваме много от тези атрибути, за мен е въпрос на лош мениджмънт да липсват салфетки. Или пестяха, което би било смешно, или се опитваха да предотвратят изнасянето на храна. За втория проблем има по-разумни решения. Та най-редовно се запасявах със салфетки и си ги носех по джобовете. Освен основния ресторант - има още 3 места за хранене, от двете страни на басейна. Едното беше бара до басейна и там предлагаха леки хранини - малки кюфтенца, фритата, мезета. Колкото да хапнеш на крак. Ала карт ресторантът по обедно време работеше като снек бар. И отделно имаше място, на което предлагаха само сандвичи, сладолед и напитки. Има още един ала карт ресторант, но така и не ги пробвахме.
Безалкохолните напитки са само от машини. За алкохолните не мога да кажа, защото не пия.
Ставах рано, за да запазя шезлонги. 
На дъщеря ми много й хареса детския клуб, добре я занимаваха.
Анимационната програма ставаше, без да е нещо особено.
Ние винаги почиваме в подобен клас хотели и от всички, в които сме били, този най-не ни хареса. Ако въобще се случи да отидем отново, то ще е заради водните пързалки. Но за тази година вече направих резервация за друг хотел. Не вярвам и следващата да решим да повторим. Като цяло хотелите от веригата Сол, поне според мен и моето семейство, имат проблем с храната. Не е най-доброто, което може да се предложи.

# 9
  • Мнения: 4 021
Момиче, би ли дала други идеи за места, които сте били в България и сте харесали. Аз харесах Сол Луна, но след това бяхме в Казабланка и Серенити бей и там не ни хареса. Сега се чудим къде да се спрем тази година, за това ако имаш добри идеи би ли споделила.

# 10
  • Мнения: 1 320
При нас има две неща, които определят избора - наличието на водни пързалки /поне една/ и добра храна Simple Smile. Ще изброя хотелите, които сме посещавали: Иберостар Съни Бийч Ризорт в Слънчев бряг - страхотни аниматори, отлична кухня - от този хотел се разглезихме много по отношение на храната Simple Smile. Една водна пързалка. Хотелът е на втора линия - 50 метра до плажа. Чадър и шезлонги на плажа и паркингът се плащат допълнително. Но този хотел е любим на всички ни. Обаче ни поомръзна Simple Smile. Всичките Сол в Несебър - малко разнообразие на храната и много пикантна. Много харесвам Дюни, били сме във всички хотели без Роял-а, но там няма пързалки и вече не ходим. /Моята дъщеря е голяма фенка на тия пързалки/. Еврика в Слънчев бряг - и тук има забележки, че храната е еднообразна. Мирамар - в него съм била за кратко и то все извън сезона, за това време на годината е било ОК, през сезона не зная как е. Това се сещам засега.

# 11
  • Мнения: 4 021
При нас има две неща, които определят избора - наличието на водни пързалки /поне една/ и добра храна Simple Smile. Ще изброя хотелите, които сме посещавали: Иберостар Съни Бийч Ризорт в Слънчев бряг - страхотни аниматори, отлична кухня - от този хотел се разглезихме много по отношение на храната Simple Smile. Една водна пързалка. Хотелът е на втора линия - 50 метра до плажа. Чадър и шезлонги на плажа и паркингът се плащат допълнително. Но този хотел е любим на всички ни. Обаче ни поомръзна Simple Smile. Всичките Сол в Несебър - малко разнообразие на храната и много пикантна. Много харесвам Дюни, били сме във всички хотели без Роял-а, но там няма пързалки и вече не ходим. /Моята дъщеря е голяма фенка на тия пързалки/. Еврика в Слънчев бряг - и тук има забележки, че храната е еднообразна. Мирамар - в него съм била за кратко и то все извън сезона, за това време на годината е било ОК, през сезона не зная как е. Това се сещам засега.
Благодаря за информацията. Аз лично въобще не харесвам Слънчев бряг, така че там няма да е със сигурност. Ще видим, може да идем в някой друг Сол хотел в Несебър. Дюни за съжаление не ни е по джоба, иначе ми допада като идея.

# 12
  • Мнения: 1 320
Ами то ние не излизаме от хотела, та няма голямо значение къде сме точно Simple Smile. Плажът на Слънчев бряг е страхотен и вече въобще не е така претъпкан. Иначе курортът сам по себе си е ужасно място за разходки.
Вижте Албена. Там сме били в Калиакра и беше добре. Но отдавна, 2009, сега не зная как е.

# 13
  • Сф
  • Мнения: 10 630
Момиче, много ми хареса мнението ти- и  аз подкрепям! В Обзор и лангуста да ми сервират не отивам.Обаче малката иска пързалки! Аз лично съм ходила много в Обзор на лагери и не понасям морето там! Даже един път едвам излязох заедно със спасителя, то не бе въртене, не бе дърпане навътре!Добре, че не се удавихме! Камо ли детето да си заведа!Ще гледам да е около Сънито заради аквапарковете.Аз много харесвам Влас , въпреки , че във форума е недолюбван!Май пак натам ще се ориентираме.....

# 14
  • Мнения: 1 320
Разбррах, че във Влас тази година - през май, откриват нов хотел от веригата РИУ. Може да го погледнете. Според първоначални данни щяло да има водни пързалки. Ние смятаме, че е добре да изчакаме до другото лято за него - я вилици няма да има първото лято, я барманът няма да знае как работи кафе машината. Това на шега, де, но всеки един новооткрит хотел има нужда да си отстрани бъговете и да си дострои територията.

Общи условия

Активация на акаунт