Рефлукс – кога и как сте диагностицирани?

  • 5 420
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Здравейте, малката е на 35 дни и повръща често, понякога и на фонтан. Повръща както мляко-течно, така и по-гъсто. Искам да попитам майките, чиито деца са диагностицирани с диагноза "рефлукс" на каква възраст се е случило, с какви изследвания, дали са болезнени за бебчо и за още подробности по темата. благодаря на всички, които се отзоват

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 10:12 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 373
Здравейте, малката е на 35 дни и повръща често, понякога и на фонтан. Повръща както мляко-течно, така и по-гъсто. Искам да попитам майките, чиито деца са диагностицирани с диагноза "рефлукс" на каква възраст се е случило, с какви изследвания, дали са болезнени за бебчо и за още подробности по темата. благодаря на всички, които се отзоват
Още в началото имахме рефлукс. Изчезна към края на 6-ти месец след захранването.За инфо виж тук.


https://xedra.wordpress.com/articles/livingwithbaby/ger_or_colic/

# 2
  • Мнения: 4 731
На 9 месеца му направиха изследване - измерване на киселинността в хранопровода. Педиатърката ни прати след безкрайна поредица от бронхити и бронхиолити. За повръщане - никога не е повръщал.

# 3
  • Мнения: 1 817
По принцип бебета имат физиологичен рефлукс, който изчезва с времето. Явно обаче теб те тревожи другия. По принцип моето дете също много повръща и сега си повръща, но по малко, което е нормално. Повръщал ми е само един път на фонтан-2 дена, защото го бях прехранила...

# 4
  • Мнения: 184
Здравейте, малката е на 35 дни и повръща често, понякога и на фонтан. Повръща както мляко-течно, така и по-гъсто. Искам да попитам майките, чиито деца са диагностицирани с диагноза "рефлукс" на каква възраст се е случило, с какви изследвания, дали са болезнени за бебчо и за още подробности по темата. благодаря на всички, които се отзоват
Още в началото имахме рефлукс. Изчезна към края на 6-ти месец след захранването.За инфо виж тук.


https://xedra.wordpress.com/articles/livingwithbaby/ger_or_colic/
При вас как изчезна рефлукса-с времето или ползвахте нещо?

# 5
  • Мнения: 1 136
Рефлукс се появи преди навършване на месец, постояхме 2- пъти в болница , изписаха му специално мляко зс деца смс рефлукс и  на 2-рия месец от зсбранването изчезна

# 6
  • Мнения: 373
Здравейте, малката е на 35 дни и повръща често, понякога и на фонтан. Повръща както мляко-течно, така и по-гъсто. Искам да попитам майките, чиито деца са диагностицирани с диагноза "рефлукс" на каква възраст се е случило, с какви изследвания, дали са болезнени за бебчо и за още подробности по темата. благодаря на всички, които се отзоват
Още в началото имахме рефлукс. Изчезна към края на 6-ти месец след захранването.За инфо виж тук.


https://xedra.wordpress.com/articles/livingwithbaby/ger_or_colic/
При вас как изчезна рефлукса-с времето или ползвахте нещо?

С времето, след захранване постепенно изчезна. Иначе изхвърляше мляко след всяко хранене, а вечер понякога и на фонтан.Това което ми помогна най-много беше позата на кърмене.Иначе и аз си лежах в болница веднъж понеже два пъти повърна в един и същи ден на фонтан и бях се уплашила много.Като млякото не беше пресечено, а някакво кафяво и затова бяхме 3 дни. Правеха му ренген и тръба в хранопровода да видят дали няма пилорна стеноза. Изписаха ни и ни дадоха някакви капки мисля за една седмица и после съм нямала проблем с повръщането на фонтан.След като тръгнах да захранвам мед. сестрата ми беше дала един лист с плодове които са с по-високо киселинно съдържание и трябва да се дават по-късно. Ябълка, слива, грозде ей такива.Даже цитруси след 1.6г това ми бяха казали. Той моят син скоро навършва годинка и едва преди 3 седмици му дадох ябълка.Не се притеснявай всичко ще мине и замине.

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 15:36 от Tanya and Alex

# 7
  • Мнения: 658
Здравей!
Първо искам да ти кажа да опиташ да не се притесняваш. Защото аз като си спомням колко притеснения имах в началото и колкото повече четях, толкова по-лоши ставаха сценариите в главата ми. Не казвам, че не трябва да се информираш, но не се вкарвай във филми.
Дъщеричката ми повръщаше от самото начало и то много и непрекъснато. Виждала съм мляко във всякакви консистенции. Даже часове след кърменето и независимо от това, че я държах изправена минимум 30-40 минути след кърмене, оригвах я, повдигах дюшечето и прочее трикове. Първия месец наддаде нормално, обаче после 2. и 3. месец не беше достатъчно според педиатърката ни и тя ни прати в болница за изследвания. Там я гледаха специалисти, правиха и ултразвук, и, слава Богу, не откриха нищо нередно. Казаха, да, има силен рефлукс, ще го надрастне. Посъветваха ме да захраня на 4 навършени месеца и ги послушах. Постепенно повръщането намаля и сега почти не повръща. Сега е на 10 месеца.
Ще ти кажа същото, което вероятно вече си чула: ако наддава добре и е здрава, всичко ще е наред. След няколко месеца всичко ще премине. Дотогава се зареди с лигавничета или памучни кърпи, които да сменяш като се намокри, за да не се налага всеки път да я преобличаш. И ако мислиш, че има проблем, заведи я да я види лекар, пък дори и втори.
Поздрави и да растете здрави.
 

# 8
  • Мнения: 4 731
Ще ти кажа същото, което вероятно вече си чула: ако наддава добре и е здрава, всичко ще е наред.

Това не е вярно. Авторката не е уточнила за какъв рефлукс става въпрос, но повечето тук говорят за стандартния бебешки рефлукс. Има обаче и друг (като този на моето дете), който се установява с изследвания, при който невинаги има типичните симптоми като повръщане и плач по време на ядене и за който се изисква лечение.

А иначе моето дете се храни относително добре (не е злоядо, но и не е от яшните), наддава горе-долу добре, но има рефлукс и съответно пие лекарство за него. Тукашните лекари не смятат, че трябва да се ограничат някои храни - напротив, даваме му всичко, единствено вечер избягваме мандарините.

# 9
  • Мнения: 658
Нединка, точно заради този вид рефлукс, който има твойта рожба, добавих "и е здрава". Поздрави!

# 10
  • Мнения: 4 731
Нединка, точно заради този вид рефлукс, който има твойта рожба, добавих "и е здрава". Поздрави!

Честно казано, не бих казала, че детето е здраво. Има детска астма и рефлукс и според лекарите при такава комбинация не е ясно кое е водещото - астмата или рефлукса. Във всеки случай до 6 месеца моето дете нямаше никакви здравословни проблеми. В момента, в който тръгна на ясла на 6-месечна възраст, започнаха едни безкрайни бронхити и бронхиолити, от които никога не можеше да се излекува напълно въпреки лекарствата. Така стигнахме до изследванията за рефлукс и разни други неща. Щом включихме и лекарство за рефлукса, нещата се пооправиха. В момента сме на постоянно лечение за рефлукс и детска астма + допълнителни лекарства, когато започне да кашля и да прави отново бронхити.

Та не бих използвала точно думата ''здрав'' за моето дете - да кажем, че сме постигнали някакъв баланс и не е кошмарът, който беше в началото. Дъщерята на една приятелка има същите проблеми, но пък тя прави отити и пневмонии от рефлукса.

# 11
  • Мнения: 1 817
А изключи ли ли сте вероятността за алергия?

# 12
  • Мнения: 658

Ще ти кажа същото, което вероятно вече си чула: ако наддава добре и е здрава, всичко ще е наред.
 
Нединка, само да поясня, не съм писала нищо по повод твоето дете, само казах на авторката, че ако нейното детенце е здраво и наддава, то всичко най-вероятно е наред. А "здраво" добавих, защото съм наясно, че рефлуксът не е само повръщане, какъвто е явно вашият случай.
Пожелавам на всичко много здраве.

# 13
  • София
  • Мнения: 412
Синът ми беше диагностициран на около месец. Бълваше на фонтан по всяко време. Гастро-то ме успокои, че ще премине с изправянето на детето, т.е сядането. Така и стана - той седна на 6 месеца и рефлуксът постепенно отшумяваше до пълното му изчезване около осмия месец. Това, което тя ми обясни - не е свързано с твърдата храна (изчезването му), а с позицията на тялото/хранопровода. Съветите бяха - хранене начесто по малко, в полуизправено положение (май 60 градуса), спане повдигнато, носене с кенгуру, НИКАКВА вода, късно захранване. Мисля това беше, всичко противоположно на това, което тогавашната ни педиатърка каза  Laughing Аз следвах напълно тези съвети, тъй като съвпаднаха напълно с всичко прочетено, а и ми звучаха напълно логични. Повръщаше си постоянно детето, но под килограм не е качвал (до пролазването). Беше изцяло и единствено на кърма до към седмия месец, както ме посъветва гастро-то.

# 14
  • Мнения: 4 731

Ще ти кажа същото, което вероятно вече си чула: ако наддава добре и е здрава, всичко ще е наред.
 
Нединка, само да поясня, не съм писала нищо по повод твоето дете, само казах на авторката, че ако нейното детенце е здраво и наддава, то всичко най-вероятно е наред. А "здраво" добавих, защото съм наясно, че рефлуксът не е само повръщане, какъвто е явно вашият случай.
Пожелавам на всичко много здраве.

Ясно, душа, аз само уточнявам, че нали знаеш, не питай старило, а питай патило Simple Smile

А на нас ни трябваха девет месеца, за да се ориентираме какво става, защо лекарствата не действат и детето гъгне като Дарт Вейдър Simple Smile През тези девет месеца имаме едноседмичен престой в болница в София, където не направиха нито едно изследване на детето. Само го блъскаха с Урбазон, защото така било по клиничната пътека за бронхиолит - като казах на педиатърката ни тук, тя изпадна в ужас как може да сме стояли една седмица в болница и да не му направят никакво изследване, при положение че той за по-малко от два месеца беше направил два бронхита и два бронхиолита.

И на вас здраве!

Прекрасната, ако въпросът за алергиите е към мен - да, изключили сме ги, правили сме кръвни изследвания за всякакви алергии, отрицателни са + правили сме изследване за муковисцидоза, защото детето има доста от симптомите, а живеем в държава, в която заболяването е често срещано. Слава богу, там всичко е наред. Знам обаче, че в БГ не приемат кръвните изследвания за алергии, а пък детето е все още малко за онези с надраскванията.

Та ако авторката има някакви съмнения, да се консултира с лекар - за предпочитане гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт