Въпроси относно визитки

  • 1 451
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Дойде моментът да си направя визитки, но нямам идея за тимплейт  Rolling Eyes Единственото ясно е, че мотивът ще е business/corporate без излишни шарении. Nevermind, ще измисля нещо на фотошопа, а има и готови тимплейти.

Харесах си един ваучер, но изискванията не ми говорят нищо. Може ли някой компетентен да преведе на човешки изискванията, защото аз не ги схващам. Благодаря предварително.

http://www.deals.bg/500-br.-palnotsvetni-ednostranni-ili-dvustra … ;utm_campaign=173
Цитат
Условия на офертата:
Визитките се печатат във формат 5х9 см на картон 300 гр. хром-мат. Клиентите следва да предоставят готов за печат файл в следните формати: cdr, tif, pdf, psd, ai. Всички текстове трябва да бъдат обърнати в криви. Всички черни текстове следва да са само в черния канал. Всички използвани изображения трябва да са в CMYK с препоръчителна резолюция 300 dpi.

# 1
  • Мнения: 106
5х9 е стандартна визитка като размер, 300гр ми се вижда малко (стандартно са по 350гр картон) и ще е по-мека. Фотошоп няма да ти свърши работа, защото искат векторно изображение, т.е. такова от КорелДроу или подобна програма (това за "Всички текстове трябва да бъдат обърнати в криви"), искат и много висока резолюция за изображение (т.е. ако ще си имаш картинка на визитката като лого). Искат да ги обърнеш в някой от изброените формати (масово се предават в .pdf). По принцип печатниците могат да си затворят очите и да печатат на изображение, което не е векторно, просто не искат, защото има риск да се виждат пикселите и да не си го харесаш.
 По-добре иди в първата печатница да ти направят хем дизайн, хем предпечат, хем печат. Ще дадеш 10тина лв отгоре може би, но поне ще знаеш какво правиш. Не за друго, ми се нагледахме на грозни, меки и късащи се визитки Simple Smile
Съвет: сложи си ламинат на визитките (мат или гланц) някакъв, за да стои по-твърда и сериозна.
Дано съм била полезна   bouquet

# 2
  • Мнения: 4
Здравей,
предлагам ти да си платиш 20-тина лв. на дизайнер или на самата фирма, за да ти направи дизайна. Тези с готовите темплейти в 90% от случаите съкс.

Моят съвет е да дадеш някакви 60 или 80 лв. за дизайн + печата на самите визитки, но поне да са ти като хората.

Аз лично изпатих с едни евтини пак от Дийлс, само че бяха пловдивска фирма - размазани цветове, всички краища бяха нащърбени и както Джаки казва - 300 гр. си е огъващо. Право в кофата  Sick

# 3
  • София
  • Мнения: 4
Аз преди 10 дни си превих визитки и ми взеха 15 лева за дизайна понеже не ми беше векторен файла. Общо около 70 лева за 100 бройки със супер як картон с мат покритие. Доволен съм!

# 4
  • Мнения: 4 298
Jacky_S, добре го е описала.
Текстовете, набирани във фотошоп често стоят размазани като снимка при печат.
CMYK - е защото обикновено принтерите използват тази технология, ако се подаде в друг формат, то може да изчезне изображение или да има отклонения в цветовете.
В повечето студиа има мостреници на използваните картони и клиентът може да си избере.

Общи условия

Активация на акаунт