Анкета за системата с окситоцин

  • 6 932
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 181
Сложиха ми, защото почнаха да ми текат водите а нямах разкритие. При мен болката беше много силна и непрекъсната. На всичкото отгоре една гарга я засили прекомерно уж за да получа по-бързо разкритие. Добре, че дойде нощната смяна и акушерката като преброи капките направо и стана лошо. След няколко заплахи, че ще скоча през прозореца ( Embarassed ) ми сложиха и болкоуспокояващи. Не че усетих промяна. 8 часа се мъчих с тая система. Имах чувството, че никога няма да свърши, но по едно време ме подбраха да ходя в родилна зала. Така и не разбрах кога и как ми се появи разкритието. Иначе са майстори в МД - родих много бързо без изобщо да напъвам  Grinning Как извади бебето тая акушерка представа си нямам.  newsm78

# 31
  • Мнения: 4 668
Срам , не срам , ще си призная , че сега чувам , че с Окситоцин болките са по - силни . И аз сега разбирам , защо се гърчих толкова . Въпреки , че на мене ми я сложиха 1 час преди да родя , а според доктора съм родила лесно - за около 4 часа и нямам нито един шев . Спомням си само , че го питах няма ли да ми сложат система , а той ми викаше - " Нямаме бърза работа " , и добре , че не ми я е праснал от началото де ! Но си беше доста гадно . Аз се бях настроила много положително , знаех , че ще боли , но такова чудо не съм очаквала ... Това най ме измъчи , че  контракциите бяха постоянни и не можех дъх да си поема . Както и да е - за другия път си знам - планирано секцио във " ВИТА "  Hug

# 32
  • Мнения: 885

Мен два пъти ме включваха и не ми подейства.Докато другите раждаха на мен ми се спеше и бях гладна.Накрая той тръгна когато си реши

# 33
  • Мнения: 1 393
И двата пъти бях с окситоцин и не нямах проблеми  Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сложиха ми и беше отвратително, живот и здраве, следващият път ще я откажа със сигурност.
Peace

# 35
  • Мнения: 7 837
Раждането ми по4на 36-37 г.с. и раждах 3 дни  Confused При изтекли води и 3 см разкритие ми сложиха система и след няколко часа, я спряха, за да предизвикат естествена родова дейност  Rolling Eyes Да, ама не...
На следващия ден пак ми включиха система и накрая на втората банка вече се получи. Не знам, дали болката е била голяма, а и след 3 дни раждане, нямаше значение.

# 36
  • Мнения: 2 849
Да сложиха ми и тогава болките зачестиха и станаха нечовешки и на всички разправях ,че ще я махна . Mr. GreenНямам спомен колко време бях с нея ,малко мисля и хайде раждай .За второ раждане мисля не практикуват системата ,пък да видим . Thinking

# 37
  • Мнения: 2 171
Ами дай Боже всекиму твоя късмет, но понякога нямаме избор. Аз нямах води, бебо страдаше, а нямаше и помен от скорошно раждане, така че при мен нямаше място за избор.

# 38
  • Мнения: 1 947
   Простете невежеството ми - тази система /за ускоряване на раждането?/
се слага в случай, когато раждането е нормално без упойки, или...?

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 23:17 от annamarinova

# 39
  • Мнения: 2 494
........ вкара ме в егати филма тази с-ма........
Беше ужасно болезнено! Ама при мен нямаше как. Почнах да раждам на 21 в 13 часа, в 18 ме приеха в родилно с 2 см разкритие! До следващата сутрин имах контракции на 4 минути (тогава си мислех, че ме боли, ама чак след системата разбрах какво е болкааааааааа #Crazy) А на сутринта спряха! Ужас!
С 3 см разкритие си стоях в болницата до 24.09 сутринта, в 5 часа почнаха болки и контракции на 5 минути.Вече по-силни, ама пак нищо в сравнение със тези след системата! В 15 часа имах едва 4 см разкритие и ме сложиха на система! След 2 минути болката вече не се търпеше  Sick В 17.30 имах 7 см  Confused а в 17.45 вече 10 см! Последните 3 см за 15 минути, ама какви минути - постоянна болка! Даже като ми почнаха напъните отначало не ми повярва акушерката, щото не можело за 15 минути да съм направила 3 см. Да ама не, в 18.05 родих!
Абе ужасно си беше, накрая имах чувството че ще умра!!!!!!!!!!
Но когато всичко свърши бях безкрайно щастлива!

# 40
  • Мнения: 948
Сложиха ми система с окситоцин, по късно се наложи и система с атропин. Twisted EvilИ накрая секцио по спешност.

# 41
  • Мнения: 1 382
Родих с окситоцин и атропин,не помня колко болеше,но си беше мъка,поне се размина секциото,за 14 часа стана работата  Peace

# 42
  • Мнения: 2 271
Имах много добри контракции и бързо разкритие т.е. нямах нужда от Окситоцин.Сложиха ми след като родих-за прибиране на матката.

# 43
  • Мнения: 442
и двата пъти с окситоцин. ама веднага след това - епидурална Laughing

# 44
  • Мнения: 270
Бях на система с окситоцин повече от 10 часа и въпреки това се наложи секцио, защото не можах да получа разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт