Корк поне 10 мм на големи листа - откъде?

  • 1 212
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Обичам да си закачам по стените разни неща, но в един момент дупките станаха много. Мислех да взема коркова дъска, но след кратко ровене днес гугъл ми напомни, че имало такова нещо като корк на ролки и листа. Откъде да поръчам, някакви съвети за качеството? Дали ще го има в строителните магазини? Напоследък посещавам такива поне веднъж седмично за "направи си сам" материали, но май не съм виждала корк  newsm78  Мисля, че по-дебел корк ще върши по-добра работа, затова питам за 10 мм. Също се чудя и какви пинчета да му търся, дървена рамка А4 не е чак толкова лека и не е само една. Как се закрепва листът за стената, дали ще се наложи да му слагам подложка и кантове, щом няма да е само за изолация?
Всъщност, единственото, което ме навива за лист, а не готова дъска, е цената. Дали няма да е по-добре да си остана на вариант много голяма готова дъска (или, ако се налага, 2 такива)?

# 1
  • Мнения: 127
Здравейте. Напоследък съм на вълна ремонти и смятам да сложа корк в една част от апартамента, който ремонтираме -  така попаднах на пуснатата от Вас тема. В магазините, които предлагат този продукт има както корк на руло, така и на плоскости (те са подобни на ламинирания паркет - фабрично лакирани или не). Има доста голямо разнообразие от цветове. За да не се възприеме като реклама Ви изпращам името на фирмата на лично съобщение. Все още не сме поставили тази подова настилка (не сме на този етап засега), поради това допълнителна информация не мога да дам. Но  четох изключително добри отзиви за корка като подова настилка Simple Smile и не само. А между другото преди година ми подариха една плочка с изображение от Португалия (там корка е много разпространен като продукт) и тя е сложена точно в такава коркова рамка - седи много добре, харесва ми.

Общи условия

Активация на акаунт