Синът ми отказва да учи заради компютъра!

  • 2 204
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
И моят син е на същата възраст и не ни е отминал интересът към "работа" с компютър. В случаите, когато има заплаха от драстично нарушение на регламента за общуване с компютъра, за да избегна изпадането му в криза,  намирам начин незабележимо да изключа тока. В други случаи се опитвам да го накарам да свърши нещо полезно - напр. написа  си сам  съчинението за училищния конкурс на компютъра, задачите за допълнителна подготовка по математика му ги качвам на компютъра и той ги решава там, уча го и на други практични неща, които могат да се свършат за съчетаване на любопитството с практичното.

# 16
  • Мнения: 836
За съжаление децата на тази възраст това най-много ги вълнува! И е разбираемо, те и в училище само за това си говрят! Но вече ме е срам от госпожата! Няма да го оставя така, ще измисля нещо интересно  newsm78и надявам се с тъпение и постоянство да я преборим тази зависимост!

# 17
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Имаме същият проблем у дома с един 11 годишен калпазанин. Методите които описваш сме ги пробвали също безуспешно. Ефекта за съжаление е нулев а бесът който ме обзема е  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.
Последното което решихме е че щом не иска да учи  да не учи но получи ли оценка по малка от 5 остава без достъп до компютъра за неопределено време.За сега нещата май са добре newsm78 newsm78 newsm78, но се надявам с идването на пролетта да започне отново с тренировките по футбол и така да се откъсне за малко. И 24 часа да го оставим да играе и сърфира ще играе без проблем, издържа по "цели" 15 часа #Cussing out Embarassed Sick

# 18
  • Мнения: 836
И ние сме така, откъде е тая енергия?!?С баща му отначало започнахме със заплахите относно успеха в училище,но той се влошава със всеки изминал ден! А на нашия синковец не му пука! И това е защото дори като не е на комп., бърза, гледа да претупа уроците идва да ме гледа как аз работя!?!  #Crazy Като зомбясал! newsm61

# 19
  • Мнения: 836
Намам търпение да се стопли времето и да  smile3513 излиза да кара колело!

# 20
  • Мнения: 1 210
И ние сме така, откъде е тая енергия?!?С баща му отначало започнахме със заплахите относно успеха в училище,но той се влошава със всеки изминал ден! А на нашия синковец не му пука! И това е защото дори като не е на комп., бърза, гледа да претупа уроците идва да ме гледа как аз работя!?!  #Crazy Като зомбясал! newsm61

Не може ли да му обясниш, че трябва да работиш сама - на спокойствие, да можеш да се концентрираш и други подобни. Просто щом ти или баща му е на компютъра - той няма място около него. Вие работите, за да изкарвате пари за разни работи (изброй разни неща, които са му интересни и иска някога да има - море, планина - все ще измислиш нещо) и т.н.

И за претупването - едно време се налагаше майка ми да "препитва" брат ми по програмата за следващия ден, защото той пък си имаше други мании (тогава нямаше компютри) - рисуваше, копираше, караше колело (включително издялка бюрото с подарените му за РД длета).
Но претупването гледай да не му го набиваш единствено с интереса му към компютрите.
Доколкото разбрах работиш у дома. Определете си например 4 часа след училише ти "не" си вкъщи - уроците сам - дори забавления сам и т.н. Като минат тези часове му обърни внимание, дай му единия час за игра - после домакинските задължения (кофата за боклук и т.н.)
Ако има ТВ в неговата стая - OUT. И колкото и да ти е мъчно и да ти прави сценки - 9 часа в кревата - така ще има време да "помедетира" върху поведението си и ще успява да се наспи и на следващия ден да е ОК.
Манията към компютъра е израз и на нервност - помисли и върху това.

А плуването е чудесно като спорт, но е индивидуален. Зимата е по-удачно - хандбал, баскетбол, волейбол, минифутбол, бойни изкуства. Разпитай в училище или в съседното училище - би трябвало да имат нещо подобно.

Може и да не звуча убедително от моята 3 годишна камбанарийка, но гледам в момента как изпускат юздите на племенничката, която е също на 9.  Ама там има достатъчно баби и дядовци, че да се меся и аз.

# 21
  • Мнения: 836
Ммм дааа, мисля, че трябва да се помисли за пренасочването на енергията в друга посока и най-вече да се преборя с конкуренцията комп. в ума му! smile3516

# 22
  • Мнения: 1 489
На кумата децата са същите.Въвела е някаква парола и сами не могат да си включат компа.Като се приберат от работа вече само тогава им го включва.Иначе цял ден ще щракат,а домашни никога нямат.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
А така и ние сме като вас на 9 год. и компютърни маниаци  Mr. Green
Единственият начин е да го наказвам да не играе докато не си свърши задълженията. При нас също има тръшкане, но аз игнорирам и обикновено го моля да отиде да се тръшка в неговата стая. В началото от ярост разхвърляше стаята си, това го забавяше допълнително, защото не му давах да седне на компа докато не я подреди.
Проблемът е, че нашият таткото е голям маниак на игричките и детето се пали покрай него. Ако таткото е командировка за по-дълго съм забелязала, че синът ни изкарва много по-малко време на компютъра. Говорила съм с мъж ми и той има същите наблюдения, обаче не може да се контролира  Rolling Eyes
Иначе иамме много извънкласни занимания. Събота и неделя гледам да сме навън. Днес сме в къщи защото вдигна 40 градуса, обаче това не му пречи да играе игричките  Confused

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при големите се  е стигало до бой за компа и като ме няма, познайте- мамо, пък той не ми дава, играе цял ден или -мамо, пък тя иска то4но сега като си 4атя  с определени хора. ама да ги ограни4а на тези години просто не става , големи са една глава над мене и от баща си нямат респект. вярно е , сега и пове4е излизат с приятели голяма 4аст от нета ги познават, но компа го имат като основно средство за забавление, инфо, разговори и тн.докато при вашите малки деца става още да се поставят условия, по4не ли пубертета стават неуправляеми, пове4ето, разбира се.а успеха пада определено и добре правите, ако успеете да ги мотивирате да у4ат с разписание за компа, но след проверка, 4е е свър6ено на 100 процента.сега малката и аз се бием от друга страна  за компа тя си има нейни сайтове и цял ден играе и пуска музика. #Crazy

# 25
  • Мнения: 836
Момичета, много благодаря за съветите!  bowuuОчаква ни не лесна борба, явно на всички! 

# 26
  • София
  • Мнения: 11 701
Моят син е на почти същата възраст!Не го приемай като укор,но игри на PC-то не качвам,за да няма пристрастяване!Има една-единствена игра и то подарък от баща ми,та се разправях!Но е толкова увлекателна,че и таткото като седне и няма ставане!
Иначе и при нас има наказания и тогава не сяда!Но като се каже ставай от компа,значи ставай!
Моят син е по цял ден на училище!Деца наоколо няма,а и той късно се прибира от училище!Много обича да чете книжки!През уикендите ходи на плуване,при топло време кара колело!Излизаме с бебето на разходка!Общо взето измилсяй развлечения!
За тръшкането,защо не му обясниш,че за всяко тръшкане ще има по една седмица наказание,поне аз така бих процедирала!Успех и не се давай!

# 27
  • Мнения: 1 493
Определено няма да ви е леко, да се преборите със зависимостта  от компютъра. Хубавото е, че идва хубавото време и ще може да прекарва повече време вън. Племенникът на мъжа ми ходеше на 40 градусова жега в компютърен клуб, когато не му позволяваха да ползва компютър у дома. Колелото му беше голямата любов, но го оставяше пред клуба и блъскаше, като луд някакви колички . Говори и мисли само за компютърни игри, а това определено си е живо затъпяване. Той е на същата възраст . Борбата е безмилостно жестока, но не бива да позволим "мишката" да изяде книжката ! Успех !  Peace

# 28
  • Мнения: 836
Много е хубаво, че си се преборила от самото начало с комп.игри! При нас таткото е голям геймър и не се получи, иначе аз подозирах от самото начало какво ще се случи! А в училище общуването се състои в обмяна на игри и фукане кой докъде е стигнал! Средата не може да се избегне, вече както виждам е късно и единственото,което мога да направя е да му измисля занимания, та да не му остава време да стои пред монитора! А с вас може да се видим на плуването  Grinning wavey

# 29
  • Мнения: 836
Ефросина, точно това е проблемът!"Мишката изяжда книжката!" newsm10, но няма да се дам! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт