Маркирване на територия

  • 2 030
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, имам домашни любимци от както се помня. Винаги съм имал куче и котка едновременно. До сега съм имал само женски котки за това този проблем не е бил на лице. От известно време мъжкия ми котарак, който е на около 3 години, ми маркира постоянно стаята. Стои и чака някой да отвори и маркира. Бихте ли ме посъветвали какво мога да направя за да престане .. или поне да го накарам да маркира в банята .. където принципно си ходи до тоалетна...
КАСТРАЦИЯ не приемам за отговор Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 937
Попитай в темата "Любители на котки". Там има доста хора с подобни проблеми и въпроси.

http://www.bg-mamma.com-www.bg-mamma.com/index.php?topic=827515.0;topicrefid=19

Потърси епизоди на "Моята котка от Ада"? Със сигурност има и за маркирането на мъжките котараци!

Успех!

# 2
  • Мнения: 3 118
Не приемаш, ама такова е положението:

или кастрация, или женска котка.

За женските котки има лекарства когато се разгонят. Май няма за мъжките, обаче може да питаш ветеринар за всеки случай.

# 3
  • Мнения: 8 937
Въпросът е маркира ли или просто си пишка?

Котките са много своенравни и отмъстителни.
Ако не го пускаш в тази стая, нищо чудно точно там да ти препикава напук.

Нашата котка беше женска и въпреки това го правеше.
Аз съм чувала, че кастрацията не решава кардинално този проблем.

# 4
  • Мнения: 4 270
Не приемаш, ама такова е положението:

или кастрация, или женска котка.

За женските котки има лекарства когато се разгонят. Май няма за мъжките, обаче може да питаш ветеринар за всеки случай.

За миризмата само мога да гадая! Какво ще му стане на котарака, ако го кастрираш?

# 5
  • София
  • Мнения: 38 431
От Моята котка от Ада съм запомнила един трик - сложи тоалетни там, където пишка.
А на "неговото място" вкъщи сложи нещо привлекателно - котешка катерушка примерно. Така ще знае кое си е негово и кое е твое и ще си седи повече в неговото.
Освен това - и тоалетна на мястото, което е определено за пишкане.
Не са своенратвни и отмъстителни. Те просто ни обичат и искат да отбележат, че сме техни. Това е техният начин.

# 6
  • Мнения: 259
...

или кастрация, или женска котка.
...

Второто би било усилие, водещо единственодо задълбочаване на проблема със свръхпопулацията в България. Маркирането е знак, адресиран към въображаеми или действителни мъжкари, не към женските. Осевн това, разгонените женски подмамват мъжките с излъчвани феромони, не обратното. И петнадесет жени да преминат у вас, човекът все ще уведомява, че той е господарят там.

# 7
  • Мнения: 3 118
...

или кастрация, или женска котка.
...

Второто би било усилие, водещо единственодо задълбочаване на проблема със свръхпопулацията в България. Маркирането е знак, адресиран към въображаеми или действителни мъжкари, не към женските. Осевн това, разгонените женски подмамват мъжките с излъчвани феромони, не обратното. И петнадесет жени да преминат у вас, човекът все ще уведомява, че той е господарят там.

Не си ме разбрал/а. Имам предвид, че трябва да си вземе женска котка вместо мъжка, защото те не маркират. Но вече като си е взел мъжката, едва ли ще я смени. А защо авторът е против кастрация, не разбирам. Нали няма да ползваш котарака за разплод?

# 8
  • Мнения: 259
Сирена, поддържам.

Тръгнах да търся информация за необичайно средство за отказване от маркиране, която бях мяркал. Вместо това, попаднах на друга полезна публикация. Един от съветите е да обърнем внимание на промени като нова марка тоалетна или промяна на мястото на тоалетната. Който не разбира английски, може да направи груб превод с translate.google.com. Линк: http://www.vetinfo.com/male-cat-spraying.html

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 69
В нас преди около 3 години имахме мъжки котарак на 1 годинка. След това си взехме и кученце бебе с идеята, че и двете животинки са малки и кротки и няма да имаме проблеми. Мина се около 2 седмици и котката като започна да маркира навсякъде в къщата, не мога да ви опиша какъв ад беше. Измина още една седмица от както започна да маркира и аз съответно съм опитал хиляди начини да го накарам да спре да го прави. Питах много ветеринари, правех каквото ми кажат или какъвто съвет чуя. След това котката започна най-демонстративно да пикае вече и то навсякъде. Абсолютно никога не е бита или тормозена, изграеха си много с кученцето и се разбираха чудесно, но пикаенето не престана и се наложи да я дам на други хора за отглеждане. За мириса не мога да ви опиша какво беше. Сума ти неща съм изхвърлил след това, защото просто отмирисване няма. Съдейки по моя опит, Вашата котка няма да престане да го прави това с маркирането, само дано не започне да пикае, както направи нашата.

Сега се сетих и за котката на сестра ми, която също е мъжка, но не знам каква порода е.Огромна е и има много дълга бяла козина. Въпросната котка също започва да маркира из стаите, където ходят кучетата ни, когато сме им на гости и после сестра ми казва, че котката спира да го прави. Спомням си последния път бяхме взели леглото на пинчера ни и тази котка така хубаво се беше изпишкала в него, че след 5 пранета и 1 месец в двора се отмириса.

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 19:47 от sparkyy

# 10
  • Мнения: 4
...

или кастрация, или женска котка.
...

Второто би било усилие, водещо единственодо задълбочаване на проблема със свръхпопулацията в България. Маркирането е знак, адресиран към въображаеми или действителни мъжкари, не към женските. Осевн това, разгонените женски подмамват мъжките с излъчвани феромони, не обратното. И петнадесет жени да преминат у вас, човекът все ще уведомява, че той е господарят там.

Не си ме разбрал/а. Имам предвид, че трябва да си вземе женска котка вместо мъжка, защото те не маркират. Но вече като си е взел мъжката, едва ли ще я смени. А защо авторът е против кастрация, не разбирам. Нали няма да ползваш котарака за разплод?

.. Силно съм против кастрация .. не мисля че е редно.. животното си е създадено така, аз не трябва да решавам това да му правя операции.. Твърде много опасности има от това.. Апък и от време на време да му намираме женска .. и да си изживее миговете не е проблем Wink
Няколко пъти съм го разхождал и на вън .. Така че наистина не желая да му причинявам това.. ( гледал съм и женени с деца. . една серия в която ал се чудеше за това ) Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 38 431
Става дума за мъжко животно, което си пази територията.
Щом не желаеш да го кастрираш, ще си търпиш миризмата.
Това е.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 833


.. Силно съм против кастрация .. не мисля че е редно.. животното си е създадено така, аз не трябва да решавам това да му правя операции.. Твърде много опасности има от това.. Апък и от време на време да му намираме женска .. и да си изживее миговете не е проблем Wink
Няколко пъти съм го разхождал и на вън .. Така че наистина не желая да му причинявам това.. ( гледал съм и женени с деца. . една серия в която ал се чудеше за това ) Grinning



o.O И да му намерите женска това няма да промени нищо, само ще бъдат създадени едни котенца, които ще се чудите какво да правите после. Ако смятате, че не искате да "осакатявате" котето ще трябва да се научите да живеете с последствията от това, а именно маркирането на територия. Тук е въпрос на това дали можете да живеете с това. Но задоволяването на сексуалните му нагони по никакъв начин няма да ви реши проблема.

# 13
  • Мнения: 4 270

.. Силно съм против кастрация .. не мисля че е редно.. животното си е създадено така, аз не трябва да решавам това да му правя операции.. Твърде много опасности има от това.. Апък и от време на време да му намираме женска .. и да си изживее миговете не е проблем Wink
Няколко пъти съм го разхождал и на вън .. Така че наистина не желая да му причинявам това.. ( гледал съм и женени с деца. . една серия в която ал се чудеше за това ) Grinning
javascript:void(0);

Какви хора! Бил силно против кастрацията, защото гледал "Женени с деца" и там някой си много се чудел ooooh! Абе, хора, ограмотявайте се, четете! Какви мигове на някаква котка?! После защо има бездомни и подритвани котки и рев от природозащитници как някой трябва да се чувства длъжен да ги храни и осиновява, защото стопанинът на бозайника решил да му подари мигове със сексуален привкус, задоволяване на нагона, което е различно от удоволствие! Питам се как живее авторът в тая миризма, просто не мога да си представя що за хора има!

Общи условия

Активация на акаунт