Раждане с вакуум?

  • 5 245
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
 Здравейте, момичета, имам един малко глупав въпрос, но реших да ви попитам. Най-вече аз да се успокоя.
 Родих с вакуум. Една моя позната ми каза, че дечица родени с вакуум изостават с ръста. Засега, да чукна на дърво, детенцето расте едричко и много хубаво, но все пак се претеснявам.
 Отначало докато беше малък, трябваше да водя момченцето ми всеки месец при една педиатърка в Майчен Дом, но тя каза, че всичко вече е наред.
 Нали няма вероятност да се появят нежелани последствия
 Блогадаря за отговорите предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Здравей.По принцип при родените с вакуум деца се наблюдава главата след това за да е сигурно, че не се е получил хематом.
За изоставане в ръста не съм чувала  Rolling Eyes Не се притеснявай ами питай лекрката си за всичко което те интересува!
Я кажи моля те в коя болница ражда (прости любопитството ми)

# 2
  • Мнения: 997
Сладура на снимката е твоето бебе, нали? Аз не бих се притеснявала! Подкрепям с две ръце Дамянти. И аз не съм чувала за изоставане в ръста.

# 3
  • Мнения: 4 195
ако този до мен дънгалак ти се струва изостанал ( раждан е с вакум) -
няма да се плашиш - невероятно красиво дете имаш - пу-пу да не го урочасам, да ти е жив и здрав. Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 885
Няма защо да се притесняваш!
Стефан е той се роди с вакуум заради двойно увита пъпна връв.
Расте си с 3-4 см на месец, а аз и баща му сме дребни и двамата. kyllmg

# 5
  • Мнения: 268
 Благодаря много за отговорите, момичета Heart Eyes
 Раждах в Майчин Дом при доктор Георгиев и доктор Кръстева-тя спаси моето бебче.
 

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 21:12 от Eli-G

# 6
  • Мнения: 6 164
Какво отношение има пък към ръста? newsm78
Айде главата да, ама ръста? Crazy

# 7
  • Мнения: 411
Ако има някакви поражения от вакуум или форцепс намеса ,те се разбират веднага...като ти гледам детето....да ти е живо и здраво пу пу пу да не му е уроки  Heart EyesНе се притеснявай излишно!

# 8
ПУ ПУ бебче сладур да е жив и здрав

Кой Георгиев?

# 9
  • Мнения: 268
 Много се радвам, че ми писахте  Heart Eyes
 Сега съм много по спокойна.
 Когато родих Кико,му правиха много изследвания, изследваха го за отток на мозъка,лекуваха го с антбиотици...Както вече писах, ходихме всеки месец на изследвания, докторката ми каза, че е напълно добре. Но една моя позната ми разказа, че от вакуума  можело да има лоши последствия, който да се проявят в последствия и аз нали съм си малко шашната, ведднага реших да ви питам Embarassed
 Лека нощ Wink

# 10
  • Мнения: 268
ПУ ПУ бебче сладур да е жив и здрав

Кой Георгиев?


А малкото име на Георгиев не помня newsm78
 Но общо взето съм много по доволна от др.Кръстева
 И доц. Жекова е много добър неонатолог.

Общи условия

Активация на акаунт