Съпруги, чиито мъже пътуват по море - 32

  • 127 825
  • 844
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: leet
Здравейте, момичета. От години ви чета, но реших за първи път да се включа. След пет 6-месечни контракта вече и двамата мечтаем за по-къси рейсове. Вече сме семейство официално и оттук нататък усещам че ще става все по-трудно с отсъствията.....И двамате се притесняваме от евентуална смяна на компанията, тъй като сегашната е много коректна по отношение на плащане и т.н. Моето момче е 3-ти помощник капитан  в момента. Може ли някой да ми помогне с инфо за компании с 4-месечни контракти и ако може лични впечатления Simple Smile Ще съм ви безкрайно задължена  Hug

На круизите са по-кратки, но там в началото е 4/2. Иначе може да види за платформа, но там сега си е криза и не наемат много-много.

# 466
  • Мнения: 5 776
Зависи за круизите, аз съм имала и 11мес там с месец и половина отпуска. ММ пък го викаха допълнително и за драй дока. Сега е 4 на 2 на газовите, но фирмата им иска да ги прави май 4 на 4 с ежемесечна заплата без значение дали са там или на суша.
Ние сме си във Варна вече  Heart Eyes Следващите дни имам малко бягане, после съм на линия за среща  Flutter

# 467
  • Мнения: 116
Благодаря ви, момичета. Ще мислим варианти. bouquet

# 468
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, моето момче е ел. механик и е на 4/4 ако не иска да се качи по-рано. Пътува на балкер, корабособственикът е IHB. Текущият рейс стана пет месеца, чакам го да няколко дни да си дойде и съм обърнала къщата с краката нагоре. Вие правите ли такива дивотии като дойде ред за посрещане?

# 469
  • Мнения: 5 776
Не, децата успяват да я обръщат всеки ден и без това  hahaha
Миналият път се срещнахме посредата на пътя, той взе децата и се прибра, а аз имах пътуване по задачи. Та вкъщи реално той ме посрещна. Сега ще се приберем горе-долу заедно.

# 470
  • Мнения: 1
Здравейте всички, мъжът ми замина.. Не мога да повярвам, че това наистина се случва... Как ще издържа половин година без него? Вие как се справите първият път, неутешима съм. На валериан, че но и той не ми действа...

# 471
  • Мнения: 5 776
Хм, първият път, къде ме върна чак! Бях бременна, преместих се в чужда държава, току-що бяхме сключили брак. Нямаше го и на раждането. Аз си починах добре, попътувах, научих езика до ниво да водя нормален разговор, намерих си няколко приятелки, правех ремонт в къщата ни, нямах много време за депресия.
Вчера се видях с една морска принцеса, прекарахме си чудесно Heart Eyes

# 472
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Първият път и аз правих ремонт, обзавеждане, записах магистратура и май тогава смених работата. Не се тръшкам, особено пък пред него, не бих му мрънкала защо работи това. В този последния рейс започнах да спортувам, ходих на курс по английски и си почивах. До валериан не бих се докарала, времето му на рейс е моето време...

# 473
  • Варна
  • Мнения: 4 108
А, тука сме ама май само четем Simple Smile И аз съм от Варна, работя в центъра, до 16.30ч., ще се радвам да се запознаем Simple Smile Аз през Октомври ще изпращам, иначе живеем извън града, затова споменах по-централно място за отправна точка Simple Smile

Аз съм на 37.5г. и също нямам, но имам проблеми, а сега се оказахме и с мъжки фактор. Още отказвам да го приема.... Заради пътуването се разтяга и лечението и въобще бая са ми потънали гемиите...

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 17:42 от bubanka

# 474
  • Мнения: 19
Здравейте,аз също съм от Варна,на 24 години с бебенце на почти 40 дни,моят мъж също се очаква да замине тези дни.

# 475
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Добре дошла, Bebewe Simple Smile Честита радост Simple Smile
Ей, живна темата, че и бебе имаме, супер Simple Smile
Сега остана и другите да се включат Simple Smile

# 476
  • Мнения: 19
Добре дошла, Bebewe Simple Smile Честита радост Simple Smile
Ей, живна темата, че и бебе имаме, супер Simple Smile
Сега остана и другите да се включат Simple Smile

Благодаря !

# 477
  • Мнения: 61
Здравей Bebewe! Да се надяваме, че и други моряшки жени и приятелки, които четат ще се включат. Твоят мъж за колко време ще отсъства?

# 478
  • Мнения: 581
Здравейте и от мен, ММ замина преди 1 месец. Това му е първото пътуване след като се роди малкото ни момченце, което скоро прави 5 месеца. По принцип живеем във Варна, но за да не оставам сама с бебето този контракт ще го изкараме при баба и дядо Simple Smile

# 479
  • Мнения: 61
Здравей ted_in_ka! И аз гледам да не се застоявам сама във Варна и ходя при роднините ми, тежко е особено като си и с малко детенце Simple Smile Радвам се, че повече дами се престрашиха да пишат. Тук поне може да си споделяме радостите и тревогите около половинките, тъй като за повечето хора оставаме неразбрани. Те виждат само хубавата част от живота на моряшката жена - парите, а не мислят колко е опасна самата професия и на какви други лишения ни обрича.

Общи условия

Активация на акаунт