Po kolko lazichki...

  • 414
  • 9
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 199
Moeto bebe e na 4mes.i ve4e mu davam po malko pure. Interesuvame kato mu dam primerno 4 lazichki ot kaisii posle ot praskovi 4lazichki da mu dam ili pak po 1 na den ili napravo 4l.Nadiavam se da me razbraxte a i do kolko da stigneme prez tozi mesec.Kato az go carma.Mersi ako mi odgovorite. Hug Heart Eyes  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 097
Аз за всяко ново нещо, започвах от 1  и увеличавах нагоре.
Захранила си го с "нещо", но следващото е различно и за бебчо е добре да свиква постепенно.

# 2
  • Мнения: 40
Здравей. Когато го захранех примерно с плодово пюре или зеленчуково, следващия вид плод или зеленчук не започваме отначало с малко лъжички, а дотам докъдето сме стигнали. Ако не хареса нещо, връщаме се към това, което със сигурност е харесал и след известно време пак предлагам същото, за да свикне. Ако не повръща или няма някое друго смущение, давай смело нататък. Бебоците си се приспособяват добре. Party

# 3
  • Мнения: 153
Аз не сум давала от всеки нов вид храна по 1 лъжичка.Нашата педиатърка каза, че това е нужно само в началото , за да свикне детето с различния вкус и плътност на храната. Ако си я хапва с удоволствие давай смело.Аз изместих храненето за 10 дни, т.е давах му пюре в същото количество в каквото е приемал мляко и тъй като кърмех и незнаех точно колко е изпивал му давах количеството храна в мл. за съответния месец.

# 4
  • Мнения: 27 524
Кайсиите и прасковите не са много подходящи за захранване.Тези плодове са силни алергени и е хубаво да се избягват поне до годинката.Ябълка,круши и банани е по-добър вариант.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 032
поне първият месец знам, че е хубаво нещота да се въвеждат постепенно . лъжичка, после две, три и т.н. с интервал м/ду тях...и наистина каисии и праскови не са сред подходящите първи храни Wink

# 6
  • Мнения: 3 537
Захраних с плодово пюре от ябълка ,започнах със 1 лъжичка и постепенно през 2-3 дена увеличавах.Слад това дадох ябълка+морков,после със тиква,банан...и т.н.Но определено не е препоръчително да се захранва с праскови и кайсий.Тях аз специално ги въведох на 8-9 месеца,мъхестите плодове,защото му се зачервяваше дупето.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Захраних с плодово пюре от ябълка ,започнах със 1 лъжичка и постепенно през 2-3 дена увеличавах.Слад това дадох ябълка+морков,после със тиква,банан...и т.н.Но определено не е препоръчително да се захранва с праскови и кайсий......
също Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз започнах с няколко лъжици ябълково пюре. После няколко лъжички ябълка и морков. И... от там нататък- смело, по половин бурканче примерно, в зависимост от новата храна.

# 9
  • Мнения: 2 910
Аз захранвах постепенно и всеки ден увеличавах по-малко дозата, така,че на 10-тия ден вече заместихме едното хранене с пюре. Мисля, че я захраних с пюре от ябъли и тикви или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт