Варицела зараза

  • 4 599
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
аз съм на 27г. и никога не съм била болна от шарка. Колежката ми в офиса обаче има болно дете квъщи от Варицела. Каква е вероятността да предаде болестта и в офиса и да ме зарази и мен?

Мерси много за отговора

# 1
  • Мнения: 4 335
По принцип е възможно да,но не мога да кажа каква е вероятността.

# 2
  • Мнения: 5
А какво мога да пия превантивно?

# 3
  • Мнения: 4 335
Нищо,няма такова нещо,което да се пие превантивно за варицела.

# 4
  • Мнения: 4 335
Има по принцип ваксина за варицела (която в момента и да я сложиш вече няма как да ти помогне,а и да не говорим,че нож с две остриета).В България изобщо не е разпространена (и по-добре,че то остава за пари и нея да направят задължителна  #Cussing out )
Живата атенуирана ваксина за варицела е лекарствен препарат, който се използва за предпазване от варицела. Варицелата е остро и доброкачествено заболяване, причинено от варицела зостер вирус като примоинфекция. След това вирусът остава в латентно състояние за цял живот. От латентно състояние при реактивирането му се развива херпес зостер.

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
Здравейте,
аз съм на 27г. и никога не съм била болна от шарка. Колежката ми в офиса обаче има болно дете квъщи от Варицела. Каква е вероятността да предаде болестта и в офиса и да ме зарази и мен?

Мерси много за отговора


Първо попитай колежката си дали е боледувала от варицела. Ако да - нямаш основание да се притесняваш. Ако не е, е редно самата тя да се изолира вкъщи, защото контагиозността на вируса е почти 100%. Почти с нулев успех можеш да пиеш Ацик или Ацикловир превантивно.

# 6
  • Мнения: 5
Тя каза, че е болдеувала

# 7
  • Мнения: 5
Това, че тя е боледувала вече означава ли, че не е преносител на болестта?

# 8
  • BG
  • Мнения: 2 458

Значи споко! Тя вече има имунитет и не може да бъде заразоносител.

# 9
  • Мнения: 5
Ох дано, много съм се притеснила Simple Smile Благодаря много!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ох дано, много съм се притеснила Simple Smile Благодаря много!

Не може да те зарази колежката.

Аз бих отишла при детето й и да се опитам да се заразя  Grinning.Раждала ли си?Ако ти предстои е доста гадно да си не карала варицела и да си бременна.Тръпката е особено голяма,ако имаш по-голяма дете в детска градина
Отделен е въпроса,че не всеки хваща.Аз ходих да се заразя при току що опъпчено дете,демек най-заразната фаза и не се заразих.При положение,че 100 процента не съм карала-правих си кръвно изследване
Ваксина за варицела не бих си сложила.Нито на мен,нито на децата ми

# 11
  • Мнения: 4 335
Не да те плаша,но ето малко и научно обяснено :
Заразяването с варицела става главно по въздушно-капков път,  чрез отделяне на вирус съдържащи миниатюрни капчици от дихателните пътища на болен индивид  при кашляне, кихане или говорене, които се вдишват или попадат в очната конюнктива на лицето-гостоприемник (контактното лице). По този начин контактът лице в лице или прекарване на известно време в една стая с болен от варицела в ранен стадий (няколко дни преди или след появата на обрива) ви поставят под риск да се заразите с варицела.
Друг възможен път за заразяване с лещенка е директният кожен контакт чрез течността от пукнати  везикули (малки мехурчета), които съдържат голямо количество от вируса и могат да достигнат до носа или устата на друг човек напр. чрез пръстите. Индиректен контакт чрез докосване на предмети замърсени с течност от мехурчетата, както и контактът с везикули на болен от Херпес Зостер също може да доведе до заразяване с варицела у лицата, които не са боледували или не са имунизирани против варицела. Заразяване не може да настъпи след превръщането на везикулите в крусти (твърди корички).



Та директно от нея и да не може от предмет може!Или най-просто казано,ако детето е кихнало срещу нея,ако е пипало химикала и или какъвто о да е премет,който тя ще донесе в офиса.
Както казах не да те плаша (вероятността може да е много малко,но все пак има)И на всичкото отгоре аз съм живият пример Simple Smile Аз се заразих от жена на която децата и бяха болни,с тях контакт не съм имала,само с майката!

# 12
  • Мнения: 4 500
А какво мога да пия превантивно?
Абсолютно нищо. гадната варицела е силно заразна, но ако си в пряк контакт  Peace
В посоченият от тебе случай обаче не зная  Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 611
Смятам, че и при тази ситуация е възможно заразяването, макар че майката е карала. Моят син се разболя от варицела, въпреки че не беше излизал от къщи поне 3 седмици и не е контактувал с абсолютно никой друг, освен мен и баща му (така се стекоха обстоятелствата). Ние и двамата сме карали, но явно сме домъкнали  някак вируса вкъщи като сме излизали, нямам друго обяснение. Иначе съм съгласна с Elfita, гледайки в бъдещето, ако не си раждала, е много опасно да се заразиш по време на бременност. Вярно е, че възрастните по-тежко я изкарват, но не е ли по-добре сега, отколкото в изключително неподходящ момент?  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 500
Изкарах я точно на 30 години  Sick с около сто хиляди пъпки  Crazy Заразих се от сина ми, който имаше 10-ина пъпчици и един ден омърлушен. Бях 20 дни болничен  Confused

Общи условия

Активация на акаунт