забременяване на 48

  • 19 396
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Възможно ли е да се забременее и износи бременност на 48 с яйцеклетки от донор

# 1
  • Мнения: 84
Напълно възмoжно е.Само за поправка-жената от Русе роди на 62 г.

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 22:23 от temesta

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
Юлияна Дончева също роди наскоро на 48 години.

# 3
  • Мнения: 10 057
Моя приятелка също роди на 48 второ дете ин витро.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 164
нaчалото на миналия век прабаба ми е родила деветото си дете на 54, другата на 48 седмото.
питам , за да знам какви са новите модни тенденции в раждането, че съм на 42 почти и се напъвам пак да раждам, да не се окаже че не е морално.

# 5
  • Мнения: 833
нaчалото на миналия век прабаба ми е родила деветото си дете на 54, другата на 48 седмото.
питам , за да знам какви са новите модни тенденции в раждането, че съм на 42 почти и се напъвам пак да раждам, да не се окаже че не е морално.
Почти към не моралното си се запътила Naughty Офф ,то дано и при мен стане по- бързичко ,че и аз напредвам на 38г.,5години минаха ,ако минат още 5г.познай и аз къде съм ooooh!
Значи,не знам може би трябва да сме между 12-25г.(морално погледнато) Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 23 164
колко под 30-годишни със същия проблем срещам.
дали спадат към неморалните и те, че са в менопауза и всичко става по изкуствен път  newsm78
изобщо много се обърках, дали да не си върна някъде детето, че като завършва висше може и да съм се гътнала.

много е лесно като си на 33 с дете да решаваш за другите кое е морално и кое не  ooooh!

# 7
  • Мнения: 833
Да се смея ли  Laughingда плача ли Cry Пфуу ,за каква пенсия говорим тук на 42-48г.,ей хората казват че жените ще се пенсионират не по-рано от 65г newsm78
,ама то ако се пенсионираме на 40г.добре е хем пенсия ,хем майчинство ,лелееее ще ги разбием Joy Joy

# 8
  • Мнения: 7 488
Едно е да пъшкаш 5 минути и да забременееш, друго е да направиш емнайси изкуствени опита  Wink
тогава гледаш под друг ъгъл на живота. Въпрос на гледна точка.
Това за 42 г.  го написах, защото касае лично мен, менопаузата и изкуствените опити.

# 9
  • Мнения: 833
В темата става въпрос за 48години.А и аз, като започнахме опитите бях на 33г.и казвах че ако не стане докато навърша 36г.се отказвам  NaughtyДа ама не ,няма да се откажа от мечтата си за дете акко ще да стана и на 65г. Не ме интересува дали е морално или НЕ МОРАЛНО,това е нашата мечта ,мечта заради която всяка вечер и сутрин се моля и плача като малко дете,мечта заради която всичко останало отиде на заден план,мечта заради която обявяваме фалит ,мечта заради която сме разделени с ММ за по 6м.в годината....НО МЕЧТА ЗА КОЯТО СИ СТРУВА ВСИЧКО ТОВА!!!!!!!
А дали е морално или не ..........

# 10
  • Мнения: 7 488
Абсолютно си права, който не е минал по този път, не знае колко много болка има по него.

# 11
  • Мнения: 84
В този случай никой не знае кое е морално и кое не е.Всеки има право на личен избор.Дали ще родиш на 20 или на 50 г. на всеки когато му дойде времето.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 193
Принципно е възможно, при условие  лекарят да си е свършил добре работата преди това и няма никакви проблеми с лигавицата на матката, с тръбите и т.н. Аз съм на 48. Още не съм успяла да забременея с лекарска помощ. А за морално изобщо не говорим, това си е твоя живот.

# 13
  • Мнения: 344
нaчалото на миналия век прабаба ми е родила деветото си дете на 54, другата на 48 седмото.
Браво, винаги съм знаела, че това е възможно при наличие на активност. Явно става дума за нормална репродуктивност. Има един общ модел за определена възраст, но изключенията винаги са налице, а това означава дете за жени, които са подложени на хорски предразсъдъци. Просто хората на една и съща възраст са коренно различни по структура, функции и всичко друго. Генетичните им програми са различни. При мен поне всичко в живота е извън традициите.

# 14
  • Мнения: 1 000
Еххх, предразсъдъците за съжаление ги има, и виж какво мислят и някои от лекарскотто ни съсловие : "Също така не правим процедури със собствени яйцеклетки на жени над 44 години. Защото е безсмислено – рискът за здравето на пациентката от процедурата е много по-голям от потенциалната успеваемост, която се движи между четвърт и един процент."
http://www.graziaonline.bg/v12631/bio-kupidon.html

Извод: баба й на Бамба сигурно се е движела в процент под нулата на 48 и 52  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт