Асиметрия.Помощ.

  • 1 253
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Мили мами, преди няколко месеца при консултация с д-р Драганов се оказа, че дясното краче на бебчо е с 1,5 см по-късо от лявото. Обясниха ми, че това е форма на  силно изразена асиметрия на тялото. От тогава съм страшно притеснена и търся повече информация за този проблем, но безуспешно!
След първата ренгенова снимка се оказа, че проблемът не е в ставата, ами просто самата дясна бедрена кост е по-къса. Ние вече сме на 5 месеца, скоро ще трябват и специални стелки за обувките, които да компенсират тази разлика, но къде да ги търся? Питам се съществуват ли и специялни масажи за толкова малки дечица, които биха могли по някакъв начин да стимулират  растежа на това краче?
Наистина не знам какво да правя? Не мога да седя и просто ''да чакам'' както казват спецялистите ортопеди. Искам да и помогна!!!!!!!!!!!!!!

# 1
А какво точно ти каза д-р Драганов при нас също има разлика но откриха,че има луксация на дясната тазобедрена става и аз се надявам,че като се оправи луксацията ще се оправи и разликата.Ние ходим при п-рВладимиров той ми каза ,че костите на детето растът до 15год. и ако има нещо то това се коригира с растежа.Обаче и аз съм притеснена но сега на първо място при нас е да се оправи луксацията.А нещо не ви ли обясни д-р Драганов.

# 2
  • Мнения: 79
И ние ходихме при д-р Владимиров и на нас каза същото. Но при нас проблемът не е в ставите, а в самата кост на крачето, която е по-къса.

# 3
А казват ли ти ,че това се оправя с възрастта.Или предприема ли се нещо като разтягане или операция.Или трябва да се изчака.Незнам какво да те посъветвам аз също не съм наясно но мисля,че трябва да има начин това да се корегира.Според мен ходи при по-добрия специалист ксойто да наблюдава ида лекува детето.При нас п-ра ни сложи стремената, може би там имат и спец. обувчици .

# 4
Знам колко е тежко на майката,аз се разболях от притеснение.Затова те съветвам запази спокоиствие,децата ни имат нужда от нас те се влияят от нашото настроение затова бъди силна всичко ще се оправи трябва търпение.Аз също много се интересувам от тези неща и ако науча нещо ще ти пиша.Дано да съм ти от полза.Пожелавам ти бързо оправяне на малкото човече.  bouquet

# 5
  • Мнения: 79
Благодаря ти от сърце Надя! Да, разбира се, че ме успокоиха,че се корегирало,че в процеса на разстеж тази разлика ставала почти незабележима, че това са козметични неща, които се корегират с лека операция. Но за едно си права и то е, че трябва да си щадим нервите, защото нашите дребосъци тепърва ще имат нужда от нас. Успех и на вас, всичко ще се оправи, нали, въпрос на време е.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
Момичета ето ви един адрес където отговарят на всякакви въпроси от медицината. Лично мен не са ме оставяли без отговор.
www.E-placebo.com и горе главата.

# 7
  • Мнения: 79
Момичета ето ви един адрес където отговарят на всякакви въпроси от медицината. Лично мен не са ме оставяли без отговор.
www.E-placebo.com и горе главата.
 
миличка, сигурна ли си, че това е точния адрес, защото не ми го отваря!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Абсолютно. Току що го тествах и отвори. Опитай да влезеш по друг начин.

# 9
  • Петрич
  • Мнения: 321
И ние ходихме при Владимиров,(когато бебо беше на 3м.)защото едното краче видимо беше по-късо от другото.Тогава той ми обясни,че това било нормално тъй като едната половина на човешкото тяло не била еднаква с другата.Аз се притеснявах да не е луксация,но той ми каза,че това се оправяло и не е проблем.При нас се оправи вече.

# 10
bifaha-Много ти благодаря.  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 530
 GrinningРадвам се ако съм успяла да помогна.Много са коректни докторите и отговарят почти веднага.

# 12
  • Мнения: 79
И ние ходихме при Владимиров,(когато бебо беше на 3м.)защото едното краче видимо беше по-късо от другото.Тогава той ми обясни,че това било нормално тъй като едната половина на човешкото тяло не била еднаква с другата.Аз се притеснявах да не е луксация,но той ми каза,че това се оправяло и не е проблем.При нас се оправи вече.
Мило семейство, точно такъв е и нашият случай. Писала съм ви на ЛС. Моля ви ,отговорете ми. Благодаря!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт