Как се премахва кокоши трън?

  • 65 520
  • 36
  •   2
Отговори
Здравейте
Имам един кокоши трън на малкия пръст на крака. Искам да го махна но не знам как.
Чувала съм за течен азот, но не ми се иска да го правя така за сега.

Ако знаете нещо ще съм благодарна да споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 444
Една позната имаше също такова нещо на пръста на крака.Мъчеше я доста дълго време.Отидохме на море и тя установи, че явно от солената вода е набъбнал и се е разтворил , толкова беше цъфнал като цвете, че се виждаха ясно едни малки черни като трънчета.Тя взе да реже по малко, да го премахва мисля с нокторезачка, тъй като нямаше там нищо по-удачно.Така за два дни успя да махне всичко, дори ако не се лъжа стигна накрая до нещо като корен, издърпа , разчовърка и отряза всичко и край.Зная, че от тогава, а беше преди доста години не се е появявал гадният трън.Почти не я боля дори, съвсем търпимо.Съветът ми е да топиш крака в разтворена морска сол в къщи и като се отвори и набъбне давай по този начин.Разказвала съм това и на други хора, които са се оплаквали от кокоши трън и са ми казвали, че така са стигнали до положителен резултат, отървали са се завинаги.

# 2
  • Мнения: 3 537
Има едно растение дето от стъблото му излиза бял сок,незнам как се казва точно,май Млечица му викаха,но пролетта и лятото го има много и знам,че кокошия трън с това се маже.
Чувала съм да се гори и със цигара,ама малко ми звучи зловещо Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 251
Аз използвах едни лепенки, закупени от аптеката. Отрязва се парченце с големината на "кокошият трън" и се лепва отгоре му. 24- часа преседява лепенката отгоре му и след това се премахва, повтаря се всичко след  24 часа пауза. После изсъхна.  За названието им за съжаление, не мога да се сетя, помня, че бяха немски.

# 4
  • Мнения: 28
Имах такова нещо на палеца на ръката си,пробвах много неща,но не ми помогнаха особено.Моят кокоши трън го махнах с мляко от зелена смокиня.Най- напред го разкървяваш и тогава капеш.Самичко изсъхва и си пада.Не боли особено,но като е на крака-не знам.Ако искаш пробвай-процедурата се повтаря няколко пъти

# 5
  • Мнения: 280
     Можеш да отидеш при специалист на медицински педикюр, в някой центрове за красота се предлага тази услуга .

# 6
  • Мнения: 574
След като се е накиснал след баня се опитай да изрежеш гъбестата част и си сложи топченце прополис и си го вържи. Прави така всеки път като се миеш ,отстранявай мъртвата тъкан, която можеш. Трябва време ,но ако си постоянна ще се оттървеш без проблеми от гадината.

# 7
  • Мнения: 310
Някъде четох, че може с някаква киселина да се махне.... newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Имах такова нещо на палеца на ръката си,пробвах много неща,но не ми помогнаха особено.Моят кокоши трън го махнах с мляко от зелена смокиня.Най- напред го разкървяваш и тогава капеш.Самичко изсъхва и си пада.Не боли особено,но като е на крака-не знам.Ако искаш пробвай-процедурата се повтаря няколко пъти
Това със зелената смокиня е изпитан начин и действа 100%.Моя приятелка и мъж ми така си излекуваха кокошите тръни,даже не  ги разкървавяваха преди това.Само че незнам по това време на годината къде ще намериш зелена смокиня?

# 9
Благодаря за съветите.
Искам да питам и още едно нещо. Четох, че кокошия трън е заразен и, че след няколко месеца пак ще се появи. Вярно ли е?

# 10
  • Мнения: 147
В кожните диспансери се премахват успешно  и без проблеми

# 11
  • Мнения: 168
За мазилото на д-р Шолке(ако не се лъжа) не сте ли чували? На мен ми го предписаха и го ползвах известно време, но не бях достатъчно упорита. Може да опитате с това.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Заразен не е точната дума,но се разпространява по кожата на същия човек

# 13
  • Мнения: 28
Благодаря за съветите.
Искам да питам и още едно нещо. Четох, че кокошия трън е заразен и, че след няколко месеца пак ще се появи. Вярно ли е?
Не е задължително.Моят беше преди около 10 години и досега не се е появявал пак.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
Болна тема за мен е това. Преди време само на единия крак имах над 30 от тези гадове. Даже и с течен азот не се махнаха. Тези лепенки, дето ги продават в аптеките помагат, но само ако кокошият ти трън е изпъкнал, защото те са с пълнеж от лекарство. Другият вариант за справяне е доста досаден и трябва упоритост. Взимаш лейкопласт, изрязваш дупчица с размера на тръна, залепваш я в/у него. След това посипваш мястото със салицил на прах и от горе затапваш пак с лейкопласт. Салицилът гори и затова трябва да се слага от него само на необходимото място. Като махнеш лепенката, човъркаш с дезинфекцирана игла например и след това пак се повтаря процедурата, докато не се оттървеш от неприятните кокоши тръни.

Общи условия

Активация на акаунт