Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 март 2015, 12:51 ч.

контрахирана матка

• 4 487
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,мами !  Whistling Heart Eyes Hug Вече съм 20 седмица .  Peace Много съм притеснена,понеже имах няколко дена болки в коремната област и кръста  и днес ходих при доки и той ми съобщи,че матката ми е леко контрахирана и на бебо му е малко тясно едва ли не  . Като прочетох в сайтовете,че е доста опасно и бая се поуплаших . Изписа ми магнерот 500 мг - 2 пъти по едно . Други мами има ли ли са такъв проблем като моя ?!  #Crazy

# 1
Споко, всички сме пили магнезий. Ако искаш, пий Диаспорал, по-висока доза е. Нормално е да има подготвителни контракции. Ако не предизвикват разкритие и не зачестяват, не пречат на бебето, а за теб са полезни. Докторът е видял, че в момента имаш контракция, но едва ли си стоиш така цял ден. До края на бременността ще имаш още много подготвителни контракции. Виж от какво се усилват, ако ти пречат. Може да е от умора, от нерви. И не прави тия неща, от които контракциите се засилват. Ама и не прекалявай с пазенето.

# 2
на мен доктора ми каза,че се получава от пипане на корема и с напредването на бременността се уверих,че наистина е така.приятно е чувството да галиш бебето,но ако смяташ,че се усилват по-добре не се пипай и не давай да ти пипат корема известно време Simple Smile

# 3
 И аз бях с контрахирана матка. 22седмица. Наложи се да лежа в болница на системи. Излезнах в болнични и много се пазех. Сега мечето ми става на 8 месеца.

# 4
на мен доктора ми каза,че се получава от пипане на корема и с напредването на бременността се уверих,че наистина е така.приятно е чувството да галиш бебето,но ако смяташ,че се усилват по-добре не се пипай и не давай да ти пипат корема известно време Simple Smile

Лелеееееее а на мен ръката постоянно е там :х

# 5
С първата ми бременност контракциите започнаха от четвъртия месец, в шестия доста зачестиха  и се наложи да лежа два пъти в болницата на системи с магнезий. За щастие си го износих до 38г.с. На мен заедно с магнезия ми изписала и гинипрал.  Сега година по-късно пак съм бременна в пети месец и историята се повтаря. Наложи се да ми правят и серклаж, че от контракциите шийката ми се скъси, а са близнаци Simple Smile  моя съвет е да  си почиваш повече, да си пиеш хапчетата, намали сладкото , не си пипай коремчето, не се ядосвай, усмихвай се и бъди положителна  dance dazzler1 всичко ще е наред Simple Smile  лека и успешна бременност

# 6
  • Варна
От четвърти месец съм с контракции и с трети прием в болница. Включваха ми кормагнезин, но се оказах алергична към него. После опитахме с таблетки магнерот - 6 за ден и три нифедипин. Сега пък съм на гинипрал и магнерич.
Контракциите не са опасни, ако не са болезнени, ритмични и не са придружени с кървене. Наистина, никакво пипане на корема, при чувствителна матка това води до нови стягания.

# 7
Ох, малко ме поуспокоихте , че стомаха ми беше на топка, че какво ли не четох  и ни ми казаха - бебо не можел да се хранел, матката можела да изхвърли плода и т.н .. Направо от 2 дни не ми излиза това от главата, избива ме на рев Sad доки уж ми каза живей си живота и пий хапчетата , ама лесно му e на него Grinning

# 8
  • Варна
Почивай си, когато можеш, не вдигай тежко, не се преуморявай.
Ако зачестят контракциите, ги брой и обърни внимание дали са на равен интервал. Случи ли се, бягай на преглед веднага.

А, и още нещо, ако приемаш магнезиеви препарати, гледай да са на два часа разстояние от млечни продукти. Иначе магнезият се свързвал с калция и се изхвърлял от организма.

# 9
Благодаря това за млечните продукти не го знаех. За сега слава богу не са болезнени, а и аз казах и на доки , че контракции не усещам или са мн слаби, но като ми каза това "лека контрахирана матка " и параноята си ме хвана ...

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 22:23 от malinka12

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт