Напускам раббота,а ми предстои бременност

  • 10 597
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте , моля ви за съвет . Пуснала съм едномесечното ми предизвестие за напускане,тъй като доста неща на работата ми вече не са наред , но със съпругът ми работим за бебе и сега ако забременея не знам какво да правя . Въпросът ми е тъй като баща ми има фирма и може да ми пусне договор , ако ме осигурява на минималната , колко ще трябва да плаща реално той и ако реша да излялза директно в болничен той ще трябва ли да плаща през това време нещо . Въпросът ми може да е малко тъпичък , но просто наистина не съм наясно . Друг вариант ми е да започна някъде другаде ,но се притеснявам да не решат да се отърват от мен , тъй като на всякъде си има изпитателен срок ,а доколкото знам дори да съм в болничен,ако не ми е изтекъл изпитателния могат да ме уволнят .
И още нещо , ако случайно разбера,че съм бременна преди предизвестието към сегашната ми работа да е изтекло , мога ли да го откажа , ако шефа ми е съгласен ?
Благодаря на всичики за отговорите

# 1
  • Мнения: 1 765
Извинявай много, ама ти не си добре. Правенето на бебе просто може да бъде отложено. Намери си работа първо.

# 2
  • Мнения: 19 007
доколкото знам можеш да се откажеш от предизвестието, до 7 дни след като си го подала  Hug

успех

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Извинявай, на колко си години?

# 4
  • Мнения: 5 513
А знаеш ли какво искаш?
То в математиката няма толкова неизвестни.

# 5
  • Мнения: 581
Защо такова отношение към момичето? Ако има големи проблеми на работата си, и е в перманентен стрес, как ще издържи, ако забременее? Тя търси варианти и не виждам нищо лошо в това.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Намери темата "Майчинството счетоводно". Там ще ти обяснят как става това с осигуряването, болничните и всичко останало. Напълно е възможно, няма страшно.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 605
Евгения, защото написаното е неграмотно, несвързано и абсолютно неясно в крайна сметка какво иска тя. Да не говорим, че съм почти 100% сигурна, че темата е пързалка.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 611
  Да бе, тя предстоящата бременност става ей така по поръчка  ooooh!
Ако ти отнеме 1, 2, 3 години, до тогава ще стоиш без работа за всеки  случай ли?  Shocked

# 9
  • Мнения: 576
 Аз бях в подобна ситуация.Исках да напусна работа, но правехме опити за бебе и така и не се престраших.А то, бебето, взе че се забави около две години.
 Бих те посъветвала да спрете за малко докато си намериш друга работа и мине изпитателният срок, ако има такъв.После, ако си на постоянен договор и забременееш няма да те уволнят.С плащането на осигуровки към някоя фирма може да стане, но имай предвид, че може да забременееш и другия месец, а може да минат и няколко месеца, дори години.През това време ще трябва да си плащате, а пък после и майчинството ще е минимално, ако си се осигурявала на мин. заплата.Може да се окаже,че сте платили повече отколкото ще вземеш после.

# 10
  • Мнения: 7 987
Първо си намери друга работа, а после напусни. Кое и е толкова ужасното са тази? Може да збременееш и да си пуснеш болничен. Имаш право на много дълъг болничен по време на бременност, но не през цалата.

# 11
  • Мнения: 2
Искам само да кажа, че съм потресена колко злоба и комплексарщина има у повечето у вас мили дами. Не искам да ми казвате кога да правя бебе и кога не, помолих за съвет, а не за упреци. На въпроса на колко съм години-на 32 съм и щом искам толкова да си сменя работата значи има защо. Имам вече едно момченце и проблеми със забременяването нямам. А по отношение за грамотността - мила моя, явно ти си професор по всичкология, от онези които по-далеч от носа си не виждат. Така, че се убедих, че във форум друго освен злоба не можеш да получиш и за последно се занимавам с подобно нещо. Все пак благодаря на момичетата, които явно знаят, че когато някой има въпрос, ако можеш да му помогнеш с информация го направи, ако ли не си задръж мнението единственно за себе си. ЛЕКА ВЕЧЕР!

# 12
  • Мнения: 7 987
Аз наистина не разбирам кое може да и е толкова ужасното на една работа, че да не можеш да стоиш докато си намериш друга. Просто мисля,че не е желателно да забременяваш докато си безработна.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
Викинцето123, много мило обръщение - "мила моя"! Благодаря  Laughing
И не, няма злоба и комплексарщина. Пропусна само да кажеш, че ти завиждаме.  ooooh!
И не, не претендирам, че съм професор, а и съм един от хората тук, който прави най-малко забележки за писането. Но просто е безкрайно неуважение към всички, които очакваш да ти прочетат темата, правописът ти и липсата на смисъл в изреченията.
Напоследък развих силна непоносимост към крещящата неграмотност, особено ако е гарнирана с претенции.
И да, учудвам се, че си на 32, защото на тези години трябва да си наясно, че бебетата не стават в рамките на 1 седмица, пък без значение имаш или нямаш репродуктивни проблеми!
И все пак страшно силно ти пожелавам да постигнеш това, което желаеш!  Peace

# 14
  • Мнения: 581
Евгения, защото написаното е неграмотно, несвързано и абсолютно неясно в крайна сметка какво иска тя. Да не говорим, че съм почти 100% сигурна, че темата е пързалка.

Това, че е неграмотно, не значи, че трябва да получи негативно отношение. Тя не е на изпит по български, а и няма как от една заядлива забележка, изведнъж да почне да пише грамотно. А и съм виждала къде-къде по-неграмотно писане от нейното.
Несвързано е, защото е объркана и не знае какви са вариантите. Иначе нямаше да търси помощ.
И не ни засяга какво й е ужасното на работата, тя е преценила, че не се чувства добре.
Въпросите й са други, ако можем- отговаряме, ако не, няма нужда от излишни коментари, кой какъв е, как се забременява, кога се забременява и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт