Средата на март наближава, Лорка на една година става! - 13.03-19.03

  • 6 600
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Имам въпрос - Дани отказа да пие мляко /АМ/. Никак не могада го съблазня с кисело - аз много го отлагах въпреки, че го почнах 6-ти месец /щото и тогава дрястично намали АМ/, но се изриваше. И сега просто не иска.
И пие САМО компоти - НИЩО друго... А те са подсладени знаете... Голям ли е риска за него от тези неща?
А яде много малко - попара от 2 сухара и едно бурканче ядене на ден...
Много съм притеснена, че не яде правилно и ще си увреди стомаха, а от многото захар в компотите да не стане беля!

Моля ви кажете какво мислите и ако и5мате идея каква тактика да приложа? Фрешове и с МНОГО захар не пие - държа го жаден по половин ден и пак повече от 50-60мл и то от зор не иска да пие. И ако и др дам - пак не иска. Чака компоти.

# 76
  • Мнения: 882
Наде, ти сама ли му приготвяш компотите?. Защото ако не е така, добре е ти да ги правиш. Ще ползваш, например за подслаждане по сладки плодове, като круша, стафиди, сини сливи, кайсии сушени и т.н. Аз мразя захар и знаеш защо, но по принцип тя е вредна за децата.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 262
Искам да ви разведря малко! Както знаете Мишо е на гости на баба и дядо, и чакат един път с баба си в колата, Мишо сяда на шофьрското място и бръмчи уж че кара колата, по някое време се провиква към баба си: "Бабо, дръж се, ще завивам подир ей оня кака, много обичам русиняви мацки!" Друг случай играе си в апартамента и казва, аз съм ей тука седнал с една страхотна кака и не ме притеснявайте сега!
Аз не мога да повярвам на ушите си, какво чувам за него, тук не го е правил това, не го е казвал, макар че си имаше "гадже Яна" н акоято все иска да купува подаръци и ми бърка из джобовете за пари, и си мисля моя малък любовник да не би да го тресе някакъв бебешки пубертет, май ще ровя из книжките да търся нещо по темата. Много ми е смешна цялата ситуация!

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
radini не съм ги правила аз - а свекървата, с 5л захар /супени/
затова ме е страх - той нищо не толкова сладко не иска да пие....

# 79
  • Мнения: 3 698
Иги, голям сладур е малкия  Joy
Краси 76, дано скоро се оправи майката, ех, че страшно звучи, стискам палци скоро да има  добри новини за жената.
Наде, моята информация по захарния въпрос е...
..."Захарта е най-лесно и най-пълно усвоимия източник на енергия и е необходима за растежа на детето, особено когато то е малко, болно, недоносено или изостава в развитието си.В малки количества захарта е необходима за растящия детски организъм.Захарта е безвредна в количество не повече от 30г.на ден, което е равно на 2 супени лъжици.За да сте сигурни, че детето ви приема достатъчно пълноценни въглехидрати /плодова захар, нишесте, хранителни влакнини/, включвайте редовно в менюто му ориз, картофи, плодове и зеленчуци.За да удовлетворите нуждата от захар, давайте на детето редовно умерено количество сладки плодове.По този начин захарта може да се намали, без да се нарушават потребностите на детето."-"Хранене на детето от 1 до 16г"., Л.Трифонова

# 80
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Краси, много съжалявам CryЗнае ли се от какво? И защо в Пловдив са я завели?

catnadeen, ние си имаме един педиатър, от когото съм изключително доволна, защото досега не е допуснал нито една грешка, та от него знам, че когато детето е болно и няма апетит е добре да му се дава нещо много сладко, за да получи някаква енергия.А малкия болен лие още и това с компота от сега ли е или от повече време? Не става ли да ги разреждаш мъничко?

Mama Igi, твоя малкия много от рано се е ориентирал Grinning Това трябва да го е чул от някъде за да го каже?!

setony , да ти е жива и здрава сладураната! Много е оригинална тортата.

# 81
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не мога да не се похваля. Яни днес не рева в яслата, помрънка малко, ама си влезе с бодра крачка, чак се изумих. След вчерашната одисея, когато двамата с Веси на Mirabel опищяха яслата и той ревеше и се теглеше за мен и не ме пускаше (досега не ме беше дърпал така), пък после бил се успокоил и заиграл с децата, а аз цял ден треперих, дори и като го взех и учителката ми каза, че всичко е наред и даже ми го показа как чете книжки с една кака-студентка, аз все си треперих... Пък и ми се сърди вече 3 дена, нито ме гушка, нито целува, а е толкова любеобвилен малък лигльо иначе, само баща си гушкаше тия дни - мен не и не слуша и на пук ми правеше... Ама днес - коренна промяна, щастлив, даже ме гушна и си е предишния Яни, направо не мога да повярвам, че свикна толкова бързо (пу, пу,пу). То яслата му е позната, нали е специализирана и от бебе, от както отрихме глухотата го водих и много му харесваше, ама аз седях с него, а сега сам. Много се притеснявах, като се замисля, това му е първото отделяне от нас, нито е оставал сам при баби, нито при дядовци, все с нас, а пък от мен всичко на всичко се е отделял (да го гледа баща му) 4 пъти - от както се е родил  Crazy Дано наистина свикне, за да внимава и в рехабилитацията, днес даже са го карали да повтаря за говора, нали там сме много зле... А той раздавал усмивки, слушал много и искал само с него да правят упражнения, като почнели с друго дете и се сърдел  Laughing
Малко му идва в повече на мъничето, че сме в яслата сутрин, после път до вкъщи, спи и пак на рехабилитация на друго място, то милото се скапва от пътя... ама нали е за добро уж  Confused
Много се радвам, че почна да му харесва, от както съм го взела не мога да си намера място  Simple Smile
radini, май ще се окаже вярно, че каквото напишеш и се сбъдва   bouquet
Цитат
Пожелавам на Яни, бързо да свиква с детската ясла.
Сети, снимките са много хубави, а Лорка е голямо бонбонче  Heart Eyes
tigonew, мерси за обяснението за филмчетата, ще му ги смъкна, засега единственото, което му примвлича вниманието за дълго от телевизора (изключвам рекламите) е някакъв Телетъбис на френски  Crazy, дано му харесат.
catnadeen, за АМ, Яни също ми го отказа категорично малко след като навърши годинка, киселото също не го искаше, принудих се да му давам прясно, но голям страх брах, в смисъл правех му попара с кроасан с прясно мляко и кремчета също, ама той не е проявявал никаква непоносимост към дадена храна до тогава...Така, че с Дани си внимавай, пробва ли различни марки АМ, те нали имат различен вкус (въпреки, че Яни като го отказа, нито една марка АМ не прие...), или поне кисело... Колкото до захарта, аз му слагах кафява, а също продават и фруктоза ли се казваше, което е още по-добре...

# 82
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...............Ходим на контрола през 6месеца и в края на месеца ни се пада да ходим.Не знам как е при вас,но аз всеки път съм толкова притеснена...Постоянно за това мисля,не мога да се съсредоточа,изнервена съм.Иначе прегледа при Сурчев трае точно 10мин. и досега всичко е наред,надявам се все така да е..............

  Напълно те разбирам и това състояние е повече от нормално. Мъж ми казва, че преди всеки контролен преглед на малката съм ставала почти непоносима...  Embarassed
  gele73, исках да ти кажа нещо друго, ти може и да го знаеш, но за всеки случай... Детската клиника в Александровска вече е на ново място - до Военна болница, в една ниска сграда, бившата клиника по професионални заболявания. За контролен преглед там задължително ти трябва Направление за преглед при неврохирург, иначе ще плащате, направили са специален кабинет за прием. Съмнявам се, че Сурчев ще ти каже, затова реших да те предупредя.

  Светленце, стискам палци коликите да ви отминат, защото аз имам мн.лоши спомени от тях. И при нас започнаха още от родилния дом /като четях на Валя поста, все едно за мен ставаше дума/ и след около месец на мъки, реших да зарежа т.нар. почасово кърмене. И буквално на втория ден след като започнах да я слагам на гърдата при поискване, от коликите не остана и спомен  Laughing Не казвам, че това е универсална рецепта, но при нас подейства.

# 83
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря,bim bam,но ние последните пъти ходим винаги в частния кабинет на Сурчев.Просто на мен гледката в болницата трудно ми понася-толкова много болни дечица има.Освен това ни се е случвало там да чакаме с часове,а в частния кабинет ни казва един час и никога не чакаме.Е,плащме си,но както казва мъжа ми -моето спокойствие не струва 20лв.

# 84
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Това за спокойствието и парите е така, наистина...
  Но само да знаеш, че в новата клиника въобще не се качваш при лежащо болните. Кабинетът за прегледите е на първия етаж. Е, има чакащи пред вратата, но ние минахме точно за 10мин. Дъщеря ми даже не разбра къде се намира, а на старото място започваше да плаче неистово още от входната врата.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 857
Отново благодаря,може и да се възползваме тогава.Като се замисля може би си права.Само да не се разсърди доктора,свикнал е всеки път да му плащаме.Много е хубаво това че вече не се влиза в отделението.И откога е така.Ние от две години-все в частния кабинет,никой не ми е казвал за тази промяна.Сигурно е отскоро.

# 86
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, Дин пие САМО /не се майтапя и не преувеличавам/ компоти поне от средата на януари, а и да не кажа началото. За това време ако е изпил 200мл други течности - ще е чудо.
Много ме е страх да не стане нещо, пробвех - купих чай от бебешките, пробвах да РАЗРЕДЯ компота - не иска, пробвах фрешове с много захар...

Radina ако имаш идея за ЗАМЕСТИТЕЛИ на захар или нещо друго - дай насам, че просто много ме е страх и свекър ми днес подчертя, че не е хубаво... Имаш ли идея като прекалява със захар дали може да му се случи нещо лошо... Нали ти много си чела покрай малката та теб питам. Или не е чак толкова страшно...

Ох момичта, толкова ми е тъжно за милото майче, вместо да се радва на детенце... Аз като си спомня каква мъка беше моята приятелка като почина от левкемия и остави детенце на 3г... само от разказите на баба му какъв стрес е било за детето... А и тя си беше дете...
Голяма мъка е за мен това разделяне - много трудно го приемам и много трудно се примирявам. Някъде дълбоко в себе си имам проблем с приемането на загубата /каквато и да е тя - в игри, в живота и въобще/ и направо откачам - опитвам се, да сепренастроя, но такива неща направо ме избиват от релси.
Господ да дава сила на останалите - защото мисля, че на тях им е най-трудно, защото вярвам, че след смъртта човек отива на по-хубаво място!

# 87
  • Мнения: 3 537
И аз вярвам, че човек след смъртта отива на по-хубаво място,но как ще бъде мястото по- хубаво, щом децта ти не са при теб.И като знам какво желание имаше тя да кърми малкото до като може,а то сигурно сега се чуди какво е това нещо в шишето, дето му го дават.

# 88
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........................И откога е така.Ние от две години-все в частния кабинет,никой не ми е казвал за тази промяна.Сигурно е отскоро.
  Да. Съвсем от скоро е, няма два месеца, откакто се преместиха.
  А въпросът не е в 20-те лева. Готови сме да даваме много повече, когато се касае за децата ни... но наистина д-р Сурчев е от лекарите, които са свикнали "да им се плаща"  Sad и не знам как би реагирал, щом досега сте ходили все в частния кабинет  newsm78

# 89
  • Мнения: 882
Сети, немога да приема, че едно дете се нуждае от две супени лъжици захар. Това са остарели, незнам какво точно цитираш. Статистиките сочат, че всяко 10 дете страда от затлъстяване, а всяко 5 е с наднормено тегло.
Все повече случаи има на деца болни от диабет и хипертония, а възрастовата граница слиза все по-ниско. И нищо чудно, ако даваме на децата си по две лъжици захар. Отделно, мед, бисквити, шоколади, вафли и други чудесии.
Вредата от захарта е неоспорима. Никога не бих дала на детето си (изключвам това че Ради е болна) просто така бяла захар, в чая, киселото мляко, попарата и т.н.
Вкусът е въпрос на навик и познаване.

Наде, опитай моля те. Свари една, две круши, сложи няколко, стафиди и ще се получи страхотен компот. Ако детето иска, няма да му отказваш. Само трябва да го поставиш в същия съд. Може и да усети разликата, но след като му предложиш един два пъти, той ще го хареса, ако пък вземе, че се откаже- идеално.
В малко извара, сложи една настъргана ябълка да постои 15 минути. Получава се страхотен десерт. Защо е необходимо да даваме например: бисквитена торта - съдържание(нишесте, захар, бяло брашно, оцветител и ароматизатор за нишестето). Сещаш ли се за едно полезно нещо.
От нас зависи, как ще научим децата си да се хранят. Едно няма да харесат, друго няма да харесат, но все нещо ще им се понрави. Сега например, ако сложа една лъжица захар в попарата на Ради, ще я изплюе и няма да хапне нищо. Ако обаче и предложа сладки неща няколко пъти, познай дали ще иска попара със сирене само.
Докато са малки можем, после е сложното, когато в училищата се изхранват с теста и пици и джобове.....
Може да съм крайна, ама това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт