Как ги храните?

  • 5 660
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 110
От самото начало кърмя първо единия (по-гръмогласния), после другия и така процедирах и с пюретата и кашите.
Тези дни обаче нещо ми писна, защото Жорко (първия по хранене) яде доста бавно, оглежда се, мръщи се, през това време Тонката мрънка че вече е гладен, пък е видял че брат му хапва и съвсем справедливо се възмущава.
Та вчера пробвах да ги храня заедно. Имаше доста добър успех, в смисъл че те се гледат какво прави другия и няма пъхане на ръка в устата и размазване навсякъде, бръмчене с пълна уста, опити да ми откраднат купичката и т.н. (поне засега  Joy)
Притеснява ме обаче храненето с една лъжица, въпреки че отдавна са си "омешали" лигите.
Та, споделете вие как се справяте и приемам съвети всякакви.  Hug

# 1
  • Мнения: 7 640
вярваш ли, че щях да пускам същата тема Hug
И при нас е проблем, откакто ядат друго, освен мляко. Храня ги едно след друго, първо по-ящния обаче, за да огладнее злоядка през това време Crazy
Страшно много време ми отнема, уморявам се, но не става по друг начин.
Младежът държи на бързо темпо с лъжицата, а девойката е мудна, капризна, върти се и пр.
А и с една лъжица не ме кефи да ги храня, определено Naughty

# 2
Като бяха по малки, ги слагах на стол4ета един до друг, две купи4ки с две лъжи4ки пред мен, и редувам една лъжица на единия, една на другия.
Сега се хранят по4ти сами, евентуално трябва да помагам само накрая, или пък да им намушкам на вилицата храна и после те си я взимат.  Все сами искат да се справят...

# 3
  • Мнения: 151
вярваш ли, че щях да пускам същата тема Hug
И при нас е проблем, откакто ядат друго, освен мляко. Храня ги едно след друго, първо по-ящния обаче, за да огладнее злоядка през това време Crazy
Страшно много време ми отнема, уморявам се, но не става по друг начин.
Младежът държи на бързо темпо с лъжицата, а девойката е мудна, капризна, върти се и пр.
А и с една лъжица не ме кефи да ги храня, определено Naughty

Възхищавам се и на тебе и на всички майки на близнаци, които сами се справят с отглеждане, хранене и пр. Hug

# 4
  • Мнения: 7 640
 newsm03 благодаря Рени, при теб лентичка не виджам?!
Какво да ти кажа- въпрос на оргжанизация- дупе знае две и двеста Hug

# 5
  • Мнения: 151
PolarFox моите момиченца са на 6 и на 10 годинки - вече големички. Гледах си ги съвсем сама и с удоволствие. Трудно е, но и много приятно. Винаги съм се радвала на майките, които се справят сами с две едновременно. Героини!   bouquet 
Сега с умиление чета какво пишете във форума за вашите мънички бебенца. Замислям се да имам още едно дете. Много обичам бебета!

# 6
  • Мнения: 4 458
Аз моите винаги съм ги редувала в храненето. не са се изчаквали за цяло хранене а само за следваща лъжица - една лъжица на едната другата на другата и така. Това е било ако сме се хранили навън в количката.

В къщи е друго.
И двете на столчета една с/у друга а посредата масичка с храната. Всяка е с лъжица, а аз с моята ги храня.
Само не забравяйте задължително да сложите найлони на земята и да използвате много стари и зацапани дрешки, че по-голямата част от храната отива по ..... непредназначение  Mr. Green

# 7
  • България-София
  • Мнения: 573
Мойте от бебета свикнаха "да си чакат реда". Първо хранех по-бързия, после другия. Проблем с ревове не съм имала. Винаги всеки си е имал своето шише, купичка, чиниика, чаша, лъжица... От година и 2-3 мес ми дадиха още едно столче за хранене и започнаха да хапват заедно, като помагах на който има нужда. Сега всеки се храни сам слава богу Wink

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 193
Искам само да ви поздравя и да ви кажа ,че ви се възхищавам за храненето и отглеждането на близначетата ви.Аз понякога само с моята маймунка лудвам Blush Hug Hug Hug
Браво,момичета  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 15
do kato beshe mama v kashti,gi hranehme zaedno.no sega sam sama i koiato se sabudi parva,s neia pochvam,ako shte  iadat s shishe predpochitam zaedno,ta da svarshva po barzo

# 10
  • София
  • Мнения: 291
Когато ги кърмех ги редувах, т.е. изчакваха се...Нооо се е случвало /вечер, когато им се спи/ да ги кърмя и двете заедно  Laughing Сега ги храня едновременно - двете бурканчета с храна в едната ми ръка, а с другата ръка подавам лъжичка на едната, лъжичка на другата. Така е и навън в количката и в къщи на столчетата. В парка сме почти атракция Wink Много ни се радват  Party

# 11
  • Мнения: 105
Здравейте искам да ви попитам имам близнаци на 9.04 ставаме на един месец , при изписването24.03 по едричкия тежеше 2400 а по дребничкия 2200 сега с по едрия нямам проблеми с яденето ядем по 70 гр фризолак за недоносени но по дребничкия е много злояд яде по 45 до 50 гр фризолак много рядко яде по 60 гр чак на 10.04 сме на консултация но имам чувството че не наддава , вашите бебета по колко ядат на хранене или общия грамаж за деня и колко пъти на ден се храните

# 12
  • Мнения: 7 640
миленче, смени лентичката Laughing
Нормално количество ти ядат- и моите бяха точно така. Аз настоявах по-злоядото да си дояжда почти до края, когато разбира се е възможно.
Хранихме се 7х първия и втория месец, от третия минахме на 6х. Малки са им стомахчетата, затова имат нужда от по-често хранене с по-малки порции.

# 13
  • Мнения: 143
Нареждах ги на столчета и с една лъжица бутах от една паница щом навършиха 10 мес. близнаците и включих малкия в редицата като направи и той 10 мес. Сега ядат всички сами, освен ако не им се спи много или пък манджата не им харесва. Тогава пак процедираме по стария начин. Дори когато единя е болен, ползвам обща лъжица, досега не са се разболявали другите от това.

# 14
  • Мнения: 3 336
миленче, смени лентичката Laughing
Нормално количество ти ядат- и моите бяха точно така. Аз настоявах по-злоядото да си дояжда почти до края, когато разбира се е възможно.
Хранихме се 7х първия и втория месец, от третия минахме на 6х. Малки са им стомахчетата, затова имат нужда от по-често хранене с по-малки порции.

Поларфокс, сами ли минаха на 6-кратно хранене, или се мъчихте с вода през нощта и ако да- колко време? Моите още си искат храна нощно време newsm78 Ставаме на 3 месеца в петък Flutter

Общи условия

Активация на акаунт