Упорит вирус

  • 2 937
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Здравейте, не намерих актуална тема и си позволявам да пусна такава. През януари т.г. се разболях от грип - протече само с висока температура, без хрема, кашлица и т.н., лекувах се с противовирусния препарат Реленца и парацетамолни препарати 3 дни за сваляне на температурата, която беше около  и под 38. След точно един месец - в средата на февруари, историята се повтори - отново температура, но този път с хрема и една специфична болка, отиваща от носа в небцето (малко преди носоглътката). Отново минах на Реленца + парацетамолни препарати, хремата лекувах с капки за нос: Пиносол (с ментово етерично масло заради боката) и солев разтвор Африн. Отново след два-три дни температурата спадна, но само след няколко седмици кошмарът се потрети. Този път нямаше хрема, но за сметка на това имаше температура и втрисания - изпитвах студ по няколко часа на ден, докато се смъкне температурата. Вчера отново усетих подобни втрисания и температура 37,4. Знам, че това не е висока температура, но състоянието е неестествено за мен и се чувствам зле.

В средата на март след консултация с личната лекарка си пуснах пълна кръвна картина, която е изцяло в норма и по думите както на личната, така и на друга лекарка, от резултатите не може да се съди за каквато и да е болест. Още повече, че ЦРП-то ми е 0,47.

въпросът ми е какви са Вашите наблюдения за протичането на грипа? Има ли някой, който го повтаря и потретя? най-добрата ми приятелка (която живее в друг град) също казва, че за трети път го кара и то с идентични на моите симптоми, детенцето й също за втори път вдига висока Т. Явно организмите ни трудно се справят с грипа, но все пак искам да чуя и Вашето мнение, за което Ви благодаря.

Това са ми изследванията. Единствените ми повишени показатели са "среден обем на тромбоцита", който е малко над нормата и PDW (ширина на тр р-ие)   17.60[/b]   Двете лекарки казаха, че това било често срещано разминаване и само по себе си не било тревожен сигнал. Направи ми впечатление че майка ми, която също си пусна ПКК (в друга лаборатория), също има повишение в средния обем на тромбоцитите. Дали този показател е маркер за вирус според Вас?

Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   
Пълна Кръвна Картина ( CBC ) - 22 показателя   *   Профил   Виж по-долу
WBC ( Левкоцити - бр.)   6.82   x10^9/L   
Ly% (лимфоцити)   30.1   %   
Mo% (моноцити)   7.6   %   
Eos% (еозинофили)   1.9   %
Baso% (базофили)   0.7   %   
Neu% (неутрофили)   59.7   %   
Ly# (лимфоцити)   2.050   
Mo# (моноцити)   0.520   
Eos# (еозинофили)   0.130   
Baso# (базофили)   0.050   
Neu# (неутрофили)   4.070   
RBC ( Еритроцити - бр.)   4.070   
Hgb ( Хемоглобин )   125   g/L   
Hct ( Хематокрит )   0.367   
MCV (ср. обем на еритроцита)   90.20   
MCH (ср. Hgb съдърж. в еритр. )   30.70   
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.)   341   g/ L   
RDW (вариация на ерит. р-ие)   11.90   %   
Plt ( Трoмбоцити )   196   x10^9/L
MPV (ср. обем на тромбоцита)   12.80   fL   7.5 - 11.0
Pct (Тромбокрит)   2.50   ml/L   
PDW (ширина на тр р-ие)   17.60   

Имунология

Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
C-реактивен Протеин (CRP)   0.47   mg/l   < 5.0

# 1
  • Мнения: 2 495
Като начало ,трябва да се прави разлика между грип и настинка,например.При грипа има специфични болки в мускулите  и ставите.Ако няма вирус на грипа  и антивирусните препарати може да не са най-подходящте,освен с профилактична цел.
Опитай хомеопатични лекарства при първи симптоми на неразположение.Сещам се за Енгистол.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 123
При мен два поредни месеца имаше еднодневна Т, след което освен ПКК пуснах и изследване на урина. Излезе бъбречна инфекция - високи стойности СУЕ (без болки в бъбреците или проблеми някакви).
Изследвай урина също.

# 3
  • Мнения: 154
Благодаря за отговорите, пропуснах да копирам и резултатите от урина - всичко е в нормата, няма никакви отклонения. Взеха ми секрет от гърлото и носоглътката, но резултатът за наличие на бактерии е отрицателен.

ето урина:

Урина с течни реактиви   *   Профил   Виж по-долу
Урина-pH   6.5      4.0 - 9.0
Урина - Относително тегло ( Specific gravity )   1.015      
Урина - белтък ( Protein )   Отрицателен   g/L   < 0.10
Урина - глюкоза ( Glucose )   Отрицателен   mmol/l   
Урина - кръв ( Blood )   Отрицателен   cells/µl   < 8
Урина - билирубин ( Bilirubin )   Отрицателен      
Урина - уробилиноген ( Urobilinogen )   Неувеличен   µmol/l   < 22 - неувеличен; < 35 - леко увеличен
Урина - Нитрити ( Nitrites )   Отрицателен      
Урина - кетони ( Ketones )   Отрицателен   mmol/l   <<0.5 - отрицателен
Урина седимент   *   Профил   Виж по-долу
Седимент - левкоцити ( Sediment WBCs )   Не се наблюдават   на поле   < 4
Седимент - еритроцити ( Sediment RBCs )   Не се наблюдават   на поле   < 2
Седимент - плоски епителни клетки ( SQECs )   Единични   на поле   
Седим.- крист. пикочна киселина (Cryst. uric acid)   Не се наблюдават      
Седимент - кристали Са оксалати ( Ca oxalates )   Не се наблюдават      
Седимент - кристали уратни ( Amorphous urates )   Не се наблюдават      
Седимент - други наблюдавани ( Other observed)   *   

ето и секретът:

Гърлен и назофарингеален секрет   *   Профил   Виж по-долу
Изследване за патогенни микроорганизми (аеробни)   Не се изолират   Лаб No 357   
Изследване за Candida   Не се изолира Candida spp.      

Последна редакция: пн, 30 мар 2015, 17:44 от fitblond

# 4
  • Мнения: 2 480
Нашата лична скоро ми каза, че щом ни втриса, антибиотик е необходим. Напоследък ние използваме доксициклин, ако не стане нищо с ремантадин(но първия ден опитваме с ремантадин). Доксицилинът е широкоспектърен и ефикасен и същевременно не е от силните антибиотици, които увреждат имунната система-мнение на нашата лична.
Иначе всяка есен вече 16г. сме на Ваксигрип и ползата е голяма. При мен само два пъти грип без температура за тези 16г. За съжаление ваксината има покритие само 6месеца. Случвало ми се е да ме нападнат някакви вируси през пролетта и лятото, но пак без температура и тогава при наличие на втрисане стигам до доксициклин.

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 01:25 от vl

# 5
  • Мнения: 154
Вчера посетих един от изтъкнатите вирусолози, днес минах и през личната лекарка. Двамата независимо един от друг твърдят, че:
- това не е един "упорит вирус", а са множество отделни (различни) риновируси, които ме атакуват един след друг, тъй като всеки следващ допълнително отслабва имунитета ми и ме прави супер податлива.
- предвид чистите ми изследвания, антибиотик не само че не е необходим, но е и опасен (в смисъл, че може да предизвика резистентност + странични ефекти, без да окаже помощ).
- вирусите не са т.нар. грипни (тип А и тип Б), а са от другите вируси, на които (уви) не им действа тамифлу, реленца и ремантадин. Това обяснява защо ги вземам, а не се оправям.

Днес се чух с най-добрата си дружка, която живее във Варна и тя е болна за трети път. Една друга моя позната (която винаги е била с отлично здраве - слава на Бога), каза, че от Нова година до сега е била болна 4 пъти!!!

Общи условия

Активация на акаунт