Успокойте ме!

  • 3 597
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 216
И аз имах кървене в 12-тата седмица. Първо леко и кафеникаво, после ужасно силно и алено червено... Лежах за задържане в "Св. София", биха ми какво ли не-вече не помня даже Embarassed и ей го на-бебето ми, дето не е вече бебе, ами детенце, спи кротко след като цял ден е дивял и ми е пил мозъка със сламка-жив и здрав (ако изключим ангината, но и тя ще отмине Grinning )
Изобщо не се тревожи! Тия лекарства дето си ги изгълтала и са ти ги били-нали затова са измислени! Да спасяват бебчета!

Лека бременност ти пожелавам и не си трови радостта с черни мисли!

# 16
  • Мнения: 6 155
Кви си тия глупости, къв е тоя лекар Shocked  Imp
Аз прокървих в 2-я месец, бях в болница 10 дни, биха ми папаварин и прегнил по схема, лежах си вкъщи още 1 мес. и си имам живо и здраво бебе. Така,че спокойно и не се шашкай. Ако имаше да става нещо, щеше вече да е станало.
Разгледай и тази тема, тя е по същия повод:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5708&highlight=%F3%E … 5%ED+%EF%EB%EE%E4

п.с. забравих да кажа, че не съм повръщала въобще през бременността, имах само леко гадене първия месец Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 39 745
Успокой се! Аз също бях с кървене във втория месец, лейах две седмици в болница, пих си лекарствата и всичко беше ОК. Сега се радвам на здрава, умна и красива дъщеря на 3,9г

# 18
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Иви
Днес мъжът ми се запознал с някакъв гинеколог и ония му наговорил едни неща ,които много го разтревожили,а съответно и мен.Значи,аз прокървих преди две седмици и влязох в болницата.Предписаха ми Дуфастон-4 на ден,нош-па-3пъти по 2,папаверин на ампули-3 пъти по 2 ампули и ми биха Прегнил,който повториха след три дни.Другите неща все още продължавам да ги пия и съответно лежа в къщи.Та докторът казал на мъжът ми че кървенето е признак че плода трябва да се изхвърли,защото нещо не му е наред и поради тази причина не бива да се предприема нищо.На Запад отдавна били отхвърлили лечението с хормони в тези случаи ,тъй като то било по-скоро вредно.
Колкото до гаденето ми и то не било нормално,защото така се създавало налягане в коремната кухина,което натискало матката и я карало да изхвърли плода?!
Много ви моля,успокойте ме,кажете ми че са ви лекувал по тоя начин и имате живи и здрави деца...Знам,че наистина на Запад се отрича лечение в тези случаи,но въпросът е дали това наврежда някак на бебето..Уф,притесних се,въпреки че и майка ми каза че е кървяла с мен...

И аз прокървих по време на бременността си.
Колкото до гаденето и повръщането...
Има теория, че колкото й било по-лошо на майката, толкова било по-добре бебето. Колко е вярно това, не знам, но мога да ти кажа, че аз имах гадене и повръщане (10-15 пъти на ден) до края на бременността си. Родих  живо и здраво момиченце, което е вече на 1.5 г.
Не се притеснявай. Почивай, не се напрягай, яж здравословна храна.
Стискам палци всичко да е наред!

# 19
  • Мнения: X
Абе к'ъв доктор е тоя бе!  bash

# 20
  • Мнения: 5 228
Така или иначе ако организмът ти трябва да изхвърли ембриона поради някакви генетични или други увреждания, нищо не може да спре този процес, така че ако лекарствата, които взимаш, оправят нещата, няма за какво да се притесняваш.

# 21
  • Мнения: 397
Боже! По-голяма гадост не бях чувала. Аз не съм специалист в тази област, но ми звучи зле. В родилния дом се запознах с едно момиче, което през цялата си бременност е била на хапчета, на легло, лежала е за задържане, мисля, че е провеждала и хормонално лечение, тъй като дълго време не е можела да има деца. Та тя си беше родила едно съвсем здраво детенце. Моят съвет е за лично успокоение да намериш лекар, който е много добър и да говориш с него по този въпрос. Но от собствения си опит се убедих, че на лекарите много много вяра не трябва да се има, винаги могат да те изплашат неоснователно стига да искат. Така например също в родилния дом една "умница"  - детска лекарка беше казала на майката на едно дете, че то най-вероятно ще има умствени увреждания, защото се е родило седалищно. Момичето се беше шашнало, после й казаха, че докторката по принцип винаги си гледала черногледо и че при нейното дете няма данни за такова заболяване. Аз вече по сериозни теми се консултирам с по трима лекари, за да видя кое мнение ще надделее, защото обикновено мненията са две. Simple Smile а що се отнася до гаденето мисля, 4е е савсем нормално, аз например през цялата си бременност имах много силни  пристъпи на кашлица + повръщане, целият ми корем се свиваше на топка, но слава богу родих здраво дете. желая ти всичко да бъде наред!

# 22
  • Мнения: 1 037
Иви,споко!Има такива тъпаци лекари.Знаеш че и аз прокървих(при мен имаше отлепяне на плода),но снаха ми е имала много обилно кървене с племенницата ми,дори си е помислила че и е дошъл цикъла,но детето е здраво и всичко му е наред.Не се шашкай,а си почивай и мисли позитивно!

# 23
  • Мнения: 2 274
Иви, момичетата тук достатъчно примери ти приведоха, за да се успокоиш, надявам се...А  аз ти предлага, живот и здраве, след 9 месеца да отидете с мъжа ти при този "гинеколог" и да  му натриете носа, като му покажете хубавото си бебе!!!! Grinning

# 24
  • Мнения: 1 071
Знам си аз,че тук мога да намеря далеч по-добри съвети и да чуя по-компетентни мнения отколкото при който и да бил лекар Simple Smile
Много ви благодаря за успокоителните думи,имах нужда да ги чуя.Вече се успокоих,а и в петък съм на консултация и се надявам че всичко ще е наред.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 974
Иви,
Аз съм в твоето положение, имам кървене от почти седмица, доста е малко, но го има, Моя доктор е с мнението на твоя горе-долу в смисъл че ми каза че в толкова ранна бременност е по-добре нещата да останат така заради естевствения подбор, и не ми изписа ниакакви хапчета само ме прегледа и каза че трябва само да почивам, и в 7-8 семица да отида да види дали има сърдечен ритъм бебето , и ако има значи всичко е наред. Иначе това се случвало често и ако бебето е ок, няма място за притеснение. И на мен също не ми се гади, но не сме единствените така че споко и само красиви мисли в главата ти:)

# 26
  • Мнения: 948
Незнаех, че това Иви си ти Wink и по описанието разбрах. И тук ще те успокоя- няма лекарство, което да спре започнал спонтанен аборт. То само ще забави изхвърлянето на плода през първия триместър. Така, че това лечение с нищо неможе да попречи на природата. Само може да помогне.
А за гаденето...то просто е смешно това изказване.
Сигурна ли си, че този лекар е гинеколог? #Crazy  

# 27
  • Мнения: 948
Цитат на: iliana_r
в толкова ранна бременност е по-добре нещата да останат така заради естевствения подбор, и не ми изписа ниакакви хапчета само ме прегледа и каза че трябва само да почивам

По принцип ти е казал така защото си в ранна бременност- било е 6г.с. Би трябвало още да не се знае дали има сърдечна дейност в плода. Ако обаче се е видяла сърдечна дейност, поискай още едно лекарско мнение. Правени ли са ти хормонални изследвания? Може да имаш нужда от тези хапчета през първия триместър, поради недостатъчност на жълто тяло. Не са чак толкова крайни нещата- има бебе, няма бебе- естествен подбор. По тази логика жените няма да забременяват и няма да раждат.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 974
По принцип ти е казал така защото си в ранна бременност- било е 6г.с. Би трябвало още да не се знае дали има сърдечна дейност в плода. Ако обаче се е видяла сърдечна дейност, поискай още едно лекарско мнение. Правени ли са ти хормонални изследвания? Може да имаш нужда от тези хапчета през първия триместър, поради недостатъчност на жълто тяло. Не са чак толкова крайни нещата- има бебе, няма бебе- естествен подбор. По тази логика жените няма да забременяват и няма да раждат.[/quote]

Аз още не съм ходила за да види дали има сърдечна дейност, защото не искам да прибързвам, знам че в 8 г.с. със сигурност ще трябва да се види, така че щв почакам. А относно друго мнение, непременно, тъй като трябва да си намеря лекар за Ж.к., така или иначе ще имам и друго мнение. Иначе благодаря за съвета.

# 29
  • Мнения: 819
Az imah slabo karvene pochti cyal mesec,prez 3-4 mesec, i mnogo se strahuvah, no sega imam momiche na 9 godini, napalno normalno!!!
Vsichko e v Bojiite race, ako vyarvash v Nego pomoli My se, ot Nego zavisi rajdaneto. Taka pone mislya az.
Znam che ne moje bez da se pritesnyavash, ne bi bilo normalno.
Kuraj !!!

Общи условия

Активация на акаунт