защо след раждане веднага...?

  • 5 910
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 528
Слагат те защото ако не дай си боже нещо стане да отреагират и ако решиш да станеш може да ти стане лошо от загубата на кръв като си раждала.Това е горе долу 2 часа.Това е времето с което се виждаш с близките говориш по телефона.Слагат ти подлога и те проверяват често.Никоя жена колкото и да е кекава не се е разболяла до сега.Всяка жена като роди я тресе все едно е гола на минус 20 градуса.Това се нарича след родилна треска и трае около половин час.Независимо че на вън е +40 градуса.Нормално е .Е те ти наметват две дебели одяла и по някоя време ако ти стане топло извикваш и те ти ги махат.Спокойно.Леко раждане не мисли сега за това

# 31
Цитат на: Liska link=topic=83673.msg1439718#msg1439718 ................

[quote
адаш, не се засягай, ама наистина чужбинските майки сте много интересни понякога Laughing, с тия коментари- как може това, ужас онова, защо трябва да носите памперси за бебето и пр.!
Много е дразнещо, пък сега ти си на линия да те схапем Wink
В крайна сметка нали затова сте избрали да заминете, з-то животът тук е кофти, пък и близки имате в БГ, вярвам.
В крайна сметка, наистина така е прието по някакви причини, здравеопазването в БГ си е на ниво, дори и да съм сред малкото, които го твърдят.
Просто имам впечатления и от чужбина, е и там има много гафове и странни неща. Школи разни, но специалистите като цяло не са супер връх.
Нали не се сърдиш Hug
Вече и в началото писах, и още веднъж ще подкрепя... И аз мисля, че здравеопазването в България си е на ниво (като цяло). И виждам смисъл в това, да са "под око" току що родилите.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз пък съм съгласна с Лиска. И това няма нищо общо с нивото на здравеопазване, а с организацията на работа.
Според мен не е нормално да оставят родилката в коридора след раждане. Не го приемам за нормално. Трябва да има някаква стая, която да е пригодена за тези 2 часа след раждането и да си има лекари, които да си те наблюдават там.

# 33
  • Мнения: 7 640
абе то няма акушерки и лекари за дежурствата, откъде да намерят специални за току-що родилите  ooooh!

# 34
  • Мнения: 442
и двата пъти си лежах (с топлата торбичка пясък и завита) двата часа на количка в родилна зала.
раждах в голям град - над 100 000 жители. Laughing или има достатъчно помещения, или няма наплив от желаещи да раждат.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 058
Да си кажа и аз - практиката в МД била да оставят родилките за 2 часа в коридора (от едната страна стълби, от другата - не знам какво, но става течение!), за да можело екипа да следи кръвотечението, от време на време те натискат по корема (който мине покраяй теб) и, евентоално, ако имаш система тя да си свърши.

Аз стоях на едно легло от тези на колела 3 часа във въпросният коридор, защото след мен имаше родилка и те се занимаваха с нея и ме забравиха. Само успях да помоля да ми донесът едно одеяло, че треперех от студ (от Студ, упойка нямах, та да излизам от нея).
Затова не забравяйте да си взимате телефоните в родилна зала, аз използвах "коридорното" време да пиша смс-и и да говоря Wink

# 36
  • Мнения: 3 423
Цитат на: Liska link=topic=83673.msg1439718#msg1439718 ................

[quote
адаш, не се засягай, ама наистина чужбинските майки сте много интересни понякога Laughing, с тия коментари- как може това, ужас онова, защо трябва да носите памперси за бебето и пр.!
Много е дразнещо, пък сега ти си на линия да те схапем Wink
В крайна сметка нали затова сте избрали да заминете, з-то животът тук е кофти, пък и близки имате в БГ, вярвам.
В крайна сметка, наистина така е прието по някакви причини, здравеопазването в БГ си е на ниво, дори и да съм сред малкото, които го твърдят.
Просто имам впечатления и от чужбина, е и там има много гафове и странни неща. Школи разни, но специалистите като цяло не са супер връх.
Нали не се сърдиш Hug

Абе няма кво да се сърдя, споко. Аз си пиша мнението като всяка друга.
Просто някои приемат всичко много лично, като че ли са отговорни
за всичко, което става или не става в България.

Както мнoгoкратно съм споменавала, една от най-добрите ми приятелки е
акушерка в Майчин дом. Та често си приказваме за това как стоят нещата
там и как в болница тук. Нерядко дори изпадаме в пререкания. Тя е на мнение,
че тук се отнасяли с нас като с принцеси, аре, немало нужда, щото и тя като
влезнела в магазина или банката, или където и да е в България, никoй не й
правел евалла, та що па да се чувства задължена тя да е човечна. И това за
150 лв. заплата месечно. Което ме изправя на нож, па ако ми е приятелка.

Та така. Не знам какви специалисти има в България, предполагам, че са добри,
нали приказката за неволята, дето учела, е българска. Ама не мога да се съглася,
че крачката към по-голяма организираност, любезност и изобщо към повечко
човещина е толкова голяма и струва толкова усилия, че не може години наред
да бъде направена. Пък и никому да не прави впечатление, а да махаме с ръка,
че така било нормално и не ни пречи: това е още по-безотговорно.
Най-малкото към самите себе си.

# 37
  • Мнения: 5 299
и двата пъти си лежах (с топлата торбичка пясък и завита) двата часа на количка в родилна зала.
раждах в голям град - над 100 000 жители. Laughing или има достатъчно помещения, или няма наплив от желаещи да раждат.
И при мен същото, защото сме от един град Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз раждах нормално, без упойки, в правителствена, но лежах на легло (в коридора). Беше ми студено, тресеше ме. Акушерката като ме завиваше каза "следродилна треска". Но милата ми добута носилката до телефона и се обадих на мъж ми с думите "имаш дъщеря" Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5 500
Мами от чужбина, недейте обяснява, колко е нецивилизовано тук, в България. Примерите за голям професионализъм и изключително отношение има достатъчно
Ще трябва да се съглася с Лиска, тоз път сме на едно мнение и аз дружката-акушерка, тоже!
Аз пък не мога да се съглася защо ще трябва да се примиряваме с кочините и отношението по болниците, защото примерите за професионализъм били много!?!? Защото, мила ми Алтерна, не съм съгласна, че отношение има достатъчно!
И също не съм лежала в следродилна или коридор, защото раждах в цивилизована болница, след раждането ми сложиха памперс за възрастни и ме занесоха до стаята! Не съм стояла с торбички на корема и не съм се окапвала!

# 40
  • Мнения: 1 878
В коридора се лежи заради безопасността на родилката, която така е под непрекъснато наблюдение. В Шейново и в Света София течение няма, но МД си е друга работа - аз без друго таз болница не я харесвам ама хич.

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Раждала съм и в Шейново и в Тина Киркова и не съм била никога в коридор.
Лежах си в родилна зала два часа и после ме метнаха в стаята...

# 42
  • Мнения: 660
Мами от чужбина, недейте обяснява, колко е нецивилизовано тук, в България. Примерите за голям професионализъм и изключително отношение има достатъчно, както и за обратното там, зад граница. Не могат (а и не искат) повечето мами да се втурнат зад граница.
Това, което е избрано като подход в България, не е нито по - добро, нито по - лошо от всеки друг подход, просто така се е наложило с времето.

 Peace

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 822
за сефте чувам да те оставят в коредора. Лежах си в родилната зала 2 часа с торбичка пясък на корема и после в стаята.

# 44
  • Мнения: 1 031
Мен ме осавиха 2 часа на количката в родилна зала (не на магарето), защото след мен нямаше раждания. След това ме изведоха в отделението.

Общи условия

Активация на акаунт