Как да изпратя пратка до чужбина?

  • 13 361
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,
от много отдавна не съм пращал нещо извън страната, но скоро ми предстои да изпращам малка пратка. Мисля да я пратя с Български пощи, защото май с друга фирма цените са космически. Мисълта ми е какви са изискванията, как трябва да е окомплектована пратката, трябва ли да е запечатана и надписана предварително? Има ли някаква допълнителна опция, която да гарантира по-сигурната доставка и колко би струвало? Доставката ще е за сметка на получателя, но трябва първо да знам колко ще струва, за да ми изпрати парите.
Проверяват ли се пратките и в какво състояние ще пристигне при него, защото човека ще си плати за това, което му пращам и е кофти да го получи в лошо състояние.
Има ли някакво ограничение на това, което може да се праща. Притеснява ме един от предметите и не съм сигурен дали няма да направят проблем. Това са рекламни предмети от един филм, които бях спечелил и фен на филма желае да ги закупи - тениска, тефтер, магнитна писалка... и предмета, който ме притеснява е кен с растение. Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея. Лека е и при растърсване едва се долавя, че има нещо. Дали ще направят някакъв проблем?

# 1
  • Мнения: 9 991
Плаща се не тегло, има забранени неща, не са надеждни бг. пощите. Последно като пращах пратка и исках гаранция, че няма да се счупи от бг. пощи ми казаха таква цена, че с еконт ми беше по-сигурно и по-евтино. Щом няма ти да поемаш пътните разходи, какво им правиш сметка?

# 2
  • Мнения: 127
Къде ще пращаш?

# 3
  • Мнения: 3 031
Изпращай с тракинг номер за проследяване на пратката, по-сигурно е.

# 4
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Получавам от България с бг пощи, в кутии и тегло до 2 кг- 22 лева, оня ден получих килограм и нешо, беше отбелязано 15.50 на кутията, в пратката имаше лекарства, дори беше отбелязано в описанието какво е съдържанието, зависи какво се праща, аз получавам разни неща от сорта на книги и дребни подаръци/не толкова скъпи бижута и т.н. Ако е за пращане на нещо чупливо/ценно за прдпочитане е куриерска фирма. Един път съм ползвала услуги на DHL,  от тук до България, дойдоха и го взеха от нас, доставиха го в България на адрес за по малко от 24 часа, а4 плик с няколко документа вътре, 50ина грама може би, 80 евро  #Crazy

# 5
  • Мнения: 19 007
когато е с обратна разписка, до колкото знам са надеждни БГ пощи

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
бг-мамма знаеш къде е, а сайта на бг-пощи не го търсиш: http://www.bgpost.bg/?cid=47
А най-добре да питаш на място, че доста често се случва самите служители да си имат други изисквания.

# 7
  • Мнения: 8 891
Ползвам  speedy dpd economy за пратки над 10кг. Но за по-леки не мога да преценя дали е изгодна цената им, нямам база за сравнение.

# 8
  • York
  • Мнения: 826
Цените на Интерлогистика за чужбина са сходни с тези на Бг пощи, но според мен са по - сигурни  Peace

# 9
  • Мнения: 109
Здравейте! Благодаря на всики за отговорите! Аз съм прегледал сайта на Български пощи, но просто там не откривам описание на различните опции - примерно какво значи с оявена стойност, с обратна разписка и т.н. и колко над нормалната цена е това. Предметите не са чупливи, ще ги сложа в картонена кутия, просто ме притеснява да не вземат да ги отварят и да ги намачкат, защото има и хартиени предмети. Интересувам се за доставката, защото ако е твърде скъпа човека може да се откаже, понеже може да се окаже, че доставката ще му струва повече, от колкото плати за самите предмети. Говорил съм с него и иска да е с нормална поща. Пратката трябва да е до Москва. Интересува ме най-вече дали ще направят проблем за кенчето със семена, понеже някъде май е забранено да се пращат такива неща.
И най-вече както казах ме интересува да е готова пакетирана и надписана, или на място се запечатва? Преглежда ли се съдържанието когато е изпраща?

# 10
  • Мнения: 3 031
Направо си я пакетирай, никой няма да ти преглежда съдържанието.

# 11
  • Мнения: X
Напротив. Ако попадне на заядливи служителки, ще го накарат да я отвори пред тях като нищо.
Преди няколко месеца пращах на два пъти пратки до Австрия. Втория път е била отваряна от пощите в Австрия. А в Русия и на митница ще попадне вероятно.

# 12
  • Мнения: 3 031
Странно, никога не са ме карали да отварям нищо. Винаги опаковам вкъщи, по-удобно е.
Но иначе се случва да ги отварят докато стигне от А до Б, така е.

# 13
  • Мнения: 417
Съгласна съм,че с БГ пощи не е гарантирано,че пратката ще пристигне-било то цяла или,че изобщо ще пристигне.
Да,има забранени предмети,обикновено разни табла и плакати са окачени в пощенските клонове.
Пращала съм с БГ пощи пратка до Германия-е,пратката така и не пристигна.Нямаше кой знае какво в колета-книжки и разни джунджурийки.Отидох в пощата да попитам какво може да се е объркало,но не,никой не ми обърна внимание.Обслужващата жена на гишето беше една лелка,която просто реши да ми се накара.  Crazy

# 14
  • Мнения: 109
А описва ли се някъде какво изпращаш? И това с тракинг номера и обратната разписка какви гаранции дава? Може ли да се провери със сигурност кога пратката е доставена на получателя?

Общи условия

Активация на акаунт