Стайни цветя в стаята на бебе...

  • 8 031
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Моля ви отговорете, може ли да има цветя в стаята на бебе, защото аз имам много ( това ми е хоби) и се чудя да ли да сложа и в детската стая или да си ги разпределя в др.стаи....
Благодаря ви предварително...Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 842
аз ако бях може би бих ги преместила...
да не вземе нещо детето да се разкиха от тях знам ли...

# 2
  • Мнения: 2 274
Преди седмица попаднах на сайт с отровните цветя (сега ще го потърся) и дори мисля да го  пусна като тема, за да го видят повече мами, тъй като се оказва, че най-разпространените стайни растения са отровни и то не на шега.

# 3
  • Мнения: 5 228
Аз мисля, че не е подходящо - нали по принцип в стая, в която се спи, не трябва да има растения.

# 4
  • Мнения: 2 274
Някои растения пречистват въздуха и са полезни...мисля, че това са мушкатото, здравеца и лимона....

# 5
  • Мнения: 3 479
Аз съм сложила само едно и то нецъфтящо. Мисля, че едно цвете не е проблем.

# 6
  • Мнения: 4 358
По повърхността на почвата се развъждат разни плесени и гъбички, които могат да докарат алергия.
Хубаво е в стаята на бебето да има най-много една-две саксии и редовно да се обръща най-горният слой на пръстта.

# 7
  • Мнения: 4 965
И ние гледаме доста цветя (чак вече няма къде да ги слагаме), но в стаята, където спят бебки, няма никакви цветя. Тези от хола, където прекарваме почти целия ден съм ги "командировала" на затворения балкон и на стълбището. Оставила съм само няколко от най-представителните + кактусите, но щом бебонки започнат да щъкат наоколо мисля да занеса едно, което е отровно при майка ми, а кактусите да ги кача възможно най-високо на секцията.

# 8
  • Мнения: 6 315
Мисля, че не е желателно да им цветя там където бебето спи. Аз имам доста саксии вкъщи и всички са в хола в момента - прилича на джунгла, ама няма как  Laughing  Wink

# 9
  • Мнения: 2 657
Моми4ета искам да ви питам имате ли в къщи цветя?
Те пре4ат ли нещо на бебето?
Нужно ли е да ги махна?

Дайте ми съвет,защото аз имам страшно много цветя.А проблемат е 4е незнам какво да правя с тях.
Питам ви понеже доста хора ми казаха,4е би трябвало да ги махна.А гинеколожката ми одговори,4е нямало да пре4ат.

# 10
  • Мнения: 4 358
Хубаво е в стаята на бебето да няма цветя.
Ако много държиш да останат, разравяй често пръстта (на повърхността се събират плесени и други алергизиращи гадинки).

# 11
  • София
  • Мнения: 985
Аз страшно много обичам цветя, но точно заради бебка нямам нито едно вкъщи.

# 12
  • Мнения: X
Предполагам, че ако не цъфтят не са проблем, но може просто да не ги слагаш в стаята на бебето. Ако искаш потърси в нета инфо за цветята, които имаш или питай в някой специализиран цветарски магазин.

# 13
  • Мнения: 4 473
Цитат на: tedi_b
Хубаво е в стаята на бебето да няма цветя.
Ако много държиш да останат, разравяй често пръстта (на повърхността се събират плесени и други алергизиращи гадинки).

  202uu

# 14
  • Мнения: 2 657
Благодаря ви за съветите.
Най вероятно ще ги препратя при свекито или при майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт