Млад татко - що е то и има ли почва у нас?

  • 32 600
  • 100
  •   1
Отговори
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Замислих се за предразсъдъците по отношение на младите майки (не че се водя една от тях, просто си разсъждавам), но всъщност за татковците като че ли по-малко се говори. Може би защото колкото и млади да са майките, татковците са с поне няколко години по-големи от тях, някой път и с доста повече. И се запитах, колко често можем да говорим за млади татковци в България и има ли изобщо такова нещо у нас. В статистиките винаги се отбелязва възрастта на жената при раждане на първо бебе, с оглед на демографските процеси. Какви са вашите наблюдения?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Точно на 25 години стана баща за първи път. Повечето ни приятели и познати доста по- късно се сдобиха с наследници  Wink Като цяло наблюденията ми са, че възрастта на станалите за първи път бащи надхвърля чувствително тази на първескините. Имам приятели над 40 г., които още нямат деца.

# 2
  • Мнения: 870
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 977
Малко са.Мъжът ми стана баща на 25 и все още е едниствения татко в нашата компания,а когато разбраха,че чакаме дете и ще се женим абсолютно всичките му приятели го ожалвали,че е направил гаф и сега трябва да се жени  Crazy а гаф нямаше,но явно на 25 повечето си мислят,че за да се женят трябва да имат опрян пистолет в гърба.
Най-младия баща,когото познавам стана такъв на 21 и все още след 8 години си гледа децата и жената.
В момента един познат ще става баща на 28 и е единствен сред обкръжението си и всички също само се шегуват с него на тази тема.
Аз не го разбирам,но явно е така в днешно време,деца се правят масово след 35.
Всеки си знае и сам си прави избор как да живее,но това не пречи да не ги разбирам,както и те нас:)

# 4
  • Мнения: 11 566
Относително е. Той може и да е станал, ама да не знае. Simple Smile
За протокола- на 23.
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .
Те затова някои майки си дундуркат момчетата след 20- ата годишнина, че и след 40- ата. Не са емоционално поарасли.

# 5
  • Мнения: 3 784
Fashionmama, тук пишат жени на възраст от 20 до 60 (грубо казано, иначе сигурно има и извън тези граници). А със сигурност има разлика във възрастта при първо дете през последните години, през 90-те, 80-те, 70-те и така нататък. На мен би ми било интересно да видя такава анкета за мъжете, които са станали за пръв път татковци през последните 15 години, примерно. Защото мисля, че през 70-те масово ще са ставали татковци на 20-25, докато сега... надали.

Можеш да разшириш анкетата. Т.е., същия въпрос, но със шест по пет опции (примерно) - разбивка по възраст, на десетилетие. Нещо такова:

Скрит текст:
2010 - 2015

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

2000-2009

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

1990 - 1999

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

И така нататък



Определено ще се получи интересно.

# 6
  • Мнения: 46 504
28 г.

Като цяло повечето около нас преди 30 г. имаха дете. Говоря за набори 75 до 85.

# 7
  • Мнения: 870
Към днешна дата  30 - 33 г. е масовия случай.
Не знам за какво дундуркане на мъже  споменавате,  аз не живея с родителите си от 17 годишен.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ох, сега ме озадачихте, ще взема наистина да я разширя анкетата, обаче сигурно ще се нулират резултатите. Ще пробвам...

# 9
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
29г.

Никой мъж от компанията още няма дете, някои нямат и връзка (набори 73-87).
Масово забелязвам, че стават бащи след 35; давам пример със свои познати само. И разбира се, жените им са много по-млади, с едно 6,7 години поне.

# 10
  • Мнения: 1 384
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .

Добре, ще му кажа. Grinning
Втора опция. И вече 20 години доказва, че е мъж бил още при първото дете. Емоционално се справи по-добре с първото дете, когато бяхме "малки" уж.

# 11
  • Мнения: 6 992
2013 - на 29 беше, аз на 28. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 365
за млади татковци в България и има ли изобщо такова нещо у нас.
Има и дано за тях има по - добро отношение от това към младите майки ooooh!
От познатите ми най - младия татко е на 23 Peace

# 13
  • Мнения: 870
Предполагам по някои населени места е в реда на нещата и на 18 да стават бащи.
Успех им желая  Laughing

# 14
  • Мнения: 141
на 28 години моят мъж стана татко,може би е до човек,но той е улегнал мъж за разлика от някой негови приятели

Общи условия

Активация на акаунт