Лесно ли се гледат близнаци?

  • 11 390
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 803
 azaf   newsm10
zа всичко каzано от теб мисля по същия начин

# 31
  • Мнения: 4 965
azaf   newsm10
zа всичко каzано от теб мисля по същия начин

Радвам се, че сме на едно мнение.
Аз много те харесвам и ми беше кофти, когато спорехме по "онзи" въпрос (май само по него мислим различно).
Благодаря за подкрепата, защото разни мои "приятелки" ме изкарват "луда и безотговорна", защото децата ми "били бебета още, а аз съм се държала с тях като с възрастни". За мен това е правилния подход. Не, че не ги "мачкам" понякога като бебчета, но за мен те са мислещи същества, а не безмозъчни играчки и не мога да си представя да ги дундуркам или да тичам след тях за най-малкото нещо (май по бебешки се отнасям само към памперсите, но това е друга тема - чакам сами да си поискат гърнетата, а те се сещат понякога, ама със закъснение обикновено  Blush).

# 32
  • Мнения: 7 640
Азаф, и за мен си светъл пример в много отношения Hug

# 33
  • Мнения: 4 965
Азаф, и за мен си светъл пример в много отношения Hug

 bowuu

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Казвала съм и друг път - от 1-2 месеца съм ги оставила да се справят сами с всичко, което е по силите им - хранят се сами, къпят се сами (само сапунът не им давам, че да не го изядат Naughty), обличат си по-лесните дрехи и т.н.
=======================================================================

 newsm10  Супер си. И аз искам така като станат на тази възраст. Още от сега съм започнала стъпка по стъпка / за ужас на баба им/ Mr. Green

# 35
  • Мнения: 7 803
аz също те харесвам azaf просто имаме раzлично мнение по онzи въпрос, zа който една лелка ме убеди 100 %, че е така , макар и тя да не zнае  Wink историята е доста тъжнаи все пак ще си поzволя да ви я раzкажа. въпросната леля на около 50 ни видя на битака и се раzчувства
та тя има сестра блиzначка, с която не са се раzделяли до 20 им годишнина. тогава всяка хваща раzличен път едната към операта другата към адвокатството. омъжват се zа мъже, които са родени на една дата, губят контакт една с друга. по стечение на обстоятелствата остават сами. тогава нашата леля си събира багажа и отива при сестра си. наема жилищетото на долния етаж. тогава блиzначката се иzнася, оставя черната работа на сестра си с думите тежиш ми цял живот като воденичен камък, просто ме остави на мира
 Cry много тъжно zнам, че не всяка двойка блиzнаци я чака такава участ, но не искам и да рискувам. моля ви не искам пак да спорим по въпроса това си е моето мнение, няма да го промените, аz вашето също не искам да променям. сигурна съм, че каквото и да решим то е най доброто zа нашите деца  Hug просто споделих историята с вас  Cry

# 36
  • Мнения: 7 640
ами Джъмп, повечето братя и сестри обикновено не се разделят докъм 20 годишна възраст. Аако вашата леля не е обсъдила предварително със сестра си плановете си, а се е натресла при нея, нормална реакция, особено в западния свят.
Пък и що цял живот, като не са се виждали newsm78 Абе човешки драми всякакви, според мен тук не е до близнаци или не.
Права си, всеки преценява кое е най-доброто за децата му.

# 37
  • Мнения: 7 803
братята и сестстрите не се раzделят, но учат в раzлични класове, имат раzлични приятели, не ги сравняват постоянно .....
ами цял живот, zащото е ясно, че лелята е zависима от сестра сии не и се е натресла в къщи я, в съседен апартамент е

# 38
  • Мнения: 4 965
 Peace
Хайде, стига спорове.
Темата сме я дъвкали и предъвкали.
Всеки си е прав за себе си.
Важното е така да си възпитаме децата, че да не са в тежест едно от друго и да са независими - методите всеки сам си ги избира.
Аз съм споменавала един мой братовчед, на когото майка му и досега му бели пилешкото месо, че "детето" (на 34 г.) не яде кожа; брат му вечно му търси работа, на която той не се задържа повече от седмица, а сестра му го пере и глади (а тя отдавна си има семейство) - просто той така е свикнал - доста е по-малък от брат си и сестра си.
Важно е да са самостоятелни от самото начало. Аз моят начин вече го прилагам  Sunglasses и се радвам, че ме подкрепяте.
Аз също с удоволствие бих подкрепила усилията на всяка от вас, дори и да не съм съгласна с тях.
Въпросът е да си помагаме, доколкото можем.
 Hug

# 39
  • Мнения: 7 803
някой zнае ли нещо zа el bo ? не съм я виждала с месеци тук

# 40
  • Мнения: 481
azaf, много ми хареса това, което си написала   bouquet
Аз по същия начин още от сега се опитвам да науча децата си на самостоятелност (това не означава, естествено, че не им обръщам достатъчно внимание или не ме е грижа ако плачат и т.н.). Аз като малка съм била много самостоятелно дете и искам и те да бъдат такива, защото зная че това е по-добрия вариант.
Благодаря ти за успокоението по отношение на прохождането  Heart Eyes

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 55
А лесно ли се гледа едно дете.Така и не можах да опитам.Когато решихме да имаме трето дете си мислех,че след близнаците едно дете ще бъде пълен разкош-никакви проблеми с отглеждането и много-много.....свободно време за мен,но етого сега резултата  rotfImao rotfImbo

# 42
  • София
  • Мнения: 1 110
А лесно ли се гледа едно дете.Така и не можах да опитам.Когато решихме да имаме трето дете си мислех,че след близнаците едно дете ще бъде пълен разкош-никакви проблеми с отглеждането и много-много.....свободно време за мен,но етого сега резултата  rotfImao rotfImbo

Малеее, какъв късмет! И то все мъже! Да са ти живи и здрави!   bouquet

# 43
  • Мнения: 903
Мелита, ти наистина си майка героиня - шапка ти свалям  bouquet  bouquet  bouquet
За мене няма разлика от гледането на едно дете,  защото господ като ти дава две деца ти дава и двойно повече сили и любов Grinning Всичко е въпрос на нагласа и организация. Ако има някаква трудност, то е финансова.

# 44
  • Мнения: 3 336
Мацки, мисля, че точно тази е темата, в която трябва д ави споделя, че замисляме протест пред парламента, заради ниските майчински и детски. Темата е http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99945.0
Ако има желаещи да се присъединят, моля пишете по 2 реда там, за да знаем кой е ЗА!
Мисля, че нас двойно ни засяга темата и затова реших да ви информирам bowuu

Общи условия

Активация на акаунт