Има ли филм, който да ви е повлиял емоционално извънредно много?

  • 13 190
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте!

Интересно ми е да разбера дали ви се е случвало някой филм така да ви въздейства, че да се чувствате емоционално превъзбудени, независимо дали позитивно или не толкова?

Поводът на моя интерес е собствено изживяване. Преди години гледах "Предизвестена смърт" (иначе The ring)... и никога няма да забравя колко ме беше страх от момиченцето във филма, как поне седмица не можех да заспя и изобщо - оттогава спрях да гледам филми от този жанр....

След това започнах много да мисля нормално ли е да има филми, които да провокират страха ни, ужаса ни, а още по-странното е ние сами да търсим такива филми?!

Как мислите?
Вие имате ли подобни изживявания?

# 1
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 061
Да, има един специален филм, който няма да забравя - Lilja 4-ever.

# 2
  • Мнения: 600
Туин Пийкс,този сериал никога няма да го забравя,когато го гледах бях на около 11-12 год.И след толкова години още ме побиват тръпки.

# 3
  • Мнения: 62
Туин Пийкс,този сериал никога няма да го забравя,когато го гледах бях на около 11-12 год.И след толкова години още ме побиват тръпки.

О, да, определено бих се присъединила към това мнение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4
Аз до сега най- много съм се впечатлила от The Bucket List (2007). http://www.imdb.com/title/tt0825232/
Уникална актьорска игра, дълбок, добре развит сюжет на няколко нива и преди всичко филм, който те кара да се замислиш за живота. Откакто го гледах имам своя Бъкет лист всяка година. Поставям си различни цели и в края на годината гледам дали са изпълнени. От сорта на :
През 2015 ще направя три неща, за които мечтая: 1. 2. 3.
5 неща, които ще направя за първи път
10 неща в помощ на приятели
и т.н.

# 5
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Има два филма, от които дълго време не можах да "изляза" - "Изкуплението Шоушенк" и "Телма и Луиз"

# 6
  • Мнения: 62
Само да добавя, че наскоро се смях много на "Ергенски запой".... гледах всичките части, но първата определено ми беше много забавна  Grinning

# 7
  • Мнения: 1
Препоръчвам "The last samurai ", "Mind hunters", "The copycat". Всички са много различни и да говоря за всеки по отделно би заприличало на манджа с грозде Simple Smile

# 8
  • Мнения: 62
Препоръчвам "The last samurai ", "Mind hunters", "The copycat". Всички са много различни и да говоря за всеки по отделно би заприличало на манджа с грозде Simple Smile

"The copycat" не съм гледала, но ще го направя Simple Smile
Мерси Simple Smile

# 9
  • Мнения: 177
Seven pounds  с Уил Смит. Още настръхвам като се сетя за него!

# 10
  • Мнения: 174
Конкретно, "The ring" е най-въздействащият, страшен филм, който съм гледала. Преживяването ми помогна. Благодарение на него вече избягвам този жанр.
Друг филм, който ми повлия емоционално преди около 20 години е "La piovra" - сериалът Октопод. Бях ученичка и когато разстреляха Корадо Катани страдах няколко дни  Laughing

# 11
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 061
Хахах,и аз бях запленена от Корадо Катани. Майка ми казва,че съм ходелабда целувам телевизора дори. Crazy

# 12
  • Мнения: 2 352
Един от последните заинтригували ме филми беше Interstellar, Облакът Атлас беше също заглавие, сравнително скоро появило се. Иначе за съжаление повечето много впечатлили ме филми са по-назад във времето. О, да, The Prestige определено е Филмът.

# 13
  • Мнения: 347
Филма, от който така изпитвах най-голям страх доста след това е "Знам какво направи миналото лято" за оня с куката където ги преследваше и ги убиваше.  no no no no bash Просто беше истински ужас и ме беше страх докато гледах всичките части после все имах чувството, че тоя ще изскочи отнякъде  Joy Така че вярвам, че има такива филми, които са доста така въздействащи.  newsm10

# 14
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407

Общи условия

Активация на акаунт