Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 131 901
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Faride , Благодаря ти за пожеланията ! Simple Smile

Забележката ти относно TotsBots е много  полезна . Аз също забелязах , че подложката не се отделя от кавъра , но си мислех че не е проблем , защото кавърът също се цапа при всяко ползване и трябва да се пере . Това със сушенето обаче ,е важна подробност  . Ще прочета внимателно инструкциите за поддръжка .  Ще имам предвид и  stay dry подложките. 

Lexie ,  Благодаря за съвета ! В интерес на истината , първите  многократни пелени които видях в интернер бяха тези на Bambino Mio защитни гащички + памучна пелена и много ми харесаха . Отзивите , които прочетох за тях обаче , не бяха много добри . Оплакванията бяха , че протичат и не са удобни за слагане . Не мен ми харесва този вариант , първо защото наистина е икономичен и второ , защото защитните гащички не се сменят на всяко ползване .  Освен при тях и при Disana , не видях този вариант да се предпалаг от други фирми . Ако имате вчечатления от Bambino Mio , моля ви да ги споделите .   Виждам , че и pussycat си е закупила от тях . 

Желая на всички хубав и слънчев ден ! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 933
Бобърче, всички фирми предлагат гащички и прифолди (вкл. поп-ин). А аз си купих Бамбино Мио точно заради всички положителни отзиви които четох  Peace

# 47
  • Мнения: X
Никога не са ми протичали Бамбино мио.

# 48
  • Мнения: 737
Забележката ти относно TotsBots е много  полезна . Аз също забелязах , че подложката не се отделя от кавъра , но си мислех че не е проблем , защото кавърът също се цапа при всяко ползване и трябва да се пере .
Не е точно така. Ако само е напишкана малко, може да смениш само подложките, а да оставиш същия кавър. Новороденото ака често и за него може да не е много приложимо, но за по-голямо бебче е добър вариант. Така излиза по-евтино. Например вместо да вземеш 10 пеленки (примерно), може да вземеш 7 пеленки и 3 подложки (пак само примерно).  Аз в началото този вариант не го ползвах, защото не се бях усетила много много, хем уж го знаех, но сега основно така правя.  Wink
Това не прави пелените като TotsBots лоши, просто е недостатък (за мен).

# 49
  • Мнения: X
TotsBots Easyfits са пелени тип "всичко в едно", т.е. като сменяш, сменяш цялата пелена, независимо колко е напишкана.
Могат да се сушат в сушилня на ниска температура.

# 50
  • Мнения: 737
TotsBots Easyfits са пелени тип "всичко в едно", т.е. като сменяш, сменяш цялата пелена, независимо колко е напишкана.
Могат да се сушат в сушилня на ниска температура.

Да, точно това обяснявам Wink
Поп-ин също се води "всичко в едно" и аз се бях пообъркала в началото, но после разбрах, че е нещо междинно и не е към нито една категория. 

За сушилнята не го знаех. На моята сушилня например няма регулатор за температурата и в книжката нямам указания коя програма на колко градуса суши. Не знам при другите сушилни как е.

# 51
  • Мнения: X
Поп-ин са "all in two" пелени. А кавърите (covers, wraps) обикновено се ползват с тензух, прифолди или вътрешни пелени, не с подложки, такава им е кройката. На първа страница има линкове, много добре е обяснено с картинки коя пелена каква е, няма смисъл да объркваме допълнително "новаците".

# 52
  • Мнения: 737
Аааа, в никакъв случай не искам да обърквам "новаците", особено с понятия, които и на мен не ми говорят нищо  Mr. Green Има горна част на пелената и вътрешна част. А на кой вид как се казват тези части въобще не ми е ясно. Не това съм искала да обясня, а нещо съвсем друго. Надявам се да е станало ясно какво  Wink

# 53
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета!
От доста време следя темата (както и предишните) и съм ви много благодарна, защото ме убедихте да започна да използвам многократни пелени и това е едно от най-добрите ми решения в отглеждането на детето ми:) След дълго мислене върху различните варианти и системи си купих TotsBots EasyFit V4 и Pop-in (последните използвам само за през нощта). Изключително доволна съм от пеленките особено от TotsBots - леки, меки и супер лесни. Pop-in не ми харесват толкова, защото имат много плат, много шевове и са сякаш по-груби, но пък са стабилни. Скоро ще стане един месец откакто бебето ми е само с тези пелени и имам проблем, който не мога да реша сама. Сигурна съм, че не правя нещо както трябва и ви моля за съвет. И двете марки са известни с това, че не пропускат и геройски издържат по цяла нощ, но при мен Pop-in пропуска почти всяка нощ (на кръстчето), а TotsBots (който слагам изключително през деня) също пуска понякога пак на кръста или на крачетата. Бебето ми е 7 кг, добре ги уплътнява и наистина не мога да си обясня каква е причината за течовете.
Моля ви, дайте мнение, защото съм голям ентусиаст и нямам никакво намерение да се връщам към еднократните пелени, но и искам нещата с многократните да ми се получат както трябва.
Предварително благодаря!

# 54
  • Мнения: X
И двете марки са известни с това, че не пропускат и геройски издържат по цяла нощ, но при мен Pop-in пропуска почти всяка нощ (на кръстчето), а TotsBots (който слагам изключително през деня) също пуска понякога пак на кръста или на крачетата. Бебето ми е 7 кг, добре ги уплътнява и наистина не мога да си обясня каква е причината за течовете.

Най-вероятно проблемът е в размера и/или в слагането.

# 55
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На Поп-ин слагаш ли допълнителна подложка към основните 2?

# 56
  • Мнения: 29
На поп-ин слагам само двете основни подложки, защото бебето не пишка чак толкова много през нощта. Парадоксът е в това, че понякога и двете подложки са абсолютно мокри, а навън няма и капка (т.е. достатъчни са), а друг път е пишкано веднъж или два пъти и подложките дори не са мокри напълно, а дрехите са. Какво в слагането може да не правя както трябва  Thinking Когато кърмя, гушкам бебето на една страна - обикновено от същата страна протича, сякаш си търси пролука откъде да се измъкне, но въпросът е защо не е попило веднага.

# 57
  • Мнения: X
Ами явно някъде се образува луфт и оттам изтича, преди да успее да попие.

# 58
  • Мнения: 2 653
Morrano, изпозлваш ли еднократни подложки?

# 59
  • Мнения: 29
Morrano, изпозлваш ли еднократни подложки?
Да, използвам хартиените подложки на Бамбино мио. Когато са нови, са доста гладки и си мислих, че течността се плъзка заради тях. Започнах през нощта да слагам подложка, която е прана веднъж и е поомачкана, но и това не се оказа решение. Между другото тази нощ имах късмет - подгизнали подложки, но нито капка навън.

Общи условия

Активация на акаунт